2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

7iklimde zorlandıgımı itiraf edıyorum :) istikrar çok kolaydı yalknız sastım kaldım .. ikrarı zor 7iklimi kolay olur dıye dusunurken tam tersi oldu...

bu arada bende yumurta kapıya dayandı diyenlerdenım :KK66: ben pek çalısamasamda (içecekleri suyu benden isteyen 2kaynanam var-biri ablası olur k.validemın- surahıyı yanlarına koysamda benım elimden içmesi tatlı oluyormussss oyuzden benı cagırıyorlarmısssss neyse neysee sabırrr dıyorummmm....

neyse ona ragmen sinirde olsamm calısmaya devam edıyorum iştee insallah emeklerımızım karsılıgını alırız kızlar...

Kötü bi niyetleri yokmuş ki cnmm:KK16:

ygs den geldim kıslar :KK4:
çok şükür güsel geçti..

umarım güsel bi puan alırım :) emek verdim boşa gitmes inş... ama çok yoruldum diyebilirim :KK70:

ygs den geldim kıslar :KK4:
çok şükür güsel geçti..

umarım güsel bi puan alırım :) emek verdim boşa gitmes inş... ama çok yoruldum diyebilirim :KK70:

çok sevindim canım Rabbim hakkında hayırlı olanı ihsan etsin sana. ve burada kpss için mücadele eden bizlerede gönlümüzden geçen neticeleri hayırlısıyla nasip etsin inşallah.

amin :KK16:

çok sevindim canım Rabbim hakkında hayırlı olanı ihsan etsin sana. ve burada kpss için mücadele eden bizlerede gönlümüzden geçen neticeleri hayırlısıyla nasip etsin inşallah.

amin :KK16:

Aminnn........ $260.gif

Maliyetin yarısı bitti valla murattan çalışıyorum sayısal tarafını sallamıyorum artık sözel sorular daha çok nasıl olsa. Hem basitmişte.
Finale daha az zamanımız kalıyor. Öf öf kpss vakit ayıramadım ne zamandır:KK19::KK59:
Nefret ettim aöf den hiç söylenildiği gibi değil hiç :63::85:
ben bugün daha bakamadım aöf. dün gece birinci ünitenin sorularını çözdüm. sayısal şeyler çok hesaplamalarınıda öğrenmeye çalışmıyorum dediğin gibi sözel kısımları okuyup geçiyorum. hakkımızda hayırlısı. aynen ben de hiç sevmiyorum. neyse az kaldı haftaya bugün bir süreliğine kurtulacağız.

Canım neden yenı basladılar tarıhe. Bız de daha 1. dunya savasındayız benım de en fazla 13 netım cıkıyo sımdılık. Senın daha vaktın var bol bol calısırsın bızım 3 ay kaldıi ben daha 2 aydır calısıyorum, tempoyu yukseltmeye baslıycam bakalım sınava kadar ne öğrensem kardır. Konu calısmayı bırakmıycam son haftaya kadar
bizim ilk önce mat coğrafya türkçe başladı. türkçe coğrafya bitti. tarih ve vatandaşlık yeni başladı ilk ünitedeyiz. galiba ezber olunca sona bıraktılar. canım ben de bir ay güzel çalıştım kpss ye bu kadar. 61 netim var. tarihle vatandaşlık bitince 90 olur tahminim. evet konuları ihmal etme notlar çıkar öyle anlıyorsan ben tarihten öyle yapacağım. bugün gördükte bir sürü destan hakan var onları ezberlemek lazım. hep karıştırıyorum. ben de dün coğrafya konu anlatımlı kitabımı bitirdim. daha iki kitap bitirdim anca. şu aöf geçsin türkçe konu anlatımlı soru bankası bunları bitireceğim.

Canım ben şuan matematikteyim ama çalışamıyorum köklü sayılarda kaldım..
Yarın işten ayrılıyorum ayın sonunda çıkarsın demişlerdi
Ordaki işlerimi yetiştirmeye çalışıyorum işte..
Ne zaman bitiyo sınavlarınız cnm ?
iyi hadi işten çıkınca dalmıştım ben de iyi oldu baya gerideydim yetiştim mattan diğerlerinde hala gerideyim. coğrafya türkçe bitti soru bankaları ve test kaldı. yargıdan gidiyorum ben. güzel.

