2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

evet sevgi meleği doğru söylüyorsun, genel kültür çok zor değildi ama eleyici sorular vardı bir de herkes türkçe matematik yaptığı için önce türkçe ve matematik ortalamanın üstü sorular olunca özellikle türkçede hızlı okumak yetmeyince süre sıkıntısı yaşadık. Herkes yaşamış hatta. Türkçede niye hızlı okumak yetmiyor onu sorarsan okuyup anlasak bile şıklar arasında çok kaldık iki şık arasında bazen 3 şık arasında hangisini seçsem diye düşünmek çok vakit alıyor insan karar veremiyor bir türlü. Birini işaretlemek zorundayız ama işte o seçim yok mu :)) bilmiyorum nasıl halledilir bu türkçe. Ben sınavdan önce türkçenin zor olacağını beklediğim için bir hafta türkçeye ayırdım yarımşar günden toplamda 1200 tane paragraf çözdüm o hafta, ama yine de çok işe yaradı mı bilmiyorum yaramıştır herhalde belki onu çözmesem daha da çok yanlış yapardım. Ama bu belli oldu yani sizin sınavda da türkçe zor olur kesin aynı kadro hazırlıyor çünkü o yüzden bence türkçeye yüklenin mutlaka :KK66:

O zaten Allahın emri Türkçeyle yatıp kalkıcaz. Ama işte ösym bu yıl dikkat ağırlıklı sormuş. Ben Türkçenin böyle zor geleceğini adım gibi biliyordum. Çünkü bu yıl hep Türkçeden vurdu sınavları. Sürede sıkıntı yarattı doğal olarak. Ama şekil a senin gibi çalışanlar öyle böyle birşey yapmaya gayret etti. Yorumları okuyorum küfür eden edene. Sorulara uzaydan gelmiş muamelesi yapan yapana. Ben yine de çalışacağım eksisi değil, artısı olacak muhakkak.

Sağlık olsun özka moralini bozma ben bulduğum cevaplara baktım matematiği pek hatırlamıyorum ama çoğu doğru gibi geldi çözümler tanıdık geldi yani türkçeyi hiç bilmiyorum hepsini yaptım ama zordu emin olamadım hiç birinden ve genel kültürü 25 dakikada yaptım panikten biliyo musun, matematikte de anlamak çok önemliydi zor değildi fazla ama konsantre olmadan yapılamayacak tarz sorulardı hep. Benim de çok iyi değil genel kültürden 10 yanlış kesin var üstü de gelebilir, bazı soruları aceleden yanlış okumuşum. 90 net çıkar diye düşünüyordum ama pek emin değilim yanlışları görünce emin olamadım genel kültürden 40 net ve üstü kesin gelecek ama GY ne olur onu bilemiyorum tabi.
Özel sektör konusunda da sana katılıyorum. Dediğim gibi belki bizim bölümdekilerin de sınavı kötü geçtiyse (inşallah :KK1: :KK1:) Yerleşiriz bi yerlere

Canım sen 90 ustu netı gecersen öpüp basına koy. Neden dersen bu sınav 2009dan daha zordu. 2009da nerdeyse 80 nete 80 puan gelıyodu dusun yani. Gecen senekı gıbı hesaplama puanını yani. 90 net bile yapsan ki daha fazla yapmıssındır en az 85 gelir. Benım şansım yok canım. Tahmını tarıhten 5 yanlıs cografyadan 4 yanlıs vatandaslık 2 yanlıs var, 40 net ya edıyo ya etmıyo. Mat 10 bos var hepsı dogru cıksa bıle turkceyle 45 net etmez. Turkcede dılbılgısı resmen salladım dıyebılırım. Yanı anlıyacagın benım netlere bi nane olmaz.:KK43:(

Cnım turkce su an evde de yağsam zorlanırım ama mat zor degıldı. Yanı 5 tane seçiçi soru vardu matematıkte ama ben vakıt yetıstıremedım. 10 bosum var. 10 bos ordan gıdınce zaten turkce de zor olunca gıttı benım sınav. Turkce zor olmasaydı belkı ordan kurtarırdık. GK cok kolay gıbı gozukuyor ama emın oldugum sorular yanlıs cıktı hep. Ismet ınonu dedım celal bayar cıktı, ıngıltereden yardım aldık dedım rusya cıktı. Bılmıyorum demekkı olacagı varmıs ama benım ıcın cok kötu oldu. Yasım 30 benım. Cocuk da ıstıyoruz ama tek maasla nasıl olucak. Şu an psıkolojım pek ıyı degıl saglıklı dusunemıyorum

