2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Hanımlar,
Dershaneye gidenleriniz veya başlayacak olanlarınız varsa, hangisini tavsiye ederler? Ben Beylikdüzünde oturuyorum, ulaşım nedeniyle sıkıntılı bir nokta:) Önerilerinizi bekliyorum. Dershane bir araç nihayetinde ve SMMM STAJ BAŞLAMA SINAVINA hazırlanırkenede gördümki olay insanın kendisinde bitiyor. Sizin çalışmanız ve azminizle ilgili, samimi söylüyorum.

Bir de dergi aboneliği tavsiye edermisiniz, mesela yediiklim?

Önerilerinizi bekliyorum heyecanla,

Bu arada aramızda bebek bekleyenler var, hakikaten bu konuda çok cesur buluyorum arkadaşlarımı, ben daha korkudan o işe hiç bulaşmadım, inşallah sınavda iyi bir puan alırsam diye şartlıyorum kendimi. Ama şu var ki şu an bebek sahibi olmak içinde nasıl istekliyim bir bilseniz. Hayırlısı inşallah. Cesur arkadaşlarımı gönülden kutluyorum.

Aramıza hoşgeldin :)
Ben evli ve çocuklu değilim. bu yıl mezun oldum 22 olcam öünüzdeki ay.
Ama sanki çok kaybım varmış gibi hissediyordum.
Buraya konu açana kadar.
Okadar azimli ve istekli arkadaşları görünce bi rahatladım.
İsteklerim ve yapmak zorunda olduklarımın farkına daha iyi vardım.
Birşeyi istiyorsak ilk önce çalışmak gerek.
Bu ne dershane ne de başka birşeyler olur, insanın kendi ile alakalı dediğin gibi.
Ben dershaneye gitmiyorum. Ama kendimi evden bile olsa yeterli kıvama getirebileceğimi tarihin sonuna yaklaşırken anladım :)
yani gitmek zorunda değilsen gitme.
Dergi aboneliği olarak yediiklim güzel diyorlar ama ben abone değilim.

data ve diğer yayınlardan çalışıp videolarla destekliyorum.

Hanımlar,
Dershaneye gidenleriniz veya başlayacak olanlarınız varsa, hangisini tavsiye ederler? Ben Beylikdüzünde oturuyorum, ulaşım nedeniyle sıkıntılı bir nokta:) Önerilerinizi bekliyorum. Dershane bir araç nihayetinde ve SMMM STAJ BAŞLAMA SINAVINA hazırlanırkenede gördümki olay insanın kendisinde bitiyor. Sizin çalışmanız ve azminizle ilgili, samimi söylüyorum.

Bir de dergi aboneliği tavsiye edermisiniz, mesela yediiklim?

Önerilerinizi bekliyorum heyecanla,

Bu arada aramızda bebek bekleyenler var, hakikaten bu konuda çok cesur buluyorum arkadaşlarımı, ben daha korkudan o işe hiç bulaşmadım, inşallah sınavda iyi bir puan alırsam diye şartlıyorum kendimi. Ama şu var ki şu an bebek sahibi olmak içinde nasıl istekliyim bir bilseniz. Hayırlısı inşallah. Cesur arkadaşlarımı gönülden kutluyorum.

canım azim istek önce içimizden dershane eğer yararlanmasını bilirsek iyi tabiki .
ben öss hazırlanırken feme gitmiştim ama hiç memnun kalmadım ayrım yaptılar.
sonraki sene askeriyenin verdiği mehmetçik dershanesine gittim bedavaya askerler bize çok yardım ettiler hepsi çırpındı bir şeyler öğrenmemiz için ve onlar sayesinde üniversiteyi kazandım allah askerlerimize yardım etsin başımızdan eksik etmesin.
maddi durumumuz çok iyi değil emekli babam , ama babama rica ettim beni bu sene dershaneye yazdırdı .

