2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

arkadaşlar iklim çeşidi özel konumun mu yoksa matematik konumun mu sonucu kafam karıştı çünkü, enleme bağlı iklim değişikliği yaşanmasından bahsediyor kitapta bu da matematik konumla alakalı ama başka bi soruda özel konum sonucu diyor bilgisi olan varsa paylaşabilir mi şu özel konum matematik konum bazı yerlerde çelişkili sanki..

coğrafyayı bitirdim sayılır ama bir daha üzerinden geçicem pekiştirmek için bol soru çözücem matematikten de ilk konuyu bitirdim zaten kolay ilk konular:) coğrafyayla beraber yavaş yavaş mat. de çalışıyorum, coğrafya tamamen bitince bu kez tarihle beraber matematik çalışacağım daha mantıklı gibi..

Tatlım iklim çeşitlerine ikisi birden etkili olur.
Bildiğin gibi türkiye 36-42 derece kuzey paralelleri arasında ve ılıman iklim kuşağının ekvatora yakın bölümünde bulunur bu da matematik konumla alakalı,
Özel konumun etkisiyle de kısa mesafelerde büyük iklim değişiklikleri yaşanır.

bu arada maşallah bitirmişsin :)

bende bugun ıtıbarıyle baslıyorum kpss calısmaya bıktım özel sektorun agız kokusunu cekmekten.ben coğrafyadan başlıyorum.netten konu anlatımı ındırdım soru ındırdım 1 ay cografyayı ıyıce pekıstırcem.calısmadan gecen sene gırdım 60 puan aldım keske dıyorum adam akıllı calıssaydımda ıyı bır puan alsaydım.azmin elınden hıcbırsey kurtulmazmıs.

Aynen öyle yeterki azim ve inanç olsun gerisi boş... böyle kararlı devam et kazanırsın inşallah canım :)

herkese merhaba..
bende kpss 2012 ye hazırlanıyorum..
nerelerden çalıştığınızı,
konuları nerelerden indirdiğinizi yazarsanız sevinirim.
hangi kaynakları öneriyorsunuz nette..

nette videolar izliyoruz, çeşitli sitelerden soru çözüyoruz.
online kpss ve forum tr de bir sürü ders notları videolar falan var.
yeterki iste notttan bol ne var.

Tatlım iklim çeşitlerine ikisi birden etkili olur.
Bildiğin gibi türkiye 36-42 derece kuzey paralelleri arasında ve ılıman iklim kuşağının ekvatora yakın bölümünde bulunur bu da matematik konumla alakalı,
Özel konumun etkisiyle de kısa mesafelerde büyük iklim değişiklikleri yaşanır.

bu arada maşallah bitirmişsin :)

tatlım tesekkür ederim..

evet bitirdim sayılır ama tekrar başa dönüp hızlıca tekrar yapmam gerek, ilk başlardaki gibi coğrafya konusunda çok karamsar değilim bitirince tamamen tarihe geçeceğim onuda mat. ile yavaş yavaş bitiririm heralde.. sonunda da konu testleri çözmeye başlayacağım ama endişem şu ki tarihe geçince coğrafyayı unutmamak için nasıl çalışabilirim:) sar başa yapmak istemiyorum. tarihte ilk konular çok sıkıcı islamiyetten önce sonra devletler falan filan çok sıkıcı, osmanlı tarihi malum yükseliş devrine kadar güzelde duraklama ve dağılışta asabım bozuluyor ama bu morali kurtuluş savaşı ile birlikte tekrar kazanmakla birlikte duygulanıyorum:)

tatlım tesekkür ederim..