Bu arada 2010 puanımla istanbul dısı 2,3 programcılık(muhendıs olarak programcı calıstırıyolar düşük maaşa) tutuyodu ama ben bu sene daha ıyı alırım dıye yazmadım. Ne bıleyım bu kadar kötü geçeceğini

Sınav psikolojisi bambaşka bir şey. Çok çok iyi anlıyorum ben senin duygularını. Hep anlatıyorum bak beni ailem 2 sene göndermedi üniversiteye. Sınava liseden sonra 2 yılını evde temizlik yaparak geçirmiş biri olarak girdim. Ne bir test ne bir konu bildiğin 0 yani. Sınava girdim türkçe çözdüm. Matematiği çözerken insanlar kağıdı verip çıkmaya başladı. Salonda saat de yoktu ve ben kalbim ata ata liseden kalmış bilgilerimle cevapladım. Tamamladığımda daha yarım saat var demişti gözetmen çok iyi hatırlıyorum. Sınavdan çıktığımda ölü gibiydim. Barajı geçemeyeceğimden çok emindim. Kimseyle konuşmadım, yemeden içmeden ağladım sonuçlar açıklanana kadar. Açıklandığında ea-1 puanım 260 küsürlü bişeydi. 4 yıllık fakülteye yetemese de bu bomboş halimle iyiydi yinede, okuyabilecektim en azından. Dgs çalışır kazanırım dedim. Ki kazandım da, burslulara yerleşecek puanım vardı geçen sene. Ama ailem ona da engel oldu. Aöf yaz yaz kpss dediler. Sonuç buralara kadar yine ders masasında gençlğimin baharında coğrafya, türkçe çözen bir mal oldum. Ne için? Bunca sınavlar yüzünden hep hayatı erteledik. Hep hayallerimizi bu kıytırık sınava bağladık. Diyeceğim o ki, üzülme ve sabret. Dua et. Rabbim senin için en hayırlı olanı verecektir. Şuan ne yapsan o hissi yok edemezsin. Zamanla iyi ki olmamış dediğimiz ne çok şey var değil mi?
En güzel mevkiiler senin olsun canım. Ben buradaki arkadaşlarımın çok iyi kalpli olduklarını biliyorum. Hepinizide çok sevdim..

Sınav psikolojisi bambaşka bir şey. Çok çok iyi anlıyorum ben senin duygularını. Hep anlatıyorum bak beni ailem 2 sene göndermedi üniversiteye. Sınava liseden sonra 2 yılını evde temizlik yaparak geçirmiş biri olarak girdim. Ne bir test ne bir konu bildiğin 0 yani. Sınava girdim türkçe çözdüm. Matematiği çözerken insanlar kağıdı verip çıkmaya başladı. Salonda saat de yoktu ve ben kalbim ata ata liseden kalmış bilgilerimle cevapladım. Tamamladığımda daha yarım saat var demişti gözetmen çok iyi hatırlıyorum. Sınavdan çıktığımda ölü gibiydim. Barajı geçemeyeceğimden çok emindim. Kimseyle konuşmadım, yemeden içmeden ağladım sonuçlar açıklanana kadar. Açıklandığında ea-1 puanım 260 küsürlü bişeydi. 4 yıllık fakülteye yetemese de bu bomboş halimle iyiydi yinede, okuyabilecektim en azından. Dgs çalışır kazanırım dedim. Ki kazandım da, burslulara yerleşecek puanım vardı geçen sene. Ama ailem ona da engel oldu. Aöf yaz yaz kpss dediler. Sonuç buralara kadar yine ders masasında gençlğimin baharında coğrafya, türkçe çözen bir mal oldum. Ne için? Bunca sınavlar yüzünden hep hayatı erteledik. Hep hayallerimizi bu kıytırık sınava bağladık. Diyeceğim o ki, üzülme ve sabret. Dua et. Rabbim senin için en hayırlı olanı verecektir. Şuan ne yapsan o hissi yok edemezsin. Zamanla iyi ki olmamış dediğimiz ne çok şey var değil mi?
En güzel mevkiiler senin olsun canım. Ben buradaki arkadaşlarımın çok iyi kalpli olduklarını biliyorum. Hepinizide çok sevdim..

