2012 Ocak Annelerinin Doğum Listesi

lymonata

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
2.626
1
Sıra
Anne Adı
Bebek Adı
Cinsiyeti
Doğum Haftası
Doğum Tarihi
Doğum Şekli
Kilo
Boy
1
cimcimes53
Ecrinnas
Kız
34+3
3 Aralık 2011
Sezeryan
1500
42
2
Burank
Muhammed Musab
Erkek
35+6
7 Aralık
Normal
2,682
-
3
Leloss
-
Kız
-
16 Aralık 2011
-
2620
-
4
prlersz
-
Erkek
36+6
20 Aralık 2011
Sezeryan
3000
-
5
umutlu87
Duru
Kız
38+3
20 Aralık 2011
E. Sezeryan
3980
-
6
Mavii83
-
Erkek
36
22 Aralık
Normal

-
7
melantis35
-
Erkek
38+5
23 Aralık
Sezeryan
-
-
8
Shining
Barbaros
Erkek
38+3
24 Aralık
E.Sezeryan
3680
51
9
marmelattee
Özgür ege
Erkek
36+1
25 Aralık
Normal
2,620
50
10
Beryal
Defne
Kız
36+6
26 aralık
Sezeryan
-
-
11
Nezay
Nurefşan Nesibe
Kız
38+2
27 aralık
Sezeryan
2.990
50
12
Kul55
-
Kız
37
27 Aralık 2011
Sezeryan
2500
48
13
d_dudu
-
Kız
38+5
28 aralık 2011
Sezeryan
-
-
14
Gunebkn
-
Erkek
38
29 Aralık 2011
Sezeryan
3100
50
15
Nurzeyno
Emre
Erkek
38+4
29 Aralık
Sezeryan
3020
48
16
Ozge0566
Ömür Alp
Erkek
38
1 Ocak
Normal
2400
-
17
Kayyum
-
Kız
-
1 Ocak

2400
-
18
Ekim.29
Mehmet Çınar
Erkek
-
2 Ocak
S. Sezeryan
4120
50
19
Minikkus
Eylül Naz
Kız
37+6
2 Ocak
S. Sezeryan
3250
49
20
Claramavi
Lucas Çınar
Erkek
38
2 Ocak
E. Sezeryan
3200
52
21
Hannesevde
-
Erkek
38+6
2 Ocak
Sezeryan
3550
52
22
Hpt_honey
-
Kız
-
2 ocak
E.Sezeryan
-
-
23
Cute_poison
-
Kız
39+4
3 Ocak
Sezeryan
-
-
24
Burcu4530
Lina
Kız
-
3 Ocak
Normal
2940
48
25
Baby_d
-
Kız
36+6
4 Ocak
Normal
2350
46
26
Nazar boncuğum
Emir Yağız
Erkek
39
5 Ocak
Sezeryan
3300
50
27
Eass
Beril
Kız
39+5
6 Ocak
S.Sezeryan
3750
51
28
Herdaimiyi
Ayşe İpek
Kız
39
7 Ocak
E. Normal
3260
-
29
Zuzu_prenses
Dilara Beril
Kız
40+2
8 Ocak
Normal
3300
51
30
Ayberkay
-
Erkek
-
9 Aralık
-
3300
-
31
Hicranm
Sümeyye
Kız
38+3
11 Ocak
Normal
3230
50
32
Seniser
Nisan
Kız
38+4
11 Ocak
Sezeryan
3930
-
33
Babyyy

