2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kııııııızzzzlllaaarrrr ben doğurdum :) Cuma günü kontrole gittik son kontrolümüzdü. 11 eylülde sezeryanla gelecekti bebeğim ama küçük prensesim erkenci davrandı.o sabah nst de 1 tane sancım çıktı.Doktorum hissediyor musun dedi ama ben pek hissetmiyordum.açıklık kontrolü yaptı ve 4 cm açıklığım çıktı :) Doktorumda şaşırdı ve acil sezeryan için ayarlamalar yapıldı hemen yatış yapıldı.kontrol diye gidip 3 saatte kendimi ameliyathanede buldum:) 12:38 de küçük prensesim dünyaya geldi. 38+2 de 3248 gr 50 cm boyunda doğdu EYLÜL ' üm. Çok şükür sağlıklı bir şekilde kucağıma aldım. Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah.Hamile olan arkadaşlarıma sağlıkla kucaklarına almalarını diliyorum.

Bir ebek daha geldi, hayırlı evlat olsun canım.
Sancılsrın kaça vuruyordu hatırlıyormusun, benim 60'tı çok önemsemedi...

Bir ebek daha geldi, hayırlı evlat olsun canım.
Sancılsrın kaça vuruyordu hatırlıyormusun, benim 60'tı çok önemsemedi...

canım 40 a vuruyordu ilk önce bebek çok hareketli değildi uyuyordu.ama yatış yapıldıktan sonra nst ye 80-90 a vurdu.ama ben yinede çok şiddetli hissetmiyordum.hemoroid im olmasa heralde normal doğurabilirmişim.zaten 4 cm açıklığım vardı hemen epidural vurulacaktı.ama nasip böyleymiş sağlıkla kucağıma aldım ya hayırlısıyla ağrısını çekicem artık. baş ağrım var sadece.alnımdan giriyo, boynum ve omuzlarım dökülüyo.spinal den olabilir mi sizce? yaslanmadan emziremiyorum bile

Kiz masallahh.kontrole gidiyon dogum yapiyon.gecen hafta da benim 90lrda sancim cikti ama hecbisey yapmadiydi gerci dogurcak durumda olsam simdiye dogururdum.saglikli gine buyutursunuz insallah

bol su ve kahve icmek iyi gelirmis agrilara ve vucuddan narkoz turu seylerin atilmasina

merhabalar, hamileliğimin son haftalarındayım, 38. haftadayım, ve özellikle geceleri uykumdan edecek derecede ellerimde avuçlarımda ayaklarımda kaşıntılar oluyor. Böyle bir problem yaşayan var mı aranızda, çok rahatsız ediyor inşallah çabuk geçer

benim bebeğimin doğduğunda sarılığı yoktu , 5.gunde falan çıktı anne sarılığıymış.3.gunden beri bol bol emziriyorum en son cumartesi 13 çıktı düşmüş biraz ama içim rahat değil,inşallah çabuk geçer bu gun 15.gunumuz

benimkide 15 günlük,uyanık olduğu zamanlar genelde memede duruyo,arada uyuyo yerine yatırınca uyanıyo,ama sabırla ve seve seve emziriyorum çünkü sarılığımız var.zamanla düzene girecek canım sık dişini.inan ki bazen benimde çok belim ağrıyo ama yapacak bişey yok.mamayı kestim ben en son 7.gun bi kere vermiştim ,, günde 3-4 kere kaka yapıyo en son doktora gittiğimizde 1 haftada 200 gr almıştı besleniyo demek ki.

hayırlısı olsun canım,bizde riske atmamak için 39+1 de sezeryan olduk ,bundada vardır bi hayır

kısslar naslsnız?yarın sezeryan oluyorum saat 11 de 8.30 da tahlıller ws.için hastaneye gıdecegım.cok heyecanlıyım kızımı allahın ıznı ıle kucagıma alacagım.bıras da korku var sanırsam kalbım kut kut atıo:)

Bugece guzel gine dinlen tabii heyecandan uyuyabilirsen..oyyy oyyy azcik kiskaniverdim.insallah saglikli gine alivercen bebisini kucagina.genel anestesi mj olcan spinalmi

sevgili anneler nihayet bu çocuğun gelmeye niyeti yok dedidiğim bi anda geldi kuzum.. geçmişi okuma fırsatım olmadı zar zor bu yazıyı okumaya fırsat buluyorum doğuran arkadaşları tebrik ediyorum rabbim kuzularyıla sağlıklı günler nasip etsin.