canım ben de meslek lısesı magduruyum. Ben 2000 yılında mezun oldum lıseden. Ben mezun olmadan 1 yıl once sıstemı degıstırdıler. Yanı ben lıse2'deyken ımamhatıplerın onunu tıkıycaz dıye meslek lıselerının unıversıtede ıstedıgın yerı yazmasını engelledıler. Ben Anadolu tıcaret meslek lısesındeydım. Hocalarımız cok ıyıydı hatta 1. sınıfta tum derslerı bıyolojı dahıl ıngılızce gorduk. Ben EA mezunuyum ama EA olarak bır bölüm tercıh etme hakkım yoktu. Aslında hukuk ıstıyordum ve puanım da en ıyı fakulteye yetıyordu ama puanımızı kırdıkları ıcıj yazamadım. 2 yıllık bılg prog okudum ve DGS ıle gectım muhendıslıge. Zor da olsa verdım derslerımı.

Matematıgım cok ıyı olmadıgı ıcın korkuyordum ama kendımı baya ılerlettım. Son denemelerde full yaptıgım bıleoldu mat'ı. Ama meslektaslarım kadar ıyı degılmıs demekkı kı sınavda yetısmedı. Lıseden berı temelı cok ıyı olan örnek: denemem bu sınavda mat full bıle yapar. Ama bızler hep oncekı osym sınavlarına gore calıstık. Ales gıbı öncullu mat soruları arka arkaya gelınce de afalladık canım. Belkıde benım kadar calısmayan ama matematıgı ıyı olan benden ıyı yaptı. Buna emınım

30 yasımdayım ve su an yapabılecegım abska bısey yok. Özele devam etcem cocuk olayını unutmam lazım ama PCOS hastasıyım ve elımı cabuk tutmam lazım cunku cocugum hemen olcak dıye bısey yok. Kusura bakmayın baya ders yandım size

canım ben de meslek lısesı magduruyum. Ben 2000 yılında mezun oldum lıseden. Ben mezun olmadan 1 yıl once sıstemı degıstırdıler. Yanı ben lıse2'deyken ımamhatıplerın onunu tıkıycaz dıye meslek lıselerının unıversıtede ıstedıgın yerı yazmasını engelledıler. Ben Anadolu tıcaret meslek lısesındeydım. Hocalarımız cok ıyıydı hatta 1. sınıfta tum derslerı bıyolojı dahıl ıngılızce gorduk. Ben EA mezunuyum ama EA olarak bır bölüm tercıh etme hakkım yoktu. Aslında hukuk ıstıyordum ve puanım da en ıyı fakulteye yetıyordu ama puanımızı kırdıkları ıcıj yazamadım. 2 yıllık bılg prog okudum ve DGS ıle gectım muhendıslıge. Zor da olsa verdım derslerımı.

Matematıgım cok ıyı olmadıgı ıcın korkuyordum ama kendımı baya ılerlettım. Son denemelerde full yaptıgım bıleoldu mat'ı. Ama meslektaslarım kadar ıyı degılmıs demekkı kı sınavda yetısmedı. Lıseden berı temelı cok ıyı olan örnek: denemem bu sınavda mat full bıle yapar. Ama bızler hep oncekı osym sınavlarına gore calıstık. Ales gıbı öncullu mat soruları arka arkaya gelınce de afalladık canım. Belkıde benım kadar calısmayan ama matematıgı ıyı olan benden ıyı yaptı. Buna emınım

30 yasımdayım ve su an yapabılecegım abska bısey yok. Özele devam etcem cocuk olayını unutmam lazım ama PCOS hastasıyım ve elımı cabuk tutmam lazım cunku cocugum hemen olcak dıye bısey yok. Kusura bakmayın baya ders yandım size

Olur mu öyle şey, hepimizin derdi var insanız nihayetinde...
Bu sistem hepimizin hayatını kararttı gerçekten. Nereye kadar gider bilmiyorum. Bizden sonraki nesil çok vahim durumda, çok acıyorum. Şekil a, 4+4+4 sistemi. Yap boz tahtasına çevirdiler artık. Demiyim, ülkemdir vatanımdır diyorum ama onlar vatandaşlarına, bizlere bunu layık görüyorlar.
Baksana ortada dönen muhabbetlere. Yemin ederim Türkiye kadar eğitim sistemi yerlerde olan bir ülke yok. Kimse istediği mesleği okuyamıyor, yapamıyor. Bu yüzden kalkınamıyor bu ülke. İte kaka yaptırdıkları için işleri.
Süper diplomalarla atama yok diye ortada insanlar. Üstüne üstülük o kadar fen- edeb. lıları sokakta koydular bu sene. Formasyon haklarını ellerinden aldılar.
Sınavda kopya çekti diye kendi sınav yaptığı öğrenciye kendi dava açan tek ülkeyiz...