Kız
-
11 Ocak
E.Normal
-
-
34
Noir_blanc
Tuğra
Erkek
-
11 Ocak
Sezeryan
-
-
35
Ssecemm
Secem
Kız
38+4
12 Ocak
S.Sezeryan
3480
42
36
Seda0402
Mete
Erkek
-
12 Ocak
E.Sezeryan
3440
52
37
Yabadaba
-
Erkek
-
13 Ocak
Normal
3030
48
38
Nimren
-
Kız
39+3
14 Ocak
Normal
3140
50
39
Oz78tr
-
Kız
-
15 Ocak
Sezeryan
3210
50
40
Rosinetta
-
Erkek
-
16 Ocak
E.Sezeryan
3900
50.5
41
Egemenadil
Erdem Ali
Erkek
-
16 Ocak
Normal
3550
51
42
Lazkizigurbette
Yağız
Erkek
-
16 Ocak
E.Sezeryan
3600
51
43
Gezgingun
İpek
Kız
-
17 Ocak
Normal
3450
-
44
Terken
Elif Sera
Kız
-
17 Ocak
-
3000
51
45
okkes38
Nuh Mehmet
Erkek
39+4
19 Ocak
Sezeryan
4000
52
46
Kimse
-
Kız
39+2
19 ocak
Normal
3160
50
47
Hayatım
Şahin
Erkek
-
19 Ocak
S.Sezeryan
3130
48
48
Nanni
Neva
Kız
-
20 Ocak
Sezeryan
3300
51
49
Bayanturuncu
Miray
Kız
38+3
20 ocak
Sezeryan
3760
51
50
Alp_44
Rüzgar Efe
Erkek
-
20 Ocak
E.Sezeryan
4300
51
51
Antidepresif
Merve
Kız
-
21 Ocak
Normal
3000
50
52
Melniz
Berkin
Erkek
40+2
22 Ocak
E.Sezeryan
3250
50
53
Lymonata
Ömer Doruk
Erkek
39+1
23 Ocak
E.Sezeryan
3630
51

[TR]
[TR]

[/TR]

Son düzenleme:
ellerine sağlık canım güzel olmuş, ben linkini paylaşırım şimdi, artık burdan devam ederiz, diğer başlık da (ocak2012 annesinin açtığı) belki silinir zamanla biemiyorum:)

Son düzenleme:
ellerine sağlık canım güzel olmuş, ben linkini paylaşırım şimdi, artık burdan devam ederiz, diğer başlık da (ocak2012 annesinin açtığı) belki silinir zamanla biemiyorum:)

asıl sen sağol canım yardım etmesen çözemezdim tablo işini forumu düzenli olarak okuduğum için ve muhtemel doğum tarihim ocak sonu olduğu için tabloyu takip etmem daha kolay olur sanırım amaaa umarım bu işin altından kalkabilirim sayende artık bizim de bi doğum tablomuz var

emeği geçen herkesin ellerine sağlık..ne güzel artık bizimde bir tablomuz var:))))

Merhaba güzel anneler ve anne adayları :)
Hatırlayanlar varsa cumartesi gecesi suyum gelmişti :)

Saat 2'de Zekai Tahir Burak acili aradım, hemen gel dediler, gittim. Yatış işlemi yapıldı. Önce kalabalık bir sancı odasına aldılar, aman Allahım, orada doğum yapmaktan vazgeçecektim nerdeyse. Sonra baktım psikolojim sancı odasını kaldıramayacak, özel odaya geçtim, şansıma beş dakika önce bir oda boşalmıştı. Özel odaya geçtim, sancımın gelmesini bekledik. Öğlen 12ye kadar eşim ve ben gayet güzel laylay lom odamızda vakit geçirdik. Artık saat 12de doktor sunni sancı vermeye karar verdi. İşte benim bittiğim an o andı :)
Sunni sancı sonrası ilk 1-2 saat adet sancısı benzeri sancılarım oldu. "Aaa bumuymuş sancı dedikleri" dememe kalmadan sağanak sancılar başladı. Akşam 8'e kadar 2 santimi bile bulmayan açılmam, 20 dakika içinde 10 santimi geçmiş meğer. Ama ben tabi onca sancı arasında bunun farkında değilim, bir ara acayip kakam geldi, doktora "tuvalete gidebilir miyim altıma yaparsam çok utanırım" dedim. doktor muayene edip güldü, kaka değil o bebeğin başı zorluyor" dedi, doğum ekibini çağırdı. 10 dakika sonra da toplam 4 ıkınmanın ardından 2620 gr 50 cm ebatlarında, yakışıklı prensimi koynuma verdiler :) Daha kordonumlarımız ayrılmadan hem de :) İtiraf edeyim, o anda kanlı kanlı ve beyaz salgılarla kaplı o yamru yumru şeyin 5 dakika sonra temizlenip silindikten sonra sarı saçlı, dolgun yanaklı, kırmızı dudaklı bir oğlana dönüşeceğine inanmazdım :)