gelelim doğum hikayemize... 7 eylül cumartesi sabah 8 buçukta hastaneye yatacaktık ve suni sancı ile doğum başlatılacaktı ama sezeryan olma ihtimalim yüksekti çünkü doktor sancın çıkyo ama hiç açılman yok diyodu cuma gününe kadar.. cuma gecesi heyecanla yattık ama uyku yok tabi babamız baktı olmuyo evin içinde turlamaya başladı ben yarın zaten çık yorulcam diye uyumasamda yatmayı tercih edip bekledim. saat 3 gibi karnıma bi sancı girsi 1,2 sn sürdü gitti sonra vaktini tam bilmediğim bi zaman sonra tekrar aynı sancı geldi geçti ufak ufak kendiliğinden gelmeye niyeti yok diye doğum sancısına yormadım. sonra şidddeti ve sıklığı artınca anam dedim işte bu doğum sancısı olabilir deyip heyecenlı babaya çaktırmadan saat tutmaya başadım 5 dk da bir gerçekten insanın azda sürese canını yakan sancılar gelmeye başladı babamıza 4 buçuk gibi haber verdik doğru alarm bu diye kalktım duşumu aldım ama sancı gelince olduğum yerde kalyyordum hareket edemiyordum 6 buçuk gibi babaanne ile anneanneyi de evden alıp hastaneye geldik muayenemiz yapıldı ve 3 cm açıklık var doğumun başlamış dedi nöbetçi doktor, kendi doktorumuz 8 buçukta gelecek diye rahattım beni sancı odasına aldılar ve başımda kv kaldı çünkü annem sancım geldiğinde ve kıvrandığımı görünce ağlayıp tansiyonu yükselice bide ona müdahele yaptılar ve onu başka yerde sakinleştirmeye aldılar. bu arada sancılar gerçekten çığlık attıracak kadar vardı ve geldiği anda insan kendini kaybediyo 3 dk mola sonra 5 10 sn süren yoğun sancı derken yorgunlıktan bitmiş hadeydim arada kendi doktorum gelip bakıyordu belli saatte bir ebemiz tansiyon ve açıklık kontrolü yapıordu 5 cm açıklık olunca sancıdan ağlamay başladım ve epidural istedim ebe 4 cmde söylicektin artık olmaz diyince üzüldüm ama doktorum gelince bebeğin başı iyi basıyo kolay doğuracaksın ama biraz yavaş ilerliyo açıklığın suyun gelmiyo dedi en geç akşama doğum bitecek dedi epidurale uygunsun yapalım dedi ağladığımı görünce ve anesteziden bi doktor bi hemşire gelip yaptı ve sancı geldiğinde biraz olsun rahat ettim, biraz diyorum çünkü sancıyı hissetmem gerektiğini söylediler sancı bağırmadan nefes alabileceğim kadar hissedilmeye yarı yarıya azaldı, saat 4 gibi doğumhaneye gidiyoz dedi ebe açıklığı sordum 6 cm dedi ama kandırdı sanırım çünkü yavaş uzun zamandır o civardaydı neyse doğum haneye gittik masaya yatırdılar suyumu patlattılar ve 25 dk falan sancıyı orda çektim doktor çok yakın doğumun kolay olcak bebek çok iyi basıyo derin nefes al ver sancı gelince dedi ve çıktı o gitti 5 dk sonra kasığımda sancı dışında bi ağrı hissettim ebeye söyledim bi baktı bebeğin başı görünüyo deyip panik oldu ve koşarak doktoru aradı bana sakın ıkınma deyip tembihledi ve doktor koşarak geldi bukadar erken beklmiyodum dedi bi baktı çok rahat çıkacak 3 ıkınmaya başlıyoruz dedi ve bir ıkınma geçti 1 dk dinlenme sancı geldi ikinci ıkınmaya bebeğin başı çıktı hadi bu son dedi ve 3. ıkınmaya bebeğim dışardaydı.. dediği gini 3 ıkınmaya bitti ve ben nasıl olduğunu anlamdım bile okadar kolaydı son anımız. sonra oğlumu alıp muayene ettiler ve kucağıma getirdiler bi yandan doktor dikişimi yapıyodu 5 dikişim olmuş ama durumun iyi dedi kuzum kucağıma geldi mis gibi kokuyodu anlatılmaz tarif edilmez bişeymiş kızlar bu annelik ya şuan çok mutluyum iyiki ona sahibim çok büyük bi hediye rabbimden. şuan emzirme problemimiz var ve otruruken dikişlerim acıyo ama çok rahatım ayaktayım oğlumla ilgileniyom sevoz emişiyoz altını değiştiriyoz günümüz böle geçiyo... anlatacak çok şey var daha ama sıkmıyım sizi çok fazla kızlar fırsat bulursam giremye çalışcam oğlum biraz uğraştıroyo ama herşeye değiyo...

doğum yapacak olanlara rabbim kolaylık versin hiç korkmayın kızlar oluyo bitiyo ve insan aldığı hediye sonrası çektiklerine değdiğini görüyo... hepiniz öpüyom yavrularınızı bi avazda alırsınız in kucağınıza....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…