2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Dersten başka bir şey düşündürmemek için galiba. Ya yaşlı ya tipsiz.

Kuzucum benim sana da maşallah. Çok teşekkür ederim,toparlandım sayılır.

Yarın akşama kadar yokum,anneanneme gidecekmişiz. Zeytin yapacaklarmış kışlık.

Yorgunluktan ölüyorum. Hepinize iyi geceler,kucak dolusu sevgiler... İyi ki tanımışım sizi.

çok yakında sahalardayım inşallah canım

Umarım canım.Zaten maliye bakan her gün memur alımlarını düşüreceklerini söylüyor.Bu da benim motivemi düşürüyor.

Canım bu 3yıl içinde giderek düşecekmiş.
Gerçi bu yıl artırdılar ama geçen yıl düşüreceğiz diyorlardı. Onlara kulak asmadan çalışalım biz

Umarım canım.Zaten maliye bakan her gün memur alımlarını düşüreceklerini söylüyor.Bu da benim motivemi düşürüyor.

hiç canını sıkma kuzum temmuz gelene kadar neler duyacağız neler
kızlar ben kendime şöyle diyorum hep iki kişide alacaklarsa biri ben olmalıyım

Hocam maşallahınız var.Hem diyet hem kpss iyi gidiyorsunuz.Alan konusunda da yerden göğe haklısınız. Ben sizinle kardeş branştanım.Bizde de sizde de çalışılacak çok konu var.Gözüm korkmuyor desem yalan olur.:18:

Hocam duanıza da amin demek istiyorum,İnşallah seneye bizler de öyle olacağız.

Sağ ol hocam.Yok canım matematik çalışmayı sevdiğimden değil, aksine matematiği çok iyi yapamadığım için sürekli matematik çalışıyorum malesef.Yoksa biz matematikle pek iyi bir ikili değiliz yani anlayacağın.

Bugünkü raporum her zamanki gibi demirbaşım 26 soruluk bir paragraf testi.Karışım problemlerine çalıştım.2 soru bankasından 108 soru çözdüm.Bugün farklı olarak 31 soruluk bir sözcükte anlam testi çözdüm. Ayrıca Türkçe ve matematikten eski çalıştığım konulara da göz attım. Birazdan da karışım ve faiz problemlerinin videosunu izleyeceğim.

Canlar size bir şey sormak istiyorum. Yaptığım plana göre gk-gyi aralık ortasına kadar bitiriyorum inşallah. Ondan sonra da şubat sonuna kadar eğitim bilimleri ve alanı bitirmeyi istiyorum.Marttan itibaren de sürekli soru bankası ve deneme çözüp tekrar yapmayı düşünüyorum.Konuları tamamen şubat sonunda bitirsem çok geç kalmış olur muyum deneme ve soru çözümü yapmak için?:44::44:Bir türlü karar veremedim ne yapacağımı.Hep çok ağır gidiyormuşum da konuları yetiştiremeyecekmişim gibi hissediyorum.Bi akıl verirseniz çok iyi olur vallahi.

canım gkgy ve eğitimi ocak.a kadar bitirip ondan sonra tekrarlar vs diye gitsek daha iyi olur düşüncesindeyim ben kendi planıma göre.:26: alanı da tüm yıla yayarak çalışmayı düşünüyorum. ne zaman biterse tekrara geçerim inşallah onu da
bence marta kadar bırakma ama bilemedim tabi nasıl daha iyi anlıyorsan

Canım bu 3yıl içinde giderek düşecekmiş.
Gerçi bu yıl artırdılar ama geçen yıl düşüreceğiz diyorlardı. Onlara kulak asmadan çalışalım biz

Bana da nedense hep bu yıl daha fazla olur gibi gelmişti seçimlerden dolayı ama açıklamalar tam tersini söylüyor. Haklısın canım bizim kimseye aldırmadan ders çalışmaya devam etmekten başka çaremiz de şansımız da yok.

hiç canını sıkma kuzum temmuz gelene kadar neler duyacağız neler
kızlar ben kendime şöyle diyorum hep iki kişide alacaklarsa biri ben olmalıyım

Evet, aslında hocam düşüncen çok güzel.Bazen ben de başkaları yaptıysa ben de yapabilirim diyorum.Bazen de umutsuzluğa kapılıyorum işte.

canım şubata kadar konuları bitirirsin ama bitirdikten sonra illaki tekrar ister.
ben geçen sene alan konuları geç belli olduğu için yetiştiremedim.böyle oluncada
panik oldum açıkcası.erken bitirmek iyidir.sonrasında bol bol tekrar yaparsın zaten

Aslında ben de ocak ayına kadar bitirmek istiyorum ama ben bu sene geçen seneden farklı olarak genel kültür, eğitimden, alandan önemli gördüğüm yerleri özet çıkararak çalışacağım.Ardından videolarını izleyeceğim.Son olarak da sorularını çözeceğim.Bunlar çok vakit kaybettirecek bana.Böyle olunca da konuları bitirmem biraz gecikecek gibi.Alanı nasıl çalışacağımı bilmiyorum.Onu gkgy, eğitimden sonra çalışacağım.Çünkü alan çok vakit alıyor ve tüm enerjimi alıp götürüyor.Şimdi diğer dersleri bitirirsem alana istediğim gibi rahat rahat çalışırım diye düşündüm.Hem ben alana başlayana kadar alan kitapları da çıkmış olur. Bakalım biraz daha hızlanmaya çalışacağım.Artık olduğu kadar...