şimdi dergi aboneliği iyi olur önerebilirim yediiklimin dergi aboneliği varmış güncel bir şekilde çalışırsın .
çalışmaktan başka çare yok birbirimizi destekleyip azime sokucaz . bende smmm hazırlandım hedefim mali müşavir olmaktı hatta bu yolla muhasebeyi seçtim sözel çıkışlı olmama rağmen bitirdim ama şimdi bakıyorum smmm adamdan saymıyorlar staj 3 yıla çıktı ve sınavı zorlaştırdılar büyükp bir rekabet var. ben muhasebe okuduğum yıllarda yaptığım stajlarda mali müşavirlik bürolarındaki adamlar bana sen bizim rakibimizsin deyip bişi öğretmiyorlardı öyle tuhaf bir meslek oldu . eğer müslümansan bu meslek yapılmaz oldu çünkü senden her türlü hileyi istiyorlar geliri düşük göster diyor vergiden kaçmak isteyen müşteilerle uğraşıyorsun o kadar köle gibi okuyorsun yükseliyorsun üç kuruşluk cahil adamların muhasebesini tutuyorsun adamların çıkarına dokun yiyorlar resmen seni.
ABD de mali müşavirler avukatlık konumundadır ticari davalara bakar, ülkemizde bu haklardan yararlanamıyorsun smmm milyarlarca para akıtıyorsun dosya açma şu para bu para büro açma en az 30 milyarparan gidiyor sonrası müşteri bekleme aman kalsın ben artık smmm hedefinden vazçetim kitaplarımıda kaldırdım çok istekli olan beni bile soğuttular bu meslekten en güzeli memurlukmuş daha yeni anladım...

canım azim istek önce içimizden dershane eğer yararlanmasını bilirsek iyi tabiki .
sonraki sene askeriyenin verdiği mehmetçik dershanesine gittim bedavaya askerler bize çok yardım ettiler hepsi çırpındı bir şeyler öğrenmemiz için ve onlar sayesinde üniversiteyi kazandım allah askerlerimize yardım etsin başımızdan eksik etmesin.
maddi durumumuz çok iyi değil emekli babam , ama babama rica ettim beni bu sene dershaneye yazdırdı .

şimdi dergi aboneliği iyi olur önerebilirim yediiklimin dergi aboneliği varmış güncel bir şekilde çalışırsın .
çalışmaktan başka çare yok birbirimizi destekleyip azime sokucaz . bende smmm hazırlandım hedefim mali müşavir olmaktı hatta bu yolla muhasebeyi seçtim sözel çıkışlı olmama rağmen bitirdim ama şimdi bakıyorum smmm adamdan saymıyorlar staj 3 yıla çıktı ve sınavı zorlaştırdılar büyükp bir rekabet var. ben muhasebe okuduğum yıllarda yaptığım stajlarda mali müşavirlik bürolarındaki adamlar bana sen bizim rakibimizsin deyip bişi öğretmiyorlardı öyle tuhaf bir meslek oldu . eğer müslümansan bu meslek yapılmaz oldu çünkü senden her türlü hileyi istiyorlar geliri düşük göster diyor vergiden kaçmak isteyen müşteilerle uğraşıyorsun o kadar köle gibi okuyorsun yükseliyorsun üç kuruşluk cahil adamların muhasebesini tutuyorsun adamların çıkarına dokun yiyorlar resmen seni.
ABD de mali müşavirler avukatlık konumundadır ticari davalara bakar, ülkemizde bu haklardan yararlanamıyorsun smmm milyarlarca para akıtıyorsun dosya açma şu para bu para büro açma en az 30 milyarparan gidiyor sonrası müşteri bekleme aman kalsın ben artık smmm hedefinden vazçetim kitaplarımıda kaldırdım çok istekli olan beni bile soğuttular bu meslekten en güzeli memurlukmuş daha yeni anladım...

ömrümüzü çürütyorlar başka bişiy değil.
bi manken demiş ya üniversite okumadım iyiki okumamısım şimdi güzel yerdeyim.
bir torpilin olcak istersen okuma.
of of şu sınavı kazansak da yolumuzu bulsak.
ailemde bekliyor benden :KK50:

ömrümüzü çürütyorlar başka bişiy değil.
bi manken demiş ya üniversite okumadım iyiki okumamısım şimdi güzel yerdeyim.
bir torpilin olcak istersen okuma.
of of şu sınavı kazansak da yolumuzu bulsak.
ailemde bekliyor benden :KK50:

haklısın canım :KK50: namusumuzla çalışmak istiyoruz ama engeller engeller
çalışıcaz birbirimize destek olucaz başka çaremiz yok
:KK70:

merhabalar
ben de kpss ye çalışmak istiyorum açık öğretim kamu yönetimi mezunuyum daha önce 1 kere denedim 73 aldım 80 alabilirsem şansım olur inşallah evliyim 1 çocuğum var haftada 6 gün sabah 8 akşam 6 çalışıyorum ailemden uzaktayım eşim benden de yoğun daha önce kadınlar kulübünün diyet forumuna katıldım işe yaradı sonra düşündüm neden kpss de de işe yaramasın ki aranıza katılmaya karar verdim kabul ederseniz tabi
şimdiye kadar datadan anayasa çalıştım matematikten 3 konu ama bu ara bir türlü adapte olamıyorum işler yoğun ama inşallah yakında biraz durulur sizlerden de destek alırsam başarırım inşallah

merhabalar
ben de kpss ye çalışmak istiyorum açık öğretim kamu yönetimi mezunuyum daha önce 1 kere denedim 73 aldım 80 alabilirsem şansım olur inşallah evliyim 1 çocuğum var haftada 6 gün sabah 8 akşam 6 çalışıyorum ailemden uzaktayım eşim benden de yoğun daha önce kadınlar kulübünün diyet forumuna katıldım işe yaradı sonra düşündüm neden kpss de de işe yaramasın ki aranıza katılmaya karar verdim kabul ederseniz tabi
şimdiye kadar datadan anayasa çalıştım matematikten 3 konu ama bu ara bir türlü adapte olamıyorum işler yoğun ama inşallah yakında biraz durulur sizlerden de destek alırsam başarırım inşallah

hoşgeldin canım En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

merhaba hoşbulduk

neler yapıyorsunuz ilk 1-2 sayfaya baktım ama geçmişi tam okuyamadım henüz

hoşgeldin cnm çocuklu bayağı kişi olduk.hamileleride çocuklu sayıyoruz:)) bendede 2 tane küçük var çalışması gerçekten çok zro sabah kalktım çalıştım ama gözümden uyku akıyor şuan:KK37:

ben de son bir aydır her akşam erken kalkıp çalışacağıma dair kendime söz veriyorum ama şimdiye kadar (kendime haksızlık etmeyeyim) erken kalktığım oldu 3-4 kez ama onda da ütü yaptım ben ev işlerini yetiştiremiyorum ki önce onlardan kurtulmam lazım ama sabah çalışmak isabetli akşam kesinlikle çalışamam yorgun yorgun

merhabalar

hoşgeldin canım neden olmasın :)
diyet gruplarıyla bende 6 kilo vermiştim geçen ay :)
birlikten kuvvet doğarmış çalışalım kazanalım

kızlar bugün bizim bölümden(matematik) arkadaşımla konuştum dersanede öğretmenlik yapıyordu oda.bu yıl atanmış valilikte çalışıyormuş.90 almış 106 net yapmış.
gece 12 den sabah 6 ya kadar çalışmış.6 da yatıp 1 gibi kalkmış öğlen.kahvaltı yürüyüş falan yapıp sonra derse oturmuş akşam 8-9 a kadar yoğun olarak çalışmış.tarih vatandaşlık hep yazdım diyor.akşam 9 dan 12 ye kadar dizi izlemiş.sonra yine ders çalışmış.tabi bekar.evli olsa bu düzeni kuramazdı.bana böyle uygun oldu böyle düzen kurdum dedi.martta başlamış çalışmaya..istersen yaparsın diyor.off inşallah yaaa

Motive ediyor böyle atama haberleri insanı. Darısı başımıza inşallah. Ne diyelim. İstedikten sonra olacağına eminim. Önemli olan gerçekten istemek ve azmetmek.

zaten kazanan arkadaşlar genelde hep şunu söylediler bana : ki ben ingilizcecyim..günde en az 8 saat mutlaka çalıştım,ve başlarda günlük 300 soru sonlara doğru 600 soru çözdüğüm zaman oldu ki bunu bikaç arkadaşım aynı şekilde söyledi..bol soru çk önemli...