evet bitirdim sayılır ama tekrar başa dönüp hızlıca tekrar yapmam gerek, ilk başlardaki gibi coğrafya konusunda çok karamsar değilim bitirince tamamen tarihe geçeceğim onuda mat. ile yavaş yavaş bitiririm heralde.. sonunda da konu testleri çözmeye başlayacağım ama endişem şu ki tarihe geçince coğrafyayı unutmamak için nasıl çalışabilirim:) sar başa yapmak istemiyorum. tarihte ilk konular çok sıkıcı islamiyetten önce sonra devletler falan filan çok sıkıcı, osmanlı tarihi malum yükseliş devrine kadar güzelde duraklama ve dağılışta asabım bozuluyor ama bu morali kurtuluş savaşı ile birlikte tekrar kazanmakla birlikte duygulanıyorum:)

Ay vallahi insan sinirleniyor, mutlu oluyor acayip birşey tarih çalışmak :)
Ben daha öncede söylemiştim aslında coğrafyaya çalışma konusunu.
Boş bir a4 kağıdına haritalarsan çalışın diye. Daha sonraki tekrarlarda büyük kolaylık sağlar.
Tekrar dön başa çok zaman alır ve zor olur.
Tarihte kavram haritaları o kadar çok işe yaradı ki, coğrafya da sözel bir ders ve mutlaka özetin de özeti olması lazım.

Tekrarlara haftanın bi yarım gününü ayırmak lazım.
Tabi konu testleri olmazsa olmaz.

Kolay gelsin canım...

Herkese başarılar diliyorum öncelikle..

Ben çalışmaya tarihten başladım.. haftaya dershaneye başlama kararı almıştım fakat havalar felaket ve ben şimdiden hasta oldum.Onun için dershane işini marta kadar erteledim öncelikle kendi kendime çalışıcam

Bana tarihten videolu anlatım lazım fakat bilgisayarım çok yavaş ve çok vakit kaybediyorum.Bana önerebileceginiz siteler linkler varsa yazarmısınız lütfen..

Herkese başarılar diliyorum öncelikle..

Ben çalışmaya tarihten başladım.. haftaya dershaneye başlama kararı almıştım fakat havalar felaket ve ben şimdiden hasta oldum.Onun için dershane işini marta kadar erteledim öncelikle kendi kendime çalışıcam

Bana tarihten videolu anlatım lazım fakat bilgisayarım çok yavaş ve çok vakit kaybediyorum.Bana önerebileceginiz siteler linkler varsa yazarmısınız lütfen..

ihtiyacın videolarını indir öyle izle canım.

sevgi meleği nasıl gidiyor canım çalışmaların ben bu ara pek uğrayamıyorum.büyük kız küçüğün suratına hapşurdu ufaklık kaç gündür nezle.burnundanda atmayı beceremiyor tıkanıyor uykusu bölük pörçük tabi bende öyleyim.bu aralar çalışma nanay:) zaten annem gelene kadar salladımda arada video dinliyorum,özetlerimi okuyorum..

sevgi meleği nasıl gidiyor canım çalışmaların ben bu ara pek uğrayamıyorum.büyük kız küçüğün suratına hapşurdu ufaklık kaç gündür nezle.burnundanda atmayı beceremiyor tıkanıyor uykusu bölük pörçük tabi bende öyleyim.bu aralar çalışma nanay:) zaten annem gelene kadar salladımda arada video dinliyorum,özetlerimi okuyorum..

Ay canım çok geçmiş olsun sana ve miniklere :)
Havalar soğudu herkes grip oldu. Benimde yeni geçti.
çalışmaya çalışıyorum işte. Anayasaya başladım. 2 hafta içinde bitirmek istiyorum.
Coğrafyaya da başlıcam inş.
Yavaş yavaş anlaya anlaya biter herhalde ya şimdiden hepsini bitirip unutmak da istemiyorum.
Annen gelsin başlarsın üzülme geç kaldığın bir durum yok.:KK34:

bizde taşıncaz ama ne zaman taşıncamız belli değil evi temizlicez eşyalar gidecek 6 kasıma kadar böyle bir durum var bayramda gelicek havalar soğuk bende biraz üşüttüm galiba evin içi soğuk sobayı yaktık bu sefer diğer odalar soğuk :KK43:( odama gidemiyorum bugün elektirği alıp odama koyucam elektiriğe zam geldi bugün bir sürü askerimiz şehit dünde şehit verdik en son 33 kişiydi içim buruk .........