Böyle çalışmak sana uygunsa böyle olsun canım tabi.
Ama bak alana arada çalış bence. çünkü olur ya gky ve eğitimi istediğin zamanda bitiremeyip daha geçe bırakırsan o zaman alan da kalmış olur Benim geçen yıl öyle olmuştu mesela. Ocak şubat gibi bitiririm diyordum nisan da ancak bitmişti alana da ne kadar bakabildiysem işte. Tedbirli olmaya çalış canım her ihtimale karşı

Ben geçen seneden dersimi aldım zaten.Bu sene bol bol tekrar yapacağım.Konularda yavaş ilerlediğim için planıma göre konuları gkgy, eğitim ve alanı şubat sonunda bitirebileceğim.Bir ay daha önce bitirebilsem çok iyi olacak aslında.Bu sene geçen sene yaptığım hataları yapmak istemiyorum.Erken bitirip sürekli soru çözmek istiyorum.Bakalım ne kadarını yapabileceğim?Onu da zaman gösterecek artık...Umarım gerçekleştirebilirim planlarımı.

Evet, senin dediklerin benim de aklıma geliyor.Ya eğitim ve gky planladığım zamanda bitiremezsem diye.:18::18:Alan çok önemli.Ama elimdeki alan kaynaklarının hepsi akademik. Özet çıkarmadan çalışmam imkansız.O da haliyle çok vaktimi alır. Eylül ayının başında kitaplarımı almadan önce alanla başlamıştım çalışmaya. Akademik kitaplardan eski Türk edebiyatına.O zaman çok vaktimi almıştı.Aman ya ne yapacağımı bilemedim bu alanı.Bir türlü bir yere yerleştiremedim gitti.

inşallah canım
aynen bende geçen sene yaptığım hataları tekrar etmek istemiyorum :18:

Kızlar bugün tarihten kurtuluş savasına hazırlığa calısım 103 soru çözdüm.
coğrafyadan madenler ve limanlar yollar vs calıstım 33 soru çözdüm. aslında daha çok çaışacaktım ama zamanı iyi kullanamıyorum br türlü

