2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Sedefim ben de Fem'e gidiyorum biliyorsun canım.Ben tam tersi çok memnun kaldım.Hocalar çok iyi anlatıyor,detaya giriyorlar ve de çok hareketliler.Öğleden sonra özellikle ders koyamışlar.Birebir çözümleri var.Bugün coğrafya vardı.Çok korkuyordum kötü olmasından.Ama adam çok ayrıntılı ve de hareketli anlatıyor.Demek ki Fem her yerde aynı değil canım.

Bu arada bugün sadece Matematik çalışıcam.Kardeşim Matematikçi.O sayısal ben sözel Çok uğraştıracağım kesin.Yarın da memlekete gidiyoruz.Umarım az da olsa ders çalışabilirim:26:

psikoloğa gittim ben kızlar daha doğrusu devlet hastanesinde sadece psikiyatrist vardı ona gittim.
içerde 2 dk bile durmadım. hangi birini anlatayım şaşırdım. dr da dinlemiyo gibiydi. sadece içeri girdiğimde hadi otur da anlat dedi direkt. dedim böyle böyle ben kpssye hazırlanıyorum. ilk bi kaç gün çok güzel çalıştım ama sonra evde problemler oldu fln dedim. ee buraya neden geldin dedi. kpssye çalışmak için güç bulmaya geldim dedim. siz öğretmenlerin bi de o derdi var dimi dedi. evet malesef dedim. benim bulunduğum ortam çok huzursuz, ne yapmalıyım, nasıl aşmalıyım bunu dedim. sustu ben de sustum. orta halli depresifsin git bu ilacı al kullan dedi. almadım tabii. tam 2 dk durmuşum içerde. nasıl hemen teşhis koydu? ee devlet hastanesinde böyle ya hiç ilgilenmiyolar. ben 10 dk sürem var işe yarar diye düşünmüştüm ama boşuna gitmişim. neyse en azından aklımda soru işareti kalmadı. bunu da denedim. iyi bişeyler deseydi size de önericektim kızlar ama hiç konuşmadı soğuk nevale

Canım devlet hastanesi maalesef öyle.Psikiyatr yerine psikoloğa gidemez misin dicem ama onlar da para tuzağı.

2 dk durman iyi olmuş canım baksana adamın yardıma ihtiyacı var,az daha kalsan sinirlerin iyice zıplardı:44:

anladım kuzucum her ilde değişiktir doğru. bizim burda 2 kpss dershanesi var. ee dershanelerin rekabeti de yok. belki de ondan salıyolar kendini. tubiş mesela ihtiyaçtan memnun kalmış ben onu hiç sevmedim. kitaplarımızı şubatta vermişlerdi daha neler neler. çok güzel bi sistemi varmış dershanenin.ne güzel zaten özellikle coğrafya soruyla daha iyi öğreniliyo bence.
olsun kardeşin senin için büyük şans kuzum. güzel güzel çalış matematiğini. bi kere mantığını anladın mı zaten hepsiciğini çözersin.
bizim bayramda düğünümüz var. o yüzden biz gitmicez bize gelcekler. ama kına gecesi yok. sadece 1 gün sürücek. ben o yüzden bir an önce toparlanıp çalışmak istiyorum. babam o geceden beri konuşmuyo benle. ben ondan bi özür beklerken.. beklentiler işte. bunu hayatımızdan çıkarınca her şey daha kolay olucak. memlekete gittiğinde soru bankası götür. konu çalışamazsın belki ama en azından mat çözersin ses olsa bile nasılsa sayısal bi ders. boş durmaktan iyidir.

kuzum ben fen lisesinde staj yaptım. ders anatırken ben söylemeden onlar söylüyordu. soru agzımdan çıkar cıkmaz cevap verıyorlardı. hadi 5 dk dinlen denilince dinlenmek yerine alttaki test kitaplarını çıkarıp çözüyorlardı. yani böyle kolaya alıştıgım için anlatması zor olmuyordu. ama şimdi bu kız düz liseden ve hoca da yokmuş temeli doğal olarak iyi değil. cabuk kavrıyor ama yine de dün o gittikten sonra bayagı bir ders calısamadım beyin yorulunca olmuyor. bakalım gelsin birkaç gün de söylerim olmazsa napim
tecrübe etmişsin bunu da kuzum. insana en iyi yardımcı yine kendisidir. bak ben bugün 150 tarih çözdüm cok değil tabi ama bir oturunca gerisi geldi
sen de otur kuzum ders basına sonrası Allah kerim

