2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Kolay gelsin canım,
Bende yeni başladım sayılır, Baya bi konu var sözelde elimde de bi sürü kitap hepsini tarayarak gideceğim bakalım matematik türkçe ye de ara ara bakarım artık.
Belki sana yetişirim nisana kadar Yetişirsem beraber devam ederiz :) ama sanırım senin az bi konun kaldı baya bi bitirdin dimi sözelleri

cnm ben coğrafya ve vatandaşlığa daha geçmedim..
tarihtende testli olarak ilk 3 konumu bitirdim..
ama konu çalışması olarak da 6 konu bitirdim..

3 konumun tarama testleri kaldı ...
nisana kadar yaparsın sonra beraber gideriz cnm...
tarih bittimi coğrafya sonrada vatandaşlık ohhh arada türkçe mat..
sonra deneme bu kadar :)

konu konu buraya yazarsan cnm bir birimizi daha kolay motive ederis :)

kızlar facebookdan bilgi paylaşımı :KK9:

Türkiye’de Mesleklerine Göre İlk Kadınlar Listesi

• İlk Türk kadın savaş pilotu, Sabiha Gökçen

• İlk Türk kadın tiyatro oyucusu, Afife Jale
...
• İlk kadın avukat: Süreyya Ağaoğlu

• İlk kadın bakan: Prof.Dr. Türkan Akyol

• İlk kadın başbakan: Prof.Dr. Tansu Çiller

• İlk kadın belediye başkanı: Müfi de İlhan

• İlk kadın büyükelçi: Filiz Dinçmen

• İlk kadın dışişleri görevlisi: Adile Ayla

• İlk kadın doktor: Safi ye Ali

• İlk kadın profesör: Prof.Dr. Fazıla Şevket Giz

• İlk kadın rektör: Prof.Dr. Saffet Rıza Alpar

• İlk kadın Sayıştay üyesi: Fahrünisa Etmen

• İlk kadın vali: Lale Aytaman

• İlk kadın Yargıtay üyesi: Melahat Ruacan

• İlk kadın kaymakam: Özlem Bozkurt

• İlk kadın gazeteci: Selma Rıza

• İlk kadın hakim: Suat Berk

• İlk kadın öğretmen: Refet Angın

inşallah canım ben çok iyi puanlar alacağımıza inanıyorum motive şekilde iyi gidiyoruz bence,
tabi ara ara kopmalar olabiliyor her gün çok yüksek verimli geçmiyor ama bu çok normal,
bu tempoyu sene sonuna kadar götürmek de çok önemli tabi.
Herkese ii çalışmalar ben de çalışcam şimdi

hayranım çalışma şeklinize azminize kızlar bende arkanızdan gelıyorum sızlerı gorunce cok guzel motıve oluyorum ders calısma azmım gelıyor bende bugun 150 soru cozebıldım anca yarın devam durmak yol:KK1:

ayyy sizleri okuyunca moralim bozuldu çok geç kaldım.ne kadar çok ve düzenli çalışıyorsunuz.bendaha cumartesi başlaycağım:KK14:

kızlar günaydın herkese....
bende mat çalıştım basit eşitsizlikler konusunda hiç bişey anlamadım bıraktım ondan önceki konular iyi devam edicem inş.
tarih çalıştım biraz yargıdan ayyy hiç bişey anlamadım resmen kitap beni boğdu ne kadar karışık anlatamam data 'an çalışıyorum şimdi
coğrafya bitirdim ama aklımda bişey kalmdı tekrar konulara bakıp test çözücem
akşamları evde türkçe test çözüyorum şimdiye kadar bi geometriye bide vatandaşlığa bakmadım tez zamanda hızlı bi tempoyla çalışmam gerek yoksa bu yıl kpss benim için hayal olarak kalacak sadece.... çalışıyorum ev-iş bide ders çalışmak beni zorluyor bide bebek düşünüyorum geçen temmuzda bebeğimi kaybettim:KK43: kpss sınavına hamile iken girmiştim:KK43: kafamda bebek konusuda var offff çok sıkıldım bilmiyorum napıcam özelde çalışıyorum kpss için daha iyi bir işede girmedim şimdiki işim rahat günde en az 2 saat kpss ye çalışabilirim özel sektör berbat zaten kpss kazanıp kurtulmak istiyorum allah yardımcımız olsun canlarım rabbim emeklerinizi karşılıksız birakmasın inş.

elkocum inşallah düzenli bir şekilde çalışır eksiklerimi gideririm.

kızlar siz nasıl çalışıyorsunuz.nasıl başladınız.önce konularımı hallediyorsunuz.yoksa konu ve test olarakmı gdiyorsunuz.1 günü sadece 1 dersemi ayırıyorsunuz.kimisi önce tarihi hallediyor sonra başka derse geçiyor.kimiside günlere bölüyor.bugün tarih,yarın coğrafya gibi.hangisi daha doğru etkili bilemiyorum.siz bayağı önce başladınız.en iyi yöntemi bulmuşsunuzdur..tavsiyelerinize ihtiyacım var.

