2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

canım ben mattan kar zarar problemlerini yaptım sabahtan beri. birkaç çözebildim hamd olsun. şimdi hareket problemlerindeyim inatla öğrenmeye çalışıyorum biraz zor gibi hayatımda ilk defa öğreniyorum. bir video izledim. ztvnin güzel anlatıyor sakin rahatlatıyor beni anlatması. inatla uğraşacağım diğer videolarını da izleyeceğim ilerleme olur illaki. ama soru sayım az işte kaç saattir 30 soru falan anca baktım. Allahım zekamı anlama kabiliyetimi arttırsın matematiği öğreneyim istiyorum.

Canlarımm..
Cumamız mübarek olsun :KK16:
İnşallah hepimiz için verimli bi gün olur..
Bugünkü düşüncem Allah izin verirse karışım problemlerini çalışmak.
Dün yüzde kar prob.yle ilgili sorular çözdüm amma velakin yok anacım yok konuyu sevmedim yapamadığım için geçtim bende.
Ama konunun yanına işaret koydum sorunlu olduğu belli olsun diye :KK1:
Onun dışında şimdilik bişi yok.
Bide kızlar ben daha kendimi hiç deneme yapmadım ya :kk77:
Biliyorum yanlış bişi yapıyorum ama içimden deneme çözmek gelmiyo çünkü diğer dersler olduğu gibi duruyo bunun yerine konu çalışmak istiyorum.
Sizler ne alemdesiniz matamatiğe geçti çoğunuz ben hala matematikteyim :KK1:

Ben tüm derslere baktım anayasa tarih coğrafya matematik türkçe bitti. Ama anayasa ve coğrafyadan sadece konu çalıştım bi iki test çözdüm her konudan o yüzden çok hakim değilim konulara daha. Daha çok konu tekrarı yapıp hepsinden bol bol test çözmem gerekiyor.

süper denemem zamanla ınsallah bızde senın gıbı oluruz hayranım calısma sıstemıne senın sınavın temmuzdu demı canım

evet fattum temmuzda benim sınav. 2,5 ay falan kaldı sanırım :)) Sınav yaklaştıkça benim motivasyonum da arttı baya. Ama o kadar türkçe denemesi çözüyorum sonuç iyi geliyor demişim önceki mesajda sonra mesajımı bi okudum bir sürü anlatım bozukluğu var üstüne üstelik bozuk bozuk cümle yapıları :KK1: :KK1:
fattum inşallah benden daha iyisini yaparsınız, gerçekten çalışmak çok güzel bir şey insanın amacı olunca, motive olunca bir de mutlu oluyor. Amacınızı gerçekleştirmek için çok çalışınca akşam yatağa inanılmaz mutlu huzurlu şekilde yatıyorsunuz, ne bir suçluluk duygusu ne bir can sıkıntısı :)) Gerçekten çalışmaya vakit olmuyorsa bile yaratın arkadaşlar, akşam bir iki saat geç yatabilirsiniz yada sabah bir iki saat erken kalkabilirsiniz. Evet biraz yorucu oluyor ama zamanla bünye alışıyor. Ben bir arada hergün 6 saat uyuyordum alışmıştım gerçekten alışmakla ilgili.

Bugün bi tane tarih kitabının karma soruları kalmıştı onları çözdüm. ilk tarih kitabım da bitmiş oldu böylece bi tane matematik kitabım var onda da 30 test falan kaldı onları da bitirip o kitabı da aradan çıkarcam bugün inşallah kitaplar bittikçe acayip mutlu oluyorum seviniyorum :)) Tabi ki amaç kitap bitirmek değil, öğrenmek anlayarak çözmek, baktım artık kafam almıyor yoruldum o zaman da bırakıyorum kendimi zorlamıyorum. Dinlenmek de çok önemli mutlaka aralar verin sevdiğiniz bi şeyleri yapın o arada. O da insanı motive ediyor baya. Şimdi ben kahve molası verip buraya takıldım :126: Şimdi çalışmaya gideceğim :))

canım ben mattan kar zarar problemlerini yaptım sabahtan beri. birkaç çözebildim hamd olsun. şimdi hareket problemlerindeyim inatla öğrenmeye çalışıyorum biraz zor gibi hayatımda ilk defa öğreniyorum. bir video izledim. ztvnin güzel anlatıyor sakin rahatlatıyor beni anlatması. inatla uğraşacağım diğer videolarını da izleyeceğim ilerleme olur illaki. ama soru sayım az işte kaç saattir 30 soru falan anca baktım. Allahım zekamı anlama kabiliyetimi arttırsın matematiği öğreneyim istiyorum.

