2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

canım teşekkür ederim dediğin gibi kurmalı dönenceler işimi görmez o kadar sürüyorsa. o yüzden bende projektörlü müzikli birşey aldım hepsiburda dan. bu hafta kargom gelir inşallah. bütün umudum dönence yoksa bana hiçbir iş yaptırmıyor yaramaz. emzik işini de beceremedik:)

Aynısından bende var; büyük oğlan için almıştım. Malzemesi bana biraz kalitesiz gibi geldi ama iş görür mü görür! Bence bir tek şu sıkıntı olur: Diğer dönenceler gibi askısı falan olmadığı için yatağının kenarına falan koyamazsın. Yatağının ayakucunda falan onu koyabileceğin düz bir yer varsa koyarsın, açınca bebeğin tam üstüne gelmez yalnız görüntü. Yani bizimkiler henüz uzak mesafeyi net göremiyorlar, onun için algılamayabilirler. Ama yatağının hemen yanında şifonyer gibi birşey varsa ve o da başucu hizasındaysa işini görür. Eğer öyle birşey yoksa iki ay sonra falan tam randıman alabilirsin bence

kızlar bir şey soracam size benim bebiş 5500 gr ben primanın 3 numarasına başladım ama çok kaba gibi geliyor sanki büyük gibi şunu anlamadım 2 yede 3 e de kilosu uyuyor siz hangisini kullanıyorsunuz?

Benimde oğlum 5.500 kilo bende 3numaraya geçtm yeni.evet biraz büyk gibi ama 2nımarada küçük geliyo sızdırmaya başlamştı.

Bende fisher price dan mutlu düşler dönencesini aldm paraya kıyıp bu hafta gelicek kargom,inş işe yarar bizde gece uyumakta zorlanıyorz battaniyede sallanmaya alıştı her uykuya geçişte artk sallamak istiyo.beşikte de kucakta da uyumuyo ağlıyo napıcam bilmem

Bende aldım bu dönenceden kumandalı falan hem tavana slayt yapıyo hemde oyuncaklı donence kızım bugun ıkı aylık maksımum 10 dk dıkkatını cekiyo malesef bizde aynıyız sallanmadan uyumuyo yalancı emzik almıyo uykusu varken aglamaktan bakmıyo bıle keyfı yerındeyse bi 10 15 dk bakıyo bunada şükür dıyorum inş sizin ki daha cok bakar

benim kizimda ilk dogdugunda durmuyodu memede uyuma biraz buyuyunce ise yaramiyo sik emmeyince uyumuyo huzursuz oluyo annem ilk kizimda ugrasinca hem ayaga hem emzige alistirdi surekli uyuyo zaten ama arada ayakta uyutuyorum bilsin diye genelde ya yataga koyarim emzikle uyur yada kendi kendine malesef alismis bende ill kizimi emmeyi birakinca bezde salladim uyuttum emzirdim zordu uykuda besledim hep 3 5 ay buyume
atagi var bebek memeyi birakabiliyo 9 aylikti ayaga alisti 1 yas civari yatagina yatar uyur bi yere gidemezdim aglardi salla diye zor ama ben hamak aldim elde sallamaya benzeyenden tekken hep hamakta uyudu tavsiye ederim

bende halaaaaa adet olmadım. peki benim gibi adet olmayan varmı???????

bebeğimin göz rengi doğduğundan beri yeşil. ama elaya dönecek gibi.
göz rengi tam olarak kaçıncı ayından sonra tam oturur bende bilmiyorum

kızlar benim kızım dün gündüz bir kere 20 dk bir kerede 45 dk uyudu. daha sonra hiç uyumadı. akşam 7 den sonrada çok ağladı 21.30 a kadar ağladı 21.30 da uyudu. gece hiç uyanmadı. sa bah 5 te kaldırdım acıkmıştır diye emmedi yine uyudu. 9 da kaldırdım zorla 10 dk uyuyarak az emdi ve hala uyuyor. şuan saat 11.

sizce normal bir durum mu? uyku düzenlerimi değişiyor nedir bu durum.

bu arada bebeğim 2,5 aylık oldu

merhaba tekrar :)))

çoğumuzun bebeği 2 ayını doldurdu ve geçti. benim kızım tam 2,5 aylık oldu.
2 saatte bir kaldırıp emzirirdim. sonradan 3-4 saate uzatmıştım. son zamanlarda 5 saat uyusa geceleri bana çok geliyordu uyandırıp emziriyordum.

