2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar dün akşam bir şey araştırdım netten ilgili videoları izledim filan çok ilgimi çekti bebek işaret dili (baby sign language) bununla ilgili kendimi geliştirip kısmetse bebeğim doğduğunda kendisine de öğreteceğim. İsteklerini daha rahat anlatabildiğinden hırçınlığı ağlaması filan önemli ölçüde azalıyormuş ayrıca IQ gelişimine çok faydası varmış bakmanızı öneririm özellikle bi kadın kendi bebeğinin videolarını yüklemiş yabancı kızı Fireese ve "my smart hands" diye bir icat bunlarınki. Sağır dilsizlerin işaretlerini kullanıyorsunuz ama bebek için elzem olan işaretlerden başlıyorsunuz tabiki süt, su, sıcak, soğuk, bez, mama, anne, baba gibi

ay canım yaa iyi yine karnınızı doyurmuşsunuz ve de evde büyük işlerin altından kalkmışsın valla pasaklı demezdim kendi adıma ben bu ara hiç birşeye bulantılardan el süremediğim için , çamaşır yıkarken yumuşatıcı bile koymuom artık kokusundan

tüm içtenlikle AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN diyorum canım...haftaya cuma gelir mi kızlar yaa günler geçmek bilmiyorr

benim de dr. randevum haftaya cuma

kaçıncı haftadsın canım saat kaçta randevun?

yarına misafirim var bnmde akşam temizlik yapıcam umarım sızmamda bnm imajım pasaklı olmaz :)
daha börek poğaça bi sürü şey yapılcak

benimde çağırmam gereken iki ayrı misafirim var bakalım napcem :)
kayınvalidem çağırırsam bende bişiler yaparım sana dedi bi ondan bi anemden alsam bide kendim yapsam yeter
yemeğe kimseyi alamamda çaya rahat olur die düşünüom

benim karnım büyüdü müsait olunca resim eklerim hatta
ben 3 kez hissettim garip bişi genelde gaz yada kas diolar ama bilmiyorum tabki
ama içimde bi canın olması bile çok heyecan verici

ay kıyamam çok fena :S
ben bazı kokulara fenayım genel olarak iiyiyim
alerjik astımım olduğu için bazı ağır kokulara zati ömrüm boyu kötüydüm eşim kazakistana giderken kayınvalidem içlik almış
allahım oda buram buram naftalin kokuyor
naftalin kokusu beni çok kötü yapıo
dün yıkadım çamaşırı makina + tüm çamaşırlar naftalin kokuo
ev kokmaya başladı çok fena oldum hapşurdum hep
alerjimde 5 sene kadar uyumuştu kayınvalidem umreden gelicek ev temiz olsun die kadın götürmüştüm kapalı olduğu için ev orada buram bram naftalindi o günden sonra uyandı alerjim ona dayanamıom

diğer konuda inş. geliştirirsin kendini bende merak ettim incelim :)

Cok erken bir bilgi ama dotor kiz olacak dedi.
Bu gun doktora gittik, bebegin parmaklarini gorebilmek icin, Allah`ima cok sukur her sey iyi gorunuyor, cok hareketli masallah..
Hareketlerini gorur gormez cok sasirdim, sanki bale yapiyordu (annesine cekmis :) )

Doktor bebegin bacaklarinin arasi bos dedi, ne demek istedi once anlamadim, Azeri bir doktor, :) Yani bacaklarinin arasinda pipi yokmus :)

Kizin olacak dedi, O anda aklimdan neler gecti gitti, bale yaptik bebegimle, alisveris yaptik falan filan...

Ama aslinda beni en cok sevindiren, gunlerdir kabus olan parmak sayisi, Kocam 6 parmakli dogmus, bebegimin de 6 parmagi olup da keserler parmagi diye cook uzuluyordum. Tabiki hersey Allah tan ama minicik bebegin canina kiyilir mi yaaa...

Kizlar benim 13 hafta sonlarindayim, bu kadar erken cinsiyet belli olur mu, ya da ne kadar dogrudur bilmiyorum.

