2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar benim bebegim aksamdan beri ilkkez ellerini emmeye basladi.acaba sadece aciktigi zzmanlardami emecek yoksa yeni kesfettigi icin istedigi zaman mi.bir yerde okumustum bebeklerin gozrenkleri 6.aya kadar degisebilirmis.benim kiziminda gozleri mavi lacivert arasi birr renk.

hayırlı olsun bundan sonra aç olsada tok olsada refleks emer eldiven taksanda çare olmaz bu kez bezi emer en sağlıklısı bu tabi motor hareketlerini öğreniyor el ağıza gidecek maşalah kızına her eli agzında oldugunda aç sanma aç olsa eğer elini emmesi onu sadece kısa bi süre sakinleştirir o kadar ama dikkat et başparmağını somurmasın benim 23 aylık kızım 3. ayda başladı ve hala parmak emer uykusu gelince bıraktıramıyorum malesef.

kızlar bi sorum var ben kızımı hem emzirip hem biberon veriyordum 2güne gayet herşey güzeldi uyurken gece filan gögsümü fazla emmiyordu sağıp biberona koyuncada 120cc içip uyuyo ben ellemezsem 7 ben ellersem 4 saat tok uyuyordu ama şimdi sütümüde mamayıda istemiyo ve aç oluyo ağlıyo kucağımda zıplatarak tutturuyorum biberonu bi tutuncada yine içip bol bol uyuyo sinirlerim bozuldu iice işe başlıcam meme istiyo hep süt yetsede yetmesede şuan sütümde ii ama işe başlıcam zordayım ben ilk adetimi duru 5 aylıkken filan olmuştum baya geç yani kişiden kişiye değişiyor bunlar

ayşeciğim sendemi burdasınnn
naber nasılsın :)
benim kızçe uyandı tekrar gelecem

kızlar merhabalar :)
hamileyken günde 50 kere girip çıkardım buraya şimdi vakit bulsam şöyle bir bakıyorum tanımadığım nicklerde görünce sohbete katılamıyorum
ama bugün emineyi rümeysayı gördüm çok sevindim bebeişleriniz iyidir umarım kızlar
bizde arascıkla büyümeye çalışıyoruz günlerimiz havalarda soğumaya başladığı için evde geçiyor şimdilik 80 günlük olduk artık hergün değişik bir huy keşfediyoruz
anneyi babayı tanıyıp babanneyi ananeyi bile yabancılamaya başladık bu hafta
arasım uyandı tekrra gelirim inşallah hepinizi öpüyorum :)
bol pırtlatmalı, kakalı bol sütlü bir gün olsun

slm kızlar,
ben de daha adet olmadım kanamam 47 gun surdu benım tabı arada bır aken felan kesıldı leke gıbı geldı sonra tekrar arttı 47 günde bıttı ve 73 günlük olduk bugun

ya kızlar bısey sorucam benım oğlum maşallah cok hareketlı altını açıp bırakınca bacaklarını sureklı hareket ettırıyo yere vurup kaldırıyor cok komuk seyler oluyo buda,yalnız bugun bısey farkettım bacaklarını ındırıp kaldırıken kırt dıye ses cıkıyo dız kemıgınden,yaa acaba bıseymmı olmuştur bebegıme cok korktum annemde telaşlandırdı benı bısey olsa ağlar dıyorum ama ıcımde rahat degıl

slm kızlar bende eylül annesiyim
2.kızım oldu çok şükür rabbime bizde tam 55 günlüğüz
biraz sıkıntılarımız var ama çok şükür hepsi zamanla geçecek

canım bebişim doğalı 56 gün oldu daha adet olmadım bebişimin gözleri masmavi umarım değişmez

canım aynı şekilde bizimkininde kolundan bacağından kıt diye sesler çıkıyo bencede canı yansa ağlardı önemli değildir diye düşünüyorum

ay canım seni gördüğüme çok sevindim bende artık sana özelden mesaj atacaktım merak ettim nasılsınız diye. profiline baktığımda girip çıktığını farkettim.
biz iyiyiz oğlumla büyüyoruz teyzesi 67. günümüz bugün. şimdiye kadar herşey iyi, annemi yarın gönderiyoruz bakalım bundan sonrası nasıl olacak siz nasılsınız aras nasıl.
dediğin gibi hergün değişik huylar ediniyorlar insanın hoşuna gidiyor. bizimkide bugünlerde ellerini yalamaya, konuşmaya çalışmaya başladı. ve artık bana olan tepkileri herkesten farklı gülüşü, konuşması yanına gitmem bile gülmesine yetiyor
daha sık gel buralara gözler seni arıyor aras a ve sana kocaman

slm kızlar bırşey soracağım kızım 2,5 aylık oldu. eldıven kullanıyoruz hala çıkarmak ıstıyorum ama yuzunu cızer dıye korkuyorum. uykusuda cok hafıf zor kesıyorum zaten tırnaklarını
sızler hala kullanıyor musunuz eldıven

