2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar herkese selam
Benim bir sorum olacak?Bebeğimi 15 günlük iken dr kontrolüne gittik.kızım 3500 gr doğdu.Şişliği inince 3350 grdı.15.gün hala aynı kiloda çıkınca çok üzüldüm ve dr mama başlattı.Zaten sürekli aranıyor ve memedeydi,mama sayesinde biraz daha rahatladık ama vicdanen huzursuzum.bi de bebeğim kilo alamamış ancak günde 3-4 kez kakasını yapıyor bezlerni çişli alıyordum.şimdi süte takıldımarttırmaya çalışıyorum. önerileriniz varsa severek dikkate alırım.tşkler

Canim arkadaslarim ve minik yavrulari sizlerle sohbet etmeyi cok ozledim herkesin iyi olmasina seviniyorun bendede donem donem lahusa bunalimina giriyorum surekli evde olmak. Zor.bebegim masallah cok zorlu bi bebek degil ama genede bebek iste:) fotosunuda dogum hikaymide paylasamadim laptopum bozuldu esim yapcam ins tablettn cok zor oluyo yazmak

Sutt icin guzel besleniceksin bol sivi su uzum hosafi kuruincir yiyceksin iyi dinlencksin demislerdi bunlari denedinmi

kızlar doğurmayan kaç kişi kaldık?
Benim düzenli kasılmalarım var ama açılmam olmuyor bir türlü pazar 40 haftam doluyor, normal doğumu çok istiyorum. Doktorum çatın biraz dar dedi ama bebeğim çok kilolu olmadığı için (3300 gr) ben normal doğumu beklemek istiyorum dedim. Önümüzdeki hafta 41 e gireceğiz ve normal doğum başlamazsa kakasını falan yapar diye de korkuyorum. Geceleri kasılmalardan uyuyamıyorum ama açılma yok dua edin benim için nolur kızım normal doğumla gelsin kucağıma

Lohusalıkta karın ve boşaltım kaslarının aşırı gerilip esnekliğini kaybetmesi sonucu kabızlık oluşur.
Bol sıvı alın.
Bol sebze meyve kepekli ekmek kuru erik ve kayısı yiyin.
Yeterince hareket ederek bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayın.
Her gün aynı saatte tuvalete çıkma alışkanlığı edinin.
Eğer ayağa kalkamıyorsanız yattığınız yerde kol ve bacaklarınızı hareket ettirin sık sıkpozisyon değiştirin.

İnternetten buldum umarım işinize yarar.

Sutt icin guzel besleniceksin bol sivi su uzum hosafi kuruincir yiyceksin iyi dinlencksin demislerdi bunlari denedinmi

mrb.Denedim arkadaşlar.Su şişesi elimden düşmüyor.Ben bu şekilde devam edeceğim ama gerildim artık.süt var yok sadece bunu düşünüyorum.Tşk ler arkadaşlar yardımlarınız için.

48 saat önce normal doğumla bebegımın dünyayla getirdim 40 hafta 2 günlük olmuştu sancım başladı ve tam 17 saat açılma sancısı sürdü 7 saat dogum sürdü 3 degıl 300 avaz çıktı benden cok zordu ama sonunda degdı darısı bekleyenlerın basına

Ben sancı ve doğum toplamda 2 buçuk saati bile bulmayan bir doğum yaptım ama ömrümden ömür gitti maşallah canım çok dayanıklıymışsın. Ben senin yerinde olsam yüz kere sezeryana alın beni derdim heralde. Allah evladına sağlık sıhat versin. Analı babalı büyütsün İnşallah

Canım seni çok iyi anlıyorum benim bebeğimde göğüs ucumu tutamıyordu. Makine ile sağınca bayağı belirginleşti oğlum almaya başladı. Seninde imkanın varsa denemeni tavsiye ederim. Benimde sütüm yeterli gelmiyor oğluma malesef. Emzirmek için cebelleşiyorum resmen oğlumla mamaya alıştı

Aynı sorunu yaşıyoruz canım ne yapacağımı bilemiyorum herkes başka birşey söylüyor memeyi bırakacak diye çok korkuyorum. Süt için yeşillik tavsiye ettiler bana ve bol bol su. İnşallah işe yarar.

Allah yardımcın olsun canım İnşallah istediğin gibi bir doğumla hayırlısıyla alırsın evladını kucağına. Bir avazda İnşallah.

Gecmisi cok az okuyabildim. Benim bi'tanecik oğlum da 10 günlük oldu, doğumum epidural sezeryan oldu. (Bu arada banyoya ilgili bir soru vardı: ben ilk günden banyoya başladım ve her gun yıkandım :) doktorum kesiğin üzerine bant koymuştu.)
Bebeğim 3. Günde sarılık oldu, şimdi cok daha iyi. Sütüm 3. Gun geldi bebeğimin sarılığıyla aynı gün olunca herkes sütün yetmiyor yorumu yaptı. Azmettim... Once elde güç kullanarak sağılan pompayı denedim, canım çıktı, göğüs uçlarım kanadı, eşim ve annemin bile gücü yetmedi ellerinin takati kalmadı... Sonra elektrikli pompa aldık, ne büyük rahatlıkti o zimbirtidan sonra... Hem emzirdim hem sağdım sütüm çeşme gibi akmaya başladı :)

Yukarıda anlattıklarimin dışında, humana çayı içtim ve bol bol süt sağdım, sonuç harika bir de bol bol su içiyorum, günde en az 3 litre... Süt sağmak göğüs uçlarını da çıkartıyor... Gerçi benim sag göğsüm bana mısın demiyor ama oradan emzirmek daha kolay gelmeye başladı...

