2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

sen değilmiydin hakan dedeyi bilmem kim hocanın taklitçisi diyen yanlış mı anımsıyorum .:KK31:

Hakan dede Kemal hocadan sonra geldiği için hep ona benzetildi. Ama alakası bile yok. Ben kemal hocayı hakan hoca kadar sevmedim. Hakan hoocayı feyste takip edenler varsa bilir. Uzun uzadıysa yazmama gerek yok :)

Erres sıkma canını arkadaşım. Emeğimiz büyük. Ailemizin yüzüne bakarken vicdanımız sızlamıyorsa gerisi allahın takdiri. Kendime adıma okulumla beraber yapabileceğimi yaptığımı düşünüyorum. Günde 600 sorularda çözdüm. Ama değmiyecekmiş bir sınavmış. İnşallah emeklerimiz boşa geçmez.

En çok da o koyar adama. O kadar çalış çabala boşa gitsin. Tarih sorularına baktım. Çok güzel gelmiş açıkçası. Gk de sorun yok Allah var. Ama gy sorularını görmedim birşey diyemicem..

Faydalı olduysam ne mutlu.
Allah zihin açıklığı versin.
Hayırlı geceler.

son kırk altı yılın tarih soruları diye bir kitap varmış tavsiye ettide hocamız netten aradım coğrafyasını buldum henüz geçmiş yıl sorularını çözün diyorlar ısrarla

son kırk altı yılın tarih soruları diye bir kitap varmış tavsiye ettide hocamız netten aradım coğrafyasını buldum henüz geçmiş yıl sorularını çözün diyorlar ısrarla

Özellikle ales, jana, janu sorularını çözün. Ben son bir ay onları çözücem.
Geçen sene dgs soruları ales sorularıydı mesela.
Bugün mat sorularının birkaç taneside alesden gelmiş.

Kızlar az önce Durucuğumla biraz beyin fırtınası yaptık. Sözel konularda öncüllü sorular olsun, paragraf olsun yapamayanlar varsa yardımcı olabilirim.
Birbirimize yardımcı olmamız lazım. Benim bildiğimi sizden saklamam olmaz :)

tarih on tl de nettede bulamadım zaten coğrafya ve türkçe var geçmiş yıllar tarihi bulamadım. olmazsa alırız artık. çok kitap aldım yanlış almışım coğrafyam türkçem matematiğim çok bitiremeyeceğim türkçem coğrafyam fena değil gerek yok. matada fazla vakit yok. bana tarih ve vatandaşlık lazım. vakit kalırsa alıcam artık.

Bu olanlardan sonra telaş yapmaya başladım. Acabalar kafamı kurcalıyor. İyice çalışmak lazım. Başka çaresi yok :100:
sevgi meleği telaş yapmaya gerek yok, elinizden geleni yapın ben tarihten çok ayrıntı çalışmıştım hiç gerek yomuş zamanımı boşa harcamışım. Genel hatlarıyla her şeye iyi çalışın zaten bu şekilde %90 ını yaparsınız soruların.

denemem sevindim canım zaten güveniyordum ben sana. bugün sol kolum uyuşuk kızlar zor yazıyorum çok fark ediyor. iki ay var stres yapıyorum eksiğim çok. uzun saatler çalışamıyorum. istediğim gibi olmuyor.
Teşekkür ederim günlük güneş panik yapma bir ayda tüm eksikler kapanır. 6-7 saat çalış günde kampa gir tvyi interneti bırak halledersin rahat rahat. Ama zaman çabuk geçiyor o yüzden iyi değerlendir bugünleri.

sen değilmiydin hakan dedeyi bilmem kim hocanın taklitçisi diyen yanlış mı anımsıyorum .:KK31:
Hakan dede Kemal hocadan sonra geldiği için hep ona benzetildi. Ama alakası bile yok. Ben kemal hocayı hakan hoca kadar sevmedim. Hakan hoocayı feyste takip edenler varsa bilir. Uzun uzadıysa yazmama gerek yok :)