Özka sakın bebek meselesini ertleme.
GElen bir soluk bu dünyada yiyeceği rızkını çıkınına koyarda gelir.
Çünkü Rabbim verir onun geçim kaynağını.
Ben sen dedelerimiz hele fakir aileler yada fakir ve ahlaklı ailelerin çocuklarını düşün..
Sen yeterki Allah a dua et. ve gerisini ona bırak düşünme.
Herşeyde ama herşeyde bi hayır vardır.
Ben biliyorumki eğer puanın düşük gelirse önüne çok daha güzel bişey çıkacak.
Yada şöyle düşün o bebeği eline alıp kokusunu ve nefesini hissettiğin zaman iyiki hayatımın gidişatı bu yönde değişmiş diceksin.
Bunun garantisi var.
Çünkü neden biliyormusun
Düşen bi yaprağı dahi tayin eden Rabbim senin kpss sınavınla ilgili sonucunun ardından yaşayacaklarını hayli hayli tayin ediyor..
Dua ile inşallah..

Son düzenleme:
Özka sakın bebek meselesini ertleme.
GElen bir soluk bu dünyada yiyeceği rızkını çıkınına koyarda gelir.
Çünkü Rabbim verir onun geçim kaynağını.
Ben sen dedelerimiz hele fakir aileler yada fakir ve ahlaklı ailelerin çocuklarını düşün..
Sen yeterki Allah a dua et. ve gerisini ona bırak düşünme.
Herşeyde ama herşeyde bi hayır vardır.
Ben biliyorumki eğer puanın düşük gelirse önüne çok daha güzel bişey çıkacak.
Yada şöyle düşün o bebeği eline alıp kokusunu ve nefesini hissettiğin zaman iyiki hayatımın gidişatı bu yönde değişmiş diceksin.
Bunun garantisi var.
Çünkü neden biliyormusun
Düşen bi yaprağı dahi tayin eden Rabbim senin kpss sınavınla ilgili sonucunun ardından yaşayacaklarını hayli hayli tayin ediyor..
Dua ile inşallah..

Canım malesef benım esım aılesıne de yardım edıyor. O yuzden maddı durumu ayarlamadan bebek ısıne gırısmemıs mumkun degil. Bu nedenşe kpss benım ıcın çok önemliydi. Artık geçici bir iş bulup para bırıktırıp ondan sonra çocuk olayını düşünücez.

Canım malesef benım esım aılesıne de yardım edıyor. O yuzden maddı durumu ayarlamadan bebek ısıne gırısmemıs mumkun degil. Bu nedenşe kpss benım ıcın çok önemliydi. Artık geçici bir iş bulup para bırıktırıp ondan sonra çocuk olayını düşünücez.

Hakkında hayırlısı neyse o olsun cnm.İnşallah hayırlısıyla bi evlat sahibi olursun

arkadaşlar iyi akşamlar. öncelikle tüm sınava giren arkadaşlarım için hayırlı uğurlu olsun diyorum. benim sizlere bi sorum olacaktı. ben iktisat 4. sınıfa geçtim.Ne derece doğru yaptım bilmiyorum ama bu yıl kpss lisansa girmedim.ama b grubunda seneye atama yok diyolar. atama olmasa da sınav yapılıyormu? bunu öğrenmek istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim

Erres moralini bozma olan olmuş artık. Benim de bakınca o kadar çalışmama rağmen kötüydü yani girdiğim denemeler daha iyi geçiyordu. Bir de benden daha çok çalışan arkadaşlarım oldu denemelerde bnden daha yüksek alıyorlardı. Hepsi sınav sabahı stresten hasta oldular ayrıca türkçe zor olunca afallamışlar panik olmuşlar sınav anında pes edip bırakmışlar ben kazanamayacağım olmayacak bu iş diye vazgeçmişler, o yüzden yapabilecekleri soruları bile yapamamışlar 15 20 tane boş bırakanlar var süre yetişmediği için. .Psikoloji rahatlık çok önemli. Bir ay çalışıp sınava rahat girenle 1 yıl çalışıp o kadar çalıştım iyi yapmak zorundayım diye hisseden stres yapan adam bir olmuyor sınavda. Rahat olan bilmese bile mantık yürütüp yapıyor soruları ve öne geçiyor. Psikoloji cidden önemli.