7iklimde zorlandıgımı itiraf edıyorum :) istikrar çok kolaydı yalknız sastım kaldım .. ikrarı zor 7iklimi kolay olur dıye dusunurken tam tersi oldu...

bu arada bende yumurta kapıya dayandı diyenlerdenım :KK66: ben pek çalısamasamda (içecekleri suyu benden isteyen 2kaynanam var-biri ablası olur k.validemın- surahıyı yanlarına koysamda benım elimden içmesi tatlı oluyormussss oyuzden benı cagırıyorlarmısssss neyse neysee sabırrr dıyorummmm....

neyse ona ragmen sinirde olsamm calısmaya devam edıyorum iştee insallah emeklerımızım karsılıgını alırız kızlar...
yediiklim biraz zor. istikrar kolaysa ben ondan alayım. bilmiyordum. canım söyle hiç çekinme derslerim çok ağır falan de. yoksa ezerler böyle geçen gün ben de epey sinir oldum bu yüzden. milletin canı çok kıymetli. kapan odaya ders çalışacağım de. Allah merhamet versin onlara.

kızlar bu vatandaşlığa tarihe nasıl çalışayım ben yeni başladım malum var mı önerisi olan? tecrübelisiniz ne de olsa.

doğan ulu hocanın matematık vıdeoları olan varmı elınde var ıse bana lınk gonderebılırmı:KK1:

kızlar bu vatandaşlığa tarihe nasıl çalışayım ben yeni başladım malum var mı önerisi olan? tecrübelisiniz ne de olsa.

Ben tarihte kavram haritalarından ve videolardan yararlandım. Tabi not tutarak da.
Vat. da da not ilk 4 konusunda video izledim. Yani notdan başka bir şeye gerek duymayan bir ders bana göre.
Düz bilgi olduğu için...
Ben öğrencilik hayatım boyunca ezber de yapmadım.
Yazarak beynime işledim :KK14:

selamlar kızlar nasılsınız ?
nasıl gidiyor çalışmalar ?
bu topiğe uğramayalı baya oldu. ben anlatayım;
türkçeden günde 100tane soru çözüyorum. bunu standarda bağlamaya çalışıyorum.

tarihi de bitireli çok uzun zaman olmuştu ama bilgilerimin eksik olduğunu düşündüm.
data dan baştan çalışıyorum tarihi. ilkini yargıdan çalışmıştım. ama yeterli bulmadım.şimdi kurtuluş savaşı dönemindeyim :)

vatandaşlık yasama bitti ... darısı diğer konulara. çok sıkıcı:KK19:

mat yerinde sayıyor gibi. karışım problemlerindeyim ama çok az net yapabiliyorum denemelerde.
7-8 net :KK43: nasıl düzelteceğim bilmiyorum:KK14:

kaldı coğrafya. onu da bitireli baya oldu. ondan da gün içinde karışık soru çözüyorum ama bazen ona bile zaman kalmıyor.

birde bu aralar ev taşıma derdindeyiz. türkiyenin öbür ucuna gidiyoruz desem yeri .
3-4 hafta oyalayacak bizi bu taşınma meselesi.
yerleşince de dershaneye başlamayı düşünüyorum. hızlandırılmış ders veren dershane bulabilirsem tabi :)

siz neler yapıyorsunuz ?

Ben tarihte kavram haritalarından ve videolardan yararlandım. Tabi not tutarak da.
Vat. da da not ilk 4 konusunda video izledim. Yani notdan başka bir şeye gerek duymayan bir ders bana göre.
Düz bilgi olduğu için...
Ben öğrencilik hayatım boyunca ezber de yapmadım.
Yazarak beynime işledim :KK14:
evet o kavram haritasının ilkini inceledim şimdi çıktı alamadım kendim hazırlarım artık benzerini. vatandaşlıkta kim en güzel anlatıyor? ztvninkini indirmiştim ben. pek fikrim yok bu ders hakkında öğreneceğim artık inşallah. ben de bugün mat baktım bilmeyince saatler sürdü sıkıldım falan. problemler. hiç aöf falan bakmıyorum içimden gelmiyor inan. çünkü soru çözsem sonra geriye dönüp baksam hatırlamıyorum süpermen değilim ki bir okumada anlıyayım ben de saldım artık gitti hayırlısı olsun.