Lütfen kendini suçlama, birçoğumuz benzer seyler yasamişizdir... Ilk 3 gun süt gelmedi diye mama vermiştim, aynı duygulardı hissettiklerim, sonrasında sarılık olunca kendimi suçladım... Mama takviyesine devam ettim birkaç gun daha. Yoksa sarılık ilerleyecekti...Şimdiyse her sey yolunda çok şükür, sadece emziriyorum, ara sıra da sağıyorum sütümü, umarım senin için de her şey yoluna girer...

biz 40+3 olduk hala doğmadı daha çok tırsmaya başladım ama bu kadar bekledim inş normal yolla ve sağlıcakla doğar. Allah yardımcımız olsun

kızım dunden berı her emdıgını kusuyo doktoru aradık normal dıyo
pazartesı randevmz var bakalım ne dıyecek

canım sütünün artması için rezene çayı içebilirisin, kayısı ve kuru üzüm kompostosu günlük 1 kase iç ve bulgur pilavı ye

doğum hikayelerimizn sayfasını bulamadım kızlar o yüzden buraya yazıyrum

14.09.2013 ü 15.09.2013 bağlayan gece gene sıradan daha doğurmadın mı sancın yok mu bu kız gelmicek galiba gibi moral bozucu bi çok soruyla keyifsiz bi şkilde yatmaya gitmiştim .uyumadan önce bi çok şey düşündüm herzaman ki gibi neyse içim geçmiş saat kaçtı hatırlamıyorum bile...sabaha karşı karnımda bi ağrıyla uyandım tıvalate gitme ihtiyacı hissettim afedersiniz ishal olmuşum herhade üşüttüm dedim bacaklarımdan ince ince bi su geldi ama suyum muydu bilmiyorum çünkü hani böyle çok az küçük apdestin gelirde tanzikli olmaz ya yaparken öyleydi işte. neyse yatagıma gittim birden gene aynı sancıdan geldi ve uzun sürdüü ALLAHım dedim yoksa geliyor mu kızım . sonra cep telefonumu aldım kronometresini açıp sancının ne kadar sürdüğüne ve kaç dk bir geldiğine baktım ortalama 1 dk sürüyor ve 3 dk arayla geliyordu .eşimi uyandırdım sabah 5:30 civarı galiba nazlı kızımız gelior hayatım dedim yataktan bi firlayışı vardı hiç unutmuycam panik yapmasına izin vermedim sakin olmaya çalıştık beraber sancılara baktık ve artık kayınvalidemleri kaldırma vakti gelmişti ...içimden de dua ediyorum nolur yalancı sancı olmasın gidip geri gelmeyelim die sabah ezanıyla yola çıktık hastane evimize biraz uzak vve malesef yol çalışması olduğu için daha da bi uzak oldu o yol bana var yaaa offf offf ....
neyse hastaneye nihayet vardık vvvvvveeeeeeeeee benim şanslı kızım ya doğum katına bir çıktım ki doktorum koridorda oturuyo nöbetçiymiş beni görünceee ooo dedi ben seni bekliyodum bu hafta sen den başka beklemediğim herkes geldi sende geldin tam oldu dedi güldü :) doktorumu orda görünce o kadar sevindim ki anlatamam ebe doğumhaneye aldı beni muyane etti 5 6 cm açılman var harika dedi :)ebe öyle diyince doğumun olacağını anladım ve annemlerede haber verdik resmen uçarak geldiiler neyse sonra serum taktilar lavman yaptılar deli gibi bagırmadım hiç sancı geldikçe hep kızımla konuştum korkma kızım dedim az kaldı kavuşcaz dedim lavmandan sonra tekrar doğumhaneye aldılar beni epidural takmak için canım orda çok yandı ve gerçekten bağırdım ama takılınca rahatladım odama aldılar beni suni sancı verdiler küçük dozda ebeler geldi gitti muyane etti çok güzel diolardı hep hepside çok tatlıylı ALLAH RAZI OLSUN ...Saat 8 gibi açılmam 9 cm olmuştu ama epidurelden sonra hiç ağrım olmadı sadece baskı olrak hhissettim hep sancıyı saat 8:20 hadi bakalım vakit geldi dediler sandalye getirdiler oturmak istemedim yürüyerek gittim doğumhaneye annemler koridorda sıralanmışlar hepsini öptüm teker teker ve 8:30da doğum başladı 8:40da 3 ıkınmayla bebeğim hooopp göbeğimin üstüne konuverdi o an gerçekten bambaşkaydı yaaa 2 750 beklerken 3 270 49 cm doğdu kızım doktorum ebeler beni teprik etti harikasın senin gibi 10 tane daha doğurturum maşallah dediler bana ilk doğuma göre çok iyiymiş eşimde doğuma girince bi çay içeyim die kantine inmiş inmesine de çıkması bir olmuş

Son düzenleme:

Bayilorum boyle dogumun her anini yazarak paylasanlara okurken insan kendini o ani yasar gibi hissediyor..bende helal olsun diyorum normal dogurmusun.

Bugun gobegimiz dustu.bundan sonra batikon ile temizlemeye devam edecekmiyiz

bızım 8.gun göbegımız dustu sonrakı gunlerde sureklı banyo yaptrdık
her banyodan sonra göbegını temızledık 20.gune kadr felan
ama doktor bu sekılde yapın demedı bız ara ara kanama oldugu ıcın bu sekılde yaptık
sımdı 30.gun duzeldı cok sukur

Batikon ile mi temizlediniz yada doktorn verdigi losyonlami.annem gobegin ustune tipa gibi bisey yaptirdi gazlibezi yubarlak hale getirdim onu gobegin ustune koyup ince tulbent ile sardim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…