2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Iyi de hep böyle olmazki ben işe başlayınca bnm de kayinvalidem gelecek sirayla bi annem bi o bnm annem hiç olumsuz bir yorum yapmiyor ama kv oyle değil mesela dogum yaptığımda göğüs ucum pek olmadigindan emziremedim silikon göğüs ucu kullandım annem emsinde nasıl emerse emsin üzme kendini derdi kv de ben hayatım da hiç böyle göğüs görmedim tek derdim bu çocuğun emememesi derdi emzirdigimde yanima gelir emiyor mu iyi iyi der sonra egilir bakardi göğsünü mü tuttu yoksa yine mi o şeyle emiyor derdi ve her emzirmemde gerilirdim artık yine ilk günler sarılık vardı doktor mama ver biraz dedi çünkü sütüm 4.gun mü ne geldi mama falan verme alisir biberona mamaya alışır seni emmez derdi ve hep huzursuz ederdi beni iyi şeyler söylese de muhakkak moralimi bozacak bir şey de çıkardı ağzından ve işin kötüsü eşim tecrübesiz ne de olsa o da annesinin agzina bakardi çok şükür artık yapmıyor

al benden de o kadar canım,kv gelmedı ben dogum yapnca.bayramda geldı,bebek aglasa karnı ac bunun,yok doydu dıyorum ac kurt bu dıyo bebege,bıde bebegı severkn kufurlu sozler soyluyo sınır oluyorum duymazdan gelemıyorum malesef,ılk babaanne dıyecek dıye annemı kıskanıyo sımdıden halbukı kendı 12 torununuda o bakmıs anane dıye oluyolar dıyo, benımkı ılk onun adını soylermıs mıs,bıde esıme sutu yetmıyo yemmıyo dıye soylendıgını duydum odadan,yok ruyasında ölenesıno gormus adam bebegım aglayınca bana kalk bebegı emzır dıyomus ben odaya gıdıyomusum susturamıyormusum oda bu gelın bebegı emzırmıyor mu yoksa gıt bak dıyomus kv me bu nasıl ruya allah askına resmen esıme bebegı emzırıyormu dıye sorguya cekıyoben yatak odamda emzırıyorum sırf o var dıye gunlerdır odaya tıkılı kaldım resmen cunku bebegımı benden baska kımse sakınlestıremıyo emıyo altını yaıyo derken,yıne acıkıyo cıktıgım zamanda anca ıslerımı yapmaktan oturamıyorum bıle,asıl canımı sıkan elıne orguyu alıp oturması bebek durmuo hıc ve ben aclıktan oluyorum uyutayım da yemek yapayım dıyorum o sadecw 2 bulasık yıkarsa ıkıyo baen oda yok,oglen olunca kızına kosuyo aksam yemege gelıyo,bebegımın gıysılerını yıkadım asamadım yıkayınca,2 gun banyoda kaldı asayım demedı ve su an yıne aynı bulasıgım dahı duruyo kalkıp ymek yapıcam tabı oglumu uyutabıldıgım zaman

Son düzenleme:
merhaba kızlar uzun zamandır giremedim kızım bugün 32 günlük oldu.misafirler lohusalık sendromu falan derken bu güne geldik.göğüs ucumu yandan bıçakla keser gibiyarık oluştu.ucu kopacak diye korkuyordum resmen ve ağlayarak emziriyordum.şimdi birine antibiyotik krem kullanıyorumve o göğsümü emzirmiyorum elimle sağarak sütümü veriyorum. emzirmiyorum çünkü emzirince tekrar açılıyor yarık. tek göğsümü veriyorum ama o da pek iç açıcı değil.ona da lansinoh kullanıyorum.iyileşme sürecideyiz yani ve bu sürece gelene kadar çok ağladım. tabi sağınca süt yetmiyor. biberonla da mama veriyorum.ama korkuyorum kızım mamaya çok bağlanıyor.sizler bu konuda sorun yaşadınız mı neler yaptınız yardımcı olursanız sevinirim

sen de yemek yapma canım o gelmeden hemen once karnını doyur sorarsa yemek yapmadınmı dıye bebekle ev işlerınden sıra yemeğe gelmedı de sonra da bırşeylerle uğraş yapma kendısı yapsın

canım öncelikle geçmiş olsun benimde göğüs ucum yara olmuştu bende devamlı krem ve zeytinyağı sürdüm benim göğüs ucum belirgin olmadığı için silikon göğüs ucu kullanıyorum bebişi o şekilde emziriyorum zaten bu yaralarda genellikle ya yanlış emzirmeden ya da göğüs ucu küçükse oluyo