selamlar kızlar nasılsınız ?
nasıl gidiyor çalışmalar ?
bu topiğe uğramayalı baya oldu. ben anlatayım;
türkçeden günde 100tane soru çözüyorum. bunu standarda bağlamaya çalışıyorum.

tarihi de bitireli çok uzun zaman olmuştu ama bilgilerimin eksik olduğunu düşündüm.
data dan baştan çalışıyorum tarihi. ilkini yargıdan çalışmıştım. ama yeterli bulmadım.şimdi kurtuluş savaşı dönemindeyim :)

vatandaşlık yasama bitti ... darısı diğer konulara. çok sıkıcı:KK19:

mat yerinde sayıyor gibi. karışım problemlerindeyim ama çok az net yapabiliyorum denemelerde.
7-8 net :KK43: nasıl düzelteceğim bilmiyorum:KK14:

kaldı coğrafya. onu da bitireli baya oldu. ondan da gün içinde karışık soru çözüyorum ama bazen ona bile zaman kalmıyor.

birde bu aralar ev taşıma derdindeyiz. türkiyenin öbür ucuna gidiyoruz desem yeri .
3-4 hafta oyalayacak bizi bu taşınma meselesi.
yerleşince de dershaneye başlamayı düşünüyorum. hızlandırılmış ders veren dershane bulabilirsem tabi :)

siz neler yapıyorsunuz ?

Bende tarihin tüm konularına çalıştım ama hepsinden yeterince test çözmedim
Tarihten son 3 konunun testleri kaldı.
Bu aralar biraz boşladım dersleri havalar ısınınca gezdim vs. :)
Aslında her gün çalışıyorum 2 saatte olsa ama bu beni tatmin etmiyor malum 3 ay kaldı :26:
Şimdi tarih ile bütün dersleri bir arada yürütyrm tarih bitince açıkçası baya bi rahatladım :KK1:
Çünkü en fazla konusu olan ders tarih :) MAtematik Türkçe zaten bende tamam tarih de tamam sayılır
Anayasanın ve Coğrafyanın ilk konularına önceden bakmıştım yani yaklaşık sözelden çalışmam gereken 10 ünite falan kaldı
Bir de baştaki konuları tekrar etmem lazım işte. Haftalık 1200 soru çözüyordum önceden şimdi 1500ü buluyorum bazen 400ü geçiyorum bazen konu çalışırsam 100 de kalabiliyor soru sayım. Konular bitince hedefim günlük 300 soru olacak.

Bende tarihin tüm konularına çalıştım ama hepsinden yeterince test çözmedim
Tarihten son 3 konunun testleri kaldı.
Bu aralar biraz boşladım dersleri havalar ısınınca gezdim vs. :)
Aslında her gün çalışıyorum 2 saatte olsa ama bu beni tatmin etmiyor malum 3 ay kaldı :26:
Şimdi tarih ile bütün dersleri bir arada yürütyrm tarih bitince açıkçası baya bi rahatladım :KK1:
Çünkü en fazla konusu olan ders tarih :) MAtematik Türkçe zaten bende tamam tarih de tamam sayılır
Anayasanın ve Coğrafyanın ilk konularına önceden bakmıştım yani yaklaşık sözelden çalışmam gereken 10 ünite falan kaldı
Bir de baştaki konuları tekrar etmem lazım işte. Haftalık 1200 soru çözüyordum önceden şimdi 1500ü buluyorum bazen 400ü geçiyorum bazen konu çalışırsam 100 de kalabiliyor soru sayım. Konular bitince hedefim günlük 300 soru olacak.

matematiği iyi olanlara uzaylı gibi bakıyorum yanlış anlama da :KK1:
eşimin matematiği de iyidir. şanslı insanlarsınız vesselam :KK3:
ben yapamıyorum, sinirimden oturup ağladığım zamanlar da oldu.
kendimi aptal gibi hissettiğim zamanlar da...
5 ay kaldı bizim sınava.matematiği ilerletmem gerek. en azından 15 net yapabilsem keşke...

matematiği iyi olanlara uzaylı gibi bakıyorum yanlış anlama da :KK1:
eşimin matematiği de iyidir. şanslı insanlarsınız vesselam :KK3:
ben yapamıyorum, sinirimden oturup ağladığım zamanlar da oldu.
kendimi aptal gibi hissettiğim zamanlar da...
5 ay kaldı bizim sınava.matematiği ilerletmem gerek. en azından 15 net yapabilsem keşke...

