2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Bsd döneminde yaşamış kendi adına bağdatta medrese yaptırmış ünlü devlet adamı?
a- ibni rüşt
b- firdevsi
c- ali kuşçu
d- nizamül mülk
e- farabi

Not: bunuda uydurdum :KK70:

Selçuklularda mali işlerle uğraşan divan?
a - divanı pervane
b- d. işraf
c- d. tuğra
d- divanı istifa
e- divanı arz

Selçuklularda mali işlerle uğraşan divan?
a - divanı pervane
b- d. işraf
c- d. tuğra
d- divanı istifa
e- divanı arz

d diyorumçbunlar aklımda söyle kalıyor belki faydası olur sizede.divanı arz azr ediyorum komutanım(askeri işler aklıma geliyor) divanı istifa paramı vermedin istifa ediyom (mali işler aklıma geliyor):KK52: işrafta sanırım askeri haric denetleme yapıyordu müşrifler tarafından işraf müşrif:KK51:

d diyorumçbunlar aklımda söyle kalıyor belki faydası olur sizede.divanı arz azr ediyorum komutanım(askeri işler aklıma geliyor) divanı istifa paramı vermedin istifa ediyom (mali işler aklıma geliyor):KK52: işrafta sanırım askeri haric denetleme yapıyordu müşrifler tarafından işraf müşrif:KK51:

cevap istifa dgdfgdgdfg

kızlar ben kaçar. eşim gelmek üzere. iyi akşamlar. hepinizi sevgiyle kucaklıyorum:KK53::KK53:
bi daha gündüz uykusuna yatmicam sapıtıyorum:KK35:

hangileri yöneticilerle halk arasında kaynaşma olmadığından kısa sürede yıkılmış?
a- karahanlılar
b- akşitler
c- aydınoğulları
d- tolunoğulları
e- saruhanoğulları

2 şık doğru olan.
soruları sallıyom kızlar

kızlar ben kaçar. eşim gelmek üzere. iyi akşamlar. hepinizi sevgiyle kucaklıyorum:KK53::KK53:
bi daha gündüz uykusuna yatmicam sapıtıyorum:KK35:
aa ne sapıtması ne kaa güzel çözdükk kardeşçe:KK52: bende eş istiyorum bende istediğim eşin eve gelmesini istiyorum istiyorum ya bananee:nazar::KK47:

hangileri yöneticilerle halk arasında kaynaşma olmadığından kısa sürede yıkılmış?
a- karahanlılar
b- akşitler
c- aydınoğulları
d- tolunoğulları
e- saruhanoğulları

2 şık doğru olan.
soruları sallıyom kızlar

bilmiicimmm bunu ya ama sallamak gelii içimden b ve d :KK30:

aa ne sapıtması ne kaa güzel çözdükk kardeşçe:KK52: bende eş istiyorum bende istediğim eşin eve gelmesini istiyorum istiyorum ya bananee:nazar::KK47:

ne tatlısın arkadaşım sen :KK16: Allah gönlünüze göre hayırlı yakışıklı bir eş versin herkese ...

not : ne güzel takılıyorduk yaa ben gitmek istemiyorum:KK43:

ne tatlısın arkadaşım sen :KK16: Allah gönlünüze göre hayırlı yakışıklı bir eş versin herkese ...

not : ne güzel takılıyorduk yaa ben gitmek istemiyorum:KK43:

aa çok teşekkür ederim:KK17: gönlümdeekii hayrım olsun insallah o şimdi askerEn Büyük TÜRKİYE git gt benimde eşim olsa benimde işten ya da her nerden gelcekse gelse 1 dk bile durmamm :KK52:

Son düzenleme:
X