Ben eldivenleri cikarli cok oldu dokunmli bebein sana nesnelere gelisimleri icin onemli birak cizsin kesersen cokta zarar vermex merk etme

canım tırnaklarını tırnak makası değilde normal makas gibi birşey var tırnak kesme setinin içinde ben onunla kesiyorum daha kolay oluyo sonrada törpülüyorum hiçbir yerini çizmiyo böylelikle

biz 87 günlüğüz henuz adet olmadım
süt azaldıgı için adet olunur yazıyor bir dr sitesinde doğru mu bana sacma geldi ?
ama adet olcak gibi agrım oluyo yakındır heralde

kızlar ya bırsey sorucam sıze,akıl danısıcam,
sımdı ben doğum yaptım annem benımle kalırken gorumcelerım hergun gelıp 6-7 saaat oturdular annem hızmet ettı onlara hızmetcı gıbı,sonra esım buyuk ablasının yanına gıdıp geldı o sıra sık sık ve anneme karsı tavırlı davrandı ve annem bunu anlayıp gıttı ama bende gıtmeen ablasıyla telefonda tartıştım ve o günden berı gelmıyo,bende gıtmıyorum burda bı sıkıntı yok ama
esım 10 günde bır felan kucuck bebegımı alıp ablası gorsun dıye goturuyo ve bende evıne gıtmedıgım ıcın kapıda 20 dk beklemek zorunda kalıyorum ve bu cok zoruma gıdıyo,15 yasındakı yegenı bıle dayııı bebegı getırrr dıye mesaj atıyo ustelık benım tele esımın telı kapandığı ıcın,ve oda goturuyo cok dert edıyorum bunu ,daha mınıcık bebegım yaa sankı çocuk bu elınden tutup gorsun dıye getırılecek yaa benmı haksızlık edıyorum sız olsanız ne yapardınız?

Son düzenleme:

malesef benzerı sorunları yasadım cnm.lohusalığımızda bıze bunu yaşatan eslerımızı ve ailelerini ALLAH ıslah etsın ne dıyım.
soruna gelınce ben bebeğimi onlarla yanlız bırakmamak ıçın küsmedim ama çok soğuğum gıdıyorum doğru durust konuşmuyorum. eğer gıtmemekte kararlıysan gıdıp kapıda bekleme eşin gotursun 15 dakıka görsunler gerı getırsın olmaz mı.sonucta ablası görmek ısteyecektır yegenını cnm

cnm esım kapıda bekledıgımı bıldıgı ıcın ve ben zıle basınca ındıyo gıtmesem belkı 1 saat getirmeyecek sırf ablası sevsın dıye,benım oglusum hıc kucaı sevılmeyı sevmıyo orda 20 DK DURUYOSA 20 DK AGLIYODUR UYUYOR ZATEN YOLA CIKINCA UYANINCADA HUZURSUZ OLUYO KI UYANDIRIYOLAR SEVME ICIN EL KADAR BEBEGI SEVMEK ICIN AYAGIN AGETIRTIYO YAA aLLAH ONUDA ESIMI DE BILDIGI GIBI YAPSIN BEBEGIMI DOGURDUGUMA SEVINEMEDIM KURSAGIMDA BIRAKTILAR AGLAMAKTN HELAK OLDUM GUNLERCE SIMDI DE BU CIKTI YAA

Kızlar bebeklerimizin suan en iyi oyuncakları elleri o nedenle eldiven takmamanizi tavsiye ederim tırnakları da en kolay uyurken veya emerken kesiliyo

Donence de fisher price in mutlu düsler isimli donencesi var onu kullaniyorum oglum baya oyalaniyor onunla geceleri uyumayinca aciyorum ona bakarak uyuyo tavana yıldızlari da yansitiyo 130 liraya almistim 20 gunlukten itibaren başlamıştı onu izlemeye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…