2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

kızlar ders çalışma saatleriniz nasıl zamanınızı nasıl ayarlıyorsunuz ?:26:

ben hafta içi 3 gün alandan kursa gidiyorum. Kursun olduğu günler evde 17-17:30 arası gibi oluyorum. O akşamlar genel kültür genel yeteneğe sadece vakit ayırıyorum. Onun dışındaki 4 gün de sadece alan derslerime vakit arıyorum.

canım bu çayı bende duydum ama nerede satılıyor kaç tl ? birde bol bol kuru üzüm yiğin ders çalışırken. bende supradin hapı kullanıyorum.
:KK37: bugün sabah çok yağmur yağdı resmen göz gözü gözükmiycek şekilde düştü merak ettim pencereden izldedim :KK8:
sonra sabah erken kalkmayı fırsat bildimtarihten bir konu bitirdim

cnm faydası olur mu ki ya ben de çok unutkanlık var , benm kdr tarih çalışan biri olsaydı 30 yapardı herhalde:KK61:

kızlar ben aktardan aldım. 5 tl ye. faydası olur mu bilmem ama çok olumlu yorum okudum netten. dün başladım içmeye. aktardaki kız günde 3 kere içmemi söyledi ama bana fazla gibi geldi. bi de bünyem hassastır benim, o yüzden sabah akşam 1 bardak içmeye çalışıyorum, olmadı günde 1 bardak. :KK68:

kıslar benim dershane cumartesi başlıyo sizce dershaneyle paralelmi gitsem yoksa konuları önceden bitirmeyemi çalışsam

kıslar benim dershane cumartesi başlıyo sizce dershaneyle paralelmi gitsem yoksa konuları önceden bitirmeyemi çalışsam

kızlar ders çalışma saatleriniz nasıl zamanınızı nasıl ayarlıyorsunuz ?:26:

Canım benim şuan düzenli bir çalışmam yok kızımın uyuduğu zamanlarda yada kızım izin verdiği sürece çalışıyorum. kursum 24 ekimde başlayacak bu hafta sonuda kayınvalidemler gelecek kızıma bakmak için, bende haftaya bir düzen oturtabilirim inşallah. sen hangi saatlerde ve günde kaç saat çalışıyorsun?

canım bence şimdi sen çalışabildiğin kadar çalış, dershanen başladığında da tekrar yapmış olursun. çalışmaktan zarar gelmez :KK34:

Son düzenleme:

canım benimde kursum başlayacak fakat ben hamile olduğum için ve ocak sonu gibi doğumum olacağından dersane başlamadan son konulara bakmaya çalışıyorum doğumla beraber 2 ay kursa ve çalışmaya ara vereceğim o yüzden şimdiden o dönemdeki konuları şimdiden bitirmem gerekiyor. o dönemde zaten 2 çocukla asla çalışamam. çanım senin hamilelik durumun olmadığı için daha rahatsın tek çocukla beraber konuları yetiştirebilirsin. dersaneyle paralel gidersen daha çok soru çözebilirsin. yinede sen bilirsin.

merhaba kızlar.. nasılsınız, nasıl gidiyor çalışmalar ?
benim moralim çok bozuk maalesef. günlerdir tarih çalışıyorum. tarihten 5 konu bitirdim. çalışırken çok güzel anladığımı düşünüyorum.önce konuyu okuyorum, ardından esk notlarıma bakıyorum(geçen yıl yazmış olduğum özet), sonra kavram haritasını çıkarıyorum. buraya kadar hepsi çok güzel. anladım diye düşünüyorum ama sorulara gelince tökezliyorum. bu nasıl bişeydir anlamıyorum. bilmediğimden değil yorumlayamadığımdan yanlış yapıyorum hep soruları.. ve acayip moralim bozuldu şu an.:KK43: nasıl başarılı olacağım ben bu tarihte.her yöntemi deniyorum ama olmuyo sanırım bende yorum gücü yok.. türkçe mat umursamıyorum bie geçen yıl hiç çalışmadığım halde sadece toplam 3 yanlışım 4 boşum vardı. ama saolsun tarih coğrafya yine mahvetti beni. genel kültür derslerini sevmiyorum ve yapamıyorum işte.. kültürsüzmüyüm ben neyim.. :KK50: kızlar sizler nasıl çalışıyorsunuz bu tarihe, hangi kaynaklardan çalışayım.. daha doğrusu yorumlayabilmem için soruları en iyi kaynak hangisi ? ben ihtiyaçtan çalışıyrum şimdi bi de data konu anlatımı siparişi verdim..yardım edin nolur ?