Gece odamıza gittik, oğlum ben ve ananesi. Ama gece yarısı oğluşumun hırıltılarından ve sütümün gelmeyişinden tedirgin olan doktor, bebeğimi yenidoğan servisine yatırmaya karar verdi. Orada serumla beslediler. Bugün kendisi tam 2910 gr ve hala çok yakışıklıydı :)

Beni taburcu ettiler, oğlumu ise beslenme işlevleri artana kadar yani bir kaç gün daha tutmak istediler.

Şimdi evdeyim ben, ılık bir banyo yaptım ve sizlerle doğumumu paylaşmak istedim. Allah isteyen herkese anneliği nasip etsin.

ellerine sağlık canm ya valla dert olmuştu banaaaa bizm doğum listemz olmucak diyeeeee çok saol tekrardann

canım ya allah bağışlasın o geceden beri eşimle çok merak ettik seni hayırlısıyla geldi meleğin darısı başımıza inşallahhh...

kıss dünür aferin elıne saglık valla sen yapamasaydın ben gircektim işin içine ama bebıs dogunca belki ilgilenemem dıye sessiz kalıodum

Ne güzel atlatmışsınız. Allah hayırlı büyütmayi nasip etsin.Darısı bizlere inşallah.Peki zekai tahir burak hastanesini tavsiye edermisiniz. İlgililer mi,ters davranıyorlar mı bunları merak ediyorum. Zamanınız olur da cevaplarsanız çok sevinirim.

Lymonata canim emegine saglik cook iyi olmus geckaliyorduk nerdeyse....
Tesekkurler

kıss dünür aferin elıne saglık valla sen yapamasaydın ben gircektim işin içine ama bebıs dogunca belki ilgilenemem dıye sessiz kalıodum

ellerine sağlık canm ya valla dert olmuştu banaaaa bizm doğum listemz olmucak diyeeeee çok saol tekrardann

gerçekten ben de çok üzülüyordum tablomuz olmayacak diye yoksa takip etmemiz de imkansız olacaktı zaten. çok iyi oldu tablomuzun olması ama benim tablo yapımını anlamam da bayağ uzun sürdü
hepberaber düzenlicez artık tablomuzu. bakalım bizler kaçıncı sırada yer alıcaz kızlar ya çok heyecanlı

Cnm Zekai Tahir Burak devlet hastanesimi??? bende devlet hastanesinde doğum yapmak istiyorumda ondan sordum.
Memnun kaldınmı hastaneden. Özel oda demişsin devlet hastanesinde özel odada kalınıyormu? Özel oda için ek bir ücret istiyorlarmı?

Allah bebeğinizi size bağışlasın sağlıklı hayırlı uzun ömür versin inşallah...canım hastane hakkında bize bilgi verirmisin ortam nasıl bende kalabalık olmasından rahatsızlık duyuyordum bagır bagır oluyo daha önceki dogummdan biliyorum kendimi bırakıp onların haline üzülüyorum bide yetmezmiş gibi özel oda nasıl ücreti ne kadar artı doktorları nasıl bilgilendir lütfeennnn :26:

lymonta canım bi ark daha doğum yaptı bilgilerini yazayım
nezay 27 aralık sezeryan kız ismi neşe 2900 bilgileri bunlar eklersin tabloyaa

