2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

iyi akşamlar kızlar,
ben en son kanamam var dıye yazmıştım sizlere o aksam esimle hastaneye gittik,nst ye girdim orda baya sancım cıktı ,ebe doğum sancısı bu dedı ama ben pek hıssetmedıgım ıcın nöbetcı doktora muayene olmak ıstemedım bebısın kalp atışı ıyıydı cunku,sonra ertesı gun dr uma gıderım dıye çıktık esımle yemek yedık bu arada sancıların dakıkasını tuttu esım 5 dk da bır gelıyodu ama ben yınede ıyıydım ne olur ne olmaz dıye nobetcı dr a muayene açtırdık,dr acıklıga baktı 2 cm açıklık doğum sancısı bu gece yatman lazım senı bırakamayız dedı sok olduk,ben eve gıdıcem dedım cunku sancları evde gecırmek ıstıyodum hep ımza attırdılar 1 saat sonra geleceksınız dıye,
bız heycanla çıktık tabı eve yürüyerek geldık annemlere haber verık,görümcemde cıktı geldı yıne yürüyerek hastaneye gıttık 1 de yatışım yapıldı ve sancılarımı hıssetmeye başladım bundan sonrasını yazmak ıstemıyorum zor bı doğum yaptım dr umdan cok memnunum ama gıder gıtmez lavman yaptılar ertesı gun 1 buçukta doğum yapana dek sancı cektım ,kendı sancım yetmedı dıye sunı verdıler cok güzel bı hamılelıkden sonra cok zor bı doğum yasadım doğumhaneye aldıklarında dılım damağım kurumuştu o kadar saat susuzluktan nefes alıp vermeden sonra ıkınma hıssım bıle gelmedı,siz siz olun erken gıtmeyın en cok bundan korkuyordum basıma geldı,dogum sonrası da dıkısım ıltıhap kaptı hala oturamıyorum ama cok sukur bebısım cok sağlıklı 3240 gr 50 cm dünyaya geldı,dun tarttılar 3500 gr olmuş oglusum maşallah dnyalar guzelı kız gıbı güzel bı oglusum var ona bakınca butun bunları unuttum gıttı, size tavsiyem lavmanı yapmayan hastane bıle varmış yapsalar dahı son ana kadar yaptırmayın ınsanın enerjısı tukenıyo susuzluk zaten nefes almanı bıle zorlastırıyo kaldı kı ben ıkınamadım ebeler karnıma bastırarak doğurmama yardımcı oldular,
sakın gozunuz korkmasın herkesın doğumu farklı olacaktır mutlaka ben anneme cekmısım zor oldu aama bınlerce kez sukurler olsun oğluşum cok sağlıklı cok güzel bi bebek,kucagıma alınca annelıgın ne kadar zor ne kadar da güzel bı duygu olduğunu anladım

Son düzenleme:

Gozunaydin darisi bizlerin basina insallahh.firsat buldugunda dogum hikayeni dogum topigimize kopyalayabilirsen bu guzel hikaye yogun sayfalar arasinda kaubolmaz

Son düzenleme:

Seni yurekten tebrik ediyorum.biz insanlar basimizdan gecen kotu seyleri ayrintisila anlatmaya bayiliriz.sen zor gecen doguumundan gene guzelce o agrilarin hediyezini kucagina aldiginda her dogumun farkli oldugindan bahsedrek dogumdan korkan bayanlarin yuregine su serptin.insallah kisa zamanda kendini daha cok guzel gine toplarsin

amin inşallah canım daha ıyıye gıdıyorum ck sukur dr dıkıslerımı açmak zorunda kalmadığını soyledı dun,bende bebegımı rahat rahat kucağıma alacağım dıye daha da ıyı hısedıyorum artık, haklısın ınsanlar ballandıra ballandıra anlatıyo bazen ama dedıgım gıbı sonunda gectı ve bebegımı gordugum an gerçekten 12 buçuk saat cektıgımı bıle o sanıye unuttum annelık zo ıllakı bı zahmet cekılecek cunku bu bıze o degerlı hedıyenın nasıl zor dünyaya geldıgını hatrlatıyo vücudumuz bıze bunu göstermese bız bu kadar sukredemeyız kucağımıza aldığımız meleklerımıze...

Ayy doğum hikayelerini okuyunca benimde sancım tutuyo :18:
Rabbim bebeklerinizi kucağınıza almayı nasip etmiş, darısı bizlere

Bugün Iğdır'daki arkadaşlara akşam 11 gibi doğumu var diye haber gitmiş, nerden çıkmış bilmiyorum. Umarım karnımdaki sancılar gerçektir...

İlginç yaa benim 60 olduğu halde yatırmadı, gerçi sezeryan olacağı belliyse ondan yatırmıştır canım.
Bende de az bi hemoroid var, ama ben doktora söylemedim, ilk gebelikten kalmıştı, bu sorun olurmuki?

bennn cokkk rahat attiriverdim ayacimlarimi ..

