2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Canım normalde suyunda ve bebek hareketlerinde, kalp atışında problem görülmezse 42. hafta bile beklenir. Daha en az 10 günün var yani endişelenmek için. Benim görümcem 41 haftalıkken doğum yaptı. Benim de bugün 40. haftam başladı. Doktorum da 11ine kadar izinli. Hayırlısı olsun diyorum ama o güne kalmayı da istemiyor değilim :)11inde 40+3 olmuş olacağım. Kanala inme olayı da son gün de olabilir diye biliyorum.

ayy iyiki varsınız yaaa insan yanlız olmadığını görünce bi nebzede olsa rahatlıyor doktorum herşeyin normal olduğunu söyledi suyum bebeğin eşi ölçümler herşey yolunda dediğin gibi her bebek her hamilelik kendine özgü

Az once dr dan geldık 9 eylul 2.30 da kısmetse oglumu kucagıma alacagım. Bır duygu patlaması dr dan eve gelene kadar salya sumuk durumdayım anestezı dr undan cıktıktan sonra ozellıkle daha bı karıstı hersey kombıne anestezıye karar versemde dr cok o kadar da onermıyor gıbı geldı genel de hıc ıstemıyorum ama sankı bana daha mı uygun olacak off Allah ım hepımız sag selamet evlatlarımıza kavustursun dogumlarımıza yardımcı olsun ınsallah

slm kızlar. Mervecim aynı sorunları bende yaşıyorum ama bebek hala kanala inmemiş malesef. Armağancıwm şuan belki geç ama ısrarla kuru soğanı öneriyorum. Aman kızlar aklınızda bulunsun

konuştum doktorumla muhtemelen açıklığın artıyo dedi çarşambaya kadar gelmezse galiba suni sancı vericek

benide uyku tutmuyor. 5 gecedir 3 te uyanıyorum sabah 7 ye kadar uyuyamıyorum sonra az uyuyorum. gündüzde uykum gelmiyor.
ve 3 gecedir mide yanmalarım başladı. midem yüzünden de uykum kaçıyor. napıcaz anlamadım

ufff çok sıkıldım artık sancım var hergün kanlı akıntım var kasılmam var, açılmam var, ishal oldum midem bulanıyo iştahım yok ama doğurmuyorum artık günler geçmek bilmiyo

sabret canım az kaldı hepimizin doğum yapmasına. hepimiz yavrularımıza kavuşmak istiyoruz

Doğum yapan arkadaşlar Allah analı babalı büyütsün evlatlarınızı, bol bol sütünüz olsun İnşallah.

Eylüle geldik artık bakalım ne zaman gelecek bizim kuzular... Doğum yapanlara bişi sormak istiyorum hiç süt pompası kullanan oldu mu? Gerekti mi süt pompası? Doğumdan da, doğum sonrasından da çok korkuyorum. Hayırlı olsuna gelene ne vericeksiniz & ne veriyorsunuz. Ben çikolata aldırıcam eşime onu veririz diye düşündüm. Başka ne olabilir. Misafirlere hazırlık olarak bişi yaptınız mı ? Sarma, kek, poğaca, börek? :26:

bende bugün dr a gitcem 36+1 oldum çok merak ediyorum ,sezaryen istiyorum bakalım hangi tarihte uygun görecek drum allah tez zamanda sağlıcakla yavrularımızı kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah Rumeysamustafa yla SAT ımız aynıydı bi kaç gündür girmiyor doğummu yaptı acaba çok merak ediyorum

arkadaşlar 36 haftalık hamileyim . plasenta yaşlanması var dedi doktor. korkulcak birşey yok dedi ama önceki haftalarda bebeğimin kilo artışı hızlıydı. şimdi 36 haftalık 2550 gr. 15 gün önce 2300 falandı. 15 günde 250 gr almış az değil mi??????

sanırım dogdugunda 3 ü geçer ama plesenta yaslanmasında da bildiğim kadarıyla erken doğum oluyor. sağlıklı olsun da kiloya çok takılma

Armağan, yanlış emzirmelerden kastı nedir doktorun? Göğsün bütün kahverengi bölümünü almalı bebek diye okumuştum ama pratikte imkansız minicik ağız ancak ucunu alabiliyor öyle değil mi?

Ben de ben de (

Bende bugun 36+1 oldum canim ara ara kasik sancilarim oluyor korkuyla karisik heyecan var. Ne yapicam bilmiyorum

sanırım dogdugunda 3 ü geçer ama plesenta yaslanmasında da bildiğim kadarıyla erken doğum oluyor. sağlıklı olsun da kiloya çok takılma

aynen cumartesi dr a gittiğimde drda bana plesanta yaşlanmış dedi 3*5 gün erken doğum yapabilirsin dedi benim kide 2588 gram normal dedi çocuğun kilosu çok heyecanlıyım ya Allhım hayırlısıyla tüm annelerin bebişlerini kucağına sağlıklı almayı nasip eder inş

ne güzel bir haber Allhım hayırlısıyla kucağına almayı nasip eder inş bebişine kavuşcan

arkadaşlar doğum çantası hazırladınız mı yada hazırlayanlar yardım edin ben daha hi. hazırlamadım neler koymalıyım

kızlar selam malesefki doğuma 1 hafta kala grip olmuş durumdayım çok moralim bozuluyor ya bebeğimede bulaşırsa:26:
birde nişanım mı geldi bilmiyorum ama sabah krem kıvamında koyu sarı akıntı geldi inanılmaz çoktu kızlar nişanı gelenler bilirler böyle bişey mi kan fln yoktu korkum iyce arttı

Arkadaşlar çok az kişi kaldık burada doğum yapanlar bebekleriyle ilgileniyorlar ne güzel sıra bize geldi inanın korkuyla karışık bir heyecan var içimde bir an önce olsa da kurtulsak...

Yok dogurmadim.bi kac gundur gezmelerdeydm sdece takip edebildim sizleri.cumartesi gunu benimde catima bakilcak ona gore yol cizilcek galiba.senin kontrol nezaman

cnm bence mantar olmuşsun, nişanda bir miktar kan olur diye biliyorum , grip için de geçmiş olsun bol bol sıcak şeyler iç, dinlen hemencecik atarsın üzerinden meraklanma

arkadaşlar doğum çantası hazırladınız mı yada hazırlayanlar yardım edin ben daha hi. hazırlamadım neler koymalıyım

cnm bebiş için hastahane çıkışı seti (en az iki tane set olsun eldiven, şapka, zıbın, kundaklamak için örtüsü olanından)
bebek bezi, ıslak mendil, havlu kağıt,
senin için 2 tane gecelik, hasta bezi, terlik, bolca iç çamaşırı, diş fırçası, macunu, tarak, bakımlı gözükmek istersen fondöten olabilir, şimdilik aklıma gelenler bunlar =)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…