Canım çok geçmiş olsuun Allah hayırlısı ile büyütmeni nasip etsin. darısı inş. bizim başımıza

Esselamu Aleykum Kardeslerim,

Gorenleriniz olmussa paylasimimi ve hatirlarsaniz, 6 Aralikta suyum gelisti ve 7 aralikta dogum elhamdulillah dogumumu gerceklestirdim... Gece 3.15 te 35+6 haftalik gebeligim sonlandi ve Muhammed Musab'im dunyaya gozlerini acti annesinin canisi oldu...Rabbim herkesi hayirla kurtarsin..

Premature bir bebek dunyaya getirdigim icin 9 gun hastanede kalmak zorunda kaldik... Bebegim 2, 682 gr geldi Masallah...

Sizlere dogumu, tecrubelerimi ve onerilerimi kisaca anlatayim...

6 aralik sabah vakti karnima bir agri girdi sanirim tuvaletim geldi dedim oturdum biraz gecince tekrar yattim biraz sonra tekrar br sanci girdi, adet sancisi gibi kucuk bir sanciydi...Tutamicam sanirim gideyim wc ye dedim, gittim geldim tam yatak odama girince biraz altima isedim, sanirim tam isemedim gerisi kendiliginden geldi diye dusundum, hatta gulerek esime dedim ki ''cisimi bile tutamiyorum a rtik isedim =0)'' banyoda camasirimi
degistirmeye gittim ve yeniden bacaklarimin arasindan cis gibi bir sivi akmaya basladi, iser gibi degil sizar gibi geldigi icin gelmesine engel olunmuyor, sonra esime seslendim, ben isiyorum hala diye =))
geldi ve ben yeniden 3. kez isedim , tek care hastanemizi arama oldu zaten hafiften de bi adet sancilari baslayinca, doktorumuz hastanemize buyyyruuuunn dedi =)

Cantalarimi aldigimiz gibi gittik tabi gidene kadar, isedim =) altim bayag islandi, sanci aletine baglandim sancim gozukuyor, ultrasondan bebek inmis gozuktu ve suyumun patladigini da bildirdi doktor, boylelikle dogum odama alindim, burda dogumu ozel bir dogum yatagi var, normal hyatak gibi gozukuyor ama gerektiginde ikiye ayriliyr, cati mi deniliyor neyse o hale de geliyor vs bi yatak var o yatakta kendiniz dogum yapiyorsunuz, yani bacaklarinizi acacagiz bir dogum sandalyesi yok..

Daha once enfeksiyon kapip iki gun hastanede kaldigim icin antibiotik serum takildi ve agrim hafifledi, Aksam 6-7 ye kadar sancim dindi ve sonra sancilarim gelmeye basladi siddeti git gide artiyordu, zaman araligi da ayni sekilde...

doktor dogumun baslamasi icin sancinin siklasmasi ve siddetinin artmasi gerektigini bu sebeple kendimi sakin tutmam ve nefes alislarimi kontrol etmem gerektigi gibi tuyolar veriyor ve bende donusu olmayan bir yola girdigim icin dediklerini aynen yapiyordum...

