2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Hee madamcım sana bir tüyo vereyim.
Dgs için geçmiş yılların ales sorularını mutlaka ama mutlaka çöz.
Geçen sene ki dgs bir önceki yılın alesi idi :KK70:
Alesten soruyorlar.
Ösym öyle deli gibi soru hazırlamıyor canım evirip çevirip koyuyorlar önümüze.

En son paylaştığım linkten mutlaka yararlanın 2012 olması büyük avantaj.
Tabi pc den çalışmak istemeyenlere sözüm yok :114:

Ya kızlar siz iyi çalışıyorsunuz pc'den benim bilgisayar açık olunca pek konsantre olamıyorum derse, o yüzden molalarda açıyorum sadece bilgisayarı :)
Bazen video izlerken bile netten şuna buna bakim derken oyalanıyorum ben :)

Kızlar morelım sıfıt oldu beklenmedık bır sey ıle karsılastım bu yıl daha kalırız dıyordum ama doğuya hazırlıkaldık yedek 46 olduk tam sınavda derslere yogunlaşacağım zaman temmuzda doğuya tayın gorucez bılmedıgım bır ıl ve ınsnalar offf ya hazırana kadar herseyım bıtmesı lazım ev toparlan yerlestırdır :KK43:

fattum moralini bozma bazen bazı şeyleri kontrol edemeyiz ama insanın kaderine karşısına çıkan durumlar karşısında verdiği tepkiler belirler.
Eğer moralini yüksek tutup her bulduğun vakti güzel şekilde değerlendirirsen bu iş hallolur. Kafana hiç bi şeyi takmadan, hiç bi şey düşünmeden o an ne yapman gerekiyorsa onu düşün.
Sınava çalışman gerekiyorsa sadece dersleri düşün, hazırlanacağın zaman da işleri pratik bi şekilde yapmayı düşün, her işi bi sıraya düzene koyup maksimum konsantrasyonla çalışırsan her işe yetişebilirsin hem de her işten başarılı bir şekilde çıkarsın tabi bunu yapabilmek için de pozitif olmalısın her zaman.
İnsan ne düşünürse kendine onu çeker, İyi şeyler düşünürsen başına iyi şeyler gelir, Kötü şeyler düşünürsen de başına hep kötü şeyler gelir bunu unutma.

Denemenin sözlerine katılıyorum.
Sen çalışmak istedikten sonra sana engel olacağını zannetmiyorum bu durumun.
Önemli olan gerçekten istemek.
Ne kadar zor aile şartları altında yaşamış birinciler var şu ülkede
Oturup şükredelim kızlar...

Ya kızlar siz iyi çalışıyorsunuz pc'den benim bilgisayar açık olunca pek konsantre olamıyorum derse, o yüzden molalarda açıyorum sadece bilgisayarı :)

Haklısın ara da bana da oluyor bu :)
Ama bilmem benim laptopum kuzucuğum öyle sesini çıkartmadan duruyor masada.
Ben soru çözerken bile izliyor beni garibim :KK70:
Video konusunda benim hocacağım çok neşelidir bir alıyor içine ders bitmese keşke diyosun :KK1:

Hoşgeldin canım teşekkür ederim güzel cümlelerin için.:KK42:
Maşallah sıkı bir yıl olacak senin için.
Ama aöf haricinde hepsi birbiri ile aynı olan sınavlar.
Fazla kasacağını sanmam.
Dgs bende girdim bu yıl ama sözeller maşşallah manas destanı baştan yazılmış gibi oku oku bitmedi.
Son 23 mat çözmeye ancak vakit buldum.
Onda da 17 net çıkarabilmişim rezillikti anlayacağın :KK1:
En son paylaştığım linkten mutlaka yararlanın 2012 olması büyük avantaj.
Tabi pc den çalışmak istemeyenlere sözüm yok :114:

hoşbulduk canım,bende teşekkür ederim :KK19:
tüm sınavlar üç aşağı beş yukarı dediğin gibi aynı ölçütte olduğundan dedim şansımı deniyim bu sene hepsinde.2010 da mezun oldum ben üniversiteden,kpss den 78 aldım çalışmamıştım o zaman hiç,ama bu sene daha yüksek alacağım elbette,bilinçli çalışıyorum.en yakın arkadaşım mart ayında atandı ve çok mutlu hem istediği şehre ankaraya atandı,hem kendi branşına uygun biryere atandı hemde 2 milyara yakın maaş alıyor :KK39: darısı bizlere,biz neden yapamayalım ki :26:

Son düzenleme:
Hee madamcım sana bir tüyo vereyim.
Dgs için geçmiş yılların ales sorularını mutlaka ama mutlaka çöz.
Geçen sene ki dgs bir önceki yılın alesi idi :KK70:
Alesten soruyorlar.
Ösym öyle deli gibi soru hazırlamıyor canım evirip çevirip koyuyorlar önümüze.
evet canım bunu daha önce birkaç yerde daha okumuştum,ales denemeleri aldım bende,mantık soruları olduğu için :KK1:

merhaba :) aynı şeyi bende yaşıyorum :KK1: video izlerken ben sayfa boyutunu en büyük hale getiriyorum,o şekilde biraz olsun derse odaklanıp o videom bitene kadar kesintisiz izliyorum.sonrada kendime ödül :KK70: veriyorum,gireceğim sitelere giriyorum. gözlerde sıkıntı yoksa, video izlerken-dinlerken bilgisayardan biraz uzakta durmak belki işe yarayabilir :KK34:

3 yaprak mat 1 yaprak türkçe çözdüm şimdilik
kaplumbağadan bir farkım yok
öğlene kadar uyudum öğleden sonra aldı bir baş ağrısı of of
biraz daha test çözeyim bari
tekrar videosu kaldı
ben bu gidişle unutayım bu sınavı....:110::110::110:

3 yaprak mat 1 yaprak türkçe çözdüm şimdilik
plumbağadan bir farkım yok
öğlene kadar uyudum öğleden sonra aldı bir baş ağrısı of of
biraz daha test çözeyim bari
tekrar videosu kaldı
ben bu gidişle unutayım bu sınavı....:110::110::110:

boyle dusunursen ben ne yaapyım morelım sıfır oldu bıraktım dersı bugun ama yarın tekrardan sarılıcam :2:

Toplamda 10 yaprak test çözdüm
18 er 16şar sorulardan oluşuyordu saymadım.
valla canım sıkılıyor
hele mat konularını gördükçe pöff:KK31:

boyle dusunursen ben ne yaapyım morelım sıfır oldu bıraktım dersı bugun ama yarın tekrardan sarılıcam :2:

:KK1:
Bugün bende karamsarlık var örnek almayın beniii :KK53:
Yarın mutlaka sarıl
Gerçekten çok ağır gidiyorum ben.
Ki daha aöf derslerim var.
Daha kpss konularının bitmesi gerekiyordu ama bitmedi.:KK50:

fattum en can alıcı soruyu sormuşsun bende merak ettim :)
elkocum ne kadar sürede bitirdin ben de öyle başlamıştım çalışmaya önce sonra dedim her dersten az az soru çözüp çalışayım dedim bi ay da öyle gittim sonra dedim eskisi daha iyiydi yani bi konudan çok soru çözerek gitmek daha iyi ama yetişir mi bu şekilde onu da tam kestiremiyorum.

ortalama 1 ünite 1 haftayı buluyor yada 5 gün üniteye göre deişiyor...
3 gün sürdüğüde oluyor...konu uzunsa 1hafta yada 5 gün...

bu tarz bana iii geldi..
ama şuan öle yapmıyorum çünkü ygs ye hazırlanıyorum karma test çözüyorum...

ama 1 nisan ygs sınavından sonra eski sistemime geri dönücem...

tavsiye ederim kıslar öteki türlü kafa karışıyo ama tabi herkese göre deişir...

kızlar selam.bugün hiç sesiniz soluğunuz çıkmamış,ders mi çalışıyorsunuz hala? :KK34: ben bugün ders çalışmak için kütüphaneye gittim.bu arada geçen gün yediiklimin 2012 baskısı soru bankasını almıştım,sevgi meleğinin verdiği linkler de yokmuş o aldığım kitap içim rahatladı :KK9: neyse çeşit olmuş oldu :KK8: bugün 150 tarih,50 coğrafya çözdüm,çözdüğüm soruların konu anlatımlarını çalıştım öncesindede.verimli bir gün oldu benim için :KK42: umarım hepinizin keyfi yerindedir :26:​

kızlar selam.bugün hiç sesiniz soluğunuz çıkmamış,ders mi çalışıyorsunuz hala? :KK34: ben bugün ders çalışmak için kütüphaneye gittim.bu arada geçen gün yediiklimin 2012 baskısı soru bankasını almıştım,sevgi meleğinin verdiği linkler de yokmuş o aldığım kitap içim rahatladı :KK9: neyse çeşit olmuş oldu :KK8: bugün 150 tarih,50 coğrafya çözdüm,çözdüğüm soruların konu anlatımlarını çalıştım öncesindede.verimli bir gün oldu benim için :KK42: umarım hepinizin keyfi yerindedir :26:​

