2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar hayırlı akşamlar.. Size bişey sormak istiyorum, tecrübeleriniz doğrultusunda. Cuma günü Allah'ın izniyle günüm doluyor. Bugün kontrole gittim açıklık çıkmadı, bebeğimde kanala yerleşmemişti. Beklemeye devam ediyorum yani, eğer doğum olmazsa Cuma günüde duruma göre değerlendirilip doğum başlatılacak ya da sezeryan için karar verilecek..

Benim size sormak istediğim şey doğuma yakın belirtiler arasında şiddetli mide bulantısı var mıydı ? Benim karnımda sık kasılma, midemde yanma ve bulantı problemim vardı son haftalarda ama biraz önce kasılmalar rutin devam ederken bi anda mide bulantım tavan yaptı. gördüğüm şeyden bile kusacak gibi oldum. şimdi biraz rahatım ama normal mi değilmi anlayamadığım için tedirgin oldum açıkcası.. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim..

Doğuma yakın oluşan belirtileri okudum ama çok detay göremediğim için sizlere danışmak istedim..

kalça çıkığı olmadığı sürece korkma ki onun bile tedavisi var derin'de temiz çıktı ama duru doğduğunda iri bi bebekti sağ bacakta yağ birikintisi filan dediler 22 ay oldu unuttum 2 ay filan çift bez bağla sorun olmaz dedi doktor sonrada düzeldi hiçç üzülme ama ilk bağladığın bez normal ikinci bez bi numara büyük olsun önemli olan iki bacak birbirinden ayrık duracak kundak veya kucakta bacakları çok sıkma çift bez tak düzelir

ben doğum yapmadan 1 gün önce çatı muayenesi olmuştum ve hiç açılma yoktu ayrıca bebekte doğum kanalına inmemişti doktor doğuma daha 1 2 hafta var gibi görünüyo dedi ve bir gün sonra normal doğum yaptım yani hiç belli olmuyo benim mide bulantım falan yoktu canım adet sancısı gibi sancım vardı sadece

teşekkürler cevabın için. benimde açılma yok bebek aşağı bile inmemiş. 0 yüzden normal istersem suni sancı denicez kendi gelmezse, zaten durumum musait olmazsada mecburen sezeryan olucam. Dün çatı muayenesi tekrar oldum, ağrım sancımda olup geçiyodu. bugün yine o şekilde devam ediyorum, gaz sancısına benzer bi sancı alt tarafımı zorluyo. zaten wc ye de normalinden fazla çıkıyorum. Hep bi umutla bekliyorum ama gelen giden yok

çok sağol canım aminnn.. bu yaşadığım yoğun streste içim rahatladı biraz.. Allah sizlerinde evlatlarını analı babalı sağlıcakla büyütmek nasip etsin inşallah..

kızlar kızım hiç uyumuyor ne yapabilirm

Uyumuyorken aglamasi falan varmi yoksa uyanik mi kaliyor sadece.ben bebegimin kuvetini 3 te birine su ile dolduruyom.bebegimin once ayaklarini sonra da yavas yavas vucudunu suya yatiriyom.kafasini avuc ici ile destekliyom.butun vucudu suyu icinde kafasi sudan az yukarda.sofbenin suyu bi taraftan acik ama bebekten uzakta tutuyom.5 10 dk oyle suyun icinde oyalanIyor keyif yapiyor.bunu ilk yaptigimizda suyun icinde uyuyckti nerdeyse.boyle yaptigim her gece 4 5 saat uyumustur belki sizde ise yarar.

Ben disarda bebegimi kanguru ile tasiyordum ama buyuklerim cevremdeki bi kac kisi bu sekilde tasimanin zararli olcgini soyluyorlardi.Sizin yazdiklarinizi okuyunca kullandigim kangurunun zararli olabilme ihtimalinin az olabilecegini dusunmye basladim.

kızlar oğlum 59 günlük kakası çok kokuyo normalde bebek kakası kokmaz diyolar , sizinkiler nasıl . ( bok muhabbeti bu olsa gerek )