kızlar siz nasıl çalışıyorsunuz.nasıl başladınız.önce konularımı hallediyorsunuz.yoksa konu ve test olarakmı gdiyorsunuz.1 günü sadece 1 dersemi ayırıyorsunuz.kimisi önce tarihi hallediyor sonra başka derse geçiyor.kimiside günlere bölüyor.bugün tarih,yarın coğrafya gibi.hangisi daha doğru etkili bilemiyorum.siz bayağı önce başladınız.en iyi yöntemi bulmuşsunuzdur..tavsiyelerinize ihtiyacım var.

canımcım ben çalışmaya 15 ocakta başladım.ilk önce tarihten başladım hiç anlamadığım için.1. üniteyi 1 haftada anca bitirdim ve çok sıkıldım.bocaladım.kitap bitene kadar tarih çalışıp sonra diğer derslere geçecektim ama vazgeçtim.ve kendime günlük olarak ders koydum.bu pazartesinden itibaren.misal pazartesi türkçe salı matematik çarşamba anayasa vs gibi.bu haftada böyle denicem.bi ders üzerinden sonuna kadar gitmek boğuyor beni bildiğimide unutuyorum.istersen sende bu şekilde dene.bide günlük olarak pazartesinden itibaren zorlueokul sitesindeki canlı derslere katılıyorum akşamları sonrasında kitaptan konuyu okuyorum sonra test çözüyorum.bu şekilde aklımda daha çok kalıyor.

Ben şu an sözelleri bir arada götürüyorum tarihten bi konu çalışıp tüm kitapları tarıyorum
Sonra anayasa'dan bi konu çalışıp tüm kaynakları tarıycam, sonra aynısını coğrafya için yapcam
Çünkü sözelim kötü ve sözelde konuları sindirmek gerekiyor son bir ay kala çalışmakla pek sindirilceni sanmıyorum konuların
Bunun dışında ara ara az da olsa matematik ve türkçeye vakit ayırıyorum
Bence en kötü dersiniz neyse ona öncelik verin matematikte sıkıntı yaşıyorsanız matematiğe ağırlık verin
Bir de panik yapcak bi şey yok son 3 ayda 8 saat çalışarak çalışan insanlar 90 üstü alabiliyor ki bizim 5 ayımız var günde 5 saat çalışarak aynı puanlara ulaşabiliriz.
İşte çalışanlar da gerekirse biraz uykularına kıyacaklar 6 saat uyuyup 2 saati sabahları çalışmaya ayırabilirler eve gelince de 9-12 arası çalışırlarsa 5 saati çok rahat tamamlarlar.
Tabi önemli olan başarmayı istemek,gerisi çorap söküğü gibi gelir insan isterse her şeyi başarır, bunun için yeri gelir uykusuz kalır, yeri gelir tv izlemez ya da internete girmez yani bi şeylerden kırpınca baya bi zaman kalıyor insana

kızlar size bir şey sorucam bende bır sey basladı gecelerı yattıgımda dırek uyumaıyorum en az uc dort saat kafamda kpss oluyor nereye donsem sorular oluyor kafam boyle cok asırı bogusuyor sorular ıle kpss ıle cokmu stres yapıyorum acaba bılınc altıma bu kadar yerlesıyor

kızlar size bir şey sorucam bende bır sey basladı gecelerı yattıgımda dırek uyumaıyorum en az uc dort saat kafamda kpss oluyor nereye donsem sorular oluyor kafam boyle cok asırı bogusuyor sorular ıle kpss ıle cokmu stres yapıyorum acaba bılınc altıma bu kadar yerlesıyor

fattum sanki beni anlatmışsın :) aynen yaa bende uyuyamıyorum sürekli konuları falan düşünüyorum ne çalıştım yarın ne çalışcam kaç soru çözsem falan düşünmekten uyuyamıyorum
Ben baya stresliyim sanırım farkında değilim ama rahat gibiyim aslında ama geceleri uyuyamıyorum işte

amin.. :)

ben şuan ygs ye çalıştığım için bu yöntemle gidemiyorum ama 1 nisandan sonra aynen devam edicem hayırlısı artık :)

bende ygs ye giricem bu sene ama nasıl ne çalışıcam hiç bilmiyorum az zaman kaldı
bana yardımcı olurmusun ? mesela kpss tarih ve coğrafya / ygs tarih-coğrafya arasında nasıl farklar var

Ben ilk çalışmaya başladığımda tüm sözelleri bir arada götürebileceğim bir plan yapmıştım.
Ama kafam çok çorba oldu.
tek ders olarak gitmek bana çok katkı sağladı.
o dersle ilgili yapmam gereken herşeyi daha rahat yapabildim.
ders ders gittim kendi açımdan en yararlısı buydu.