Gece 2 - 2.30 a kadar sancim oldu, cok dua ediyordum, kacsam kacamiyorum, uyusam uyuyamiyorum, bir an once kurtulmak istiyorum ama burda kolay kolay ne suni sanci veriyorlar ne de sezeryana aliyorlar..Herseyin normal yolla olmasina cok veriyorlar, dogumu da zaten kendin yapiyorsun, doktorum sadece yatagim ayak ucunda oturup nefeslerimi kontrol etmemi ve sancilarimda ikinmami tavsiye ediyordu, bir kere kontrol etti, 8 cm acilmiis, biraz daha sanciya dayanmam gerektigni ve son 2 cm lik acilmanin biraz daha agri verecegini ama dogumun gerceklesmesine cok az kaldigiini soylerek beni rahatlatiyordu. Bu arada da buyuk wc min geldigini hissediyordum, doktorum olsun yap bebek geliyor, icinden geliyorsa oyle davran diyordu, rahatlamak cok onemli kendini kasma gibi telkinlerle rahatlamami sagliyordu nitekim yaptim napim artik =)) Cok utanacgimi dusunuyordum boyle birsey olursa ama o an hic bir sey dusunmuyorsunuz, doktora soruyorum, yatak normal bir yata oldugu icin ''nasil yatayim, hangi yaatis yontemi dogumumu kolaylastiri vs diye ama aldigim tek cevap sen onu sbirazdan sancilarinin akisina ve icindeki dogurma istegiyle kendin belirleyeceksin diyordu, artik sancilar hat safaya gelince, hadi bakalim dedi ''ikin'' her sancida sadece 3 kez ikinmak icin vaktim oluyordu cunku sanci ortalama 1 dk suruyordu, ve sancim gidince rahatla diyordu, ikinmak icin kendime dogru cektigim bacaklarimi sanci kesilince uzatip dinlendiriyor, sanci gelince kendime cekip 3 kez uzzzuuuuunn uzuuuuunn ikiniyordum'' =)

bi yandan sanci aralarinda esim su veiyor diger yandan hemsire soguk suyla yuzumu silip rahatlatiyordu, sanci gelince hadi diyordum bu sefer gelecek deyip ikiniyordum, yani hersey benim elimdeydi ve cok sakince bu isin ustesinden gelmeliydim, nitekim, esim '' biraz daha ikin kafasi gozuktu dediyse de sanci gitti ve kafa geri cekildi =) anlasildi ki siaradaki sanciyla kafa geliyorduuuu =)))

veeeeeeee iste sanci geldi, ikindiimmmm ve kafa cikti, simdi sira en onemli noktada ikin ve dur ikin ve dur harekatindaydi, kafanin yarisi disarda yarisi bedenle icerdeydi, kendim de rahat goruyordum cunku bacaklarim elimde cenem gogusume dogru yatmis ikima pozisyonuyla gorus acim iyiydi =))

iste sanci veeeeeeeee ikindimmm, icimden akip giden sicacik bebegim bi anda doktorum firlatmasiyla kucagimdaydi agliyordu bense ciglik atarak annem annem diye sevmeye basladimmm iste hersey bitti, ne sanci ne baska bisi... Oyle bir andi ki, ruyaydi evet evet kesin ruyaaa =0)

Doktorum esime bebegin gobegini kestirdi ve aradan 5-10 dk gectikten sonra hadi son kez bir daha ikindedi kucuk bir sanci geldie ve ikindim, bebegin esi de cikti, cok kolay cikti, zaten kan pihtisinin sertlesmis halini dusunun, ve kormayin...

Iste dogum hikayemmmm....

Ayrintilariyla dinlemek ne kadar hosuma gidiyorduysa simdi benim gibi meraklilara oyle aktarmak istedim...

Yavrum kuvese gitti bende yemegimden sonra banyoya alindim, yikandiktan sonra, kuvese bebisime sut vermeye gittim, en cok merak ettigim ve istedigim seydi sut vermek bebegime ve yine hayal gibi yasadim...
Rabbim herkese yasatsin...

Simdi bebegim misil misil uyuyor ve ben de ilk firsatta size bunlari aktariyorum...

Hepinize kolay dogumlar diler, bilincinizi acik tutmanizi, kendinizi kontrol etmenizi, ve iyi bir ekiple dogum yapmanizi siddetle tavsiye ederim...

