2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

deneme çözdüm. 79 net:KK14:

hep 75-79 arası gidip geliyorum . bi kere 83 yaptım.

vatandaşlık eksik türkçeden 5 yanlışım var. ikisini düzeltmem lazım:KK14:

bi deneme daha çözdüm. 79,75 net. neden yükselmiyo diye üzülüyodum. azıcık yükselmiş. hihihi:KK35:

bi deneme daha çözdüm. 79,75 net. neden yükselmiyo diye üzülüyodum. azıcık yükselmiş. hihihi:KK35:
:))
Sen daha çok çalış daha da yükselir ama çalışırken bildiğin derslere değil daha çok yanlış yaptıklarına eksik konularını bilirsin onlara ağırlık ver o zaman yükselir işte netler

:))
Sen daha çok çalış daha da yükselir ama çalışırken bildiğin derslere değil daha çok yanlış yaptıklarına eksik konularını bilirsin onlara ağırlık ver o zaman yükselir işte netler

vatandaşlık ve matematik :))

yargı ve idare hukuku bitirecek beni :) mat. dan da eksik konum çok. temelim yoktu. şimdi 10-15 net yapıyorum. insanlık için küçük ama benim için büyük bi adımdı bu :))
o yüzden mat.dan hala konu çalışıyorum.
konu çalışıyorum hala deyince kendim bile şaştım kendime :KK53:

Yargı deneme,
tam olarak 99 net.
bi ara 110 ları görmüştüm ama bol bol tekrar yapmam lazım peff sıkıldım bitsin artık :KK43:

Yargı deneme,
tam olarak 99 net.
bi ara 110 ları görmüştüm ama bol bol tekrar yapmam lazım peff sıkıldım bitsin artık :KK43:
netlere çok takılma sevgi meleği, tabi önemli gidişatı görmek açısından ama gerçek sınav hiç denemeler gibi gelmiyor. Ben son girdiğim denemede 85 net mi ne yaptım gerçek sınav 98,75 net geldi. Hatta evde çözdüklerimde 80 neti bile gördüm. Son haftalarda yaptığım işlem hataları soruları yanlış anlama, okuma hataları hat safhada idi. Bunalmıştım bıkmıştım netlerim düşüşe geçmişti bunlar normal şeyler koskoca bir sene çalışıyorsun ve yorgunluk çöküyor sınav stresi bir yandan. Ama geçmiş yılların sorularını çözüp rahatlayın çünkü çözünce anlıyorsunuz ki koca bir yıl boş yere çalışmışsınız :))) Çünkü bazı sorular var ki çözdüğünüz sorularla çalıştığınız konularla hiç alakası yok ya mantık yürüteceksiniz ya da sallayacaksınız ve herkes aynı durumda kimisi panikleyecek kimisi sakince düşünüp doğru cevabı bulacak. O yüzden takmayın kafaya bütün bir sene boşa çalıştınız şimdi de içinizi rahatlatmak için çalışıyorsunuz çünkü kpss sorularını çalışmadan mantık yürüterek yapabilir iyi bir puan alabilirsiniz öyle düşünün. Tabii çalışmaların bir kısmı boşa gitmedi çalıştığınız yerlerden de soru gelecek ama gerçekten bazı sorular varki ben bunun için mi o kadar ayrıntı öğrendim çalıştım gece gündüz bunu çalışmayan adam da yapar diyeceksiniz.
Netiniz ister 70 olsun ister 80 eğer sınavda sakin olursanız 10-20 puan üstünü alabilirsiniz biraz da şans faktörü etkili. Genel kültür adı üstünde çalışmayla olmuyor biraz da birikim gerektiriyor bence. Genel yetenekte de öyle sorular oluyor matematikte hiç karşılaşmadığınız tarzda bir mantık sorusu çıkabilir karşınıza sınavda rahat rahat düşünüp çözüme ulaşmak önemli. Ben bu soruyu ilk defa görüyorum napcam diye paniklemeyin. Son haftalarda da strese girmeden rahat rahat bol bol konu okuyun genel kültürden soru çözmekten daha çok faydası olacaktır emin olun. Soru çözmeyin denemeler dışında bence :KK66:)
Herkese iyi çalışmalar:KK3:

netlere çok takılma sevgi meleği, tabi önemli gidişatı görmek açısından ama gerçek sınav hiç denemeler gibi gelmiyor. Ben son girdiğim denemede 85 net mi ne yaptım gerçek sınav 98,75 net geldi. Hatta evde çözdüklerimde 80 neti bile gördüm. Son haftalarda yaptığım işlem hataları soruları yanlış anlama, okuma hataları hat safhada idi. Bunalmıştım bıkmıştım netlerim düşüşe geçmişti bunlar normal şeyler koskoca bir sene çalışıyorsun ve yorgunluk çöküyor sınav stresi bir yandan. Ama geçmiş yılların sorularını çözüp rahatlayın çünkü çözünce anlıyorsunuz ki koca bir yıl boş yere çalışmışsınız :))) Çünkü bazı sorular var ki çözdüğünüz sorularla çalıştığınız konularla hiç alakası yok ya mantık yürüteceksiniz ya da sallayacaksınız ve herkes aynı durumda kimisi panikleyecek kimisi sakince düşünüp doğru cevabı bulacak. O yüzden takmayın kafaya bütün bir sene boşa çalıştınız şimdi de içinizi rahatlatmak için çalışıyorsunuz çünkü kpss sorularını çalışmadan mantık yürüterek yapabilir iyi bir puan alabilirsiniz öyle düşünün. Tabii çalışmaların bir kısmı boşa gitmedi çalıştığınız yerlerden de soru gelecek ama gerçekten bazı sorular varki ben bunun için mi o kadar ayrıntı öğrendim çalıştım gece gündüz bunu çalışmayan adam da yapar diyeceksiniz.
Netiniz ister 70 olsun ister 80 eğer sınavda sakin olursanız 10-20 puan üstünü alabilirsiniz biraz da şans faktörü etkili. Genel kültür adı üstünde çalışmayla olmuyor biraz da birikim gerektiriyor bence. Genel yetenekte de öyle sorular oluyor matematikte hiç karşılaşmadığınız tarzda bir mantık sorusu çıkabilir karşınıza sınavda rahat rahat düşünüp çözüme ulaşmak önemli. Ben bu soruyu ilk defa görüyorum napcam diye paniklemeyin. Son haftalarda da strese girmeden rahat rahat bol bol konu okuyun genel kültürden soru çözmekten daha çok faydası olacaktır emin olun. Soru çözmeyin denemeler dışında bence :KK66:)
Herkese iyi çalışmalar:KK3:

Denemem, ,insan psikolojik olarak denemelerden yüksek yaptığınıda görmek istiyor.
Ama haklısın denemelere güvenmemek lazım.
Bende tekrarlara başladım işte
Deneme haricinde soru çözemiyorum zaten soru bankalarım filan kaldı öyle
Napcam bilmiyorum vallahi:KK25:
Rahatlık konusunda çoook haklısın
dün gece online deneme vardı tg akademik sürecin
onu çözeyim dedim nete girmişken
netten soru mu çözülür işte hep yanlış işaretlemişim
48 net görünce napıcamı şaşırdım
resmen panikledim :KK53:
sonra kendi kendimi telkin ettim senin gibi herşeyin yolunda gittiğini sınav anının çok güzel geçeceğini düşünüyorum :)
Ben elimden geleni yapıyorum gerisi nasip artık

Denemem, ,insan psikolojik olarak denemelerden yüksek yaptığınıda görmek istiyor.
Ama haklısın denemelere güvenmemek lazım.
Bende tekrarlara başladım işte
Deneme haricinde soru çözemiyorum zaten soru bankalarım filan kaldı öyle
Napcam bilmiyorum vallahi:KK25:
Rahatlık konusunda çoook haklısın
dün gece online deneme vardı tg akademik sürecin
onu çözeyim dedim nete girmişken
netten soru mu çözülür işte hep yanlış işaretlemişim
48 net görünce napıcamı şaşırdım
resmen panikledim :KK53:
sonra kendi kendimi telkin ettim senin gibi herşeyin yolunda gittiğini sınav anının çok güzel geçeceğini düşünüyorum :)
Ben elimden geleni yapıyorum gerisi nasip artık