canım hiç moralini bozma aynı sorunu hepimiz yaşadık . özellikle tarih ve çoğrafyada konuyu nekadar iyi bilirsen bil önemli olan çok soru çözmendir. çözdüğün soru sayısı arttıkça senin yorum gücün artacak. çünkü dönüp dolaşıp benzer sorular karşına gelecek. birde farklı kaynaklardan soru çözersen farklı soru şekillerini görürsün buda soruları anlayıp cevaplamanda kolaylık sağlayacak.

merhaba kızlar
hepinize iyi çalışmalar
ben birkaç şey sormak istiyorum, buraya da yazayım, belki bilenler vardır
1) şimdi ben bu yıl üniversite 3 teyim. ben bu yıl kpss ye girsem, p3 puanımla memur olarak atanabiliyor muyum?
2) atanırsam, atandığım yerden son sınıfımı bitirip, kendi bölümümden mezun olabiliyor muyum?
3) mezun olabilirsem, memur olduğum alandan kendi bölümümün memurluğuna atanabiliyor muyum?
4) bir de benim sevgilim üniversite 2 de. o bu yılki kpss ye önlisans mezunu olarak girebilir mi? yalnız 2. sınıfta mezun olmıcak, 4 yıllık fakültede okuyor.
bilenler yanıtlarsa çok sevinirim

merhaba kızlar
hepinize iyi çalışmalar
ben birkaç şey sormak istiyorum, buraya da yazayım, belki bilenler vardır
1) şimdi ben bu yıl üniversite 3 teyim. ben bu yıl kpss ye girsem, p3 puanımla memur olarak atanabiliyor muyum?
2) atanırsam, atandığım yerden son sınıfımı bitirip, kendi bölümümden mezun olabiliyor muyum?
3) mezun olabilirsem, memur olduğum alandan kendi bölümümün memurluğuna atanabiliyor muyum?
4) bir de benim sevgilim üniversite 2 de. o bu yılki kpss ye önlisans mezunu olarak girebilir mi? yalnız 2. sınıfta mezun olmıcak, 4 yıllık fakültede okuyor.
bilenler yanıtlarsa çok sevinirim

pek bilgim yok ama sen orta öğretimden atanabilirsin.
okulun olduğu ili yazarsın ancak.
sevgilin mezun durumunda olmadan önlisanstan giremez sanırım. en son alınan diploma geçerli oluyor galiba.
ama tam bilgim yok yanlış olmasın.

kızlar bu tarz soruların çözümü nasıl yapılıyor acaba,aydınlatan olursa sevinirim :KK17::KK17:

0!+1!+2!+......+45! sayısının 30 ile bölümünden elde edilen sayı kaçtır?

a)3 b)4 c)6 d)10 e)12

kızlar bu tarz soruların çözümü nasıl yapılıyor acaba,aydınlatan olursa sevinirim :KK17::KK17:

0!+1!+2!+......+45! sayısının 30 ile bölümünden elde edilen sayı kaçtır?

a)3 b)4 c)6 d)10 e)12

Sanırım cevap 3
şöyle düşündüm
5! = 120 30'a tam bölünür 5!'den sondaki tüm ifadelerde 6 ve 5 çarpanı var yani olar da 30'un katı o zaman ben 0!+1!+2!+3!+4! sayısının 30'a bölümünden kalanı bulursam ki 33/30=3'e eşit oluyor sonucu bulmuş olurum

inşallah doğrudur hayatımda ilk defa bir matematik sorusuna cevap yazıyorum doğru şıkkı yazarsanız sevinirim

