2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Kızlar bugün bir arkadaşım matematik kitabı tavsiye etti.
Kendisi sözelci matematiğim sıfırdı bununla yükselttim bütün işlem detaylarını öğrendim dedi.
kitabın ismi:
ANTRENMANLARLA MATEMATİK

slm kızlar napıyorsunuz nasıl gidiyor? ben yavaş yavaş çalışıyorum ama tam verimli değilim daha aklım başka yerlerde inş. en kısa zamanda sarılıcam şu derslere:)

Canım ben tarihi bitirdim. Anayasadan da bir bölüm bitmek üzere...
Bu hafta il dışına çıktım falan hiç çalışamadım.
Hafta sonu da kursum var bide bugün regl oldum ayağa kalkacak gücüm yok. Pazartesi başlıcam artık yine aynı şekilde çalışmalara..
Sende dert etme napalım bi şekilde biticek bu konular.

Canım ben tarihi bitirdim. Anayasadan da bir bölüm bitmek üzere...
Bu hafta il dışına çıktım falan hiç çalışamadım.
Hafta sonu da kursum var bide bugün regl oldum ayağa kalkacak gücüm yok. Pazartesi başlıcam artık yine aynı şekilde çalışmalara..
Sende dert etme napalım bi şekilde biticek bu konular.

geçmiş olsun canım sen sıkı tutuyorsun şimdiden senin adına sevindim. peki tarih şimdiden bitmiş anayasa çalışıyorsun sınava da var o zamana kadar unutmaz mısın ?
benimde mat yok çok çalışmalıyım illede bu derse anlatımlı mat video almayı düşünüyorum doğan ulu ki nasıl alan var mı yada başka kaynak ? dün ekol hoca varya ona baktım fena değil o da basit anlatmış bence.

dirmit ben bir defter aldım, bütün videoları izliyor not alıyorum, her hoca değişik anlatmış birinden anlamasam diğerinden mutlaka anlıyorum, çözdükleri soruları deftere kayıt ediyorum, böylece bir matematik arşivim olacak inşallah, sonra rahatlıkla ilk konudan başlayıp bütün soruları çözüp matematiği öğreneceğimi düşünüyorum:KK56:

ben de ekol hoca dan basit eşitsilikleri izledim bugün sorularda anlatımı durdurum önce kendim yapmaya çalışıyorum yapamadığım zamanlarda da izleyip nerede takıldığımı anlıyorum çok faydalı oldu bu videolar benim için okuldayken dersi durduramıyorsun hoca bir soru soruyor 1-2 dakika bekliyor sonra başlıyor çözmeye tabi kaygı da var anlayamıyordum bir türlü böyle daha iyi hem tekrar izleme olanağın da var

Kızlar bugün bir arkadaşım matematik kitabı tavsiye etti.
Kendisi sözelci matematiğim sıfırdı bununla yükselttim bütün işlem detaylarını öğrendim dedi.
kitabın ismi:
ANTRENMANLARLA MATEMATİK

bu kitabı şimdi araştırdım çok olumlu şeyler yazıyor.

günaydın kızlar neler yapıyosunuz benim dershane başladı bende derslere başladım sonuna kadar inşallah böyle devam eder hepinizi öptm bol ders çalışma isteği ve azmi diliyorum

slm arkadaşlar bende kpss ye çalışmak istiyorum ama nerden başlıcamı bilemiyorum.. ilk tarih çalışsam sınava kadar unuturum diye düşünüyorum.. nasıl bi ders çalışma metodu izlemem gerektiğini bilmiyorum.türkçeyi bitiriyim sonra matematiği diyorum. tabi şöylede bişi var dersi bitirsen bile sürekli test çözerek pekiştirmen şart.. çalışıyorum üstelik evliyim.. nasıl baş ederim bilmiyorum.. eve gel yemek yap otur dinlen diyene kadar saat 10 oluyo unkun geliyo yatıyorsun sonra .. of of işim zor benim... eşim kpss yi 3 ayda çalışarak kazanmıştı 2 sene önce... keşke biraz azimli ve inatçı olabilseydim..şimdi herşey zor geliyor insana.. size kolay gelsin başarılar diliyorum hepinize...
ha bide şunuda söylemeden edemeyeceğim bu tarz açılan konulan gerçekten çok faydalı oluyo insanı motive diyor ve çalışma şevkini arttırıyoo...