Rabbim zihin açıklığı vrsin inşallah başarırsın cnm..
Hareketten hiç korkma cnm ben problemlerde bu konuyu sevdim sende seversin diye umuyorum.
bide video izle tabi ama bu sana konu çalışmada yardımcı olur.
%10 faydalı gerisi tamamen senin bol soru çözmenle alakalı.
Çözümlü soru bankalarından soru çözmeye çalış ben konuyu oralardan öğreniyorum.
Hatta bazı sorular var ki kısca çözümü konuyu anlatıyo bende öyle soru gördüğüm zaman hemen renkli kalemle işaretleyip konu öğreten yazıyorum yanına :)
Kolay gelsin cnm :KK16:

kızlar yaparsınız matematiği, ilk öğrenirken benim de çok vaktimi alıyordu, hatta ben orta okulda denklemlere bi türlü kafam basmamıştı karşıya geçen niye eksi oldu niye artı oldu anlamıyordum. İşte bölü olan karşıya çarpı geçiyor ya o niye işaret değiştirmedi hani karşıya geçen işaret değiştiriyordu diyip saatlerce uğraştığımı biliyorum pes etmedim çok uğraştım. Bence matematiğe bir ayınızı ayırın yavaş çözün gerekirse, hiç temeliniz yoksa bile eğer pes etmezseniz, her gün çalışırsanız 30da 25 yaparsınız bence.Tabi bi de önyargılı olmamak lazım. Bazıları çalışıyor çalışıyor yapamıyor bunun tek sebebi ön yargı ve kendine güvensizlik yoksa onca insanın zekası yetersiz değil yaa. Markete giden alışveriş yapabilen herkes matematiği biliyordur ve yapabiliyordur demek bence. Sonuçta para veriyorsunuz kasiyere üstünü alıyorsunuz, ne kadar para gerekir aldıklarınıza bunu hesap ediyorsunuz. Bu da matematik değil mi zaten??

Son düzenleme:
denemem; Son yazdığın cümle bile beni motive etmeye yetti
Motivasyon sorunu yaşıyordum son zamanlarda..
Böyle sen keyifli keyifli yazınca ders çalışasım geldi.
Allah emeklerini yağlı etsin.
kitaplar bitiriyorsun ya hani peki kaçta kaç yapıyorsun doğru olarak?

canım vıdeoları nerden ındırıd bana gondersene bende ındırıyım

denemem; Son yazdığın cümle bile beni motive etmeye yetti
Motivasyon sorunu yaşıyordum son zamanlarda..
Böyle sen keyifli keyifli yazınca ders çalışasım geldi.
Allah emeklerini yağlı etsin.
kitaplar bitiriyorsun ya hani peki kaçta kaç yapıyorsun doğru olarak?

motive olmana sevindim canım :))
Şöyle söyleyim bugün tarih denemesi çözdüm aslında sorulara göre netlerim değişiyor genel olarak şöyle:
Tarihten 30 sorudan 23 ile 27 arasında değişiyo doğru sayım, mesela ayrıntı olursa unuttuğum kısımlar olabiliyor onlaru yanlış yapıyorum.
Birde yorum sorularında farklı düşünebiliyorum bazen

Vatandaşlıktan da 8-9 doğrum çıkıyor 12 sorudan

MAtematik Türkçeden de 1-2 yanlış yapıyorum

Coğrafyadan da 18 sorudan genelde 14 yapıyorum

Kısacası girdiğim denemelerde genel yetenek 56 ile 60 Net arası geliyor. Daha hiç 60 yapmadım ama bi keresinde 1 yanlışım vardı o da en iyisi idi
Genel kültürde de önceleri 25 net geliyordu şimdi 45 e çıktı arada bazı sınavlarda düştüğü de oluyor sınava göre değişiyor aslında
Ama çözdüğüm kitaplarda genelde pek yanlışım gelmiyor. Her testte 1-2 yanlış çıkıyor.

motive olmana sevindim canım :))
Şöyle söyleyim bugün tarih denemesi çözdüm aslında sorulara göre netlerim değişiyor genel olarak şöyle:
Tarihten 30 sorudan 23 ile 27 arasında değişiyo doğru sayım, mesela ayrıntı olursa unuttuğum kısımlar olabiliyor onlaru yanlış yapıyorum.
Birde yorum sorularında farklı düşünebiliyorum bazen