ALLAH bebeğinizi size bağışlasın rabbim herkese kolay doğumlar nasip etsin inşallah :81:

Merhaba kızlar
size hayatımın en sürprizli gününü anlatacağım..yani doğum hikayemi..Sabah 7 gibi uyandım..herzaman ki gibi hazırlandım..Ama karnımda bir farklılık vardı..tuvaletim var sanıyrm gidiyorum ama bişey yok..fakat mesanemde asırı bir baskı hissediyordum..sonra kahvaltımı yaptım eşim beni kursa bıraktı.. kursta bi arkadaşın doğum gunuydu. onu kutladık..gırgır şamata vakit geçiriyordum..tuvaletim geldi..kalkarken tuvalette kan gördüm..benden mi diye kontrol ettim..evet benden geliyordu..o an soka girdim diyebilirim.kurs muduru ile karşılştm durumu anlttm..doktoru ara dedi..doktor da hemen gel bakalım dedi..kurs muduru beni bi arkadaşımla önce eve getirdi eşyalarımı almam için sonra hastaneye getirdi.yola cıkmadan önce de eşimi aradım durumu anlattım ama inandırmam zor oldu.saka yapıyorum sandı..tabi emin olunca deli gibi hstaneye geldi..
sıra aldık.nts ye girdik..doktorun yanına gttk.. doktor sancım olduğunu söyledi.sonra alt muayenesi yaptı ultrasona aldı.doktordan detaylı ultrason resmi istedim.verdiği cevap günün şokuydu. "napıcaksın resmini zaten bıkac saat sonra yuzunu göreceksin" Saka değilmi falan dedim..hayır dedi..3 cm acılman var ve doğum başlamış. hastaneye yatmalısın 2 saat sonra yeniden muayene edicem dedi...Ben hala soktaydım..Çünkü sancı falan hissetmiyordum gayet iyiydim.bi saat eve gidip son hazırlıklarımı yapıp gelsem dedim tamam dedi..bi saat sonra tekrar hastaneye gittik yatış işlemlerini yaptık..ve ben sancı odasına alındım.. sancılarım artmaya başladı..hatta 2 dakıkada bire kadar indi. doktor geldi 2 saat sonra muayene edeceğim bebek çok yukarıda asağı inmezse sezeryan olman gerekecek dedi.. Dualar ve sancılar içinde 2 saat gecirdim..sonra doktor tekrar alt muayene yaptı..bebek hiç inmemiş.kafasındaki kordon engel oluyormuş..mecburi sezeryan cok acı cekiyosun bebeğin hayatı tehlikede dedi..biraz daha beklesem inme ihtimali var mı dedm yok dedi.ve beni apar topar ameliyathaneye aldılar..Yanımda sadece eşim var. Annemler yolda 5 saatleri var gelmelerine kayınvalidemler yurtdışında.doğuma yetişmeleri imkansız..Sancılar ve soklar içinde ameliyathaneye götürüldüm..Kapıdan girerken deli gibi ağlıyordum. Çünkü psikolojik olarak hazır değildim. o ameliyat masasını görünce aklım cıkmıs gıbı oldum.yesil önlüklü insanlar.. Bir de sancım var onlar beni gönüllü planlı sezeryan sanıyolar. rahat rahat konusmalar.. sonra biri geldi narkozu vermesi ile kendimden gecmem bir oldu.Uyandığımda odaya girdiriyorlardı.Beni yatağıma gecirdiler.. O an tek söylediğim bebeğim nerde.bebeğim iyimi sözleriydi.. birileri gelip gidiyordu ama hayal meyal hatırlıyordum.. zamanla kendime geldim..bayılmamla kendime gelmem 45 dakıka sürmüş. uyandığımda ilk sorum bebeğimdi. bebeğimi yoğun bakıma aldıklarını söyldiler. kafosındaki kordon 3 kez dolanmış ve anne karnnnda pisliğini yapıp yemiş.bu nedenle musahade altında olmalıymış..tabi ben