Evet ben hala kemal karakaya ile hakan dede'den birinin taklit olduğunu düşünüyorum :KK1: İkisi birbirisinin aynı çünkü önce kemal karakayayı dinlediğim için hakan dede taklit gibi geldi bana ama x yayıncılığın kitaplarını aldım sadece ona çalıştım son hafta tarih için özellikle ve hep ordaki sorular çıktı adam tutturdu tüm soruları onun kitabında yazanlar çıktı hep. Minber gazetesi sorusu vardı ben onu diğer kitaplarda hiç görmemiştim mesela. Sonuçta şu hoca bu hoca farketmez herkesin beğendiği hoca farklı olabilir normal bir şey bu. Önemli olan kpssde yüksek net yapmak. Benim hedefim 100 netleri görmekti hatta 110 net falandı sanırım olmayacak ama düşük de gelse elimden geleni yaptım içim rahat yani. tahminim 90 küsur bi net gelir gibi ama belli de olmaz tabi.Altıda olabilir üstü de :) Sorular bi açıklansın bakcam hemen. Size tavsiyem bugünleri iyi değerlendirin son bir aya eksik konu bırakmayın. Son bir ayı konu okuyarak geçirin insanın unuttukları oluyor çünkü. Bol deneme ve konu okuması yapın.

Sınav bitti ama ben pc başında otururken huzursuzum. Kalkıp ders çalışmam gerekiyorda burada zaman kaybediyormuşum gibi hissediyorum. Sonradan aklıma geliyor :)

Valla kızlar bizim dershanedeki hoca da dedi ki 26 sorunun cevabını söyledim ben ama bana sanki o anda hepsini ilkkez görüyormuşum gibi geldi. Şu kişi bu kişi diye şartlanmayın o anki psikoloji çok farklı. Ve bu sınav soruların çok dolaylı sorulduğu bi sınavdı. Bildiği soruyu yaptırmadılar insana. Misal başkomutanlık hangi savaştan sonra atatürk e verildi yerine 9. ordu müfettişliğinden istifa ettikten sonra atatürk hangi savaştan sonra ordunun başına geçmiştir dediler. O an bu ne ya diyorsun.

Soruları kapsamlı düşünün başka nasıl sorulabilirdi gibi. Matematikte çok uzun cümleler vardı. Başarılar hepinize. İnşallah sizinki daha net bir sınav olur..
after_before bende boşluğa düştüm acayip suçlu hissediyorum kendimi boş boş oturunca :)

Özellikle ales, jana, janu sorularını çözün. Ben son bir ay onları çözücem.
Geçen sene dgs soruları ales sorularıydı mesela.
Bugün mat sorularının birkaç taneside alesden gelmiş.

netten mi indireceksin?

Arkadaşlar bu soruların hepsi yargının kozmik oda setinde var tüm çıkmış sorular kpss hariç. Onların hepsini alıp çözün son aya bırakmadan bitirin son ay güzel soru dediklerinize göz atarsınız.

Erres sıkma canını arkadaşım. Emeğimiz büyük. Ailemizin yüzüne bakarken vicdanımız sızlamıyorsa gerisi allahın takdiri. Kendime adıma okulumla beraber yapabileceğimi yaptığımı düşünüyorum. Günde 600 sorularda çözdüm. Ama değmiyecekmiş bir sınavmış. İnşallah emeklerimiz boşa geçmez.

After suan neye uzuluyorum biliyomusun yeterince calismamisum bunu anladum vw buna uzuldum. Bos oturmsdim elbet calistim ama fazlasubi yapamadim. Bu sinava psikolojik olarak hazir degildim tatsiz bi suru sey yasadim bide deprem her sey dagaldi e demek birazda eksikmisim. Valla dilos bende hakan hocayi tek gecerim. O gazete sorusunuda hakimiyeti millye ypmistm o degilmiyms. Bnde bi soruda bedestn kervansaray dusinda hani ybnci gldi siklr. Her sey karisti bnde ztn. Hayirlisi demektn baska carem yk maalesef:KK25:

After suan neye uzuluyorum biliyomusun yeterince calismamisum bunu anladum vw buna uzuldum. Bos oturmsdim elbet calistim ama fazlasubi yapamadim. Bu sinava psikolojik olarak hazir degildim tatsiz bi suru sey yasadim bide deprem her sey dagaldi e demek birazda eksikmisim. Valla dilos bende hakan hocayi tek gecerim. O gazete sorusunuda hakimiyeti millye ypmistm o degilmiyms. Bnde bi soruda bedestn kervansaray dusinda hani ybnci gldi siklr. Her sey karisti bnde ztn. Hayirlisi demektn baska carem yk maalesef:KK25:

Erres moralini bozma olan olmuş artık. Benim de bakınca o kadar çalışmama rağmen kötüydü yani girdiğim denemeler daha iyi geçiyordu. Bir de benden daha çok çalışan arkadaşlarım oldu denemelerde bnden daha yüksek alıyorlardı. Hepsi sınav sabahı stresten hasta oldular ayrıca türkçe zor olunca afallamışlar panik olmuşlar sınav anında pes edip bırakmışlar ben kazanamayacağım olmayacak bu iş diye vazgeçmişler, o yüzden yapabilecekleri soruları bile yapamamışlar 15 20 tane boş bırakanlar var süre yetişmediği için. .Psikoloji rahatlık çok önemli. Bir ay çalışıp sınava rahat girenle 1 yıl çalışıp o kadar çalıştım iyi yapmak zorundayım diye hisseden stres yapan adam bir olmuyor sınavda. Rahat olan bilmese bile mantık yürütüp yapıyor soruları ve öne geçiyor. Psikoloji cidden önemli.

Bir de sorulara bakınca farklıydı hiç denemelerdeki gibi değildi. Özellikle coğrafyası ve türkçesi çok farklı geldi bana. Piyasadaki sorular gibi değildi. Herkesin genel anlamda kötü geçmiş.Belki de düşük puan bile alsak yerleşiriz o yüzden. O dediğin soruda mesela menzil geçiyordu o hiç bi kitapta yoktu bir tek x yayıncılıkta karşılaştm onla ben. Benim de bilmediğim sorular vardı salladım mecbur 2 şıkka indirerek :) Hayırlısı olsun yaa napalım.

Denemem, hakan hoca tarihte olayı çözmüş artık. Önlisans içinde gelebilecek soruları söyledi bakalım oralara daha çok ağırlık vermeyi düşünüyorum.
Bir de dediğin gibi sınav anı çok önemli.
Soru kökünde ne istiyor buna dikkat etmek gerekiyor.
Çoğu yorum sorusunda bu yüzden afallıyorlar. Bu kadar basitini neden yapamadım gibi.
Ben yarından itibaren sıkı tutmaya çalışacağım.
Konularım zaten aylar oldu biteli. Tekrar zamanım geldi. Tekrarları yapar denemelere yüklenirim.
Yargının söylediğin kitapları var bende. X yayınlığın defteri de var.
Duru kütüphane gibisin diyor bana :KK1:
Senin ne kadar kitabın kaldı?

Denemem, hakan hoca tarihte olayı çözmüş artık. Önlisans içinde gelebilecek soruları söyledi bakalım oralara daha çok ağırlık vermeyi düşünüyorum.
Çoğu yorum sorusunda bu yüzden afallıyorlar. Bu kadar basitini neden yapamadım gibi.
Konularım zaten aylar oldu biteli. Tekrar zamanım geldi. Tekrarları yapar denemelere yüklenirim.
Valla çok kitap kaldı yarım yarım saymadım ama bitirdiklerimi sayabilrim :)
İstikrarın GK soru bankasını bitirdim. Sonra Pegemin 5000 ini almıştım o kitap çok güzeldi ama hepsini bitiremedim Türkçe zor olacak sınavda diye Türkçesini bitirdim sadece iyi ki de bitirmişim. Kozmik Odaların Matematik hariç hepsini bitirdim, sadece anayasasının idaresini tam bitirmedim. Onun dışında Femin denemelerini almıştım onları bitirdim. 20li ihtiyacın denemelerini bitirdim.muratın çıkmış sorularını bitirdim. Femin 25li denemesini birazını çözdüm Data 41 denemenin tarih sorularını çözdüm. Onun dışında yedi iklimin konu anlatımlı setini bitirdim. Uzman kariyerin setini bitirdim, yaprak testlerini de bitirdim. PEgemin tarih kitabını bitirdim. Yarım olan da bir sürü kitap var. Haa bir de uzman tarih öğreten coğrafya öğreten anayasa öğreten kitaplarını da bitirdim. Aklıma gelenler bunlar :) Önceden söyldiğim gibi x yayının tüm konu anlatımlarını okudum sözelden.

