2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Müzikli Kaplumbağa Projeksiyon Gece Lambası Bitenekadar.com

Bunu gözüme kestirdim. Kızkardeşim almış bebeğine beğendim dedi.

dönenceyi ben frice price sın kelebekli rüyalar dönencesini almıştım ama memnun olduğumu söleyemem çok hantal öne doğru eğik bağlamak zorunda kaldık bide takır takır ses çıkarıyor şu an sadece asılı kullanmıyoruz dinleme cihası almıştık onun melodisi var ondan çok memnun kaldım hep o çalıyo yarım saat melodisi o yüzden dönenceyi kulllanmıyorum bide o duvara yansıyanlar karanlıkta belli oluyor bizim ne zaman ışğı karartsam ağlıyor bakmıyor bile belki biraz daha büyüyünce kullanırız ama şimdi bizim için süs

Ayni dert bende de vardi.sonra biri tavsiye ettiudi oyle yaptim.once lekeli zibini hic hic bekletmeye gelmiyor hemen soguk su ile akit.sonra legende soguk suda biraz beklet ama sakin unutma sonra heryeri kaka rengi oliyor.sonra hacisakir saf sabun var ya onunla elinde yika ilik su ile.ben boyle yapiyom cikiyor.ben beyazlarla atmaya basladim kizimin camasirlarini.makina bitince sadece durulama kismina alip yeniden durulayiyom.yumusatici kullanmiyorum kizimin camasirlari varsa.

Dun disardaydim kizimla toplasam 1 kac saat uyudu sonra hep uyandikti ve 2 saat 3 saate emdi.gece 2 de uyudu.sabah 6 da miziklandi biraz emdi uyudu.8 de altini aldim uyandi ve guzelce emdi ama 12 bucuga kadar gene iyanmadi memeyi veriyom istemiyor agzini sikica kapatiyor.yada aliyor 1 dk emiyor disari hirakiyor.birazdaha bekldim 3 oldu saat elini islak mendlle sildim anca uyandi ama bu seferde 10 dk emdi midesi bulanidi ogurunce memeyi gene biraktim.halen uuiyor napcam bilmiyorum

Bebeklr hizli buyudugu icin bez konusuda muallakta kaliyorum.2 numaran bitmek uzere kilosuda 6 ya yaklasti 2 numara alsam elimde kalacak gibi hissediyom.sen istersen 3 numara al dene buyuk gelse bile bir zarari olmaz kenarda durur en fazla 2 haftaya tekrar 3 numarayi kullanirsin.ben yanlislikla 3 numara aldiydim evde duruyor 2 numaram bitince onu deniycem buyuk gelirse 2 numaranin az adetli olanindan alicam.iste boule bu dusuncem var

Ben de tiny love doga dostlari oyun halisini aldim ondada müzikli ışıklı tırtıl var bnmki de ona bayılıyor ve oynarken uykusu geldiginde ağlıyor emzigini veriyorum orda uyuyakaliyor
Kilosuna gore bende molfiksin 3 numarasini aldiydim ama hep belinden
Disari veriyordu.sonra 2 numarayi aldim rahat ettim.2 numarasini almalsin bence.bu araada prima aldim hep sizdiriyor seninkinde varmi oule bisey
Bende de huggies sizdirdi hep ben de molfix deneyecektim demek o da sizdiriyor

Bende önce akitip ilik suyun icine koyuyorum legene üstüne de ariel leke cikarici yarim saat dursa cikiyor tüm lekesi sonra kizimin kendi deterjaniyla makinede yikayip ekstra durulama yaptırıyorum mis gibi oluyor

Beline veren molfksti ama numarasini buyuk almistim ondan kaynakli olabilir.simdi prima kullandim pehh o bile cisini disari verdi 3 kez.primayi ilk aldigimda cok memnundum.sonra paketin yarisini falan gecti 4 5 gundur sizdirmaya basladi.biraz da kilosuyla alakali olabilr diye dusunuyorum.prima bitince evdkk molfiks 3 numarayi deniycem.evybaby de cok iyi bir arkadasim kullanmis tavsiye ettiydi.

Bu aralar herkesin bebişi böyle sanırım. 3. ay sendromu :) Zorlamamak gerekiyor ama içim rahat etmiyor bu seferde. Bugün iş dönüşü göğsümü kaç kere sağdım bilmiyorum, emmedi desem yalan olmaz. Aşı olmuştu, çok şükür bu saat oldu huysuzlanmadı. Üç iğne ona değil bana girdi sanki ya...İlk defa bu kadar yaş geldi gözünden.

Ben de bir foto paylaşayım. Maşallah benim kızıma ve hepimizin güzel bebişlerine.

Eklentiler

• $WP_20131119_020.jpg
    28,9 KB · Görüntüleme: 30
  • $WP_20131119_029.jpg
    39,7 KB · Görüntüleme: 31

Çok haklısın, aynen dediğin gibi. Doktor öyle deyince tahliller çıkana kadar emzirme odasında ağladım. Bir de azçok bilinçli bir anneyim. Ama işte...Çok kızdım doktora. Çikolata konusunda söylediklerin üzücü ya :))) Bir nutella yiyordum onu da mı keseyim şimdi Limondan nefret ederim, aslında çikolatadan da nefret ederim ama doğum yaptığımdan beri hergün 400 gr lık nutellayı bitiriyorum. Canım aşırı derecede tatlı istiyor çünkü. Azaltayım bari.