şoklardaydım..bebeğimi de hastanenın diğer subesine götürmüşlerdi. zavallı eşim iki hastane arasında git gel bitap düştü. Eşim hayatının en buyuk korkularından birini yasamış.. bebek doğunca kucağına vermişler. hemen almışlar doktor bebeğin hayatı tehlikesi var durumu kritik acil ambulans lazım demiş..eşim korkmuş. o an bir köseye gecip ağlamış.. bitanem anne baba yok yanında yapayalnız hayatının en zor dakikalarını yaşamış.aslında bebeğin kritik bir durumu yokmuş.sadece pisliğini yediği için kuveze girmesi lazımmış.ama o aklıevvel doktor hiç düşünmeden sarfettiği cümlelerle eşime hayatının en zor anlarını yasatmış.tabı her arayıp sorana da aynı bilgiyi verince tum es dost perişan olmuş..ambulansla bebeği götürürken bakışlarını hiç unutamıyorum diyor.. Daha sonra eşim öğrenmiş ki bebeğin hayatı tehlikesi yokmuş.sadece pisliğini yediği için kuveze alınmış. sinir oldum o doktora.. tabı tum bunlardan benım uyanınca haberim oldu. herşey normalleşmişti uyandığımda..ama bebeğim yoktu.karnım boştu ama kollarımda bostu. eşim bebişi videoya cekti getiridi..sabaha kadar ona baktım.ya bu bir mucizeydi..o an ucup yanına gitmek istedim ama imkansızdı..
acaba suan napıyodur acmıdır üsürmü aklımdan bissürü soru geçti. süt gönderdik ama gıdaya gecmemşler.o yuzden vermediler. ertesi gün ben taburcu oldum. bebeğimi yine cıkarmadılar.ama görmeme izin verdiler..yanına girdiğimde kuvezde boncuk boncuk mavi gözleri ile bana bakıyordu..beni hisssettiğinden midir bilmem ağlamaya başladı..
onu ellerinde serum ağlayarak görünce dayanamadım ben de ağlamaya başladım..canımın parçası orda ağlıyordu. hemsire kuvezi actı bana vermek için.. kuvezin acılması ile susması bir oldu.hemen kucağıma alıp emzirdim. misler gibi kokuyordu. minicik gözleri elleri ile kucağımda bir mucize vardı sanki..henuz gözlerini tam acamadığı için birini acıp diğeri kapalı bana bakıyordu.emzirdim gazını cıkardım sonra tekrar kuveze aldılar.o geceyi de ondan ayrı gecirdim.. o gün surekli sütumu gönderdim.ertesi gün testler temiz çıkmış ve bebişimi sağ salim alıp eve getirdik..suan meleğim yanımda ve melekler gibi uyuyor.. ben de gayet iyiyim..sezeryan korkulacak bir şey değilmiş..sezeryandan 3 saat sonra kendi basıma kalkıp yürüyüs yapabildim.banyomu yapabiliyorum istediğim gibi oturup kalkabiliyorum.. sadece bir anda sezeryan olması beni psikolojik olarak korkutmuştu.
işte benım hikayem de bu kızlar.. hayal ettiğimin tamamen dışında ama mutlu sonla biten bir hikaye..
hayatında bir serum yememiş iğneden odu kopan ben koca ameliyat yaşadım serumlar yedim. ama neticeye bakınca hiçbiri gözüme gelmiyor. bebeğimi kucağıma alınca dunya duruyor sanki... işte böyle kızlar..ben mutlu sonuma ulaştım..darısı sabırsızlıkla o anı bekleyen herkesin basına benden tavsiye doğuma giderken herşeye hazırlıklı olun..tek hedeflendiğiniz nokta bebeğinizin ve sizin sağlıklı olmanız olsun..gerisi detay kalıyor.. rabbim hepinizin yar ve yardımıcısı olsun..çok uzun yazıp vaktinizi aldım hakkınızı helal edin.

