2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaslar, ben 5 haftalik hamileyim, Azerbaycandayim, burda bana iki defa vjn ultrason yaptilar. ben istememe ragmen yaptilar. Her sey yolundaymis ama haftaya yine gel dediler. Burdaki doktorlara hic guvenim kalmadi. Cunku her ultrasona dunya para veriyorum. dun ultrasondan sonra da surekli kasiklarim agrimaya, kramplar girmeye basladi. Herkes ultrason, ozellikle vjn ultrason sakincali diyor, ben doktora soyluyorum benden daha mi iyi bileceksin diyor. Ama bu son ultrasondan sonra anladim ki bu doktorun tek amaci para almak icin. 2 dakkalik ultrason goruntusune dunya para alip, bunu da belgelendirmiyo, yani makbuz falan yok. bu aldiklari parayi kendi ceplerine atiyorlarmis.gunahlarini almiyorum, burdaki herkes ayni seyi soyledi bana..Kizlarrr bebegime bir sey olur mu, su anda turkiyeye gidemiyorum, ne yapmaliyim sizcee.Ayrica burdakiler esimle munasebetini tamamen kes, asla olmaz dediler...Anlamiyorum hem bir sey yok diyorlar, hem de ultrasondan sonra esine yaklasma diyorlar...
Ya psikolojim bozuldu iyice, daha onceki bebegimi dustu, bu da dusecek diye uyuyamiyorum artik

canım önecikle hayırlı olsun gebeliğin..
bu kadar tedirgin olma, bildiğim kadarıyla böyle muayene eden doktorlar var ve bir rsk oluştmuyo. ayrıca bence 7 haftadan önce gitme bir daha, 7. haftada kalp atışlarnı duymak için gidersin.. ama önce çevrendekilerin doktor tavsyesini al... sadece o doktor yoktur eminim...

Son düzenleme:
Turkiye`de Ankaraya gelecegim, hem kontrol, hem de annemi, kardeslerimi ziyaret :)
Benim bebisi ultrasonda gordum, yarim mercimegim benim...o kadar ufak ki, artik kalbi olusmus, ben hissetmesem de daha bunu bilmek bile cok heyecanlandiryor bei, ilk defa anne olacagim sanirim o yuzden bu kadar heyecanli ve tedirginim :)
Canim benim senin bebis de hayirli olsun, insallah hep beraber guzel haberlerimizi burada paylasiriz.

aynı sevinci paylasıyoruz ne güzel :KK16:
daha önceden kısada olsa gebelik deneyimlerim oldu acı sonlu :KK25:
ama o kalp atısını dinlemek o bambaşka bişey işte:KK49:
Allahım mutlulugumuzu bebişimizi kucaklarımıza alarak taçlandırsın inşallah :emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

Arkadaslar, ben 5 haftalik hamileyim, Azerbaycandayim, burda bana iki defa vjn ultrason yaptilar. ben istememe ragmen yaptilar. Her sey yolundaymis ama haftaya yine gel dediler. Burdaki doktorlara hic guvenim kalmadi. Cunku her ultrasona dunya para veriyorum. dun ultrasondan sonra da surekli kasiklarim agrimaya, kramplar girmeye basladi. Herkes ultrason, ozellikle vjn ultrason sakincali diyor, ben doktora soyluyorum benden daha mi iyi bileceksin diyor. Ama bu son ultrasondan sonra anladim ki bu doktorun tek amaci para almak icin. 2 dakkalik ultrason goruntusune dunya para alip, bunu da belgelendirmiyo, yani makbuz falan yok. bu aldiklari parayi kendi ceplerine atiyorlarmis.gunahlarini almiyorum, burdaki herkes ayni seyi soyledi bana..Kizlarrr bebegime bir sey olur mu, su anda turkiyeye gidemiyorum, ne yapmaliyim sizcee.Ayrica burdakiler esimle munasebetini tamamen kes, asla olmaz dediler...Anlamiyorum hem bir sey yok diyorlar, hem de ultrasondan sonra esine yaklasma diyorlar...
Ya psikolojim bozuldu iyice, daha onceki bebegimi dustu, bu da dusecek diye uyuyamiyorum artik
canım bu kadar panikleme stres yapma. Bu ruh haletinde bebeği etkileyebilir. Gereksiz evhamlar olduğunu düşünüyorum. Her anne adayında bu korkular illaki olacak düştü düşecek korkuları ama bu korkular bebeği olumsuz etkilermiş tecrübeli arkadaşım söylemişti. pozitif düşünmeye çalış eğer ki dünya da yiyecek ekmeği varsa Allah ın izni ile alırsın kucağına bebişini.(İnşaAllah) Ama rabbim ona ömür teyin etmemişse ahirette kurtarıcın olur. Aslında belki senin durumunda olsam bende tedirgin olabilrdim ama Türkiye ye gelecekmişsin o zaman muayeneni olursun sabret biraz. Hepimiz Allah a emanetiz