Tatlım sen lisansa gireceksin bir de zamanın azaldı.
Çok kasmadan sözelleri bir arada götürebilirsin.
Bildiğim kadarıyla matematikçiydin o konuda zaman sorunun zaten olmaz.
İlk hafta iki yöntemi de dene hangisinden verim alıyorsan ona yönel derim.
Bu arada cumartesi başlıyormuşsun çok sevindim beklenen zaman geldi :)
Başarılar diliyim şimdiden...

kızlar günaydın herkese....
bende mat çalıştım basit eşitsizlikler konusunda hiç bişey anlamadım bıraktım ondan önceki konular iyi devam edicem inş.
tarih çalıştım biraz yargıdan ayyy hiç bişey anlamadım resmen kitap beni boğdu ne kadar karışık anlatamam data 'an çalışıyorum şimdi
coğrafya bitirdim ama aklımda bişey kalmdı tekrar konulara bakıp test çözücem
akşamları evde türkçe test çözüyorum şimdiye kadar bi geometriye bide vatandaşlığa bakmadım tez zamanda hızlı bi tempoyla çalışmam gerek yoksa bu yıl kpss benim için hayal olarak kalacak sadece.... çalışıyorum ev-iş bide ders çalışmak beni zorluyor bide bebek düşünüyorum geçen temmuzda bebeğimi kaybettim:KK43: kpss sınavına hamile iken girmiştim:KK43: kafamda bebek konusuda var offff çok sıkıldım bilmiyorum napıcam özelde çalışıyorum kpss için daha iyi bir işede girmedim şimdiki işim rahat günde en az 2 saat kpss ye çalışabilirim özel sektör berbat zaten kpss kazanıp kurtulmak istiyorum allah yardımcımız olsun canlarım rabbim emeklerinizi karşılıksız birakmasın inş.

Dirmitcim bunları önceden de anlatmıştın, çok üzülmüştüm.
Ama geçmişe takılıp kalmamak lazım.
İnşallah kpss kazanacağına inanıyorum.
Tekrar bebeğin olur.
Hem bu sefer ona daha iyi bir gelecek sağlayabilmiş olacaksın.

fattum sanki beni anlatmışsın :) aynen yaa bende uyuyamıyorum sürekli konuları falan düşünüyorum ne çalıştım yarın ne çalışcam kaç soru çözsem falan düşünmekten uyuyamıyorum
Ben baya stresliyim sanırım farkında değilim ama rahat gibiyim aslında ama geceleri uyuyamıyorum işte

Bende de oluyor hemde benim çok fena, uykumda test çözüyorum sürekli :KK70:
Bir yerde okumuştum testleri vs rüyanda göremeye başladıysan bu iştir olmuştur demektir diye.
Konsantre olabilmişiz demekmiş...

bende ygs ye giricem bu sene ama nasıl ne çalışıcam hiç bilmiyorum az zaman kaldı
bana yardımcı olurmusun ? mesela kpss tarih ve coğrafya / ygs tarih-coğrafya arasında nasıl farklar var

Kpss sadece Türkiye coğrafyası ve tarihi ( İlk türk devletlerinden 2. dünya savaşına kadar )
Ygs de dünya coğrafyası ve tarihi de var.

Bende de oluyor hemde benim çok fena, uykumda test çözüyorum sürekli :KK70:
Bir yerde okumuştum testleri vs rüyanda göremeye başladıysan bu iştir olmuştur demektir diye.
Konsantre olabilmişiz demekmiş...

AYNEN sevgi melegım ya du gece sabah altı ya ruyamda cografya cozdum sanırım cok erken stere basladık hakkımzda hayırlsı denemem canım bence acaba sadece bendemı oluyor dıye dusunuyordum neysekı yanlız degılım bu yolda demekkı allah hepımızın gonlune gore versın guzel yerlere atanalım hep beraber grupça :KK1:

Kızlar biraz geç oldu ama bende yazayım dedim bir kps'ci olarak =) Orta öğretim düzeyinde giricem.
Açık öğretim son sınıf okuyorum bir taraftanda.Ben konuları biraz ağırdan alıyorum çünkü hemen unuturum ben öyle bir yapım var.
Her gün bir ders çalışıyorum misal bugün coğrafya günü.Birde ben küçük notlar çıkarıp duvarıma asıyorum.
Onları her gün okuyorum.Bir dersten,bir ünite bitirip,o üniteyle ilgili sorular çözüyorum.
Şuan fazla kaynağım yok.Konular bitince test kitapları alıp,soru çözücem,takıldığım yerlere geri dönüşler yapıcam.
Şimdilik planlarım böyle.Sayfaları okuyorum şimdi siz neler yapıyosunuz diye :)

X