Ilk haftalar benim gogsumde yara olmus bitanesi de ortadan ayrilacak gibiydi.bu yaralar genelde yanlis emzirmekten kaynaklanmakta kendim sahsen yasadim cunku.hastNede kaldigim ilk gun yara olmustu kendim emzirirken cok aciyordu ama hemsire kendi eliyle bebegimi memeye yerlestiginde cok az aci oluyordu o yaraya ragmen.firsatin olursa internetten dogru emzirme teknigi diye yaz mutlaka konular bulursuun yada saglik ocagindaki ebe sana mutlaka yardimci olur.

benimde senin gibi misafirler lohusalık sendromu göğüs ucu yarası birde bebeğimin hastalanması derken 33 gün oldu.hamile kaldığım gündendir hep okuyorum ilk kez yazıyorum sana faydası olucağını düşündüm göğüs ucu için çok şey denedim düzelmedi nette okudum travazol diye bi kırem var onu tavsiye etmişlerdi benimde evde vardı pişikden mantara herşeye kullandığım bi kırem hemen denedim 2 gün de yok denecek kadar geçdi 3. gün tamamen düzeldi inş.sendede işe yarar by.

Meme ucu çatlaklarıyla tanışmak istemiyorum diyorsanız: Hamileliğinizin son iki ayı mutlaka göğüs uçlarınıza e vitamini kapsülünü açarak bu yağı sürmeli ve göğüs uçlarınızı yeterince nemlendirmelisiniz.

Doğuma giderken yanınızda göğüs kalkanlarınızı ve göğüs ucu koruyucularınızı mutlaka alın. Yanınızda saf lanolin içeren kreminiz de mutlaka olsun.

Yeni doğan günde en az 8 kez emzirildiğinden doğuma giderken emzirme sürecinde destek olacak herşey yanınızda olmalı. hamilelikte göğüs ucu çatlağı için ne kullandınız?

Doğum yaptıktan sonra bebek hemşiresinin sizi yönlendirdiği şekilde bebeğinizi emzirmeli, sadece meme ucu ileanne-sinin-melegi-com-bebek-beslenmesi-dogru-emzirme-nasil-emzirilir-emzirme-yontemi-ucretsiz-cocuk-aktiviteleri-cocuk-etkinlikleri-rehberi-kucuk değil, meme ucunun etrafındaki halkanın da bebeğin ağzında olduğundan emin olmalısınız. Bu şekilde hem bebeğinizin karnı doyar, hem de sizin canınız acımaz ve meme ucu çatlağı oluşmaz. Meme ucu çatlağı oluşmaması için bebeğiniz meme ucunu sert diş damağı ile ısırmamalıdır. Bunun için doğru emzirme yöntemini uygulayarak, bebeğiniz arka sert ve yumuşak damağını kullanarak emmelidir. Doğru emzirme yöntemi ile hem bebeğinizin karnı doyar hemde sizin göğüs ucu çatlaklarınız oluşmaz.

Unutmayın bu bir süreç, hem siz hemde bebeğinizin yeni hayatına alışacak ve en doğru yöntemi bulacak. Meme ucu çatlaklarına ne iyi gelir
....İlk emzirmeye başlamanızla birlikte göğüs uçlarınızı havalandırmanız gerekiyor, göğüs uçlarınız kuru kalmalı ki hem enfeksiyon risklerine önlem almış olursunuz, hemde çatlak ihtimalini azaltırsınız. Göğüs uçlarınız ıslak kalmamalı. Her emzirme öncesi ve sonrası göğüs temizliğinizi steril su veya kaynamış ılıtılmış su ile yapın ki mantar vb. enfeksiyonlara açık olmasın. Sentetik içerikli göğüs pedleri kullanmanızı önermem. Ama her emzirmeden sonra göğüs uçlarınızı havalandırmalı ve meme uçlarının yumuşak kalması ve tahrişleri tedavi için için anne sütü ile nemlendirmelisiniz. Meme ucu çatlakları için bitkisel tedavi var mı?

Meme ucu çatlağı nasıl iyileşir?