Bir de ekleyim baya bi akıllandım artık kitap bitirmeden kesinlikle kitap almayacağım en büyük hatam bu oldu bu sene kitaplar yetişmeyince çok strese girdim çünkü. Artık bi set alırım herhangi bi sınava hazırlanırken ya da bir kitap o bitmeden başka kitap almam asla :) Alesle kpds ye hazırlanmayı düşünüyorum kasımda sınav onun için elimdekileri bitircem sonra kitap alcam mesela :)

Haklısın insan hepsini çözerim zannediyor.
Ben en son uzmanın setini + 5bin pegem ve 8 tane yaprak test almıştım.
Yaprak testlerimin matematik kısımları kaldı onları konuyla beraber yürütüyorum.
İşte pegeme başlamayı düşünüyorum.
Türkçede çok hızlanmayı istiyorum. Şuan elimde olan kitaplar çözsem sadece 1 aylık.
Kalan 1,5 ayda da denemeler tekrarlar diyorum. Birde çözmek istediğim birkça test kitabı var.

Şuan ortada dönen haberler her ne kadar can sıkıcı, çalışma hevesi bırakmasa da ben hedeflediğim puanı alırsam ortada kalmam diyorum
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Denemem, inşallah bu kopya meselesi yüzünden sapmalar oynamaz da yüksek netle düşük puanlar gelmez.

Haklısın insan hepsini çözerim zannediyor.
Ben en son uzmanın setini + 5bin pegem ve 8 tane yaprak test almıştım.
Yaprak testlerimin matematik kısımları kaldı onları konuyla beraber yürütüyorum.
İşte pegeme başlamayı düşünüyorum.
Türkçede çok hızlanmayı istiyorum. Şuan elimde olan kitaplar çözsem sadece 1 aylık.
Kalan 1,5 ayda da denemeler tekrarlar diyorum. Birde çözmek istediğim birkça test kitabı var.

Şuan ortada dönen haberler her ne kadar can sıkıcı, çalışma hevesi bırakmasa da ben hedeflediğim puanı alırsam ortada kalmam diyorum
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Denemem, inşallah bu kopya meselesi yüzünden sapmalar oynamaz da yüksek netle düşük puanlar gelmez.
Evet ortada çok moral bozucu şeyler oluyor. İnsanlar birbirine saldırıyor. Sınavı kötü geçenler sürekli birilerini suçluyor, daha çok kopya olayına yükleniyorlar.bİlmiyoruz gerçekten kopya var mı yok mu, ama ben sitelerde gezen kopya olaylarının uydurma olduğunu düşünüyorum yok soruları vermişler yok bilmem ne , yok pkk yok cemaat.. Eğer sorular çalınmış ya da dağıtılmışsa bile kimsenin ruhu bile duymaz. Soruları alan adam hiç bi siteye yükler mi yaa bu kadar salak olunur mu :)) Kimseye söylemez soruları aldığını. El atından yaptılarsa yapmışlardır. Ama umarım böyle bir şey olmamıştır. .ama moral bozmamak lazım yine de sitelerde çok moral bozucu şeyler söyleniyor. Çalışıp da düşük puan ve net getirenler boşa çalışmayın gibi konuşuyor. Sınav zorsa herkese zor yani. Moralinizi bozup bırakmayın herkese inat çalışmak lazım. Kopya çekiyorlarsa 100 alıyorlarsa kopya çekilmeden de 100 alınır diye düşünüyorum ben. Soruları hazırlayan adamlarda insan çözenler de insan. Herkese eşit birer akıl verilmiş. Kimsenin kimseden farkı yok. Çalışıp emek verdikten sakin olduktan sonra her şey olur.

tarih on tl de nettede bulamadım zaten coğrafya ve türkçe var geçmiş yıllar tarihi bulamadım. olmazsa alırız artık. çok kitap aldım yanlış almışım coğrafyam türkçem matematiğim çok bitiremeyeceğim türkçem coğrafyam fena değil gerek yok. matada fazla vakit yok. bana tarih ve vatandaşlık lazım. vakit kalırsa alıcam artık.

Bence elinde olanları çözmeye çalış cnm.
Sonra sınavda insana kal geliyo.

Bnm güzel çalışkan dostummm:)
Kütüphaneleri de hep sevmişimdir zaten.

X