Canım devlet hastanesi maalesef öyle.Psikiyatr yerine psikoloğa gidemez misin dicem ama onlar da para tuzağı.
işe yarar mı bilmiyorum. yarasa gidicem. çok küçükken 8 yaşındayken gitmiştim. babamın üvey olduğunu öğrendiğimde. bilmiyodum o durumu. ben 4 yaşındayken evlenmişler annemle. hiç konuşmamıştım falan annemler götürmüşlerdi 1 saat kadar konuşuyoduk öyle haftada 1. çok iyi geliyodu hatırlıyorum. aynı kadın şu an devlet hastanesinde ama ona randevu alamadım. tüm randevuları doluymuş. belki gene ona giderim yine
2 dk durman iyi olmuş canım baksana adamın yardıma ihtiyacı var,az daha kalsan sinirlerin iyice zıplardı:44:
vallahi canım bence de, zaten ilk girdiğimde hadi hemen anlat deyince anladım boşuna geldiğimi. çıktım bi sigara içtim dışarda o daha iyi geldi =)

Devlet hastanesindekilerden afedersin bir cacık olmaz genellemiyorum tabi ama bazıları diplomasını cidden boşa almış
Teyzem obsesif ben bile bu halimle sorunun ne olduğunu bilebiliyorum
Kadının söylediği şey; yapmamaya çalış
Bu hastalığın ana teması zaten yapmayı engelleyememek
5 dk durduk durmadık sanırım bizde içeride ilaç yazdı postaladı

olmadı söylersin kuzum. ya zaten etrafta kimse bizi anlamıyo. eğer komşun da anlamazsa kendi biliceği iş. sonuçta kafa yoruluyo. haa fiziksel yorgunluk olsa yatarsın 1 saat dinlenirsin ama ders anlattıktan sonra yoruluyo insan. ben e harfini öğreticem diye 40 takla attım. onda bile yoruldum yani. biraz daha gelsin bakalım öğrencin durumun gidişatına göre tatlı bi dille söylersin kuzum. yapcak bişey yok

aynen. insanın yine kendisinde bitiyo bence de. ki bize en iyi gelen şey ders çalışmak bence. biz ders çalıştığımız zamanlar mutlu oluyoruz. yorumlarımızdan bile belli oluyo. ama ders çalışmadığımız zamanlar üzgün oluyoruz. bizim psikolojimize iyi gelen tek şey ders çalışmak.

bu arada devlet hastanesi demişken gözüm için gtmiştim
sağ gözünde astigmat var dedi. gözlük verdi. oysa benim sağ gözüm gayet iyi görüyor solda cok bulanıklık var.
ya sağ diye yanlış söyledi ya da ben bilmiyorum artık
dişimi çektirmeye gittiğimde kadının elleri titreye titreye çekmişticekerken kafatası mı da çekti götürdü sanki bağırmıştım resmen
sonra sınav stresnden kalp carpıntım olmuştu sakinleştirici yaptı rahat uyursun dedi o gün sabaha kadar uyuyamamıştım neredeyse

özele de hiç gitmedim ama bakalım oralar nasıldır.

Son düzenleme:

aynen kuzum. bence bu psikiyatr kısmını devlet hastanesinden kaldırmalılar. sonuçta 2 dk da hiçbişeyi de teşhis edemezler ama ilaç yazmayı biliyolar. o ilaçlar kim bilir kaç kişiye zarar veriyodur. bi de psikolojik ilaçlar yani önemli.

kuzum bu arada ben sana bi öneride buluncam. memlekete gidicekmişsiniz sanırım. bence kal badem gitme. bak 10 gün tatil var. sessiz sessiz ders çalışırsın öyle güzel olur ki senin için. haa korkunu anlıyorum ben de olsam ben de korkarım. ama kilitle kapını. bütün ışıkları aç, her ihtimale karşı yanına bi fener al, elektrik kesilirse korkma diye. istersen ses olsun diye hafif tv aç. kardeşin varsa o da sennle kalsın. hiç olmadı gece uyuyamazsın zaten o halde gece ders çalış. gündüz uyursun. ben duyuyorum 3 saat uyuyup kalan vakitlerde ders çalışanları. sen de bu 10 günlük süreçte böyle yaparsan süper olur.