tabiki insan yüksek netleri görmek istiyor , üstelik yüksek net yapınca moralin keyfin yerine geliyor ama olur da düşük netler gelirse moralinizi bozmayın sonuçta onlar gerçek sınav değil. Her zaman gerçek sınavda en yüksek netinizi yapacağınızı düşün. Bir de dediğim gibi insan son haftalarda aşırı yorgun dikkatsiz oluyor koca bir yılın yorgunluğu çöküyor o yüzden netler düşebiliyor ama gerçek sınavda inanın öyle olmuyor, pür dikkat oluyorsunuz istem dışı böyle oluyor ve saçma hatalar yapmıyorsunuz.

Soru bankaları da kalsın onları düşünüp stres yapmayın hiç. Benim de bir sürü kitabım kaldı sonuçta yeterli puanı da aldım sayılır. Üstelik o kitaplar bitseydi de aynı puan alırsınız bitmese de çünkü kitaptaki sorular çıkmıyor ki ösym mantığını piyasadaki kitaplar pek tutturamıyor. Belli başlı kalıp sorular var hem piyasadaki kitaplarda çıkan hem kpssde çıkan sorulardır onlar ve onları zaten şimdiye kadar öğrenmişsinizdir.

Bir sene boyunca çalıştınız. Bu 3 hafta üstüne cila gibi düşünün, zaten şuan herkes sınava hazır şimdi bile girseniz sınava çok iyi puanlar alırsınız bence.Bilmediğiniz sorular sınavda mutlaka olacaktır bu ne yaa diyeceksiniz sınav anında ama toplasan 2-3 soruyu geçmeyecek her dersten ve onları da mantık yürüterek doğru yapacaksınız.

Dün sabahtan akşama kadar ders çalıştığım için bugün hemen oturmak istemedim derse biraz beynim rahatlasın
Nitekim iyi de geldi biraz duruldu beynim
Birazdan başlarım derse sabaha kadar yolu var :KK70:

Denemem, yorumların için çok teşekkür ederim öyle moral oluyor ki bilemezsin
İyi ki varsın :KK16:

Sagopam, inşallah güzel geçer stres yapmamaya çalışıyorum

canlar tam gaz çalışma aöf büt var 1 dersten giricem şimdi ona çalışıyorum
hafta sonu ihtiyacın aç konu kapa soru diye bir kitabı var onu aldım çok begendim
güzel tekrar oluyor tavsiye ederim

canlar tam gaz çalışma aöf büt var 1 dersten giricem şimdi ona çalışıyorum
hafta sonu ihtiyacın aç konu kapa soru diye bir kitabı var onu aldım çok begendim
güzel tekrar oluyor tavsiye ederim

sınava önlisanstan gireceksin değil mi ? açıköğretim kaçıncı sınıfsın? ben son sınıftım alttan bir ders bıraktım önlisanstan sınava girmek için ama gecenlerde bir arkadaş alttan tek dersin olsa bile sınava girsen puan alsanda atanamıyorsun dedi bende şüpheye düştüm:26: bende bir ösym bürosundaki kişiye telefonda sorum adam bana alttan bir ders bırak mezun olma dedi o zaman önlisanstan girebilirsin dedi bende öyle yaptım ama arkadaşın dediği doğru olabilir mi bu konuda bilgin var mı?
yada bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?:nazar:

sınava önlisanstan gireceksin değil mi ? açıköğretim kaçıncı sınıfsın? ben son sınıftım alttan bir ders bıraktım önlisanstan sınava girmek için ama gecenlerde bir arkadaş alttan tek dersin olsa bile sınava girsen puan alsanda atanamıyorsun dedi bende şüpheye düştüm:26: bende bir ösym bürosundaki kişiye telefonda sorum adam bana alttan bir ders bırak mezun olma dedi o zaman önlisanstan girebilirsin dedi bende öyle yaptım ama arkadaşın dediği doğru olabilir mi bu konuda bilgin var mı?
yada bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?:nazar:

bende 4.sınıfa geçtim önlisanstan giricem sende mezun olmadığın için önlisanstan girebilirsin
arkadaşın yanlış biliyor sonuçta alttan dersin var sen daha mezun değilsin ki lisanstan girmeye
hak kazanıyorsun 3.sınıftan sonra ama lisanstan girsende mezun olana kadar atamalarda lisanstan tercih yapamazsın
ataman olmaz

kızlar bu TBMM nin mali denetimini anayasa mah. sayıştay dan yardım alarak yamıyor muydu? şimdi başka bir kaynakta 2010 değişikliği ile sayıştay tarafından denetlenir diyor.
bir de bu siyasi partilerin kapatma davası benim çalıştığım kitapta 3/5 çoğunluk gerekiyor yazıyodu bu kitapta 2/3 yazıyo öğrendiğim her şey birbirine girdi vallahi illallah ettim :KK37:

kızlar bu TBMM nin mali denetimini anayasa mah. sayıştay dan yardım alarak yamıyor muydu? şimdi başka bir kaynakta 2010 değişikliği ile sayıştay tarafından denetlenir diyor.
bir de bu siyasi partilerin kapatma davası benim çalıştığım kitapta 3/5 çoğunluk gerekiyor yazıyodu bu kitapta 2/3 yazıyo öğrendiğim her şey birbirine girdi vallahi illallah ettim :KK37:
her kitap değişik olabiliyor cnm belki basımı yanlış olmuştur böyle çok kaynaktan çalışınca kafa allak bullak oluyor :)))))) allah yardımcın olsun cnm:KK9:

bende 4.sınıfa geçtim önlisanstan giricem sende mezun olmadığın için önlisanstan girebilirsin
arkadaşın yanlış biliyor sonuçta alttan dersin var sen daha mezun değilsin ki lisanstan girmeye
hak kazanıyorsun 3.sınıftan sonra ama lisanstan girsende mezun olana kadar atamalarda lisanstan tercih yapamazsın
ataman olmaz

bende öyle düşünüyordum dediğin gibi mezun değilim ki bilerek de mezun olmak istemedim alttan ders bıraktım önlisanstan sınava girmek için kaydımıda yenilemeyeceğim atanana kadar atandıktan sonra devam eder lisans olurum diye düşünüyorum inşallah kaznıpta atanırsam tabii teşekkür ederim canım moralim çok bozulmuştu :KK50: arkadaş; sen boşuna giriyorsun puan alsanda atanamazsın ki demişti bende lisans mezunu değilim olmayacağımda nasıl atanamıyorum demiştim
yani mezun olmadığım için yani lisans olmadığım için önlisanstan atamam olur kısacası bu değil mi?:KK76:

bende öyle düşünüyordum dediğin gibi mezun değilim ki bilerek de mezun olmak istemedim alttan ders bıraktım önlisanstan sınava girmek için kaydımıda yenilemeyeceğim atanana kadar atandıktan sonra devam eder lisans olurum diye düşünüyorum inşallah kaznıpta atanırsam tabii teşekkür ederim canım moralim çok bozulmuştu :KK50: arkadaş; sen boşuna giriyorsun puan alsanda atanamazsın ki demişti bende lisans mezunu değilim olmayacağımda nasıl atanamıyorum demiştim
yani mezun olmadığım için yani lisans olmadığım için önlisanstan atamam olur kısacası bu değil mi?:KK76:

önlisans olarak gireceğin için atanıyorsun ama atamadan önce lisans olmaman lazım

EVET CANIM ATANIYORSUN sen çalışmana bak moralini bozma sorun yok yani :)

saolun kızlar bir an korkuya kapıldım ama çalışmayı bırakmadım bırakmamda denemelerim iyi Allahın izniyle bu sefer olacak inşallah rabbim hepimizin emiğinin karşılığını verir

nasıl gidiyor kızlar? Bu hafta bol bol konu tekrarı yapın hiç durmadan okuyun. 8-9 saat çalışın. Önceki günlere göre son haftalar daha verimli geçiyor. Herkese iyi çalışmalar :KK66:

X