Selam kızlar biz bugün 37 günlüğüz; güzel kızım 3410 doğdu 3009 grama kadar gerıledı suan 3860 bugün tüm gün memem deydı hiç uyumadı ve hep ağladı sanırım doymuo mama takviyesi ihanetmiş gibi geliyor kullananlar var mı ne kullanıyorsunuz

benim sütüm yetmediği için baştan beri hep mama takviyesiyle büyüttüm oğlumu, ne yapayım hem mamada faydalı yeterki iştahları yerinde olsun

Kızlar şu yeni çıkan laktamil emziren anneler için sütlü içecek var kullananiniz var mı nasıl bir şey acaba süt yapar mı ki

bebeğim doğduğundan beri hep emzirdim iki saatte bir uyandırdım göğüslerim yara oldu kanadı ne olursa olsun devamlı emzirdim bebeğimi ve 17. gününde kontrole gittiğizde öğrendimki bebeğim sadece 30 gr almış ve malesef bizde o günden itibaren mamaya başladık istemedim ama doktorumuz şart dedi ama hala sütüm artsın diye her şeyi yapıyorum sütümü sağıp kontrol ediyorum artış var mı diye mamaya başladığımızdan bu yana bebeğimin uykusu düzeldi ağlamaları azaldı hepsi açlıktanmış sütümü vericem diye bebeğe acı çektirmenin alemi yok şimdi hem anne sütü alıyo takviye olarakta mama

Ben iki saatte bir sağdım bugün 85 90 cc civarı iki göğüs; dün buraya yazdıktan sonra gittim mama aldım verdim;(. Sabah Dr verme süt yeterli dedi ama 90 cc bitince kıyameti koparıyor ağlıyor ;( lactamil çok güzel içiyorum ılık suda bide ben dün milkplus aldım tadı berbat ama onuda içiyorum dünden beri

canım ben kullanıyorum 4 gündür henüz pek bir fark yok sütümde ama devam edicem bu arada tadı çok güzel
Eger faydasını görürsen bizimle de paylaşır mısın ben de alırım eğer iyiyse
Canım gecenlerde bende mama vermiştim sütümün yetmediğini düşünerek ve aglayacaktm o mamayi icerken ama gerçekten azaldığını hissediyorum ben bir ara manual pompayla sagmistim emzirmemin üstünden 2 yada 3 saat gecmisti 105ml cikarabildim iki göğüsten elektrikli pompa aldim dün sabah sagdim iki göğüsten 150ml çıktı ama bir 4 saat mi ne geçmişti emzirmemin üstünden ilk 20gun deli gibi sütüm vardi hatta kızım başedemezdi inen sütle birakiverirdi memeyi heryerimiz süt olurdu mendilsiz yakaliksiZ emziremezdim ama simdi neredeyse gerek bile duymuyorum mendile pek ama yine de şükür hic olmamasindan iyidir senin pompan manual mi elektrikli mi bir de gün içinde ne yiyip ne iciyorsun

Kızlar şu yeni çıkan laktamil emziren anneler için sütlü içecek var kullananiniz var mı nasıl bir şey acaba süt yapar mı ki

doğum yaptığım hastanedeki ebe bana lactamili önerdi. 2.gun akşamı içmeye başladım 3.gun sabah sütüm geldi. ondan sonra 3-4 bardak daha içip bıraktım. tarihi geçtiği içinde attım geçen gün. ben rezene içiyorum her gün süte faydası olduğunu düşünüyorum , bide çok su içiyorum.ilk başlarda 2 sürahi mutlaka içerdim şimdi 1-1.5 arası içebiliyorum.bozayı da her gun içmeye çalışıyorum onun dışında süt olsun diye bişey yemiyorum. manuel pompayla sağdığımda 150 cc rahat çıkıyo ( eğer bebeğim en az 3 saat emmediyse )

canım ihanet gibi hissetme , eminim elinden geleni yapıyosundur emzirmek için.ama süt vücut yapısıylada ilgili diye düşünüyorum. çokta moralini bozma sana faydası yok daha fazla zararı olur. ben mama 7.gune kadar kullanıp bıraktım.eşimle annem mamada verelim dediler ama dinlemedim çünkü oğlum 2-3 saat emiyodu süt az geliyodu herhalde ama ağlamıyordu hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…