eminim hepinizin düzeni yerine oturmuştur. bebeklerimiz artık geceleri daha uzunu uyuyup uyanmıyorlar. sizler geceleri kaç saatte bir emzirmeye başladınız yeni düzeniniz nasıl anlatırmısınız

bebeğinizin kakalı zıbınlarındaki lekeleri nasıl çıkartıyorsunuz.
elimde yıkıyorum çitiliyorum çıkmıyor boyalı sanki :))))))

makineye atıyorum hemen diğer kirlilerle yine çıkmıyor.
makinenin gözüne kosla yada başka leke çıkarıcı döktüğümde çıkıyor ama sanki renkleri soluyor. kafayı yiyicem vallla

bılmıyom kızlar çok uzuluyorum. 40ın çıkmadan yapılırdı dedıler nerden bıleyım ben. şimdide kaldı gıttı 2,5 aylık olduk ya offf.

bence üzülme istediğin zaman 40 mevlütünü yapabilirsin. hem 40 mevlütü hemde evime okutuyorum dersin.
evinin bereketi, dirliği düzeniolsun diye ikisini bir arada okut ben öyle yaptım bebeğim 45 günlüktü

merhaba benimde bebeğimin genzine ve burnuna sık sık süt kaçıyor.
doktorunuz size hangi burun damlasını verdi adını yazarmısınız. ben TORİMER diye bir marka kullanıyorum ama çok memnun kalmadım

merhaba benimde bebeğimin genzine ve burnuna sık sık süt kaçıyor.
doktorunuz size hangi burun damlasını verdi adını yazarmısınız. ben TORİMER diye bir marka kullanıyorum ama çok memnun kalmadım

Sudemerve de size yazacaktır ama ben Otribebe kullanıyorum. Aslında Torimer de iyidir. Ben büyük oğluma kullanıyorum ama sanırım bebekler için en iyisi Otribebe. Bu markanın set olarak satılanı var. İçinde, bebeğin burnunu temizlemek için bir aspiratör var ve o çok işe yarıyor

2 haftada 700 gr almış bebeğin ve doktor bunları mı sölüyor biz zaten yetemiyor muyuz psikolojisene çabuk giriyoruz anne olarak bide durduk yere canını sıkmış bide canım çukalata deyince yazim dedim bende çok severim ama bir yazı okudum kesdim kolik bebek annelerine çukalata ve limon yasak diyordu gaz yapıyormuş bu arada dediğin çayı ben de yapacam tek içimlik mi yapıyosun yani yapim dolapta dursun iki üç gün içim oluyor mu ben biraz uyuşuğum da

sagol cnm dun saglık ocana goturdum doktor verdı mukostatını :)

Kilosuna gore bende molfiksin 3 numarasini aldiydim ama hep belinden
Disari veriyordu.sonra 2 numarayi aldim rahat ettim.2 numarasini almalsin bence.bu araada prima aldim hep sizdiriyor seninkinde varmi oule bisey

bizim başlarda o sorunu çok yaşadık özellikle benim bezlediğim bez hep sızdırıyordu ama benim ki acemeliktenmiş ben bi paket 1 kullandım sonra hep 2 kullandım ama sanki sıkmaya başladı gibi 3 de büyük mü acaba diyorum

6 aya kadar belli olmazmış ben de bişe anlamadım göz renginden güneşe bakınca koyu yeşil gibi ama bakalım sağlıklı olması önemli olan tabiki ama hayatımın merkezi şimdi o o yüzden onunla ilgili her şey merak konusu

cnaım bizim de geceleri uzadı arası 2 saatte bir değil 4 saate yakın oluyor gerçi 2 satte de ben kaldırıyordum ağlayarak kalkmıyodu sadece açlık belirtileri gösteriyodu ses çıkarıyodu uyurken ama şunu farkettim arayı açtığımız için gece uykusu bölünüyo sanki yatağa yatırdığımda daha zor dalıyo uykuya o yüzden yine 3 satte bir alıp emzirim diyoryorum dopru mu bilmiyorum

ben direk atıyorum makineye bebek programına 95 derece çıkıyor deterjan olarak da dalan kullanıyorum başka bişe koymuyorum ama bebek programı 3 saate yakın yıkıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…