Aramıza hoşgeldin :)
Ben evli ve çocuklu değilim. bu yıl mezun oldum 22 olcam öünüzdeki ay.
Ama sanki çok kaybım varmış gibi hissediyordum.
Buraya konu açana kadar.
Okadar azimli ve istekli arkadaşları görünce bi rahatladım.
İsteklerim ve yapmak zorunda olduklarımın farkına daha iyi vardım.
Birşeyi istiyorsak ilk önce çalışmak gerek.
Bu ne dershane ne de başka birşeyler olur, insanın kendi ile alakalı dediğin gibi.
Ben dershaneye gitmiyorum. Ama kendimi evden bile olsa yeterli kıvama getirebileceğimi tarihin sonuna yaklaşırken anladım :)
yani gitmek zorunda değilsen gitme.
Dergi aboneliği olarak yediiklim güzel diyorlar ama ben abone değilim.

data ve diğer yayınlardan çalışıp videolarla destekliyorum.

Kaybın yok güzelim, daha yaşın çok genç. Ben 32'ye gircem, ama görüldüğü üzere döndüm dolaştım, yine memurluk için sınava döndüm. Çok pişmanım geçmişte neden asılmamışım, torpilim olmadan özel sektör neyimeymiş. Özel sektörde bir süre çalıştım, ama anladımki boşa geçmiş yıllar. Senin bunu erken farkedip memurluğa azmetmen akıllıca bir karar.

yeni gelen arkadaşlarım hoşgeldiniz :KK71:

gerçekten insan isteyince her şey olur düzgün bir ders programı uygulamamız lazım yoksa çok zor oluyor :KK43:
bir tanıdığım ders çalışırken bilgisayardaki videolardan çok yararlanmış . telefonuna sesini kaydediyormuş kulaklığı takıyormuş dinliyormuş otobüste vs. bu da güzel bir taktik arkadaşlar.

yeni gelen arkadaşlarım hoşgeldiniz :KK71:

gerçekten insan isteyince her şey olur düzgün bir ders programı uygulamamız lazım yoksa çok zor oluyor :KK43:
bir tanıdığım ders çalışırken bilgisayardaki videolardan çok yararlanmış . telefonuna sesini kaydediyormuş kulaklığı takıyormuş dinliyormuş otobüste vs. bu da güzel bir taktik arkadaşlar.

ve bu dediğim arkadaşım 88 puanla istanbul adli tıpa atandı ve lisede düz lise sözel çıkışlıydı 0 matematiği vardı azim edip çalıştı 25 mat yapmış.

Açıkçası staja başladıktan sonra benimde fikirlerim evrim geçirdi ve neden bu emeği KPSS ye vermedim diye baya hayıflandım kendime, torpil diye kafayı şartlandırmışız, sanki özel sektör çok farklı gibi:) Oysaki çevremde atanan insanlar oldu, onları görünce umutlarım yeşerdi. Mali müşavirlik güzel bir meslek, prestijli ama arka planında ne bilim, hiç bana göre değilmiş. Dediğin gibi meslek mensupları hiç yardımcı olmuyorlar, staj yeri bulmak büyük mesele. Bunları görünce iyice soğudum. Enerjimi memurluk sınavına harcıyayım dedim kendi kendime, 3 yılın gözümde büyümesi değilde hem maddi hem manevi olarak çektiklerime değecekmi, işte o konuda net olamadım. Ve değmeyeceğine karar verdim. Hayırlısı olsun. İsteyen arkadaşlarda sakın yanlış anlamasınlar, bana göre değilmiş, belki başka bir arkadaşımın idealiyse daha farklı düşünür, benim idealim değildi, ortamıda gördüm iyice soğudum. Hayırlısı artık bu sınava, çok çalışmalıyızzzzzzzz:) Umutlandım bu yazışmaları okuyunca, aslında bu konu başlığını başlatan arkadaş çok büyük bir hayır yapmış. İnsanlara umut dağıtıyor ve motive ediyor süreç ile ilgili paylaşımlarda bulunmak.

önemli olan insanın içinden gelmesi yoksa hepsi boş sen notlara bakarsın notlar sana dershanede hikaye özel derste eğer başarmak istiyorsan kesin yaparsın yeterki istikrarlı ol

X