Evet önlemlerinizi aldınız ama cildinizin hassasiyeti sebebiyle göğüs ucu çatlakları meme ucu yaraları oluştuysa, yukarıda da bahsettiğim gibi her emzirme sonrası göğüs uçlarınızı kuru tutun, göğüs kalkanı kullanarak meme başlarının kuru kalmasını sağlayın ve her emzirme sonrası lanolin esaslı kremler sürün. Bu lanolin esaslı kremler saf/doğal ürünler olduğundan emzirirken meme ucunuzda kalabilir. Göğüslerinizi asla sabunla yıkamayın. Sadece su kullanın. Meme başı çatlağını önlemenin yolları

Göğüs çatlaklarını iyileştirmek ve nemlendirmek için ilave önerim, ayva çekirdeklerini bir gece önceden suyun içinde bırakın, ertesi gün jelleşen sıvıyı göğüs uçlarınıza ve hatta yumuşatmak ve nemlendirmek istediğiniz tüm cilt bölgelerine sürün. Meme Ucu Çatlakları ve Tedavisi Meme Ucu Çatlağı

İkinci ve en önemli önerim, her emzirmeden sonra temiz meme ucuna anne sütünüzü sürerek, göğüs kalkanlarınızı kulllanarak yada etraf müsaitse göğüslerinizi doğrudan havalandırmalısınız. Ama herhangi bir kumaş/ped vs. ile temas etmemesini sağlamalısınız. Ve en önemlisi asla emzirmeye ara vermemelisiniz..

Emzirmeye devam etmek için silikon meme ucu kullanımından kaçının, bu tarz suni maddeler bebeğinizin emmeyi bırakmasına sebep olabilir, diyelim ki çok canınınız acıyor ve silikon meme ucu kullanmaya başladınız, o zaman her emzirmenizde değil arasıra kullanın ki bebeğiniz çabucak bu ürüne alışıp anne göğsünü terketmesin.

Minik meleğiniz ilk doğdunda çok güçsüzdür ve karnını doyurmak için çok çaba harcar, ama bir kolay yolunu bulduğunu düşünüp silikon göğüs uçlarına alışırsa, bebeğinize anne göğsüne döndüremezsiniz. emziren annenin kabusu: meme başı çatlakları - Anne Olunca Anladım

kızlar yardımm!!! bebeğim 33 günlük oldu ama çok huysuz bugün ağladım artık sinirden 2 saat uyutuyorum uyanıyor emziriyorum (en az 45 dk ) zorla memeden çekiyorum gazını faalan çıkartıyorum ağlamaya başlıyor aranıyor tekrar emmek istiyor tekrar verince kendisi bırakmak bilmiyor memeyi hep çekiyor sonra kusuyor yine istiyor saatler sürüyor bu seanslar sizler ne yapıyorsunuz mesela bebeğiniz uyanıkken kendi başına beşiğinde yatağında falan uyanık duruyor mu bizimkini yatırdığımız anda çığlığı basıyor bende gün içinde hiçbirşey yapamıyorum annem 1 ay daha benimle sonra gidicek ne yapıcam yalnız kalınca bilmiyorum bu arada açlıktanda ağlamıyor süt yetiyor kilo alımı çok iyi çiş kaka bol bol yapıyor gazıda yok denecek kadar az

ne kadar doğru bilmiyorum ama okuduklarımdan yola cıkarak bi kac fikir söyleyebilirim.senin bebiş sakinleşmek icin büyük ihtimal memeyi kullanıyor.15 20 dk doyurduktan sonra boş meme vermeyi deneyebilirsin bu şekilde emme güdüsünü tatmin edebilirsin.benim bebeğimde cok uyanık kalmıyor 41 günlügüz günde toplam 2 3 saat gündüz saatlerinde ara ara uyanık kalıyor ondada ya kucağımda yada cekyatın üstünde duruyor.besikte kendi kendine kaldığı saat cok nadir.akşam kendi uyku saatine yakın bebeğini banyo yaptır küvetine su doldur 3/1 kadar suyun icinde 5 10 dk kalsın su sakinleştirir peşindende uyutmayı dene inşalah bi nebze olsun yardımı olur bunların

bence bıraz daha sabırlı olmaya calıs, bız sımdı 2 aylık olduk bu sorunlar buyuk olcude azalıyor. sızın kadarken bebegım 10 dk. uyuyup uyanıyordu, delırecektım ama düzene gırıyor