Merhaba

Temmuz Annelerinin Kadinlar Kulubu Facebook Grup Adresi : Temmuz Anneleri Facebook Grup

Kadinlar Kulubu Facebook Sayfa Adresi : Kadınlar Kulübü Facebook Sayfa

Kadinlar Kulubu Facebook Hesabı : Kadınlar Kulübü Facebook Profil

Kadinlar Kulubu Facebook Grup Adresi : Kadinlar Kulubu Facebook Grup

temmuzanneleri@groups.facebook.com adresine mail atarak Temmuz Anneleri Facebook grubuna ileti yollamış olursunuz. Yani facebook sayfasina girmeden oraya da ileti yollayabilirsiniz.

Temmuz annelerinde senelere göre ayırım yapmadık. Diğer gruplar böyle ayırımda bulunmuş bu tamamen kadınlar kulübü üyelerine ait bir gruptur.

Temmuz Annelerinin Kadinlar Kulubu Facebook Grup için editor aramaktayız bu bilgiyide eklemek isterim ...

sevgili anne adayları ben henüz anne değilim hamiş değilim ama bunu tüm kalbimle istiyorum 16 ekim satım inş. bu ay Allahım yüzümü güldürür bende temmuz annesi olurum siz hamişlerin dualarını bekliyorum... sağlıklı gebelik geçirmenizi ve bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum Allahım banada yaşatsın inş. bu güzel duyguları amiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnn.............

Selamm anne adaylarını tebrik ediyorum... Sağlıcakla kucaklarınıza alın inş. Yavrularınızı... Ben de bu ay hamile olmak istiyorum...sat 16 ekim....inş. Gerçekten de sat olur:)))) çünkü 1 yıl oldu hala bekliyorum:KK43:(

sevgili anne adayları ben henüz anne değilim hamiş değilim ama bunu tüm kalbimle istiyorum 16 ekim satım inş. bu ay Allahım yüzümü güldürür bende temmuz annesi olurum siz hamişlerin dualarını bekliyorum... sağlıklı gebelik geçirmenizi ve bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum Allahım banada yaşatsın inş. bu güzel duyguları amiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnn.............

FATOS'CUMMM YAŞ KAÇ, NE ZAMANDIR BEBEK DÜŞÜNÜYORSUNUZ...aLLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN. ADET TARİHLERİMİZ ÇOK YAKIN:) İNŞALLAH BU AY GÖRDÜĞÜMÜZ SON ADET OLUR...

kizlar benim dogum tarihi hem 30 hziran hemde 1 temmuz olarak cikiyor
oyuzden haziran topiginede takiliyorum:)

ayin 10 unda kalp atislarini duymaya gidicez esimle ins.:)

Ben Azerbaycan`da dilllerini cozdum, o konuda anlasiyorum, ben doktorlari cok yadirgadim, o bakimdan anlasamadim. bana 1 hafta once 5 haftalik hamilele oldugumu soylediler, bu hafta tekrar gittim 3 hafta oldugunu soylediler. Gecen hafta bir suru test yaptilar, beni korkuttular ama bu hafta hersey yolunda dediler...Ya her seferinde dunya kadar para veriyorum, psikolojimi bozup duruyorlar..Ilk basta da hamile deyip, ertesi gun hamile degilsin dediler...O yuzden anlasamiyorum yani :)
ben kontrollere, tarama tesleri falan onlari turkiyede yaptiracam. ama ne zaman gitmem gerektigini bilmiyorum
Yesimcim ilgin icin cok tesekkur ederim bu arada, kendimi daha iyi hissettim seninle
Anliyorum canim yabanci ulkede olmak hakikaten zor, hersey farkli uyum saglamak zaman aliyor
bebgin kalp atisi icin 9. haftay kadar yolu var. ama normalde 7 haftalikken vajinal ultrasonla duyabiliyorsun.
Ben burda vajinal ultrasona alistim kaybettigim bebegimdede onunla bakmislardi
bebek ufak oldugu icin daha iyi gorunuyor endiselecenecek birsey oldugunu dusunmuyorum icim benim rahat o konuda. bebek buyudukce elbette karindan bakicaklar. muayene ucreti tl parasina gore ne kadara geliyor??
burda tl ye gore 52 tl. ultrason ve ustelik bunu sigorta bile karsilamiyormus.
ustelik suana kadar benden herhangi bir test istemediler. demesem
folicasit bile vermiceklerdi. 11-14. haftadaki tarama testlerinide yaptirip yaptirmama konsunda cok emin degilim acikcasi. cunku zaten o riskleri olculer
yani hicbirseyin garantisi yok. sen satindan basla saymaya 7.hafta olursa kalp atislarini duyarsin
sonrada 11.-14. haftada ikili tarama yaptirirsin.

