2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Selamün aleyküm kızlar gün boyu nasıl besleniyorsunuz, neler yiyorsunuz paylaşırmısınız?

Ben sabah süt ceviz hurma 1 tanede yumurta haşlıyorum. ara öğünde 1 dal marul 1 kaç dal roka doğrayıp üzerine zeytinyağı döküyorum. roka yeşilliklerin en zenginiymiş. Normalde metabolizmam çok hızlıydı ama hamile kalınca müthiş kabızlık ağrısı yaşıyordum elhamdülillah marul roka ve zeytinyağlı 3lüsü rahatlattı. az ve sık beslenmeye çalışıyorum aralarda birkaç fındık badem vs. yiyorum. Hurmada besin açısından oldukça zengin bir nimet. özellikle folik asit olması güzel. hurmayla ilgili ayetler var hz meryemin hamileliğiyle alakalı. ben 4+4 günlüğüm. ceviz çok önemli mutlaka yemeye çalışın. çok bilgim yok ancak ilk olarak beyin gelişiyor. döllenmenin 16. günü diye okumuştum bir yerde. başka neler yemeliyiz bilgisi olanlar paylaşabilirmi?

arkadaşlar benim sol kasığımda 2 gündüe hafif ağrılar girip çıkıyo bu hamilelik belirtisimidir?
adet tarihim 1 kasım testi ne zaman yapsamki?

arkadaşlar benim sol kasığımda 2 gündüe hafif ağrılar girip çıkıyo bu hamilelik belirtisimidir?

benim adet tarihim 30 ekim ve dun yaptığım idrar testi çok silik çıktı bugunkü biraz daha belirgindi ve yarın sabah kan testi için gidicem ben yapamadım ama sana beklemeni tavsıye ederim en azından gününe kadar böyle de insanın kafası duyguları çok karışık olkuyo çünkü inşallah vardır bi bebiş :)

sağol canım
inşallah sendede varsır sağlıklı bi bebiş..
sabretmek çok zor yaa adet günü geldğinde napacam ben ikidebir bak gelmişmi gelmemişmi kafayı yemezsem eyidir..

sağol canım
inşallah sendede varsır sağlıklı bi bebiş..
sabretmek çok zor yaa adet günü geldğinde napacam ben ikidebir bak gelmişmi gelmemişmi kafayı yemezsem eyidir..

ya onu bekleyeceksin yada silik de olsa bir çizgi peşinde bekleyeceksin hertürlü bir bekleme var

evet canım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah..
olurda hamileysek burdan devam ederiz inşallah gelişmeleri bildirelim canım..

inşallah.. yarın sabah test yaptırıyorum ben yazarım sonucunu inşallah çıkarsa ama bir haftadır çektiklerim ahhh ahh seni çok iyi anlıyorum hakkımı8zda hayırlısı inşallah

ceviz iyi fikir bende yiyim bari
valla benim ozel olarak bildigim bir sebze yok ne bulsam yemeye calisiyorum hepsinn bir yarari vardir elbet
birde cok incelememek lazim daha cok ufak
bu arada ben sigara iciyordum ama bebek suphesinden beri icmiyorum cok zor oluyor ama hersey bebis cin 2 fincan cay iciyorum onun yerine.

adet gunu yap canim negatifsede uzulme benim adetten gecmesinden 10 gun sonra belli oldu
gec dollenme olmus

bu sabah kan testi yaptırdım ve 2 ekim satım olmasına ragmen doktor 4 - 5 haftalık dedi henüz ultrasona almadı erken olduğu için ... bende temmuz annesi olacağım inşallah..:) Rabbim tüm isteyen anne adaylarına nasip etsiiin. ama kasık ağrılarım çok yoğun ve endişelendiriyor beni doktor üşütmeye bağlı olabilir ılık su iç dedi ama dikkat de ediyordum aslında kendime bilemiyorum

canım benim tebrikler..
Allah tamamına erdirsin inşallah..
darısı benim başıma benimde sat ım 7 ekim bakalım
ha bide canım doktorlar sata göre 4 haftalık diyolar bütün dünyada bu böyle yani yumurtlama veya ilşkiye girdiğin gün değil adetinin başladığı gün başlanıyo sayılmaya bu böyle anlatabildimmi canıum..:

Merhaba arkadaslar ben mayıs 2011 annesıydım sımdıde allah nasıp ederse temmuz 2012 annesı olacagım..bebegım suan 6 aylık ...annelık cokk guzel bırsey..ınsallah hepımız sag salım kucagımıza alırız..

Evet çok fazla incelememek gerekiyor çok ufaklar :) Aslında çayı bırakmak lazım kandaki demir oranını düşürüyor. ki zaten çok fazla demire ihtiyacımız var. ben ıhlamur içiyorum.