ahh kuzum ahh hiç sorma aynen hele benim çocuk bana ''anne babamla ne zaman sözlendiniz'' derse ''dayının düğününde yavrucum'' derim artık
evet ben annemlere diyorum o kız bu eve gelirse ben bu evden giderim diyorum. nereye gidiceksem artık ama istemiyorum yani. istememe sebebim de onu sevmemem ondan nefret etmem falan değil. ondan korkmam. evet korkuyorum. kendi düğününü kendi elleriyle rezil eden bir gelinden ben her şeyi beklerim
rica ederim. ben aslında genel konuşuyorum. tüm arkadaşlar adına. çünkü biliyorum ki onlar da benimle aynı sebeplerden dolayı yazmamışlardır. zaten ben rahatsız olduğum bi kişi görsem açık açık seni istemiyorum git derim mesela eskiden memurlara giriyodum bazen. ordaki forumda bulunanların, değil öğretmen olduğundan insan olduğundan şüpheliyim. o tarz bi üslubu olanı görsem rahatsız olduğumu dile getiririm yani. o cevap yazılmayan arkadaşlar zaten burda kötü bişey yazmadı ki? hani onları burda istemememiz için bi gerekçe de yok. o yüzden dediğim gibi tamamen yanlış anlaşılma olmuş. hepimiz tüm kadro burda her daim olalım. ayol topiğimize nazar değdi herhalde
pirayemm nerelerdesin yahu sen. kuzum dershanede çalışmama gibi bi imkanın var mı? ahh sen böyle yorgunken çok zor olur kuzum. ama başlayınca da gerisi gelir. sen önce bi başlamayı dene bakalım :26: biz senin burda yorgunluğunu unuttururuz
sevdiceğinle ilişkinize de, çözdüğün sorulara da kocamannnn maşallahhhh
Çok sağolasın aynen benim gözümden kaçan oymuş diyorum niye yapamıyorum böyle olunca panikliyorum sınavda ne yapacağım diye halbu ki mattan sorunum yok
badecimmm iyi ki yanlış yapmışsın bence. eğer bu soru sınavda gelseydi gene aynı düşüncektin; ama şimdi anladın neresini görmediğini o yüzden bu tarz sorularda yanlış yapmazsın artık. ee bu da sana bi artı kazandırdı. ben hep diyorum doğru sorular bize bişey öğretmez. onu zaten biliyoruzdur. asıl öğrendiğimiz yanlış yaptığımız sorulardan olur
oyy benim pamuk gibi yumuşacık kalpli arkadaşım. ucuz kurtulduk da diyemiyorum ama sağlımıza bişey olmasın yeter ki buna şükür. yarın çalışmaya başlıcammm sözzzz
oyy kuzum gelmişşşş kıyamam ben sana. aahh ahh o diyalogları duymak için neler vermeyiz. darısı başımıza artık. arada gelmeye çalış kuzum benim tamam mı?
bana da bi öğrencim geliyo ya kızlar ben de onu anlatayım.
şimdi ilk gün e sesini öğrettim. 2. gün l sesini. 2. günün sonunda bana dedi ki ''yarın e sesini öğrenelim'' dedi. ben de dedim ki '' e sesini dün öğrendik ya''. hee tamam dedi. ''bugün hangi sesi öğrendik'' dedim. ''unuttum'' dedi. ayy benimki pek gülüncek bi diyalog olmadı ama o an şoklara girmiştim. sonra anladım bişeyler olduğunu zaten annesine benim yapabilceğim bişey yok dedim ama illa 1 ay gelsin sana diyo. geliyo ama boşa geliyo gibime geliyo
kuzum bence şubatta bitirirsen sonra zamanın fazlasıyla yeter. ama evdeki hesap çarşıya uymaz hesabı var ya heh işte ya aksarsa ya şubatta bitmezse gibi düşünceler kafanda belirir. bu düşünceler varken de iyice stres olursun. bence sen alana sonra başlama, sizin için en önemlisi alan bence. o yüzden gkgy sonraya da kalsa olur çünkü soruyla da halledersin ama alanda çalışmanız gereken konu çok anladığım kadarıyla ve binlerce soruyu şıp diye çözersin ama konu çalışmak zaman alır. o yüzden alana sen şimdi yavaştan başla derim ben
şekerim ben nil gün ün mp3 lerini indirmiştim. akşam mutlu olmakla ilgili bi mp3 ünü dinledim. ama dinlerken uyuyakalmışım. fakat çok güzel anlatıyodu. neyse demek istediğim bu mp3 lerin içinde bir sürü dosya var. sınav stresi ve zaman yönetimi dosyası da var. ben asıl sınav için indirmiştim ama belli ki her yönden faydalı. atayım sana linkini indir onları dinle işine yarar diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Sedefcim Ben en iyisi planıma bir göz atayım bakalım.Alanı nereye koyabilirim.Olmazsa her gün en azından 1-2 saat alan da çalışmaya çalışırım.Ben de onu düşünüyordum hep napsam diye.Eğer alandan 5-6 netim falan daha olsaydı ya sınırda kalacaktım ya 26dan atanacaktım.O yüzden alana iyi çalışmam gerek.

Aslında kızlar nasipten ötesi yok.Alan sınavı dedim de aklıma geldi. Alan sınavında her şey o kadar ters gitti ki anlatamam.Ben son 5 dkda yaptıklarımı kontrol ederken 3-4 sorunun cevabını değiştirdim.Değiştirdiklerim de doğruymuş aslında.Oradan bir 3-4 net kaybettim zaten. Bir de cevabını doğru bildiğim halde emin olamadığım için işaretlemediğim 2 soru vardı.Şimdi eğer ben onları değiştirmeseydim belki her şey başka olacaktı kim bilir...O yüzden kendimi çok suçladım ama yapacak bir şey yok.Kısmet değilmiş artık...

Canım ben de o mp3leri indirdim.Gerçekten çok güzel anlatmış.Arkadaşlara tavsiye ederim dinlemelerini. Sana da ayrıca teşekkür ederim benim de dinlememe vesile olduğun için:)

rica ederim canım benim sana faydası olduysa çok mutlu olurum ben
bence de her şey nasip kısmet kesinlikle katılıyorum
biz şu an bi deneme ayındayız aslında. hem geçen yılki hatalarımızı göz önünde bulundurmalıyız, hem de günlük çalışmamızı gözden geçirip şöyle olsa daha mı iyi olur diye düşünmeliyiz. bunu sene sonunda yaparsak iş işten geçer. iyi ki şimdiden anlamışsın ki ona göre değişiklikler yapıp adımlarını sağlam atarsın

Canım düğün resimlerine baktım.Çok güzel olmuşsun.Elbiseni de seni de çok beğendim.Umarım hepimiz sadece kpss için değil, hayatımızdaki her hatamızdan ders alıp bir daha yanlışlara düşmeyiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…