Sanki bizi anlatıyosun bugun 40mız çıktı ve aynen buşekildeyız doktor bı sıkıntısı yok ilk üç ay cok normal dedi ama insan napıcagını bilemiyo en azından annen varmış benim oda yok yanında yalnızım 15 gunlukten beri inş yavas yavas gecıcek dıye ümid edıyorum hercocuk nir olmuyo bizimkiler uykusuz sanırım sağlıklı olsunlarda napalım geçicek inş

ayyy aynı şeyy bendede vardı 40ı içinde doktora gittim mamaya başla dedi bende başlamıcam dedim inat ettim bana göre kakasını yapıyor çişini yapıyor kiloda alıyordu 750 gr. aldı dedm vermedm ama en sonunnda dayanamadım 1 ay kontrolünde doktor bağırdı bana bu çocuğun hali ne böle açlıktan ağlıyor bu dedi bende tamam dedim başlıcam hatta teyzem ynımda kalıyordu annem çalıştığı için çok bozulmuştu mama verme diyordu hatta doktorun kötü değiştir dedi bende dinlemedim mamayı bi verdim çocukta tık yok ama önce meme sonra mama verdim memeyi, unutmasın die şimdi çocuk mis gibi uyuyor hatta nasıl olduysa sütüm çoğaldı şimdimamayı azalttık sende mama ver isstersenn ama önce meme vermeyi unutma çünkü senden aldığını alsın kalanını mamadan desteklesin

canım lavantayı denıcem ıns eldıven kullanmıyorum arada elı usudugunde takıyorum elını agzına göturdugu ıcınn degısıyorum sık sık..
klıma sıcaklıgı 26 derece aynı zamanda çıtçıtlı ve bı kat zıbın takımı gıydırıyorum
seb bebısını nasıl gıydyrıyorsun

tskler kızlar ya rahatladım bıraz

evet canım dediğin doğru gazı var biraz sakinleşmek için emiyor ama 2 saatten önce emerse midede hazmedilmiş süt ile taze süt karışıp daha çok gaz oluşturuyormuş kısır döngü bende 2 saatten önce vermemeye çalışıyorum ama hiç durmuyo
bence bıraz daha sabırlı olmaya calıs, bız sımdı 2 aylık olduk bu sorunlar buyuk olcude azalıyor. sızın kadarken bebegım 10 dk. uyuyup uyanıyordu, delırecektım ama düzene gırıyor
haklısın sabretmeliyim çok şükür sağlıklı kızım inşallah 3. aya kadar düzene girer
aynen canım sağlıklı olsunlarda annem 1 ay daha benle sonrasında inş düzene gireriz bizimkiler yaramaz birazcık

canım ben mama vermek hiç istemiyorum sütüm az değil 3500 doğdu kızım boyuda 52 cm di 1. ayın sonunda 4700 58 cm oldu çiş kaka çok yapıyor anlamadım ki inş mamaya gerek duymayız haftaya doktora gitçez

Selam kızlar. Bebeği gaz sancısı çekenler için söylüyorum. Dün akşam kızıma acı elma yağıyla 5 dakika masaj yaptım, sonra bir 5 dakika da saf zeytinyağıyla masaja devam ettim. Beş dakika poposuna zeytinyağıyyla masaj yaptım. Bebeğimin poposundan sapsarı köpük çıktı. Hem de çok fazla. Şaştımkaldım. Sonra banyo yaptırdım. Kızım böyle rahatladı ve gece 12den sabah 9 a kadar uyudu. Aralarda uyurken emzirdim onu. Bundan sonra her akşam tekrarlayacağım bu masajı. Bugün doktoru çok sık emzirmememi, ağlasa bile 3 saatten önce memeye almamamı söyledi. Çok sık emzirmek de gaz yapıyormuş. Yirmi dakika emmesi yeterli dedi. Benim kız genelde 15 dakika zor emer, uyur kalır. Neyse paylaşayım dedim. İnsan zorda kalınca her bilgiye ihtiyaç duyuyor. 45 gündür denemediğim hiçbir şey kalmadı bu gaz sorununa. Gittikçe arttı.Geceleri ağlardı sadece şimdi gündüzleri de pek rahat değil. Neyseki geçici bir sorun.

Seninkinin kilosuna bakilirsa acliktN degil agliyor olmasi..bos meme derken emzik varya onu demek istedim.20 dk kendi memeni ver doysun sonra emzik verirsin annen yanindan ayrilmadan bir duzen oturtmalisin inan bugunlerde zaman nasil akiyor insan bilemiyor.annen gittkten sonra duzen oturtmk cok zor olucak

Vavv supermis.gazi olan bebislere bir oneri daha.insallah yapan herkese faydssi olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…