slm kızlar:) kaplumbağa hızıyla ders çalışmam devam ediyor, matemetik çalışıyorum şimdi ekol hocadan bakalım nolcak sonrası....

bizde taşıncaz ama ne zaman taşıncamız belli değil evi temizlicez eşyalar gidecek 6 kasıma kadar böyle bir durum var bayramda gelicek havalar soğuk bende biraz üşüttüm galiba evin içi soğuk sobayı yaktık bu sefer diğer odalar soğuk :KK43:( odama gidemiyorum bugün elektirği alıp odama koyucam elektiriğe zam geldi bugün bir sürü askerimiz şehit dünde şehit verdik en son 33 kişiydi içim buruk .........

Sorma benimde moralim bozuluyor duyunca. o analar ne yapsın.
Daha kaç ocağa düşecek o ateş kimbilir..
Herşeye zam zaten.
Elin popçusu dakikada 4 bin kazansın
biz o parayı bir arada hiç görmeyelim.
memur olmak bile bu kadar zor...:KK50:

slm kızlar:) kaplumbağa hızıyla ders çalışmam devam ediyor, matemetik çalışıyorum şimdi ekol hocadan bakalım nolcak sonrası....

Kolay gelsin canım. hiç çalışmamaktan iyidir.
şimdiden ışık hızı olmaz ki zaten biz sınav yaklaşırken tutuşan milletin öğrencileriyiz :KK1::KK1:

Türkçe öğretmenliği son sınıftayım. atama puanımız 89, ben en az 90 ve üstü almak zorundayım.:18: okul derslerimiz zaten yoğun. haftasonu dershanem var ama içimden pek çalışmak gelmiyor. bilgisayarın başında çok vakit harcıyorum...:KK5: günde 5 saat baktığım oluyor.:18: bu da ben de yorgunluk ve uyuma hissi doğuruyor... zaman daralıyor.. bütün arkadaşlarım yazdan bitirmiş konuları. ben daha başladım bile sayılmaz..:KK43: çok mutsuzum... atanmak istiyorummm.......:KK14::KK14::KK14:

allah sabır versin şehit ailelerine biz bu kadar kahroluyoruz onları düşünemiyorum:KK43: kızlar lütfen zam değil güncelleme...

Türkçe öğretmenliği son sınıftayım. atama puanımız 89, ben en az 90 ve üstü almak zorundayım.:18: okul derslerimiz zaten yoğun. haftasonu dershanem var ama içimden pek çalışmak gelmiyor. bilgisayarın başında çok vakit harcıyorum...:KK5: günde 5 saat baktığım oluyor.:18: bu da ben de yorgunluk ve uyuma hissi doğuruyor... zaman daralıyor.. bütün arkadaşlarım yazdan bitirmiş konuları. ben daha başladım bile sayılmaz..:KK43: çok mutsuzum... atanmak istiyorummm.......:KK14::KK14::KK14:

Canım açtığın konuda da söyledim bişiyler.
Net başından kalkmak zorundasın.
Hemen olmaz zaten azaltarak vazgeçebilirsin.
Bu süre içinde de netten video izle, test çöz konu çalış.
Dert etme, kafana taktıkça kurtulamazsın.

Canım açtığın konuda da söyledim bişiyler.
Net başından kalkmak zorundasın.
Hemen olmaz zaten azaltarak vazgeçebilirsin.
Bu süre içinde de netten video izle, test çöz konu çalış.
Dert etme, kafana taktıkça kurtulamazsın.
sağol sevgi meleğim.. dediğin gibi netten uzak durmalıyım. beni tek oyalayan şey internet.. :/

X