Vatandaşlıktan da 8-9 doğrum çıkıyor 12 sorudan

MAtematik Türkçeden de 1-2 yanlış yapıyorum

Coğrafyadan da 18 sorudan genelde 14 yapıyorum

Kısacası girdiğim denemelerde genel yetenek 56 ile 60 Net arası geliyor. Daha hiç 60 yapmadım ama bi keresinde 1 yanlışım vardı o da en iyisi idi
Genel kültürde de önceleri 25 net geliyordu şimdi 45 e çıktı arada bazı sınavlarda düştüğü de oluyor sınava göre değişiyor aslında
Ama çözdüğüm kitaplarda genelde pek yanlışım gelmiyor. Her testte 1-2 yanlış çıkıyor.

Canım ıste buu supersın. Keske ben de gy ı senın kadar yapabılsem. 2010da 52 net cıkarmıstım malesef:KK43:( Kızlar sız denememe bakıp moral bozmayın gk calısarak 60da yapılır da gy bıraz da temel saglam olucak. Mesela denemem bı oturusta 1 saatte 100 mat sorusu cozuyodur, bu yuzden tıkır tıkır bıtıyodur kıtaplar. Mat ı ıyı olmayan bırının cok zaman kaybetmesı normal matematıkte. Ama soyle bırsey var gk'den 55 ustu yaparım dıyosanız mat 20de yapsanız yeterlı olur. Problemler kısmına cok ıyı calısın yeter.

Benım sınava 3 ay kala gk netlerım cok kotuyken bırden 50lı netler yapmaya baslamıstım. Gk kesınlıkle calısarak yapılır umarım bu sene 2010 gıbı kolay tarıh soruları olmaz. Neden boyle bıyorum bılıyomusunuz 2010da cogu arkadasım sadece 2 hafta tarıhın son konularına bakarak 20 25 net yaptı. Bu da calısanlar calısmayanın ayırt edılmesını engelledı. E zaten cogunun mat cok ıyı adam calısmadan 29 yapıyor. Tarıhten ayırt edıcı yorum gucu ve bılgı gerektıren sorular olur umarım kızlar.

Son 2.5 aya gırdık en krıtık zamanlardayız. Sakın konuları bıtırdım artık sadece bol soru cozeyım demeyım. Son gunlere kadar konu tekrarları da yapın. Ilk zamanlar cok calısıp sona dogru salıp dusuk almayı kımse ıstemez

Denemem nazan degmesın sana canım:nazar::nazar::nazar:

ben kıtap gelsın bır kaç sayfasını cekeyım resmnını koyayım sayfaya bakın olmazmı en azından ona gore alırsınız bu kıtabı sozelcı bır arkadas onerdı yapamıyordum dedı bununla suan 18net cıakrdı dedı ona guvenerek aldım bakalım

Merakla bekliyorum canım :):KK34:

Denemem maşallah çok güzel netlerin. Benim en son deneme de 111 netim çıktı.
Matematikte hala konu eksiklerim var. Tabi güncel konularda unutuluyor hemen.
Benimde bugün kalanları çözersem toplamda 3 tarih kitabım bitmiş oluyor.
Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin bizlere. İşsiz kalmaktan çok korkuyorum.
Umarım bu sınav bize yepyeni bir başlangıç olur.

Bu ara da kızlar çarşamba günü ameliyat oluyorum. Doktorum mayısın 14üne gün verdi ben rica minnet önümüzdeki haftaya aldırdım. Aöf sınavına yakın olsun istemedim. En azından 10 gün içinde düzelebilirim. Yanlız çok tırsıyorum. Çünkü genel aneztezi yapılmıyor bu ameliyatta. Yüz üstü yatıldığı için. Epidural olacakmışım ay düşünmek bile ürkütücü. Aslında tek düşündüğüm sırta vurulan o iğne :18::18:
Ameliyat yöntemine o bölgeyi kestikten sonra karar veriyormuş. Açık yada flep ikisinden biri. Ben açık istemedim. İnşallah açığa gerek yoktur da dikişlerle yırtarım ve bir daha tekrarlamaz.

Canım ıste buu supersın. Keske ben de gy ı senın kadar yapabılsem. 2010da 52 net cıkarmıstım malesef:KK43:( Kızlar sız denememe bakıp moral bozmayın gk calısarak 60da yapılır da gy bıraz da temel saglam olucak. Mesela denemem bı oturusta 1 saatte 100 mat sorusu cozuyodur, bu yuzden tıkır tıkır bıtıyodur kıtaplar. Mat ı ıyı olmayan bırının cok zaman kaybetmesı normal matematıkte. Ama soyle bırsey var gk'den 55 ustu yaparım dıyosanız mat 20de yapsanız yeterlı olur. Problemler kısmına cok ıyı calısın yeter.

