2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

bi de babam ev aldı bunlara. gerdanlık set yapıldı kolu bilezikle dolduruldu. ona rağmen bunları yaptı

valla canım gerçekten üzüldüm, çok enteresan bir toplum olduk. bunları da okuyunca iyice nefret ediyorum evlilikten. her şey para pul mu yani, hiç mi sevgi saygı iyi niyet kalmadı ? manyak mı bu millet ?
hiç canını sıkma, polise verin, illa kamera fotoğraf çekmiştir. anasını bellerler. yok öyle iş. tekrar geçmiş olsun canım

kesinlikle canım. bunlar hepimize birer tecrübe. ona göre adımlarımızı atmalıyız. inşallah Allahım kimse böyle acılar yaşatmasın, çok acı çok kötü bişey. düğünden geldik. halamın oğlu diyo ki vallahi an itibariyle evlenmekten vazgeçtim diyo. bende bile korkular var kız olmama rağmen. atlatmak zaman alıcak
bu dediklerinin hepsini ben de çok merak ediyorum canım. hadi bizi geçtim de onlar nasıl karı koca olcaklar, nasıl birbirlerinin yüzüne bakcaklar, nikahtan 1 saat sonra takıları alıp boşancam diyen bir gelin.. onlar bu evlilikten hala umutlular mı? imkansız yani.. öyle ya da böyle biticek bi evlilik o belli zaten de en kısa zamanda bitmesi en güzeli
oyy ben sana kıyamam. aynen yani o bizim eve girmemeli. kim bilir neler yapar. çünkü bayramda ben ona kahve yapmıştım. ondan 1 gıdım içmedi. düğün günü yemek koyduk ona ben burda yemem dedi. onu zehirliceğimizi düşünüyo herhalde? böyle şeyler düşünen insan demek ki kendi de yapmayı planlıyo ki aklına geliyo.
abimler tatile gitmişler. sanırım abim bişeyi bilmiyodu ve gelin ona kim bilir ne yalanlar uydurdu. tatilden gelirler bi kaç güne. o zaman her şey anlatılcak abime. artık ondan sonra da devam ederlerse pes yani pessss derim
zaten alaydan bizim eve geldi ya gelin. hanımefendi ayrı bi odada abimle kalmak istiyomuş. onu yatakodasına götürdük. orda da annemle babamın kıyafetleri ve annemin takıları vardı. ya şimdi günahını almıyayım ama gelin o odadan çıktı ve annem tam giyindi bi baktı küpesinin teki yok. o odaya da başka kimse girmemişti. sonra her yeri aradık ama bulamadık küpeyi. hala daha da yok küpe
oyyyy ne iyi yaptın sen böyle gelmekle hoşgeldin sefalar getirdin cloşummm
evet biz de öyle tahmin ediyoruz. çünkü kına gecesi yapmadı, alay istemedi. kendi mahallesiyle ilgili olan hiçbişeyi istemedi. sanki 2.ye evlenir gibiydi. Allah aşkına hangi kız kına gecesi istemez? ya da alayda davullar çalsın istemez? ben hem ağlarım hem oynarım vallahi =) ama bu hepsini düğün günü düğün salonunda istedi. nikah da düğün de kına da aynı gece oldu.
bi de köyden kaçıp buraya gelmişler ya, bence köyde de böyle bi olay yaşadılar. burda çünkü dedim ya düğünde hiçbir akrabaları yoktu. çok ilginç..
evet tuğbam. bi de sana ve renginaya az biraz anlatmıştım özel mesajla, abimin anneme neler yaptığını biliyosunuz. ona rağmen annem en güzel günü bozulmasın diye elinden geleni yaptı. teyzem de dedi ki, x (Abim) 20 yıldır annenlerin yuvasını bozmaya çalışıyo, bence Allah gösterdi bu durumu ona dedi. alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste derler dedi. bilmiyorum artık :26:
abimin pek olanlarda haberi yok. zaten ayıptır gelin odasında durmak bu senin düğünün sen hep oyna dediler. o da garibim oynadı. sadece halama güvenmiyo musun muhabbetini bi de gelinin kaçışını gördü. gelin de sanırım bi şekilde kandırdı onu herhalde. bodruma gitmişler ama pzt işe başlarlar en geç pazar günü gelirler. babam sen buraya geldiğinde konuşcak çok şey var dedi. abim anlat demiş ama telefonda olmaz gel kendin gör yüzümün halini demiş. biz olanları en başından ona anlatcaz bakalım nolcak?
evet yaa insan kendini para pul için bu kadar küçük düşürür mü, gurursuzlar.. bence de şu anda yapılcak en mantıklı şey onların boşanması.
aynen. bi de zaten ortada kavga çıkarılcak bi durum yoktu ki. zaten her şey yapıldı ve her şey onun olacaktı. o kendi kendine foyasını ortaya çıkarmış oldu. uslu uslu düğünün bitimini bekleseydi zaten her şey ona verilcekti ama bu sefer de biz onun ne mal olduğunu anlıyamıcaktık. açık açık kendini göstermiş oldu. biz de ona göre temkinli olalım artık işte

gelin abimin anneannesine halalar altınlarımı almaya çalışıyolar demiş. anneanne halamlara böyle böyle diyo demiş. halamlar yok öyle bişey fln deyince kadıncağız da çok üzülmüş. o da demiş abime bu kızdan hayır gelmez diye.