Ciddimi kız, acep benim doğum vakti geldimi, bakalım olursa tescillenecek :)

Benimde vücudumda yatınca kaşıntılar oluyor, gebeliğin her türlüsünü yaşadım be yaa...

Ben haaaaaaaala doguramadiiiim; ((((((

Bendensin

rabbim hayırlısıyla kurtarsın canım, darısı bizlere...

Bugece guzel gine dinlen tabii heyecandan uyuyabilirsen..oyyy oyyy azcik kiskaniverdim.insallah saglikli gine alivercen bebisini kucagina.genel anestesi mj olcan spinalmi

spinal düşünüyorm canm genel uyumaktn korkuyorm azıck:))allah hepimizi sağ salim kurtarsn ıns.uyuyamam galıba aklıma geldıkce panık oluyorm

Eeeee nerdesiniz yavv hepiniz dogurmayami gittiniz yoksammmmm

Sadece ikimiz varız şu an :)
Ben 40+3 oluyorum yarın, dr.a gideceğim bakalım nst de sancı çıkacak mı. Kasılma hissediyorum ama belden olmayınca şiddetini anlamak pek mümkün olmuyor. Hastane yolu yokuş biraz, yokuşun başında inip hastaneye kadar yürümeyi düşünüyorum, iki doğumumda da böyle yorulacak kadar yürüdükten sonraki gün yaptım bakalım bu sefer de olacak mı? :)

kızlar 10 dk bir sancılar başladı bende:) inşaallah devam eder:)

Ama olmaz ki sen beni geçtin :)
Ben zaten dr.umun izinden gelmesini bekledim, yarın dönüyor. Ayın 1inde gitmişti herkese şakayla 10 gün tutacağım sonra salacağım diyordum, 10 gün tuttum ama bakalım sonra salabilecek miyim :)

Girip çıkan ağrılarsa büyük ihtimal gerçek sancılardır canım. . Eğer bebek hareketleri iyiyse suyun da gelmezse dayanabildiğin kadar evde çek sancılarını. Allah bir avazda kurtarsın inşallah.

40+5 olduk bugün. 01.32 den bu yana yazdım kağıda 10 dk da bir 2 dk kasılma sancı oluyor geçiyor sonra bakalım gerçek sancı mı? :)

40+5 olduk bugün. 01.32 den bu yana yazdım kağıda 10 dk da bir 2 dk kasılma sancı oluyor geçiyor sonra bakalım gerçek sancı mı? :)

İlk doğumum geldi aklıma. Eşimle telefonun kronometresinde birlikte beklemiştik sancıların 5 dk.da bire düşmesini. 11 gibi başladık, 3 gibi gittik hastaneye. 2 cm açıklık vardı ve gündüz 2.42 de doğdu oğlum.
İkinci doğumumda belden sancılar gece 12 de başladı ve ben sabah 8.30 a kadar genelde oturarak, kuran, cevşen okuyup geçirdim. Eşimse içeride mışıl mışıl uyudu o saate kadar, bir kere yanıma gelip de sen doğurmadın mı sancıların başlamıştı demedi..Gülücük mü ağlayan surat mı yapsam bilemedim :) Bu doğumuma sen işteyken otobüsle giderim herhalde diyorum eşime :)

3. bebeğin mi? ne güzel. ben hemen hastaneye gitmek istemiyorum evde çeknek istiyorum ağrıları dayanılmayacak gibi değil ama sıklaşınca neler olur bilemem:)))) şimdi 10 dk bir kasılınca nefesim kesiliyor makata ve oraya baskı yapıyor ve terliyorum Rabbim yardım etsin dua et bana olur mu?

Dualarım seninle canım. Hiç beklemediğin bir zorluk da çeksen, sen ve bebeğin sağlıkla kurtulduktan sonra gerisi önemli değil. Müslüman birinin ayağına diken batsa bağışlanmasına vesile olurmuş, sancılar zorlaşınca böyle düşünmek seni rahatlatacaktır.

İkinci doğumumda oturmuştum ama bunda biraz daha hareketli geçirmeyi deneyeceğim inşallah. Yavaşça yürümek, ara ara çömelip beklemek veya ayakta bir yere yaslanıp eğilmek olabilir sancıların durumuna göre. Annem beni sancıları ağrıya dönüşmeden mahalle ebesi bile eve gelemeden evde, ayakta doğurmuş :)Ben öyle kolay doğum beklemiyorum oğullarımın kafası büyüktü, bunun da öyle gibi :) Ama evlat o kadar tatlı ki daha fazlasını da çeksek değerdi deriz bence biz anneler. Allah hepimizin evlatlarına sağlık ve güzel ahlak versin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…