Çok güzel çalışmışsın maşallah.
Ben bugün temizlikle uğraştım yemekti falan gün bitti.
Şimdi oturucam derse
Yanlışların çok oluyor mu?
Çok soru çözmek lazım...

Ben 80 dk da 112 matematik sorusu çözdüm sadece gezmekten fazla çalışamadım :) ama şimdi başlıyorum çalışmaya
Bi de bugün farkettim ben baya hızlı çözüyorum soruları 2010 kpssde de yarım saatim artmıştı
Ah bi de doğru çözebilsem süper olacak :) Çok işlem hatası yapıyorum maalesef gerçi hızlı çözmemden kaynaklı değil bu yavaşta çözdüğüm zaman aynı çünkü :)
Kızlar bu yanlış okuma hatalarını ve işlem hatalarını düzeltmenin bi yolu var mıdır ki ??

Ben 80 dk da 112 matematik sorusu çözdüm sadece gezmekten fazla çalışamadım :) ama şimdi başlıyorum çalışmaya
Bi de bugün farkettim ben baya hızlı çözüyorum soruları 2010 kpssde de yarım saatim artmıştı
Ah bi de doğru çözebilsem süper olacak :) Çok işlem hatası yapıyorum maalesef gerçi hızlı çözmemden kaynaklı değil bu yavaşta çözdüğüm zaman aynı çünkü :)
Kızlar bu yanlış okuma hatalarını ve işlem hatalarını düzeltmenin bi yolu var mıdır ki ??

Yanlış okumanın sebebi önce soruyu okumamak olabilir.
işlem hatası içinde çok soru çözmemek...

Çok güzel çalışmışsın maşallah.
Ben bugün temizlikle uğraştım yemekti falan gün bitti.
Şimdi oturucam derse
Yanlışların çok oluyor mu?
Çok soru çözmek lazım...
canım bende yaprak test vardı,bugün ondan da tarih çözdüm ama o yayında bir sıkıntı var bence çok yanlış dolu çünkü gerçi o öss yayını,adı bilsa diye birşey,yediiklimi alırken bunuda almıştım ama hiç beğenmedim açıkçası.onun dışında aşırı yanlış çıkarmıyorum şükür
hızına hem hayran oldum hem de şaşırdım matematikle pek aram yok açıkçası,o yüzden birşey diyemeyeceğim fakat,eğer Türkçe'de de okumadan kaynaklı yanlışlar yapıyorsan,daha yavaş,hazmederek okuman yararına olabilir .

bu arada sevgi meleği canım bu netten indirdiğin kaynakların çıktısını alıyor musun?

Ben 120 soruyu 50 dkgibi bir süre de çözebiliyorum.
geriye 30 dk artıyor.
Bu sürede kontrol edebilirim sorularımı.
İnşallah sınavda da böyle kullanabilirim süremi :)

Sizin ne kadar sürüyor?
Misal 20 soruyu taş çatlasın 5,6 dk da bitirebiliyorum ben.

hızına hem hayran oldum hem de şaşırdım matematikle pek aram yok açıkçası,o yüzden birşey diyemeyeceğim fakat,eğer Türkçe'de de okumadan kaynaklı yanlışlar yapıyorsan,daha yavaş,hazmederek okuman yararına olabilir .
Ben sayısalcıyım ilkokuldan beri matematiği çok sevdiğim için hep iyiydim bu derste ilkokulda yazları oturup bi sonraki sınıfta göreceğim dersleri çalışır kendi kendime öğrenirdim hoca anlatmadan canım onun etkisi var matematik cidden kolay bi ders sadece önce konu çalışıp sonra örnekleri incelemek kavramak sonra da kendi kendine çözümüne bakmadan çözmek gerekiyor matematikte. Aslında yapınca insan her dersi seviyor bence.
Yavaş okuma olayını Türkçede bi deneyim
sevgi_melegi .!.:

Yanlış okumanın sebebi önce soruyu okumamak olabilir.
işlem hatası içinde çok soru çözmemek...

sevgi meleği ben baya bi soru çözüyorum ondan kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum, bi de mesela 2+7=8 diyorum işlem yaparken ve bunda bana hiç bir yanlışlık görünmüyor. Hatta aynı soruyu 2. kez çözsem bile yine doğru gibi geliyor. Ama başka zaman yani bi iki gün sonra çözersem anca dikkatimi çekiyor o hata.
SAnırım sözelde uzun paragrafları okurken biraz sıkılıyorum ondan da kafam dağılıyor olabilir belki
Bi de mesela 3 saat hiç kalkmadan aynı dersten soru çözmeyi deneyeceğim bi ara çünkü bir saatten fazla aynı derse bakınca fenalık geliyor :) bu şekilde sıkıldığım halde konsantre olmayı becerebilirsem belki olur diye aklıma geldi şimdi

Ben 120 soruyu 50 dkgibi bir süre de çözebiliyorum.
geriye 30 dk artıyor.
Bu sürede kontrol edebilirim sorularımı.
İnşallah sınavda da böyle kullanabilirim süremi :)

Sizin ne kadar sürüyor?
Misal 20 soruyu taş çatlasın 5,6 dk da bitirebiliyorum ben.

Ben anlamadım sınavda 120 soruyu 50 dkda çözünce 70 dk artmaz mı :) nasıl 30 dk artıyor ?
ŞEy ben 20 soru için süre tutmadım ama 3 dk da 5-6 soru çözebiliyorum matematiktan. Soruların cinsine göre 20 soruyu 10 dakikada bitirebilirim.
MEsela kpss de bazen uzun sorular var matematikte grafik soruları onlar vaktimi alıyor bayaa yani yeri geliyor bir soruya 5- 10 dk harcıyorum, yeri geliyor bir matematik sorusu yarım dakikada bitiyor.Zor sorular için vakit ayırmak da gerekiyor.
ama sözel çözüyorsam daha da hızlı oluyor özellikle anayasa soruları aşırı çabuk bitiyo bilgi sorusu ve kısa sorular oku işaretle hemen bitiyor. bir soruyu 20 sn de bile cevaplayabilirsin yani

Ben sayısalcıyım ilkokuldan beri matematiği çok sevdiğim için hep iyiydim bu derste ilkokulda yazları oturup bi sonraki sınıfta göreceğim dersleri çalışır kendi kendime öğrenirdim hoca anlatmadan canım onun etkisi var matematik cidden kolay bi ders sadece önce konu çalışıp sonra örnekleri incelemek kavramak sonra da kendi kendine çözümüne bakmadan çözmek gerekiyor matematikte. Aslında yapınca insan her dersi seviyor bence.
Yavaş okuma olayını Türkçede bi deneyim

sevgi meleği ben baya bi soru çözüyorum ondan kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum, bi de mesela 2+7=8 diyorum işlem yaparken ve bunda bana hiç bir yanlışlık görünmüyor. Hatta aynı soruyu 2. kez çözsem bile yine doğru gibi geliyor. Ama başka zaman yani bi iki gün sonra çözersem anca dikkatimi çekiyor o hata.
SAnırım sözelde uzun paragrafları okurken biraz sıkılıyorum ondan da kafam dağılıyor olabilir belki
Bi de mesela 3 saat hiç kalkmadan aynı dersten soru çözmeyi deneyeceğim bi ara çünkü bir saatten fazla aynı derse bakınca fenalık geliyor :) bu şekilde sıkıldığım halde konsantre olmayı becerebilirsem belki olur diye aklıma geldi şimdi

denemem hayranlıkla okudum ya inanırmısın :KK1: ailemde bana derdi hep önceden öğren,okulda işlenecek konuyu sana yarar sağlar vs diye.bak sen yapmışsın ne güzel,avantajlısın :21: 3 saat sıkılmazmısın ama,küçük aralar versen,yerinden kalkıp bir yürüsen havan değişir,ben çok sıkılırım kız 3 saat :KK1: gerçi gireceğimiz sınavlarda el mahkum oturmayacakmıyız sanki :KK50:

X