ben bi kere bi dr a sormuştum neden ilgilenmiyosunuz diye aldığımız 3 kuruş para var dr a bu ülkede saygı yok biz de bilerek böyle yapıyoruz hocam demişti. sen beni anlarsın atanamayan bi öğretmensin demişti. dedim öyle ama biz bunun hıncını öğrencilerimizden çıkarmıyoruz demiştim. özel muayeneleri kaldırdılar ya, beyefendi ona kızmış. daha çok para alıcak ya alamıyo diye.

o ne demek ya
bir öğretmen maaşıyla doktor maaşı aynı mı da senin onu anlamanı beklyor
ay ne saçma ya sinrlendim valla insan hayatı söz konusu sonuçta. para için bu ne hırs bu ne kendini bilmezlik

içimdenn hiç gitmek gelmiyor kafamı dinlemek istiyorum. Korkarım diye düşünüyordum ama atanınca ne yapıcm? :) erkenden uyur sabah ezanıyla kalkar dersimi yaparım. Ama annem izin vermiyor geleceksin diyor. 23 yaşına geldim kendi kararlarımı veremiyorum

ben reglim ağrılı oluyo diye devlet has. bütün kadın doğumcuları gezmiştim. biri de bana doğum kontrol hapını önermemişti. en sonunda birisi iç ama benden duyduğunu söyleme burası devlet kurumu onu öneremeyiz malum 3 çocuk demişti. burda nilkon arkadaşımın önerisiyle almıştım sağolsun. o zamandan beri de hiç ağrı çekmiyorum. ben her ay 2 gece acilde yatıyodum. tanıyolardı artık beni ama dismenoresun deyip yapcak bişey yok deyip yolluyolardı seni. yapcak çok şey var da hiç ilgilenmiyolar. bi de benim sigortam yok baba faktöründen dolayı. o yüzden özele güvenemiyorum. bunun tahlili var bilmemnesi var. devlette bile benden 100 küsür para alıyolar tahlil olunca. Allah kimseyi devlet hastanelerine muhtaç etmesin

ahh benim kuzum kıyamam ben sana. böyle yapıyolar bize ama dediğin gibi atanınca daha çok zorluk çekicez. hiç alışkın değiliz böyle şeylere çünkü. anneni ikna etmeye bak kuzum. senin için çok iyi olur. hem orda daralıcaksın millet laf sölicek atamayla ilgili. üzülceksin kıyamam

hic sorma engtecher arkadasim cok cok zor gunduz parka goturuyorum gelincede resim filan yapiyoruz sonra derken ev isi o bitti temizlik o bitti aksam yemegi hem kpss hem ev hanimligi hemde cocukkkk cok cok zor hicbi is yapmayan arkadaslar ayrica cocugu olmayanlar inanninki cok sanslisinizuyutum simdi ikisini basladim bismillah turkceye konu arti 50 soru ne yapayim yeni basladim artik sabahlayacaz sabahta sersem olsamda carem yok baska

badem ben de cok korkarım öyle tek kalmaktan ama kpssye ilk girecegım zaman farklı yurda cıkmıstım. ve odada kimse yoktu. nasıl kalacagım diye düşünürken tv.yi actım lambayı hiç kapatmadım zaten. sonra sevdiceki aradım ben uyuyana kadar tlf kapatma dedim
sonra uyumusum
böyle böyle bayagı bir zaman kaldım öyle ki Allah yardm ediyor inan bana. cok korkan ben bile korkmadım hiç
sonra yanıma bir arkadas verdiler ben de tek kalmaya nasıl alıştıysamgidip müdürle konuşmustum kimse gelmese olmaz mı diye
yani kalırsın canım Allah yardım eder.

Son düzenleme:
keşke bir an önce atanıp hayatımızı kursak :) çok özeniyorum tek başına yaşayan kendi düzeni olanlara. Korku bir süre sonra aşılıyor illaki hoş ben geçen kurbanda da yalnız kalmıştım. O zaman bir de kpss açıklanmıştı ağla ağla zombiye dönmüştüm

ayy rengoş çok güldüm
ben de çok severim yalnızlığı. yalnızlık gibisi yok. kendi başına istediğin şekilde çalışırsın valla. gürültü yok ohh mis. en rahatı. ama işte o korku bende de var. tabii aşılmıcak şey değil

bak badem sen de öyle yaparsın. açarsın ışığı tvyi. ararsın sevdiceği. kapının önüne de bi erkek ayakkabısı koy. evde erkek var sansınlar. bak rahatına kuzucum ya gitme. olmadı ben sana burda arkadaş olurum. burdan konuşuruz sabaha kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…