Çayı bir günlük yap. Örneğin sabah kalktın hemen yap. Ben demleme yapmıyorum direk suyun içine atıp kaynatıyorum. Akşama kadar 4 büyük su bardağı iç. Ben ilk kaynattığım zaman sıcak içiyorum. Geri kalanlar soğuk. Böbrek sorunu olanlar içmemeli tabi. Malum onlara incir yasak.

Son düzenleme:

ah o nutellaya ben de bayılıyorum bıraksalar bi kavanozu bitiririm çocukken de çok severdim annem ekmeğin üstüne sürerdi ben üstünü yer bitti derdim:)

bu arada 4 su bardağı suya kaç incir atıyorsun havucda atıyorsun dimi

annişler yardım edin nolur kızım iki gündür gündüz uykuya dalar gibi olunca sıçrıyor ve ağlayarak kakkıyor.çok korkuyorum onu böyle görünce

Aynı sorun benim oğlumda da var ben de çok korkuyorum neden oluyor anlamadım birşey olmuş gibi bir anda uykunun arasında deli gibi ağlıyor acaba kötü rüya mı görünüyor ki?

evet cnm ruya göruyolarlar hemen pişpişleyın dokunun sakınleştırın.
benımkıde gece emmedı bı turlu çıkardı durdu sırf mama verdım gece. zaten doğdu durust sutum yok varkende o emmıyor:26:

ilk bebeğimi 2.5 yıllık evlilik sonunda sebepsiz kısırlık nedeni ile 3. denememde aşılama yaptırarak dünyaya getirdim ilk bebek hevesi 9 ay hamileliğim ve tedaviyle olması nedeniyle ben eşim doktorum ailem çevrem herkez diken üstünde geçirdi 1 kez bile ne iş ne yemek hiç birşey yapmadım sürekli bebeğimi dinledim şeker tansiyon derken 38+3 te 4.150 gr kızım duru'yu dünyaya getirdim doğduğu an doktorum sütün var çogalacak saat yok sık sık emzir dedi öylede oldu istesede istemesede ben ne zaman mememi açsam emerdi ki düşkündü emer uyurdu gece bile ağladında veya saat kurup kalktıgımda emerdi aylık kilo alımlarımız sınrın üstünde ve doktorum aman mama verme diyordu ki vermiyordum 2.5 3 aylık zamanlarında emmede isteksizlik başladı ne zaman isterse verdim tabi kilo alımımız doktora göre güzel bana göre azdı 3.5 aylık oldu bi gece uyandı hiç öyle ağlamamıştı emzirmek istedim kendini geri attı 1 saat uğraştım ağlıyodu almadı bi kaç gün evde gezerek daha sonra kucagımda pışpışlıyarak emzirdim meme delisi olan kızım istemedi ki sütüm çoktu daha sonra o taktiklerde işe yaramadı ağlama krizleri başladı sabah 5te doktora koştuk bi yerimi ağrıyor diye doktor gayet sağlıklı ayağıana koy uyuyacakmı dedi malesef olmadı sonra battaniyeye koy dedi ve uyudu şaşırdık cünkü sallamayı hiç denemedik uyuyunca doktorum emzir dedi ve emdi sallanmak istiyormuş her çocuk bir değil dedi ve sallayıp emzirdim uyanıkken memeyi asla almadı 5 aylıkkende ek gıdaya geçtik çok zor günlerdi ne yazıkki derin de istediği zaman besledim ama bi kaç gündür az emmeye başladı ki çok aç kaldı sonra ağladı meme alan biberon alan kızım isteksizleşti ve biberonu bıraktı şuan emziriyorum ya hemen uyuyor iştahsız emiyor yada bırakıp ağlıyor sütümde var ve ben yine 4 saat arayla uyutup biberonla besliyorum uaynıkkende emdiği kadar emiyor hiç bi sağlık sorunu yok doktorun son kararı büyüme atağı dün akşam 8.30 da karnını doyurdum 10da gece uykusuna kalktı 4 saat sonra emzirmek istedim uyanmadı biberon verdim içmedi taki sabah 8de kalktı çok az emdi 9da uyudu ve biberon içti benim çocuklarım uslu uykucu ne yazikki iştahsiz asla emsin diye ısrar etmeyin ki ben etmedim ama yinede memeden uzaklaşıyorlar

uykuda nasıl emdıkı canım. benınkı 5 dakıka emıyo uyuyo ne yapsam uyanmıyo doya doya emmıyo. zaten sutum az mama verıyorum varkende uyuyo ıçmıyo

Maşallah kızına çooook tatlı

Merhabalar, ben eylül 29 unda doğum yaptım ve doğum sonrası çok hızlı kilo verdim. Hala veriyorum, acaba aranızda doğum sonrası hızla kilo veren var mı merak ettim, zira tuhafıma gidiyor. Bol kalorili besleniyorum ama kilo veriyorum, emzirme kilo kaybettirir mi?

aynı sorunu yaşıyoruz. 50 kg ile hamile kaldım 59,5 kilo ile doğum yaptım ve çok kısa sürede kilo verdim.
eski kıyafetlerim bile biraz bol olmaya başladı ve aşırı halsizde hissediyorum. herkes bana emzirdiğin için kilo veriyorsun dedi.
doktora gidip takviye vitamin hapları istemeyi düşünüyorum 3 haftadır ama hep düşünmemle kalıyor :)))))
bebekten fırsat bulup gidemiyorum. bebeğimle tek başımada gidemem cesaret edemiyorum daha çok ufak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…