Benım sınava 3 ay kala gk netlerım cok kotuyken bırden 50lı netler yapmaya baslamıstım. Gk kesınlıkle calısarak yapılır umarım bu sene 2010 gıbı kolay tarıh soruları olmaz. Neden boyle bıyorum bılıyomusunuz 2010da cogu arkadasım sadece 2 hafta tarıhın son konularına bakarak 20 25 net yaptı. Bu da calısanlar calısmayanın ayırt edılmesını engelledı. E zaten cogunun mat cok ıyı adam calısmadan 29 yapıyor. Tarıhten ayırt edıcı yorum gucu ve bılgı gerektıren sorular olur umarım kızlar.

Son 2.5 aya gırdık en krıtık zamanlardayız. Sakın konuları bıtırdım artık sadece bol soru cozeyım demeyım. Son gunlere kadar konu tekrarları da yapın. Ilk zamanlar cok calısıp sona dogru salıp dusuk almayı kımse ıstemez

Denemem nazan degmesın sana canım:nazar::nazar::nazar:

özka inan sınavın kolay olmasıyla zor olması hiç bir şeyi değiştirmiyor. Çok çalışan adam kolay olunca 120 net yapıyor az çalışan 100 net yapıyor. Ama sınav zorsa da çok çalışan 100 net az çalışan 70 net yapıyor yani sınavın zorluğu sonucu pek değiştirmiyor bence durumu. Sıralama konusunda diyorum ben tabi. Bir de çok çalışan çok soru çözen her zaman daha hızlı dikkatli oluyor ama son 2 hafta çalışan adam derslerden biraz kopuk oluyor daha yavaş çözüyor çünkü pratiği yok, dikkat hatası işlem ve okuma hataları yapabiliyor yani. O yüzden ben her zaman çok çalışanın her koşulda öne geçtiğini düşünüyorum.

Birde genel yetenek de çalışılarak yapılır genel kültür de olduğu gibi. SAdece matematikte çok zor soru çıkarsa problemlerde falan ve de elimizdeki kaynaklarda olmayan yeni bir soru tipiyse o soru, matematik zekası olan ezber yapmayan kafasını çalıştıran öne geçer. Bu çalışılarak yapılabilecek bir şey olmuyor o zaman işte. Ama o kadar zor soruyu sorsalar en fazla iki soru öyle olur gerisi kolay olur. yani matematikte 28 doğru da az değil sonuçta.

Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin bizlere. İşsiz kalmaktan çok korkuyorum.

Bu ara da kızlar çarşamba günü ameliyat oluyorum. Doktorum mayısın 14üne gün verdi ben rica minnet önümüzdeki haftaya aldırdım. Aöf sınavına yakın olsun istemedim. En azından 10 gün içinde düzelebilirim. Yanlız çok tırsıyorum. Çünkü genel aneztezi yapılmıyor bu ameliyatta. Yüz üstü yatıldığı için. Epidural olacakmışım ay düşünmek bile ürkütücü. Aslında tek düşündüğüm sırta vurulan o iğne :18::18:
Ameliyat yöntemine o bölgeyi kestikten sonra karar veriyormuş. Açık yada flep ikisinden biri. Ben açık istemedim. İnşallah açığa gerek yoktur da dikişlerle yırtarım ve bir daha tekrarlamaz.

SEvgi meleği senin netlerin benimkinden daha iyi, matematiği de halledersin sen.
Çok geçmiş olsun bir an önce sorunsuz bir şekilde atlatırsın inşallah ameliyatı. Şimdiden düşünüp canını sıkma. Zamanı gelince olup bitecek düşünmemeye çalış.

çok geçmiş olsun epiduraldan korkma ben sezeryanımda oyleydı cokta rahattım yanı

ben bu kadar net yapayım ne ısterımkı allahtan basaka 111 net neredeyse 92lere denk gelıyor

sevgi meleği geçmiş olsun canım Allah şifanı versin çok düşünme kendini korkutma kadınlar daha cesur oluyorlar bu konuda doğumdan dolayı erkeklere bakma :)

Kartlar akılda kalır diye düşünüyorum. Deneme ne kadar kalitelidir bilmiyorum ama sipariş versem kaç günde geliyor?

X