2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

ya sevgi meleği sana cevap yazmayayım diyorum ama satır aralarındaki mesajlar o kadar işgilli ki, öncelikle şunu belirteyim ağlayana belki 90-100 arası net az arkadaşım, belki bu insan 105 hatta 120 net belirledi ki ağlıyor, çünkü bu insan belki yeni doğum yapmıs bir anne belki 9 ay ailesiyle vakit geçirmeyen bir genç belki üç beş kuruşunu da deshaneye veren yeni mezun... neden bu kadar yıpratıyosun bizi? neden? bende netlerime baktım. türkçeden 23ün altında değillim( hatırlamadım sorular var artabilir) tarihten 28 doğru, coğrafya anayasa keza 20 fln, mat. bakamadım. herhangi birine iyi gibi değil mi? ama bana kötü yahu. bildiğin batırmışım. neden? çünkü türkçede doğru yapmama rağmen oyalanmış ve istediğim kadar soru işaretleyememişim. kuru gürütü. tam da bize yakışan bu. gelmiş geçmiş tüm emek hırsızları sağolsun biz kurugültüyüz. neyse arkadaşım umarım sınavın iyi geçer, umarım bizim içimize düşen şüphe sende var olmaz, umarım umarım umarım... zor ama umarım torpilsiz istediğin yere atanırsın.. bak ben 2008 de önlisans mezunuyken bu sınava girdim. ve daha iyi netler çıkardım. benim girdiğim 2008 sınavında böyle seyler yoktu ve hiç çalışmadan sıfır tarih cografya bilgisiyle 78 puan aldım. bir yerlerde bir yanlış var arkadaşım. belki sistemde belki zihinlerimizde bilemiyorm. yolun açık olsun..

Yakamozcum, ben seni bu topiğin açıldığı zamanlardan beri tanıyorum, biliyorum. Lafım çalışıp emeğine ağlayanlara, üzülenlere değil. Beni anlamak istediği gibi anlıyor herkes. Ben kimsenin emeğine laf atmıyorum. Dün hakaret, küfür eden adamın bugün oh kurtardık iptal olmasın demesinde, o kadar grup kurulup yürüyüş yapılmasına karar verip 20 kişi kişi gitmesinde bende bir bit yeniği ararım. Ben hakkı yenen insanlara üzülmüyor muyum sanıyorsun? 1 yıldır burda kendimizi yırtıyoruz be arkadaşım. Nasıl oluyor da hala laf sokabileceğimi düşünüyorsun. Açıklamamı da yapmıştım oysa. Lafım, sitemim dün sövüp bugün gülenlere, dün ağlayıp bugün bir şey olmamış gibi devam edenleredir. Üstüne alınma lütfen. Eğer söylediklerimde en ufak bir art niyet, büyüklük taslamak varsa allah cezamı versin ne diyim daha. Bende giricem o sınava. Büyük konuşur muyum hiç.
Neyse, beni kötü bil farketmez ama amacım burda kimseyi kırmak değildir. Umarım bu defa beni anlarsın..

Son düzenleme:
Denemem bişi sormak istiyorum ben sana.
Sen bizim gibi son iki ay kala konu çalışıyormuydun.
Çalışıyorduysan mesela bi konuya kaç saatini ayırıyordun?

Yakamozcum, ben seni bu topiğin açıldığı zamanlardan beri tanıyorum, biliyorum. Lafım çalışıp emeğine ağlayanlara, üzülenlere değil. Beni anlamak istediği gibi anlıyor herkes. Ben kimsenin emeğine laf atmıyorum. Dün hakaret, küfür eden adamın bugün oh kurtardık iptal olmasın demesinde, o kadar grup kurulup yürüyüş yapılmasına karar verip 20 kişi kişi gitmesinde bende bir bit yeniği ararım. Ben hakkı yenen insanlara üzülmüyor muyum sanıyorsun? 1 yıldır burda kendimizi yırtıyoruz be arkadaşım. Nasıl oluyor da hala laf sokabileceğimi düşünüyorsun. Açıklamamı da yapmıştım oysa. Lafım, sitemim dün sövüp bugün gülenlere, dün ağlayıp bugün bir şey olmamış gibi devam edenleredir. Üstüne alınma lütfen. Eğer söylediklerimde en ufak bir art niyet, büyüklük taslamak varsa allah cezamı versin ne diyim daha. Bende giricem o sınava. Büyük konuşur muyum hiç.
Neyse, beni kötü bil farketmez ama amacım burda kimseyi kırmak değildir. Umarım bu defa beni anlarsın..