Bak ne güzel eşinin matematiği iyiymiş onu olabildiğince sömür derim :KK1:
En iyi öğrenme yolu uğraşmak yapamadığında da yardım almaktır.
O yüzden anlayana kadar eşine anlattır gerekirse bıktır o derece :KK1:
Ama benim böyle dediğimi eşine söyleme tabi :KK1: :KK1: :KK1:
TEmelin olmadığı için zorlanıyorsunuz büyük ihtimalle çalışmaya devam et
daha 5 ayın varmış senin halledersin 5 ayda çok rahat bi şekilde hem de

Bak ne güzel eşinin matematiği iyiymiş onu olabildiğince sömür derim :KK1:
En iyi öğrenme yolu uğraşmak yapamadığında da yardım almaktır.
O yüzden anlayana kadar eşine anlattır gerekirse bıktır o derece :KK1:
Ama benim böyle dediğimi eşine söyleme tabi :KK1: :KK1: :KK1:
TEmelin olmadığı için zorlanıyorsunuz büyük ihtimalle çalışmaya devam et
daha 5 ayın varmış senin halledersin 5 ayda çok rahat bi şekilde hem de

eşim saolsun bu konuda hakkını yiyemem. çok emek veriyor benim için kpss konusunda.
5 ay bana çok kıza bir zamanmış gibi geliyordu. böyle söylemen beni rahatlattı. saolasın :KK34:

evet o kavram haritasının ilkini inceledim şimdi çıktı alamadım kendim hazırlarım artık benzerini. vatandaşlıkta kim en güzel anlatıyor? ztvninkini indirmiştim ben. pek fikrim yok bu ders hakkında öğreneceğim artık inşallah. ben de bugün mat baktım bilmeyince saatler sürdü sıkıldım falan. problemler. hiç aöf falan bakmıyorum içimden gelmiyor inan. çünkü soru çözsem sonra geriye dönüp baksam hatırlamıyorum süpermen değilim ki bir okumada anlıyayım ben de saldım artık gitti hayırlısı olsun.

Aynen valla bugün hiç ders yapmadım aöf soğuttu resmen çalış çalış sorular yanlış çıkıyor geçersem geçerim kalırsam kalır kafa patlatmak deyimini resmen yaşadım yani.
Valla bitsede kpss çalışsam ne kadar zevkliydi.
Bildiklerimizi unutucaz.
Vatandaşlıkta ihtiyacın 2010 videosundaki hoca çok güzel anlatıyor ama tabi güncel olmayan 4 vidyoyu izledim diğerleri güncel kaynak mecbruen yeni videolar.
paylaşmıştım burda 2012 nin vatandaşlığını...

Aynen valla bugün hiç ders yapmadım aöf soğuttu resmen çalış çalış sorular yanlış çıkıyor geçersem geçerim kalırsam kalır kafa patlatmak deyimini resmen yaşadım yani.
Valla bitsede kpss çalışsam ne kadar zevkliydi.
Bildiklerimizi unutucaz.
Vatandaşlıkta ihtiyacın 2010 videosundaki hoca çok güzel anlatıyor ama tabi güncel olmayan 4 vidyoyu izledim diğerleri güncel kaynak mecbruen yeni videolar.
paylaşmıştım burda 2012 nin vatandaşlığını...
tamam canım bakayım ben 2012 lere. dün gece çok az uyudum çocuk ateşliydi hala hasta bir haftada anca geçiyor bugün matematikten birkaç soru baktım anlamayınca çok uzun sürüyor. ama olacak yani mat doğru sayım arttı benim hamd olsun. şubat ayında günde beş saat falan mat çalıştım ben. inşallah haftaya yine öyle olacak. çok kitabım var onları heep bitireceğim :nazar:

X