arkadaşlar benim sol kasığımda 2 gündüe hafif ağrılar girip çıkıyo bu hamilelik belirtisimidir?
adet tarihim 1 kasım testi ne zaman yapsamki?
su sralr cikmasi lazim cnm testin sonucu

Selamm anne adaylarını tebrik ediyorum... Sağlıcakla kucaklarınıza alın inş. Yavrularınızı... Ben de bu ay hamile olmak istiyorum...sat 16 ekim....inş. Gerçekten de sat olur:)))) çünkü 1 yıl oldu hala bekliyorum:KK43:(
kizlar bende sizler gibi bekleyenlerdenim satim 13 ekim eger hamile kalirsam 19 ekim dogum tarihi olacak
7 temmuz 2011de bebegimi kaybettim insallah bebegimi kaybettigim ay
hediyem olur bana bebegim hakkimizda hayirli olani nasip etsin guzel Allahimmmm

3 + 5 haftalık hamileyim ya ben acaba bebeği ne zaman görebilirim ultrasonda ?

cnm 6. haftada keseyi ve bebegi hatta kalb atisini gorebilirsin.....

tünaydın canlarr..
bi sıkıntım var.. ara ara kasıklarımda sancım oluyo batmalar falan..
gaz sancısıda var :KK25:

bu dönem ne zaman geçicek.. yeşim aynı seyler var mı sende de??:KK25::KK25:

FATOS'CUMMM YAŞ KAÇ, NE ZAMANDIR BEBEK DÜŞÜNÜYORSUNUZ...aLLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN. ADET TARİHLERİMİZ ÇOK YAKIN:) İNŞALLAH BU AY GÖRDÜĞÜMÜZ SON ADET OLUR...

inşallah canım beraber alırız bu müjdeli haberi buay 24 yaşındayım 14 aylık evliyim 10 aydır düşünüyoruz hemen olacaka sandık bu yüzden birazda streslendim ben. Allahım inşallah zamanı vakti gelmiştir de 'ol' der artık çok istiyoruz Allahım isteyenleri daha fazla bekletmez inşallah bat ne zaman senin?

tünaydın canlarr..
bi sıkıntım var.. ara ara kasıklarımda sancım oluyo batmalar falan..
gaz sancısıda var :KK25:

bu dönem ne zaman geçicek.. yeşim aynı seyler var mı sende de??:KK25::KK25:

bende sanci niyetine birsey yok
arada boyle biran gelip gidiyor oda nadir
midem biraz hassaslasti bugun o degisiklik var
bulantilar baslar artik 1-2 hafta sonra :KK43:(

bende sanci niyetine birsey yok
arada boyle biran gelip gidiyor oda nadir
midem biraz hassaslasti bugun o degisiklik var
bulantilar baslar artik 1-2 hafta sonra :KK43:(

canım benim midede bi hassaslık var ama anlayamıyom derdi ne :26:
yanıyomu.. açmı...bulanıyomu...:KK25:
yaa bide yarımsaatte bi tuvalet yolundayım klozet popoma yapışcak az kaldı :KK53:
ben pazartesi tekrar gidicem doktora keseyi görebilmek için gecen gittigimde alttan bakıp küççük bi nıokta gördüydü :KK53:
sabah kan tahlili verdigim doktora aksamda kendi doktoruma randevum var..
hala hangisine gidecegime karar veremedim :KK50:

Canım rabbim en hayırlı zamanda nasip eylesin inşaAllah. bana da çok vesveseler geliyordu acaba bebeğim olmayacakmı o duyguyu tadamayacakmıyım vs. ama hepsi vesveseymiş yeni anladım. sen sabret dua et çok önemli hep dedim 'rabbim elbet bir zaman tayin ettin ama zamanı var acelecilik etmiyorum elimden geleni yaptım gerisini sana bırakıyorum verende Sen'sin alanda Sen.' önemli olan evladın hayırlı olması hatta bu ay kafam biraz daha rahattı kafanı rahat bırakmalısın sürekli düşünmekte etkiliyor. o kadar güzel bir duygu ki test çubuğunda 2.çizgiyi görmek nasıl ağladım mutluluktan. Rabbim senide tez zamanda hamile eyler inşaAllah sende temmuz annesi olursun.