Bir de sorulara bakınca farklıydı hiç denemelerdeki gibi değildi. Özellikle coğrafyası ve türkçesi çok farklı geldi bana. Piyasadaki sorular gibi değildi. Herkesin genel anlamda kötü geçmiş.Belki de düşük puan bile alsak yerleşiriz o yüzden. O dediğin soruda mesela menzil geçiyordu o hiç bi kitapta yoktu bir tek x yayıncılıkta karşılaştm onla ben. Benim de bilmediğim sorular vardı salladım mecbur 2 şıkka indirerek :) Hayırlısı olsun yaa napalım.

herkes benimle aynı şeyleri yaşamış bende sorun bende sanıyordum.türkçeyle boğuşunca dikkat dağılınca baana her soru cok zor geldi çünkü anlamadım .ozkaya katılıyorum en kolay vatandaşlıktı ama ondan bile 3 bosum var.tarihtede eminim sanıyordm yanlısmıs coğu.denemem olan oldu evet ama benim kendime inancım birkere daha gitti çok büyük beklentim olmamasına rağmen:KK25: kopya olayları bilmem ne bıktım artık sınvı çok kötü geçen biri olarak söylüyorum bir dha olsa kalem oynatacak rh hali içinde değilim psikolojik olarak hazırda değiilim.amaçları insanları psikoljk olarak yıldırmaksa kendi adıma söylim başardılar ... kopya varmıdır yokmudur bilemem fakat güvenlik tedbirlerinin sıkı olduğunu düşünmüyorm.ben neredeyse üzermde tek metal eşya olmadan gittim neredeyse diyorum düşünün ,gördüm ki alyansı küpeyi takan grmiş ee öyle giren varsa cep telefonu sokanda vardır herhalde.smdide biri sınavdan foto cekip twitlemiş.yeter valla kaçasım var :KK52:

ozka bu kadr ümitsizliğe kapılma dgs geçip 4 yıllık mühendisliği birde olmadığından bahsettğn matematkle bitirdiysen bundan snra kim tutar seni :)) bebek olayını etleme fikrine çok üzüldüm duru arkadaşımın yazdıklarına harfiyen katılıyorum .ALLAH gönlüne göre versin.

Arkadaşlar facebooktaki ''KPSS'nin iptali için dava açıyorum. Desteklerinizi bekliyorum''. grubuna katılmanızı bekliyoruz. 27 bin üye olduk. Tepki vermek yanlarında olmak istiyorsanız sizde katılın lutfen, destek olun.

emin olmamakla birlikte sanırım 95 ile 99 arası bir netim olacak yanlızca Türkçeden emin değilim.Yarın söylerim.Ama Türkçe zordu sizce 2009 dan daha zor bir sınav mıydı

emin olmamakla birlikte sanırım 95 ile 99 arası bir netim olacak yanlızca Türkçeden emin değilim.Yarın söylerim.Ama Türkçe zordu sizce 2009 dan daha zor bir sınav mıydı

Hayırlı olsun çok sevindim senin adına.Seni 2010 sayfasından tanıyorum.Allah hayırlısını nasip etsin inşallah hakkında..

çalışan rahat olan adam yapıyor işte :p Bence matematiği 2009 a göre çok çok basitti. Türkçede bence tarz değiştirmişlerdi ondan herkese zor geldi bir de şıklara çok benzer şeyler koymuşlar bakıyorun 2-3 şık da soruya olabilir gibi geliyor insan emin olamıyodu. Ya da tüm şıklar da alakasız gelebiliyordu. Bunun sebebi herkesin okuduğunu farklı anlayabilmesi Türkçeyi nereye çeksen oraya gider yani. Herkes okuduğundan farklı anlayınca kafasındaki cevabı şıklarda bulamadı tabi. Türkçesi 2009dan zor ama matematiği de kolaydı 2009a göre. Benim matematikte çözemediğim sorular olmuştu 2009'u ilk gördüğümde ama bu sene sadece son grafik sorusunda zorlandım aslında o da zor değilmiş son dakikada görünce iki dakikada çözdüm onu da. Ama matematik de değişikti açıkçası ALES tarzı olmuş biraz ben ALESe 3 kere girdiğim için soruları yadırgamadım. Ama sadece kpss tarzı soru çözen adamlar zorlanmış olabilir, tarz değiştirmişlerdi çünkü.