kızlar abimin anneannesiyle tanışmam çok komik oldu anlatayım da gülelim biraz şimdi abimi öz annesi hiç bakmamış zaten hep anneanne ve biz büyüttük. ama anneanneyi ben hiç görmedim. neyse düğüne gittik biz daha kimse yoktu. ben çikolata falan tutçaktım onları hazırlıyoduk. yaşlı bi teyze geldi. gittim yanına çikolata tutayım dedim. hoşgeldin teyzecim buyur çikolata al dedim. aldı. sen kimsin kızım dedi. ben damadın kardeşiyim dedim. ben de damadın anneannesiyim dedi ayy teyzecim kusura bakma ben seni ilk kez görüyorum dedim. olsun ben de seni ilk kez görüyorum dedi çok hanım bi teyzecikti ama her şeye rağmen gelmiş torunu için. bi o vardı abimin anne tarafından. bi de gelin bize sürekli onu kötülüyodu. x in anneannesini hiç sevmedim. çok kötü bi kadın diyodu. düğünde kadını bi gördü anneannecim diye bi sarıldı ben şok oldum. meğer gelinin çıkarı belliymiş. anneanne 3 bilezik taktı ondan o kadar sarılmış ona demek ki halam da al altınlar annenin deseydi bize de çok sarılcaktı ikiyüzlü

vay anasını olaya bak. kuzum hiç kimsesi olmadıklarından belliymiş zaten öyle insanlar her yerden kaçarlar farklı yerden yontarlar adamı
o nikah gerçek mi acaba ciddi nikah yapmalarıda ilginç
kendi mahallerinde herkes ne mal olduklarını biliyordur ondan istememiştir

bi de kızlar komik bişey daha anlatayım. düğünden geriye kalan tek hoş bişeydi herhalde onur da sabahtan beri bizleydi. babamın yanında kimse yoktu. hep ona destek oldu fln. yemekleri taşıdı dışarıya davulculara sağolsun çok yardımcı oldu o gün aileme neyse akşam oldu. benim yakın akrabalarım hepsi onuru biliyolar zaten. uzak akrabalardan biri geldi dedi ki şu kırmızı kravatlı kim dedi. ben de erkek arkadaşım dedim. tıh tıh nasıl şey o öyle dedi. ben de üzüldüm o öyle deyince. aslında adam nerden bilsin bizim 8 yıldır birlikte olduğumuzu. o da haklı kendince. sevgilisini de getirmiş deyip ayıplaması normaldi aslında. sonra bi akraba daha sordu ona da sözlüm deyiverdim ondan sonra bi başladı herkes yanımıza gelip Allah tamamını erdirsin çok sevindik çok mutlu olduk çok yakışıyosunuz nişan ne zaman sakın çağırmayı unutmayın bayıldık size fln bir sürü iyi dilekler bi ara ben takıda iğnedenliği tutarken onuru çekmişler yanlarına ee nasıl oldu söz fln demişler. onur da sallamış kafadan, sadece anne babalarımız vardı kendi aramızdaydı ondan size söyliyemedik kusura bakmayın fln demiş ben takıdan sonra gittim yanlarına herkes çok güzel bi sözün olmuş nişanında öyle olur inş diyo onur da her şey çok güzeldi dimi sözlüm deyince koptum gülmekten
düğün bitiminde de herkes onurla beni tebrik etti bak nişana mutlaka gelcez söylememezlik yapmayın, zaten bu gece sizin düğününüz gibiydi en güzel ikinizdiniz fln dediler
bi de böyle bi anımız oldu işte

Kuzum bak Allah biliyor ki abine zerre miskal üzülmedim. babana da üzülmedim. Allah'ın adaleti ne zaman vuku bulur bilemem belki şimdiye kadar yaptıklaının karşılığıydı bunlar. olur ya?.
ben annenle sana üzüldüm sadece. sizin zaten diğer babandan çektiğiniz yetmedi bir de elin adamını ve oğlunu çekiyorsunuz. kuzum bak hırsla çalış çok çalış bu sene aman kazan git anneni de al yanına. bunlar boşanmayacak. siz abine anlatacaksınız abin yuvmı bozuyorsunuz diyecek. o gelin o eve girecek kimbilir neler yapacaklar. sen atanmaya bak bir an önce.