sevgi meleği biliyorum, anlıyorum.. bu sınav hakkında söylenenler seni de çok etkiliyor. biliyorum. bizi de çok etkiledi arkadaşım. çünkü inan ben hem işte çalışırken hem bu sınava hazırlandım. ilk başlarda beni evet, hatırlarsın, ama sonra gördün mü burada? görmedin çünkü ben, bu siteye bile ders çalışmak için sadece baktım, yorum yazmadım.. saniyelerimi dakikalarımı saydım. böyle hazırlanan insanlar var bu memlekette. ben anlıyorum seni çünkü bende bu yollardan geçtim. öss dgs... ya ben hayatımda sadece iki sınava çok iyi hazırlandım sevgi meleği.. biri dgs diğeri bu. ilkinde neler çektiğimi bir ben bir Allah bilir.. o yüzden ben sınava hazırlanan herkesi anlayabiliyorum ve son yıllarda çıkan skandallara tepki gösteriyorum, bak ben 2010 daki sınava girmedim ama çıkan haberlere haksızlıklara kendi sınavım haksızlığa uğramış kadar öfkelendim çünkü biliyordum ki bugün onlara yarın bana,öbür günde sana arkadaşım..

herneyse, tekrar söylüyorum önlisans kpss sınavına girecek arkadaşlara başarılar diliyorum, biz bu sınava girdik bitti.. umarım hiç bir şaibeyle sınavınız anılmaz sizde gönül rahatlığı ile atanırsınız...

87.5 netim var utanıyorum resmen Türkçeden 8 yanlış ama hakkettim çünkü çalışmadım tÜRKÇEME güvendim kızlar şimdi sıralamayı merak ediyorum :KK43:

sevgi meleği biliyorum, anlıyorum.. bu sınav hakkında söylenenler seni de çok etkiliyor. biliyorum. bizi de çok etkiledi arkadaşım. çünkü inan ben hem işte çalışırken hem bu sınava hazırlandım. ilk başlarda beni evet, hatırlarsın, ama sonra gördün mü burada? görmedin çünkü ben, bu siteye bile ders çalışmak için sadece baktım, yorum yazmadım.. saniyelerimi dakikalarımı saydım. böyle hazırlanan insanlar var bu memlekette. ben anlıyorum seni çünkü bende bu yollardan geçtim. öss dgs... ya ben hayatımda sadece iki sınava çok iyi hazırlandım sevgi meleği.. biri dgs diğeri bu. ilkinde neler çektiğimi bir ben bir Allah bilir.. o yüzden ben sınava hazırlanan herkesi anlayabiliyorum ve son yıllarda çıkan skandallara tepki gösteriyorum, bak ben 2010 daki sınava girmedim ama çıkan haberlere haksızlıklara kendi sınavım haksızlığa uğramış kadar öfkelendim çünkü biliyordum ki bugün onlara yarın bana,öbür günde sana arkadaşım..

herneyse, tekrar söylüyorum önlisans kpss sınavına girecek arkadaşlara başarılar diliyorum, biz bu sınava girdik bitti.. umarım hiç bir şaibeyle sınavınız anılmaz sizde gönül rahatlığı ile atanırsınız...

Beni anladığın için teşekkür ediyorum. Şahsım tarafından, size yapılan herhangi bir hakaret yoktur. Ben sadece bugün ağlayan insanların, yarın susmasına anlam veremiyorum. Kopya meselesi çıktığında teselli ettiğim, destek olduğum arkadaşım dönüp bana bugün kendine çok güvenme dedi. Niye? Ben insan değil miyim, anlayamıyor muyum bunca insanın psikolojisini. İnan herkes gibi bu sınava hayallerimi, umutlarımı bağladım. Memur sıfatından, alacağım maaştan çok hayallerimi bağladım. Gitmek istediğim şehre başka türlü gidemem çünkü. Psikolojim bozuldu belki de. Durup durup ağlayasım geliyor, korkuyorum. Kendi başıma neler gelebileceğini bilmiyorum. Ya sınavda heyecanlanırsam ya olursa ya bu olursa diye tükendim. En son bu olaylarda sinirlerimi alt üst etti gerçekten inan bana. Bu topiği açtığım günden beri sosyal hayat 0, tv izlesem müzik dinlesem vicdan azabı. Sürekli, tarih, coğrafya çözen mala döndüm. İnsan içine çıkasım bile gelmiyor.
Umarım herkes hakettiği yeri kazanır ve hayatında istediği şekilde devam eder.