Ben Azerbaycan`da dilllerini cozdum, o konuda anlasiyorum, ben doktorlari cok yadirgadim, o bakimdan anlasamadim. bana 1 hafta once 5 haftalik hamilele oldugumu soylediler, bu hafta tekrar gittim 3 hafta oldugunu soylediler. Gecen hafta bir suru test yaptilar, beni korkuttular ama bu hafta hersey yolunda dediler...Ya her seferinde dunya kadar para veriyorum, psikolojimi bozup duruyorlar..Ilk basta da hamile deyip, ertesi gun hamile degilsin dediler...O yuzden anlasamiyorum yani :)
ben kontrollere, tarama tesleri falan onlari turkiyede yaptiracam. ama ne zaman gitmem gerektigini bilmiyorum
Yesimcim ilgin icin cok tesekkur ederim bu arada, kendimi daha iyi hissettim seninle

yeşim canım bu süpermiş yaa

Gebelik Haftanız: Gebeliğinizin 5. haftasındasınız. (33. gün)
Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 01 Temmuz 2012, Pazar (Bebeklerin yalnızca %5`i zamanında doğar.)
Doğuma kalan gün sayısı: Doğuma 247 gün kaldı.
Hamile Kalabileceğiniz Dönem: 04 Ekim 2011 - 14 Ekim 2011 günleri arasında
Tahmini Yumurtlama Tarihi: 09 Ekim 2011, Pazar
Rahim İçine Ekilme Günü: 16 Ekim 2011, Pazar
İlk Doktor Ziyareti: 31 Ekim 2011 - 06 Kasım 2011 günleri arasında
Bebeğin Kalp Atışının Başladığı Gün: 27 Ekim 2011, Perşembe
Bebeğin Dış Etkilerle Sakatlık İhtimalinin Yüksek Olduğu Dönem: 17 Ekim 2011 - 18 Aralık 2011 günleri arasında
Ense Kalınlığı Ölçümü Ve İkili Test Dönemi: 05 Aralık 2011 - 01 Ocak 2012 günleri arasında
Yapılacaksa CVS Dönemi: 09 Ocak 2012 - 12 Şubat 2012 günleri arasında
Yapılacaksa Amniosentez Tarihi: 09 Ocak 2012 - 12 Şubat 2012 günleri arasında
Alfa Feto Protein Bakılma Tarihi: 09 Ocak 2012 - 12 Şubat 2012 günleri arasında
Üçlü Test Tarihi: 09 Ocak 2012 - 12 Şubat 2012 günleri arasında
2 Düzey USG Tarihi: 23 Ocak 2012 - 04 Mart 2012 günleri arasında
Bebek Kalbinin Ultrasonografi Tarihi: 27 Şubat 2012 - 04 Mart 2012 günleri arasında
Gebelik Diabeti Tarama Tarihi: 05 Mart 2012 - 11 Mart 2012 günleri arasında

Arkadaslar, ben 5 haftalik hamileyim, Azerbaycandayim, burda bana iki defa vjn ultrason yaptilar. ben istememe ragmen yaptilar. Her sey yolundaymis ama haftaya yine gel dediler. Burdaki doktorlara hic guvenim kalmadi. Cunku her ultrasona dunya para veriyorum. dun ultrasondan sonra da surekli kasiklarim agrimaya, kramplar girmeye basladi. Herkes ultrason, ozellikle vjn ultrason sakincali diyor, ben doktora soyluyorum benden daha mi iyi bileceksin diyor. Ama bu son ultrasondan sonra anladim ki bu doktorun tek amaci para almak icin. 2 dakkalik ultrason goruntusune dunya para alip, bunu da belgelendirmiyo, yani makbuz falan yok. bu aldiklari parayi kendi ceplerine atiyorlarmis.gunahlarini almiyorum, burdaki herkes ayni seyi soyledi bana..Kizlarrr bebegime bir sey olur mu, su anda turkiyeye gidemiyorum, ne yapmaliyim sizcee.Ayrica burdakiler esimle munasebetini tamamen kes, asla olmaz dediler...Anlamiyorum hem bir sey yok diyorlar, hem de ultrasondan sonra esine yaklasma diyorlar...
Ya psikolojim bozuldu iyice, daha onceki bebegimi dustu, bu da dusecek diye uyuyamiyorum artik

canım bende düşük yaptım.. cok kötü zamanlardı.
bende vajinal muayeneyle ilgili doktorla sorun yaşadım hatta tartıstık.. bu senin tercihine baglı ister yaptır ister yaptırma..
oradaki kurumların yaklasımlarını bilmiyorum ama burada doktor senin istemedigin bir uygulma yapamaz.
dün bende mecburiyatten alttan baktırdım ama cok kasıldım rahatsız oluyorum ve yaptırmak istemiyorum.
türk bi doktor bulmaya calıssan belki daha anlayıslı olur.. böyle bi imkanın yok mu..

ayrıca ilk 3 ay cinsel ilişkiyi bizim doktorlarda tavsiye etmiyo.. bizde kardes kardes yatmaya başladık

Cok tesekkur ederim canim benim, inan icime su serptin biraz. Doktora gitmeyecem burda, turk doktor bulursam ona gidecem. Bulamazsam 2 ay sonra turkiyeye mutlaka gidecegim.Hem annemleri, kardeslerimi de gorurum :)
Canim benim tekrar cok tesekkur ederim bana vakit ayirip bilgilendirdigin icin.

canım benim hayırlı ugurlu olsun bebişin bende suan tam 4+3 günlük hamişim
5. haftadan sonra bebiş görünüyo rahimde ben bi kaçgün daha bekleyip o zmn gidicem doktora
türkiyeye nereye geliceksin peki??

Turkiye`de Ankaraya gelecegim, hem kontrol, hem de annemi, kardeslerimi ziyaret :)
Benim bebisi ultrasonda gordum, yarim mercimegim benim...o kadar ufak ki, artik kalbi olusmus, ben hissetmesem de daha bunu bilmek bile cok heyecanlandiryor bei, ilk defa anne olacagim sanirim o yuzden bu kadar heyecanli ve tedirginim :)
Canim benim senin bebis de hayirli olsun, insallah hep beraber guzel haberlerimizi burada paylasiriz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…