Sanırım cevap 3
şöyle düşündüm
5! = 120 30'a tam bölünür 5!'den sondaki tüm ifadelerde 6 ve 5 çarpanı var yani olar da 30'un katı o zaman ben 0!+1!+2!+3!+4! sayısının 30'a bölümünden kalanı bulursam ki 33/30=3'e eşit oluyor sonucu bulmuş olurum

inşallah doğrudur hayatımda ilk defa bir matematik sorusuna cevap yazıyorum doğru şıkkı yazarsanız sevinirim

canım çok tşk ederim anladım nasıl çözüleceğini :KK34: öncelikle soru bölümden kalanı soruyordu yanlış yazmışım.
cavap 4müş,doğru gitmişsin ama toplamada hata yaptın sanırım toplamları 34 kalan da 4 oluyor :KK56::KK56:

Son düzenleme:
enerji bakanının dediğine göre tasarruf amacıyla memurlar sabah 6 da iş başı yapacak ve cumarteside mesaiye kalacaklar bu konuda çalışma başlatılacakmış, inanabiliyomusunuz!! sabahın köründe 6 da işbaşı yapmak için bu insanlar kaçta kalkacaklar acaba? uykudan fedakarlık yapılmaması için de daha ''erken yatarlar'' şeklinde dahice fikir ileri sürülmüş yahu kimene kaçta yatacaksa millet yatar tasarruf amacı bunun neresinde???? artık memur olmanında hiç bir ayrıcalığı kalmıyor şaka gibi yaa gece gündüz çalışalım hatta eve hiç gitmeyelim iş yerinde yatalım daha bi tasarruflu olmaz mı sizce? avrupada fln cmrtesi çalışılıyomus evet ama bizim çalışma saatleri daha fazla avrupaya göre, cmrtesi saatleri h.içi mesaisine yedirilmiş hem her yönden avrupa örnek alınıyoda maaş olarak neden kendi adaletsizlğimizi oluşturuyoruz. pes diyorum!! etimizden sütümüzden yünümüzden yararlanıyolar üstüne yakacak olarak kullanıyolar!!

enerji bakanının dediğine göre tasarruf amacıyla memurlar sabah 6 da iş başı yapacak ve cumarteside mesaiye kalacaklar bu konuda çalışma başlatılacakmış, inanabiliyomusunuz!! sabahın köründe 6 da işbaşı yapmak için bu insanlar kaçta kalkacaklar acaba? uykudan fedakarlık yapılmaması için de daha ''erken yatarlar'' şeklinde dahice fikir ileri sürülmüş yahu kimene kaçta yatacaksa millet yatar tasarruf amacı bunun neresinde???? artık memur olmanında hiç bir ayrıcalığı kalmıyor şaka gibi yaa gece gündüz çalışalım hatta eve hiç gitmeyelim iş yerinde yatalım daha bi tasarruflu olmaz mı sizce? avrupada fln cmrtesi çalışılıyomus evet ama bizim çalışma saatleri daha fazla avrupaya göre, cmrtesi saatleri h.içi mesaisine yedirilmiş hem her yönden avrupa örnek alınıyoda maaş olarak neden kendi adaletsizlğimizi oluşturuyoruz. pes diyorum!! etimizden sütümüzden yünümüzden yararlanıyolar üstüne yakacak olarak kullanıyolar!!

Aman allahım :KK53:

slm kızlar napıyorsunuz nasıl gidiyor? ben yavaş yavaş çalışıyorum ama tam verimli değilim daha aklım başka yerlerde inş. en kısa zamanda sarılıcam şu derslere:)

KPSS tarih testleri | Online Kpss-Kpss Hazırlık - Kpss Testleri - Kpss Soruları - Çözümlü Sorular İndir

tarih sorusu çözmek isteyenler için. ben baktım sorular gayet güzelmiş, tavsiye ederim:)

enerji tasarrufundan bahsediyorlar son model makam araçlarınada Lpg taktırsınlar o zaman benzinlerini ödeyende biz gariban vatandaşlarız
Almanya yı örnek alıyorlar almanya da güneş olmadığı halde adamlar güneş enerjisiyle evlerini ısıtıyorlar bakan ben bizim ülkemizde bu konuda çalışma yapıyormu rüzgarımız bol nehir ırmaklarımız bol güneşimizin kaynağı bol . ama bizi enerjide ona buna muhtaç ettiriyorlar ...

X