Denemem bişi sormak istiyorum ben sana.
Sen bizim gibi son iki ay kala konu çalışıyormuydun.
Çalışıyorduysan mesela bi konuya kaç saatini ayırıyordun?
Ben son bir ay kalaya kadar tüm konulara çalıştım. Ama son ay da konu çalıştım tekrar yaptım yani. Saat olarak tutmadım ama 2-3 kitaptan anlayarak okuyodum sonra da 2-3 kitaptan soru çözerek pekiştiriyordum her konuyu. Hedefim 50.000 soru çözmekti sınava kadar gerçekten de tam 50.000 oldu biraz küsüratı da vardı da onu tam hatırlamıyorum :)

87.5 netim var utanıyorum resmen Türkçeden 8 yanlış ama hakkettim çünkü çalışmadım tÜRKÇEME güvendim kızlar şimdi sıralamayı merak ediyorum :KK43:

berry31, bende türkçe çalıştım zor olacak diye ama benim de 6 yanlışım var o kadar çalışmaya rağmen. Çok bi şey farketmedi yani :)) Tabi çalışsaydın belki benden yüksen net yapardın bilemem ama moralini bozma diye dedim. Standard sapma da az kişinin yaptığı soruları yaptıysan etkiliyor diye biliyorum ben. Kimisi bölüme göre yapılıyor kimisi genel üzerinden yapılıyor diyor ama tam bilmiyorum bende. Puanlar gelince görürüz artık.

Sevgi meleği denemelerde başlarda 90ları göremiyordum sonra 90lara ulaşmıştım en son 100lere ulamıştım. Son bir ay içinde son girdiğim 5-6 denemede olsun evde çözdüklerimde olsun hiç 100 netin altına düşmemiştim. Ama gerçek sınavda 95 net geldi ama emin olamadıklarım var o yüzden daha düşük de gelebilr. Ama en düşük 90 net gelir kesin. Bakalım atanayım da güzel bir yere puan çok da önemli değil. Sonuçta elimden geleni yaptım ya. Keşke şunu şöyle yapsaydım ya da keşke daha çok çalışsaydım diyemiyorum çünkü çalıştım yani. Umarım sende istediğin yere atanırsın :) Bende istanbul dışında her yeri yazcam tabi güzel şehirleri :)

için rahat olması en önemlisi tühtüh vahvah demiyorsun gerçekten çok emek verdin çok çalıştın 95 nette iyidir iyi bir puan gelecektir eminim
istanbul olmasada olur yani hatta daha iyi olur bende ist.dan kaçmayı düşünüyorum bu şehir insanı çok yoruyor

ya sevgi meleği sana cevap yazmayayım diyorum ama satır aralarındaki mesajlar o kadar işgilli ki, öncelikle şunu belirteyim ağlayana belki 90-100 arası net az arkadaşım, belki bu insan 105 hatta 120 net belirledi ki ağlıyor, çünkü bu insan belki yeni doğum yapmıs bir anne belki 9 ay ailesiyle vakit geçirmeyen bir genç belki üç beş kuruşunu da deshaneye veren yeni mezun... neden bu kadar yıpratıyosun bizi? neden? bende netlerime baktım. türkçeden 23ün altında değillim( hatırlamadım sorular var artabilir) tarihten 28 doğru, coğrafya anayasa keza 20 fln, mat. bakamadım. herhangi birine iyi gibi değil mi? ama bana kötü yahu. bildiğin batırmışım. neden? çünkü türkçede doğru yapmama rağmen oyalanmış ve istediğim kadar soru işaretleyememişim. kuru gürütü. tam da bize yakışan bu. gelmiş geçmiş tüm emek hırsızları sağolsun biz kurugültüyüz. neyse arkadaşım umarım sınavın iyi geçer, umarım bizim içimize düşen şüphe sende var olmaz, umarım umarım umarım... zor ama umarım torpilsiz istediğin yere atanırsın.. bak ben 2008 de önlisans mezunuyken bu sınava girdim. ve daha iyi netler çıkardım. benim girdiğim 2008 sınavında böyle seyler yoktu ve hiç çalışmadan sıfır tarih cografya bilgisiyle 78 puan aldım. bir yerlerde bir yanlış var arkadaşım. belki sistemde belki zihinlerimizde bilemiyorm. yolun açık olsun..
şu yorumun beni anlatıyor arkadaşım.. koca sene gezme,kimseye vakit ayırma çalış ama sınava gelince affallayıp 3 saatte yetiştireme..aceleyle soruları yanlış oku ve çuvalla... emek vermeyen koca sene gününü gün eden kopyacılar sefasını sürsün ne diym.. :KK19:

Yorumunuza katilmakla beraber sunu da eklemek istiyorum kurugürültü yapmayip yaptigi yüksek netlere güvenenler bile atanamayabilir önündeki belkide binlerce kopya ceken yüzünden.Bu senede göstermelik birkac kisinin sinavini iptal ederler digerleri atanir tipki 2010da oldugu gibi olanda calisip siralamada geriye düsenlere olur

maaleseefff öyle olacak canım :KK50:

Kızlar bir bölgedeki fay hatları o bölgenin turizm etkinliklerini etkiler mi?
Kimi soruda evet diyor kimi soruda hayır, açıklayacak olan var mı?

kendimce yorum yapasım geldi bende etkileyeceğini sanmıyorum ülkemizde fayların geçtiği deprem riskinin olduğu bölgelerimizde gaytte turizme haraketli .yanlışmı düşünüyorum:26:

normalde etkilemez ama istisnası var peri bacaları tüf olduğu için fay hattından etkilenmiş üstelik turistte çekiyor. Hatta öyle bir kpss sorusu vardı tüm volkanik dağ ya da arazilerde turizm gelişmiş gibi bir şeydi yanlış şık oydu. Tümü dediği için.
Bir de kaplıcalar turizme girer mi diye düşündüm girmez sağlığa girer dimi? Ama şimdi aklıma geldi sağlık turizmi diye de bir şey var :)
O yüzden son kararım etkiler diyorum :)

olumsuz etkiler mi hayır derim.Olumlu etkilerminin cevabı evet olabilir çünkü :KK34: fay hatları ve sıcak su kaynakları ve kaplıcalar arasında parallellik olduğu için dolaylı da olsa etkiler

peribacalarının oluşumunda volkanik arazi ve rüzgar aşındırması var .Tektonizmayla ilgisi yok :KK34:

Tektonizma Volkanizmaya yol açmaz ancak kuvvetli volkanik hareketler depreme neden olabilir.Volkanik arazi ve volkan varlığı farklılık gösterebilir.Örneğin iç anadoluda volkanik dağ fazla ancak volkanik arazi azdır bunun nedeni volkanik dağların lav püskürtmesinin geniş alanlara yayılmaması.Ancak Doğu anadoluda volkanik arazi çok fazla oradaki volkanların geniş alanlı püskürmelerinden kaynaklı.:KK31:Fay hattıyla bir bağlantısı yok volkanizmanın.Ancak volkan yoksa volkanik arazi olmaz

Son düzenleme:
günaydın kızlar :) Nasıl gidiyor çalışmalar ?

Günaydın denemem, birazdan çıkacağım. Biraz tarih tekrarı ve mat çalışacağım. 5 6 yaprakda coğrafya testim kaldı dünden onu bitiririm. Zamanım kalırsa birkaç birşey daha eklerim artık

Tektonizma Volkanizmaya yol açmaz ancak kuvvetli volkanik hareketler depreme neden olabilir.Volkanik arazi ve volkan varlığı farklılık gösterebilir.Örneğin iç anadoluda volkanik dağ fazla ancak volkanik arazi azdır bunun nedeni volkanik dağların lav püskürtmesinin geniş alanlara yayılmaması.Ancak Doğu anadoluda volkanik arazi çok fazla oradaki volkanların geniş alanlı püskürmelerinden kaynaklı.:KK31:Fay hattıyla bir bağlantısı yok volkanizmanın.Ancak volkan yoksa volkanik arazi olmaz

kızlar volkanik dağları nasıl ezberlediniz bu gün sınavda çıktı . öleeeeee baktım ! . . kırıkları ezberledim ben volkan dağıda bi sürü yani . . . kodunuz modunuz var mı ? :KK5::KK5::KK5::KK5:

X