2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Sabırsızlık ve korku... Bir yanda oğluma kavuşma arzum, bir yanda doğuma ve sonrasına dair endişelerim. Aylar geçti, şu son günler geçmiyor sanki. Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin...

Ay cnm ben de bu konuyu merak ediyordum ben de kombine duydm dr umdan ne gbi olmszluklari var cnm ben spinal yapicam çünkü bana kombne braz sacma geldi
arkadaşlar doğum çantası hazırladınız mı yada hazırlayanlar yardım edin ben daha hi. hazırlamadım neler koymalıyım
Bebek icin iki hastane çıkışı agiz mendili emzik biberon penye battaniye bi tane de yedek battaniye kundak tabi bu şart deil alt acma bezi bebek bezi (en az on tane) islak mendl puset ve icine mnder braktm kendme de lansinoh göğüs kremi iki tane pijama pantolonlu bi tane elbise pijama terlik havlu emzrme sutyeni camasir hasta bezi pet sabahlk corap kahveyi bol icecekmisim sezeryndan sonra bnun icn bardagm flan pecte kagt havlu flan da aldm bu arada mama hasta bezi hastaneden verilecekmis sut pompasi ve silikon meme ucu biraknlar var ben sonrya braktm bu işi cantma ayna kalem rimel de koydm tabi ki )) bbraz abartmsim gbi geldi bna sanki ama evimz uzak bzm o yzden eksik kalmasn dedm umarm yardmci olmsumdr cnm ))

Arkadaşlar çok az kişi kaldık burada doğum yapanlar bebekleriyle ilgileniyorlar ne güzel sıra bize geldi inanın korkuyla karışık bir heyecan var içimde bir an önce olsa da kurtulsak...
Evet cnm ya eylül anneleri ağustos annesi oldular )) ben de yarn tanisicam kizimla inş. . Umarm sen de çok beklemezsn hayrlsyla dogsun cnm..

Kizlar berat, mirac, yusuf, mustafa, enes, emir bu isimlerden hangisi guzel
Berat emir güzel cnm aslnda süper manali isimler secmissn cok maneviyatli hepsi de secm yapmak zor.. hayrlsi olsn kararini merak ettm valla )

Duygu karmasasinin alasini yasiyoruz.gunu belli olanlar icin vakit gecmez gunu belli olmayanlar acababugun mu yarinmi belirsizlik.ne araarsak var bizde.

benimde oluyor özellikle geceleri çok acı veriyor bugün nst ye girdim hiç sancı çıkmadı
Bende 3 gun once girdim nst ye sanci falan cikmadi. Anormal derecede zayif degil ama bu gidisle kilolu bi bebek olmayacak dedi dr. 2 gundur kafam bebegimde cok problem ettim kendime

Bende 3 gun once girdim nst ye sanci falan cikmadi. Anormal derecede zayif degil ama bu gidisle kilolu bi bebek olmayacak dedi dr. 2 gundur kafam bebegimde cok problem ettim kendime
Benim bebegimde oyle kilolu olmayacak.doktor kotu bisey olsa soylerdi.kilolu olmasi saglkli oldugu anlamina gelmez.kafana takmamaya calis.gecen aylarda mesela benim bebegi biraz zayif buldu biraz daha dikkatli beslen demisti.ama bu ay normal buldu iri bebek olmayacak dedi.saglkli olsjnlarda dogduktan sonra besleriz onlari sutumuzle

cnm ya bu ara salgın mıdır nedir bende öyleydim dün akşam gece 3 te ağrıyla uyandım senin hesap afedersin ishal bi taraftan miğde ağrısı bi taraftan doğurmayı bitarfa ölüyom sandım sabaha bir şeyim yoktu çok şükür ama halsizlik bulantı hissi acaba doğum yakınmıda böyle oluyorki diyede düşünmedimde değil

Zaten en cok son ayinda kilo aliyorlarmis bebisler yinede telafi edebiliriz diye umit ediyoum. Hayirlisi olsun bakalim. Allahim saglikli sihhatli noksansiz sekilde bagislar ins kuzularimizi bize. Senin tahmini dogum tarihin ne zaman canim?

Yesil akintinin olmasi normalmidir

Yeşil akıntı mantar oluyor canım canını sıkmak istemem ama ben çatı muayenesi oldugumda doktorum akıntın çok ve biz normal doğumda akıntı sevmeyiz çünkü dikiş kolay tutmaz kanar demişti bana ilac verdi cok şükür baya azaldı ve rengi de normale döndü

Benim ypk yesil akintim.bir arkadas yazmisti bana da pek normal gelmeyonce yazdiydim ama eksik yazinca yanlis anlatmisim
Zaten en cok son ayinda kilo aliyorlarmis bebisler yinede telafi edebiliriz diye umit ediyoum. Hayirlisi olsun bakalim. Allahim saglikli sihhatli noksansiz sekilde bagislar ins kuzularimizi bize. Senin tahmini dogum tarihin ne zaman canim?
Benm doktorlarin hicbiri tarih vermedi bana.cumartesi gunu cati muayenm var dogum planimiz biraz daha netlesir galiba.