Son düzenleme:
bende hazırlanmaya başlamak istiyorum ama bende matematik hiç yok hatırlamıyorum bilmiyorumda nası olcak bilemiyorum matematik olmadan şansım varmı sizce :KK43:kursa gidecek bütcemde yok evde bunun üstesinden nası gelebilirim net yardımcı olurmu sizce

bende hazırlanmaya başlamak istiyorum ama bende matematik hiç yok hatırlamıyorum bilmiyorumda nası olcak bilemiyorum matematik olmadan şansım varmı sizce :KK43:kursa gidecek bütcemde yok evde bunun üstesinden nası gelebilirim net yardımcı olurmu sizce

bende de yok matematik bende netten videolardan izliycem.. anlatımlı kitaplar var onlardan çalışıcam.. bol bol çözümlü kitaplara çalışmak gerek ancak ozaman ilerletebiliriz matematiği yavaş yavaşda pratik çözmeye başlarız diye düşünüyorum.. çözümlü soruların çok yararı oluyoo.bende evde çalışıcam kendim.. eşimin matemetiği iyi aslında eşimde yardımcı olacak..bu şekilde matematik sorununu çözmüş olucam bende...

slm arkadaşlar bende kpss ye çalışmak istiyorum ama nerden başlıcamı bilemiyorum.. ilk tarih çalışsam sınava kadar unuturum diye düşünüyorum.. nasıl bi ders çalışma metodu izlemem gerektiğini bilmiyorum.türkçeyi bitiriyim sonra matematiği diyorum. tabi şöylede bişi var dersi bitirsen bile sürekli test çözerek pekiştirmen şart.. çalışıyorum üstelik evliyim.. nasıl baş ederim bilmiyorum.. eve gel yemek yap otur dinlen diyene kadar saat 10 oluyo unkun geliyo yatıyorsun sonra .. of of işim zor benim... eşim kpss yi 3 ayda çalışarak kazanmıştı 2 sene önce... keşke biraz azimli ve inatçı olabilseydim..şimdi herşey zor geliyor insana.. size kolay gelsin başarılar diliyorum hepinize...
ha bide şunuda söylemeden edemeyeceğim bu tarz açılan konulan gerçekten çok faydalı oluyo insanı motive diyor ve çalışma şevkini arttırıyoo...

Kızlar öncelikle hoşgeldiniz..
Bir an önce başlamalısınız. Kendinizi tanırsınız elbette. Hangi dersten başlamak istiyorsanız başlayın.
Unuturum diyorsanız sözelleri sona bırakın.

geçmiş olsun canım sen sıkı tutuyorsun şimdiden senin adına sevindim. peki tarih şimdiden bitmiş anayasa çalışıyorsun sınava da var o zamana kadar unutmaz mısın ?
benimde mat yok çok çalışmalıyım illede bu derse anlatımlı mat video almayı düşünüyorum doğan ulu ki nasıl alan var mı yada başka kaynak ? dün ekol hoca varya ona baktım fena değil o da basit anlatmış bence.
bütün kaynakları kullan canım bilgiden zarar gelmez.

tşk ederim..kitapçılarda var mıdır acaba?
nadirkitap.com da satısı var galiba canım.

Allah zihin Açıklığı versin çalışan arkadaşlarıma benim pek hevesim kalmadı
aa neden_? daha yolun cok başındayız ama :KK50:

arkadaslar belki soran olmustur ama, 78 sayfanın hepsini okuyamadım. Kusura bakmayın.

Ben Lise mezunuyum ve KPSS ye girmek istiyorum. nasıl bir yol izlicem, neler yapıcam ve eğer ki iyi bir not alırsam nasıl yerleşicem. Doğru düzgün bilgim yok..
Biraz aydınlatırsanız cok sevinirim arkadaslar. :KK54:

arkadaşlar iklim çeşidi özel konumun mu yoksa matematik konumun mu sonucu kafam karıştı çünkü, enleme bağlı iklim değişikliği yaşanmasından bahsediyor kitapta bu da matematik konumla alakalı ama başka bi soruda özel konum sonucu diyor bilgisi olan varsa paylaşabilir mi şu özel konum matematik konum bazı yerlerde çelişkili sanki..

coğrafyayı bitirdim sayılır ama bir daha üzerinden geçicem pekiştirmek için bol soru çözücem matematikten de ilk konuyu bitirdim zaten kolay ilk konular:) coğrafyayla beraber yavaş yavaş mat. de çalışıyorum, coğrafya tamamen bitince bu kez tarihle beraber matematik çalışacağım daha mantıklı gibi..

bende bugun ıtıbarıyle baslıyorum kpss calısmaya bıktım özel sektorun agız kokusunu cekmekten.ben coğrafyadan başlıyorum.netten konu anlatımı ındırdım soru ındırdım 1 ay cografyayı ıyıce pekıstırcem.calısmadan gecen sene gırdım 60 puan aldım keske dıyorum adam akıllı calıssaydımda ıyı bır puan alsaydım.azmin elınden hıcbırsey kurtulmazmıs.

herkese merhaba..
bende kpss 2012 ye hazırlanıyorum..
nerelerden çalıştığınızı,
konuları nerelerden indirdiğinizi yazarsanız sevinirim.
hangi kaynakları öneriyorsunuz nette..

X