Aleyküm selam Teşekkür ederiz darısı tez zamanda başına diyoruz :) amin inşaAllah hepimiz bebişlerimizi sağlıcakla kucaklarmıza alırız. Fatoş için dediklerim aynen senin içinde geçerli sabır ve dua çok önemli rabbimin tayin ettiği bir zaman var buna inan. zaten 1 yıl olmaması normalmiş. dr gittin mi hiç?

merhaba yeşim seninle aynı günümüz sanırım:) benimde 30 haziran esasında ama içime temmuzda olacakmış gibi doğuyor takvime göre sapmalar olabiliyor çünkü. bu arada ayın 10 u geç değilmi? benim dr perşembe günü gel kalp atışlarını duyarız dedi. yada benim dr erkenmi söyledi. sonra duymayınca üzülmeyeyim :/

canım benim midede bi hassaslık var ama anlayamıyom derdi ne :26:
yanıyomu.. açmı...bulanıyomu...:KK25:
yaa bide yarımsaatte bi tuvalet yolundayım klozet popoma yapışcak az kaldı :KK53:
ben pazartesi tekrar gidicem doktora keseyi görebilmek için gecen gittigimde alttan bakıp küççük bi nıokta gördüydü :KK53:
sabah kan tahlili verdigim doktora aksamda kendi doktoruma randevum var..
hala hangisine gidecegime karar veremedim :KK50:
bence kendi dr git guvendigim yer olsun. diger yerden kan tahlilini alirsin zaten kese gorunur kana gerek kalmaz
ben yaptirdigimda 5 cikti ilkinde bir anlami yoktu yani ama simdi kese gorundu DR zaten gerekli gormedi tekrar
merhaba yeşim seninle aynı günümüz sanırım:) benimde 30 haziran esasında ama içime temmuzda olacakmış gibi doğuyor takvime göre sapmalar olabiliyor çünkü. bu arada ayın 10 u geç değilmi? benim dr perşembe günü gel kalp atışlarını duyarız dedi. yada benim dr erkenmi söyledi. sonra duymayınca üzülmeyeyim :/

benim gec dollenme oldu canim sat im aslinda 14 eylul ama tahminimce dolenme adete 3-4 gun kala oldu
bu yuzden tam haftasini bilemiyorum tahmin edebiliyorum sadece.
gecen persembe keseyi gorduk simdi ins kalp atisi duyucaz

Merhabalar:KK3: =) Ben de bir 2011 Temmuz annesi olarak bütün hamile arkadaşları tebrik ediyorum... İnşallah sağlıkla sıhatle kucağınıza alırsınız bebişlerinizi=) Geçen sene bende Kasım başında öğrenmiştim hamile olduğumu... zaman ne kadar hızlı geçiyo =) Şimdi kızım kucağımda ve bugün tam 4 aylık olduk =))
Hamile arkadaşlara tavsiyem bol bol uyuyunnnnnnnnnn =))) dinlenin =))))) hamileliğinizin tadını çıkarın! =):KK76:

Canım rabbim en hayırlı zamanda nasip eylesin inşaAllah. bana da çok vesveseler geliyordu acaba bebeğim olmayacakmı o duyguyu tadamayacakmıyım vs. ama hepsi vesveseymiş yeni anladım. sen sabret dua et çok önemli hep dedim 'rabbim elbet bir zaman tayin ettin ama zamanı var acelecilik etmiyorum elimden geleni yaptım gerisini sana bırakıyorum verende Sen'sin alanda Sen.' önemli olan evladın hayırlı olması hatta bu ay kafam biraz daha rahattı kafanı rahat bırakmalısın sürekli düşünmekte etkiliyor. o kadar güzel bir duygu ki test çubuğunda 2.çizgiyi görmek nasıl ağladım mutluluktan. Rabbim senide tez zamanda hamile eyler inşaAllah sende temmuz annesi olursun.

Allah razı olsun iyi dileklerin için sağol inşallah Allahım çok bekletmez verir bebeğimizi bende çok takmaya başladım aklımdan çıkmıyor napıyım Allahım sen bizi daha fazla bekletme yarabbim amiiiiiiiiinnnnnnnnnn...........

X