Illa bebisi sisircem diyosan bulgur ve kirmizi et kilo aldirirmis.bi dene istersen

canım hoşgeldin.. bende aras tan fırsat olmuyor da giremiyor herhalde diyordum ama kota mağduru olmuşsun demek umarım herşey yolundadır. sarılığınız da inşallah geçmiştir şimdiye kadar.. bol bol sütün olsun yarasın aras a... aras ı ve seni çok öpüyorum özlettin kendini

kızlar hepinize merhaba... uzun zamandır girip yazamıyordum 21 ağustosta 36+5 te doğum yaptım:) oğlum ve ben iyiyiz.. Allahım hepinize nasip etsin bu mutluluğu

Merhaba arkadaşlar geçmişe bakamadım bende kızımı 29 ağustosda sezeryanla kucağıma aldım darısı bekleyenlerin başına. 4370 gr 52cm olarak dünyaya geldi kızım.

iyi geceler herkese
aranıza pek katılamamış olsam da doğum yaptığımı haber vermek istedim
28 Ağustos akşamı aldım kızımı kucağıma
hepinize hayırlı doğumlar diliyorum
armağan, carvelregret, perakedisi, yasemen ve yıldızada hepinizin de gözü aydın.. hayırlısıyla kavuşmuşsunuz bebişlere maşallah allah sağlıkla, sıhhatle, analı, babalı büyütmeyi nasip etsin darısı bizlere inşallah..

bu arada herkesin farkettiği gibi benim de dikkatimi çekti.. normal doğum yapan çoooooooooook az nerdeyse yok gibi. çoğu sezeryan olmuş yada sezeryan için gün almış.. gerçekten bir problem olmadığı müddetçe sezeryan yapıldığını duyunca garibime gidiyor ve de üzülüyorum bizim belirsiz bekleyişimize devam bakalım ne zamana kadar bekleyeceğiz görelim...

cnm çok yardımcı oldun sağoılasın baya eksiğim vardı tamamarım inş biberon emzik göğüs pedleri almamıştım onları alırım

Illa bebisi sisircem diyosan bulgur ve kirmizi et kilo aldirirmis.bi dene istersen

Yok canim bebisi sisirmek degil zaten niyetim oncelik saglikli olmasi. Ben gebelige 45 ile basladim suan 54um. Benden zaten topalak bi bebis cikabilecegine inanmiyor kimse :) hala zorlanmadan 36 beden giyiyorum :) doktor bi an panikledigimi gorunce dedi zaten kafana takacak kadar anormal zayif degil. Annesi gibi citi piti bi kiz olcak daha ne istiyorsun dedi :) hayirlisi olsun

Gercekten cok kotuydu o agri mide bulantisi falan biraz daha devam etse dayanamazdim heralde allahtan uyuyakaldim umarim tekrarlamaz bende okudum bi kac yerde ishal ve mide rahatsizliklari doguma yakin olabiliyor mus umarim dogumun isaretcileridir :))

sana tamamen katılıyorum. 2013 yıldır ve daha yıllar öncesinden herkes bütün kadılar normal doğum yapmış.
biz neden yapmayalım. tabi büyük konuşmak istemem büyük bir aksilik olmadığı sürece diyelim..............

cesaret lazım sanırım

evet canım bir aksilik olmadığı müddetçe bende normal doğumu bekliyorum zorda sıkıntıda kalırsak tabiki sezeryana başvuracağız ama... ben doğumu düşünmemeye çalışıyorum, korku var mı dediklerinde bişey hissetmediğimi söylüyorum. çünkü daha önce hiç yaşamadığım deneyimlemediğim bişey, insan bilmediği birşeye karşı ne hissedebilir ki :44: etrafa kulak asmamak gerek birazda.. hepimizin hakkında hayırlısı diyelim

Bende düşünmemeye çalışıyorum. İnterneti bile bu konuda karıştırmıyorum. Doğumları izlemiyorum.
Bir kaç hafta önce burdaki bir çok arkadaşımız hep normal doğumları ve sezeryan doğumları izlediklerini yazıyorlardı.
En büyük hatayı orada yaptılar bence kendi kendilerini korkuttular. Ben hiç izlemedim. Her şey olacağına varır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…