aynen. nikah gerçekti. ama bu kız altınlar için her şeyi yaptığı için evlenir boşanırım nolcak demiştir. onun için farketmez ki boşanmış olmak falan. mesela biz anlaşamıcağımızı düşünsek ben büyük konuşmayayım ama onur için içimde en ufak bi tereddüt olsa nikahtan bile dönerim. gelin ata binmiş ya nasip demişler. sonuçta evlenip boşanmaktansa, nikahtan dönmek daha iyidir. ama kızın planı farklı. nikahtan sonra takı olcak ya onun asıl beklediği o.

teyzem işte senin aynen bu dediklerini diyo kuzum. bak çok iyi anlamışsın. biz annemle safız çok üzüldük çok ağladık. teyzem akıl verdi sonra. Allah gösteriyo ucu size de dokundu ama işe bi de o yönden bakın diyo. 20 yıldır senin yuvanı bozmaya çalışmış birine Allah yuva yaptırır mı diyo. yaptırmadı da zaten daha düğünden bozuldu diyo.

selam kızlarrrrrr...bugün ne calıştım yazayım ..
tüm gün alanıma calıştım...gece de artık tarihe bakıcam ..iş de yaptım balkon yıka çamaşır as yemek yap kurabiye yap eşim sever de cay yanında...
neyse yarına işim kalmadı ...adana hala sıcak sayılır daha halılar serilmedi inş.haftaya halıları da sererim pek işim kalmaz...

sedefciiiim okudum önce bi şok oldum abin için ama ben önyargılı yaklaşmak istemiyorum mutlaka haklsınızdır ama böyle durumlarda insan stres topu oluyor kızın yaptıgı cok cok ayıp ama bak geri dönmüş barışmış boşanmıyorlar belki de stresten gerildi kaçtı aslında en büyük kötülüğü kendine yapmış kız özel bi günü mahvetmiş annesi biraz cadı bence ondan...inş.mutlu olurlar hallolur her sey hayırlısı olsun canım asıl sen unut gitsinnn bu konuyu derslere sınava odaklan hiiç takma herkesin hayatı kendine kendimizi kurtaralım da koskoca insanlar boşver yarın bi gün sıkı fıkı olurlar malum karı koca 5dakikada kavga eder 10dakika sonra sarılır tabi bunlar abartmış amannn neyse cok konustum...

bugün kendimi motive ettim maaşımı nasıl harcarım diye düşündüm aldıgım arabama binip basıp gazaaaa vuvvvvv dağ bayır gezerim dedim...çocuk da yaparım kariyer de dedim..avm lere gider giyinir takıştırırım dedi oh be hayat bana güzel olacak inş..o yüzden ben şimdi gidip çalışmaya devam edicem tutmayın beniiiii hadi sizdeee

Bu geceden geriye kalan güzel bir anı olmuş. Rabbim sizi nazarlardan korusun ve en güzel şekilde kurun siz yuvanızı.

Yahu alnımın ortasında bir sivilce çıktı,kocaman. Açma-kapama düğmesi gibi duruyor aynı.

306 coğrafya çözdüm bugün.100 de öyt...

maaşallah canım hem motivene hem çalışmana

maaşallah kuzuma

ben de tarih çalışıyorum kızlarım gündüzden ev işleri vardı çalışamadım. tarihten 1 konu bitirdim ancak şimdi testin çözüyorum

evi taşıdım kızlarım baya yerleştik bugünde kitaplığımı yerleştirip çalışma odamı düzenledim ama evde tam bir düzen yok hala eşim konyaya gitti bayramda kayınpeder ameliyat oldu bugünde bikaç güne o gelecek sonra kalan işleride halledip başlıcam derslere
çalışmayıda sizleride çok özledim canlarım en kısa zamanda aranızdayım

clemim canım bizde seni özledik hep aramızda ol sanal kızkardeşlerini bırakma

Öfff...

Yine mesaj geldi sevdiceğin babasından....

''Sen bana neden cevap yazmıyorsun ?''yazmış. Sevdiceğe söyledim,aramış babasını.Ben sana Mona'ya mesaj atma demedim mi,neden atıyorsun demiş... Olayların seyrine bakınız...

Mona'yı bırakacaksın.

Bırakmazsan seni silerim.

Bana baba deme,git onun ana babasına ana-baba de.

Yemin ediyorum yeter artık yaaa. Yüzüm hiç gülmeyecek mi benim ?

geçmişi okumadım ama adamın dedi ne töbe töbe :44:
numaranı değiştir bence şu zamanda en son takacak kişi olsun kp

kuzum adamın derdi ne seninle? hem mesaj atmadın diyecek kadar önemseyip hem bırakacaksın deyip hangi kafaya hizmet ediyor

geçmişi okumadım ama adamın dedi ne töbe töbe :44:
numaranı değiştir bence şu zamanda en son takacak kişi olsun kp

Feysten yazıyor canım.

kuzum adamın derdi ne seninle? hem mesaj atmadın diyecek kadar önemseyip hem bırakacaksın deyip hangi kafaya hizmet ediyor

Bilmiyorum Rengişim. Annem de ayrıl,sana hayır gelmeyecek onlardan diyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…