2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Yediiklim o kadar basit değil ve çok güzel bir yayın. Hatta dün 2 tane tarih sorusuna denk geldim zordu ve bilmediğim birşeydi. Yazacaktım buraya vazgeçtim.
Yediiklim denemeside çok güzel. Ben memurlar nete asla inanmam sallamasyon adam dolu.

Bende canım sıkılınca bakıyorum da o kadar da olmaz yani. herkes fullemiş denemelerde neredeyse. atış serbestt ....
ben hiç yediiklim çözmedim. duyduğumu söyledim sadece...

Bende canım sıkılınca bakıyorum da o kadar da olmaz yani. herkes fullemiş denemelerde neredeyse. atış serbestt ....
ben hiç yediiklim çözmedim. duyduğumu söyledim sadece...

Kız sınava giremeyen insanlar bile üye ve sallıyorlar gerçekten. Madem o kadar mükemmeller tıp fakültesi öğrenci bekliyor :)

Kız sınava giremeyen insanlar bile üye ve sallıyorlar gerçekten. Madem o kadar mükemmeller tıp fakültesi öğrenci bekliyor :)

öyledir muhtemelen. ben üye değilim dışardan bakıyorum bazen de yok artık diyorum.
bu arada sana sormak istediğim birşey var ;
cumhurbaşkanlığı görev süresi 5 yıldır demiş kitapta. Ama Abdullah Gül 7 yıl görev yapacak. Kanun mu değişti ?

öyledir muhtemelen. ben üye değilim dışardan bakıyorum bazen de yok artık diyorum.
bu arada sana sormak istediğim birşey var ;
cumhurbaşkanlığı görev süresi 5 yıldır demiş kitapta. Ama Abdullah Gül 7 yıl görev yapacak. Kanun mu değişti ?

Evet canım değişti görev süresi 7 yıl

sorum var ;

aşağıdaki sanayi kuruluşlarının hangisinin üretiminde bazı yıllar azalmalar görülür ?
a)cam üretimi
b)kağıt üretimi
c)bakır üretimi
d)şeker üretimi
e)demir çelik üretimi

ben d dedim ama kitap e demiş. kitap mı hatalı ben mi:KK9: biriniz açıklar mısınız*

sorum var ;

aşağıdaki sanayi kuruluşlarının hangisinin üretiminde bazı yıllar azalmalar görülür ?
a)cam üretimi
b)kağıt üretimi
c)bakır üretimi
d)şeker üretimi
e)demir çelik üretimi

ben d dedim ama kitap e demiş. kitap mı hatalı ben mi:KK9: biriniz açıklar mısınız*

üretimde azalıp artmaların iklimle alakası vardır bende d derdim e cok mantıksız hatta alakasız görülür değil grülmez dese tam e dicem :S:26:

sorum var ;

a)cam üretimi
b)kağıt üretimi
c)bakır üretimi
d)şeker üretimi
e)demir çelik üretimi

cevabı d. e olması mantıksız :)

bu soru teoremin sıradışı coğrafya soru bankasının sorusuydu. cidden çok sıradışı sorular var:KK9::KK9:

ders çalışasım yok pek. topiğe sardım :KK9: sıradışı sorusu olan var mı cevaplayalım itinayla:KK53:

Mısır topraklarında türk kültürünün yayımasınd ahangileri etkili olmuştur?
a- b. selçuklu
b. memlükler
c. tolunoğulları

Versaet sistemi olmayan devlet?
a- danişmetliler
b- timurlar
c- aleşitler
d- memlükler
e- gazneliler

Not : soruyu uydurdum :KK70:

Cevap b ile c.
Mısırda kurulan devletleri tema olarak kodladım ben.
T- olunoğulları
E- yyübiler
M- emlükler
A- kşitler

:KK53: ALLAH canımı almasın emi temayı görünce soruda mısır yazısını okudum ay benim bu dikkatsizliğim n olucak :KK50: soruyu hani hangisi kültür olark bişiler katmıstır manasında okudum ya mısırı görmemisim pes ne dim kendime.tema olarak kodlanmıstı hicte unutmam bunu töbeee ya:KK52:

Son düzenleme:
X