Arkadaşlar facebooktaki ''KPSS'nin iptali için dava açıyorum. Desteklerinizi bekliyorum''. grubuna katılmanızı bekliyoruz. 27 bin üye olduk. Tepki vermek yanlarında olmak istiyorsanız sizde katılın lutfen, destek olun.
Allah korusun :)) Ben bi daha girmek istemiyorum o kadar sevindim kurtuldum diyee :))
Bir de o kadar çok çalıştım ki düşük bile gelse umrumda değil bunaldım yoruldum elimden geleni yaptım sınavda da, ve de sınava bir daha da girsek değişen hiç bir şey olmayacak eminim. Aynı olaylar tekrar yaşanacak. Kopya varsa yine olacak, yoksa da yine olmayacak. Güvenlik alıyorlar sözde cep telefonu ile girenler mutlaka vardır yine olacak. Boş yere aynı stresi insanların yaşamasına gerek yok bence.

herkes benimle aynı şeyleri yaşamış bende sorun bende sanıyordum.türkçeyle boğuşunca dikkat dağılınca baana her soru cok zor geldi çünkü anlamadım .ozkaya katılıyorum en kolay vatandaşlıktı ama ondan bile 3 bosum var.tarihtede eminim sanıyordm yanlısmıs coğu.denemem olan oldu evet ama benim kendime inancım birkere daha gitti çok büyük beklentim olmamasına rağmen:KK25: kopya olayları bilmem ne bıktım artık sınvı çok kötü geçen biri olarak söylüyorum bir dha olsa kalem oynatacak rh hali içinde değilim psikolojik olarak hazırda değiilim.amaçları insanları psikoljk olarak yıldırmaksa kendi adıma söylim başardılar ... kopya varmıdır yokmudur bilemem fakat güvenlik tedbirlerinin sıkı olduğunu düşünmüyorm.ben neredeyse üzermde tek metal eşya olmadan gittim neredeyse diyorum düşünün ,gördüm ki alyansı küpeyi takan grmiş ee öyle giren varsa cep telefonu sokanda vardır herhalde.smdide biri sınavdan foto cekip twitlemiş.yeter valla kaçasım var :KK52:
Boşver Erres takma kafaya bu kadar kopyaydı şuydu buydu geçti kurtulduk öyle düşün. İyi ya da kötü geçti napalım. Hayat güzel devam ediyor :))

Neden herkes sınav tekrarlanırsa her şey pür-ü pak olacağını zannediyor. Soruları veren adam yine verir. Bu sefer daha beterleri yaşanır. Çekilmek istendiği yere çekiliyor bu konu...

canım tabi anlatacağız birbirimize yaşın daha otuz otuz beş değil o kadar üzme kendini ama haklısın sınav insanın psikolojisini yıprtıyor. ders çalışmaktan boynumu sakatladım az önce dr dan geldim. gece emara gideceğim. yılllarca çalış çalış ben özele bile giremiyorum çocuk var maaşlar az kim bakacak zaten almıyorlarda yaş 34. bu yıl gireceğim başka şansımda yok çok yıptattım kendimi. evde kızıp duruyorum herkese. ben de pco için kan tahlili yaptırdım. öğleden sonra alacağım tahlil sonucunu. bir çocuğum var zorla oldu yine de stresten ona kızıyorum. eşimin işleri kötü özel sektör yakında çıkacak ya da çıkartacaklar gibi duruyor o çıkmadan ben memur olayım istiyorum. ama zor gibi onu anladım. çok zorluyorlar artık giren çok. keşke on yıl önce çalışıp girseymişim çok pişmanım. ben çok şaşırdım sen mat yaparsın diye düşünüyordum ama tarihi falan süper yapmışsın maşallah. her şey Allahın istemesiyle inşallah hayırlı bir yere yerleşirsin hiç belli olmaz. Allahım çocukta versin kariyerde. her şeyin hayırlısını versin. canım evde durma çık gez biraz.

X