Merhaba güzel anneler ve anne adayları,
Zekai Tahir Burak Hastanesi hakkında bilgi istemişsiniz, lohusalık telaşından yeni gördüm. Kusura bakmayın ne olur, umarım geç de olsa yazdıklarım birilerinin işine yarar.

Ben doktor takibini de ZTB'de yaptırmıştım. O zaman da kararım doğumu ZTB'de yapmak yönündeydi. Evimin yakınında 2-3 tane özel hastane var ancak ablamın eşi -kendisi doktordur- yenidoğan bölümü olan bir hastanede doğum yapmamın doğum odasının süslenmesinden daha önemli olduğu konusunda ikna etmişti beni. İyi ki de eniştem varmış, çünkü bebeğim doğduğunda solunum sıkıntısı çekiyordu, başka hastanede olsaydım apar topar ambulanslarla bebeğimi yine ZTB'ye sevk edeceklerdi. Ama geçen pazar gecesi bebeğimin tek başına solumakta güçlük çektiğini farkeden hemşirenin oğlumu yoğun bakıma ulaştırması sadece 5 dakika sürdü. Böylece bebeğim ciğerlerini fazla zorlamadan sadece 3 saat kadar oksijen desteği alarak günlük rutinine dönebildi.

Hastanede eğer özel oda imkanınız varsa tavsiye ederim. Ben doğumu da gece yatışını da özel odada yaptığım için ücreti toplam 500 tl idi. Bir gece de kalsanız 1 ay da kalsanız ücret aynı. Bir kerede 500 tl veriyorsunuz, bir de sonra eczaneden ilaç alırken 30 tl ödemiş eşim muayene parası diye ama onun detayını bilmiyorum.

Hemşireler, hastabakıcılar ve en önemlisi doktorlar çok ilgiliydi. Öyle tersleyen, azarlayan vs kimse yoktu. Aksine odaya gelen herkes beni rahatlatmak için espriler yapıyor, sohbet ediyordu. Hemşirelerin hepsinin hayat hikayesini öğrendim :) Ay bi de hemşirelerin hepsi genç, çıtı pıtı, güzel kızlardı, birisine dedim hatta, doğar doğmaz oğlumu siz de bi kucaklayın da sizin gibi güzel bir eşi olsun diye :)

Zaten doğumuma 3 doktor 4 hemşire girmişti. Doktor siz onun sözünü dinledikçe (nefes al, ıkın, sakinleş gibi) "aferin, harikasın, işte mükemmel anne böyle olur" diye diye gazlıyor sizi :) Doğuma kadar yani sancı çekerken de sık sık kontrole geliyorlar ama sancı esnasında yanınızda olan kişi çok önemli. Benim en yakın arkadaşım ve eşim yanımdaydı, onlar da sürekli kafamı meşgul etmek için sohbet ediyorlardı. ama bir arkadaşım anlatmıştı, sancısında k.validesi beklemiş, kendi doğumunu anlata anlata bitiremediğinden arkadaşım çok gerilmiş, doğum çok uzamış vs diye.

doğum sonrası hemşreler ve doktorlar hemen bebeği muayene ediyor. Ve tabi sizi de. Dikişleriniz, kanamanız vs. Benim doğum sonrası ilk arzum bir yudum su ve bir lokma yemekti. Hemşire bana bir ballı ekmek hazırladı hemen, annemin dediğine göre "aç kurtlar gibi" tek lokmada yemişim ekmeği.

Gece yattığınız odalar da çok güzel ve temiz. Banyosu bile vardı. Refakatçi yatağı, televizyon ve bir gardlop.

Hastanenin benim için en büyük avantajı dediğim gibi yeniidoğan servisinin çok iyi oluşu idi. Ve normal doğum konusunda sizi teşvik etmeleriydi. Şu anda iyi ki normal doğum yapmışım diyorum.

lymonota ellerine sağlık valla bende bu gün neden bizim toblomuz yok yazıcaktım eklediğin bağlantıyı gördüm çok sevindim emeği geçenlere teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…