3 hafta sonra ben de BUBA gibi Turkiyeye gidince kesin ogrenebilecegim....

Cok duzensiz yazdim galiba kusura bakmayin, mutluluktannnn :)

Hepinizin canini yerimmmm GULUMSEYIN Annelerrrr

ayyyyy cici bir kızın olacak demek canım ya rabbim sağ sağlim kucaklarımıza almayıda nasip etsin inşaalah bu cuma hürmetine alışverişlerede başladın ohhh ne güzell yaaa

Öncelikle gözün aydın cnm minik prensesin parmaklarında sorun olmamasına çook sevindim.Cinsiyet konusuna da gelince bıcır bıcır bir kız ne güsel Allah kucağına sağ salim almayı nasip etsin inşallah cnm senin ve tabii hepimizin. Ben oğlumu öğrendiğimde 12 haftaya yeni girmiştim cnm. Belli oluyor ama kimi dr çok emin olmadan söylemek istemiyor. Bakalım bizler ne zaman öğreneceğiz.

Hepinizin canini yerimmmm GULUMSEYIN Annelerrrr

gözün aydın canım öğrenmişsin ihihihi demek prenses geliyor
sağlıklı hayırlı olsun inş.
parmak durumunada sevindim için rahatladı en azından
12, haftadan sora bazı doktorlar söylüyor ama tabi emin olmak için bi daha bakmasını beklemeli yada başla doktor :)

çok sevindim cnm senin adına rabbim sağ salim kucağınıza almayı nasip etsinn

arsima rabbim kolaylık versin hepimizee

canim ne guzel tatli bi prenses geliyo annesile alis verislere gitmeye gezmeye
13 haftada kiz dedise kizdir sonucta 13 haftada pipi olsa gorulurdu

kizimi uyutmaya koydum ama o beni uyutucak nerdeyse tam yaramaz ya

gözün aydın canım ne mutlu sana hep böyle güzel haberler almak nasip etsin allah cümlemize.öncelikle sağlıklı,sihatli olsun diye dua ediyorum hep allah herkezin gönlüne göre versin.bende kız istiyorummmmmm ama oğluşum olursa alınmasın sakın onu annesi elbette çok sevicek benimde randevum yarın ikili tarama testi için gidicem 12+5 yani 13 haftalık inşallah belli olur cinsiyeti tabi önce testler temiz cıkması dileğim cinsiyet ondan sonra

Kızlar ben dogumdan cok korkuyorum.Yani canim acir mi nerelerimi keserler diye.
Biliyorum daha cok erken oncelikle hayirlisiyla bebegin buyumesi lazim ama kendimidusunmekten alamiyorum.
Ustelik tam muhtemel dogum araligimda doktorum burda olamayacakmis tam bir kabus

Canım hayırlı olsun ne güzel haber. Senin adına çok sevindim. Rabbim sağlıkla kucağına almayıda nasip eder inşallah, sana ve hepimize
Ben geçen hafta kontrole gittiğimde 10+7 dim. Bebeğin hareketlerini izlerken bende bacak arasını boş olarak gördüm ama doktorum birşey demediği için bende sormadım önümüzdeki hafta kontrolümüz var o zaman 12+7 olucaz allah nasip ederse, belki bi ihtimal doktorumuz bilgi verir diye düşüyorum

ay ne mutlu sana :)
maşallah kuzuna
benimde sonra 3 günüm gidip görem kuzumu neler yapıo yeri rahatmı bi isteği varmı :)

çok şükür canım bi problem yok olmaz da inşallah... çok güzel bir duyguydu ya , kalp sesleri ne muhteşem bir ses ....

Canım gözün aydın..
Yavaş yavaş bebişlerin cinsiyeti belli olmaya başlıyor..Bundan sonra çorap söküğü gibi gelir sanırım..
Topiğimizde 1 erkek,1 kız bebek oldu yani:)
Rabbim sağlıklı,hayırlı ömürler versin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…