2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Sevgı melegı kaynaklar super ındırıcem elımde olmayanları cok tesekur ederım suan ıcın pc formatlanacak formatlansın hemen ındırıcem

sevgi meleği kaynaklar için teşekkürler ama bende antivirus programı linkleri açtırmadı engelledi.
Bu arada tarihte yargı konu anlatımlı kitabı olanlara bir şey soracağım yargının soru bankasında bilmediğim bir sürü kavram çıkıyor yapamıyorum da. Konu anlatımı baya ayrıntılı mı yani diğer kitaplardan ekstra bilgi mi var? Ben iki üç kaynaktan konu anlatımı çalışmama rağmen bilgilerim yetersiz geliyor onu çözmek için de onu merak ettim bu saatten sonra da konu anlatımlı sete para vermek istemiyorum netten bakcam bi, elimde de çok kaynak var tarihle ilgili kitap almaya gerek yok o yüzden ama merak da ettim açıkçası ondan soruyorum?

canım ben yargıdan çalışıyorum ama başka kaynağa bakacak vaktim yok konu anlatımı olarak yani. ama zor diyor herkes. inşallah bu hafta ihtiyaç alacağım o zaman anlarım farkı. ama matematikte birkaç soru çözümü veriyor benzerlerini testte soruyor ama çoğuda benzemiyor ben kala kalıyorum.
of biri aradı hem beni bir saat telefonda tuttu hem canımı sıktı. faydaları yok zararları var.

Canım baz kaynaklar cok ayrıntılı sorular soruyor. ama sana sunu söyleyeyım ben 2010da hazırlanırken o tarz zoruları yapamıyorum dıye uzuluyordum. Kıtapta yazmayan seyler soruyolardı. ama ne oldu 28 dogru yaptım. Gecmıs yıllardakı sorulara bak canım bosver ıncıklı cıncıklı soruları. Ha aama cevabına da bak aklında kalır belkı.

cevaplarına bakıyorum ama geçmiş yıllarda da zor sorular var yani. Tamam hepsi zor değil ama hiç birini kaçırmayacak şekilde hazırlanmaya çalışıyorum işte ondan yapamayınca diyorum demek ki eksiğim var. Kitaplar da göremeyince sinir oluyorum açıkçası. Sınavda çıkan bazı şeyleri kitaplara koymuyorlar. O sene sorulunca sonraki sene tüm kitaplara döşüyorlar buna sinir oluyorum işte Haksız mıyım ?

Canım mesela örnek soru verırmısın. Ben gecen sene tum cıkmıs tarıh sorularına baktıgımda bır kac yorum sorunun zor oldugunu gormustum. Ezber olarak kıtapta olmayan bırsey hatırlamıyorum. Ha mesela ezber soru cıkıyor ama dıger sıklar bıldıgımız seyler oldugu ıcın yapabılıyoruz. Sen de söyle yap o zaman, kıtapta bulamadıgın seylerı not al. ama tarıh o kadar genıskı ısteseler hıcbıyerde olmayan bısey de sorabılırler, ben o kadar kafama takmamaya calısıyorum. sonucta herkes aynı kaynaklardan calısıyor. Kaynagın ıyıyse yaparsın. Ben 2012da ıhtıyacın cok kalın tek satılan mavı bı kıtabından calısmıstım.

Bir de sunu söylemek ıstıyorum arkadaslar. Tarıhın özellıkle ezber kısımlarını son 1 ay tekrar etmek lazım. Bazen hıc tarıh calısmamıs ama son 1,2 ay gk calısan ınsanların 25 ney uzerı yaptıgını duyunca sınır oluyordum ama anladımkı aslında cok zor sormadıkları surece taze ogrenılen bılgı unutulmuyor. Bu seneple ben taktıgımı degıstırmıycem tarıhte. 10 tekrar yapsam da unuturum bılıyorum o yuzden son ay bıle konu tekrarı yapıcam. sımdı ıse konuları sındıre sındıre calısıyorum. Hızlı tekrarlar bana göre degıl. Herkesın anlama bıcımı ayrıdır gercı

Ben 2010da cografyaya cok yuklenmemıstım ve lısede temelım cok zayıftı. Vatandaslıga hıc calısmamıstım nerdeyse. Cografyadan 5 yanlıs vatandalıktan 6 net felan yaptım. eger onları da yapsaydım atanmıstım bu sene. sımdı cografyada daha ıyıyım allahtan:) Hepımız ıstedıgımız puanları alırız umarım

duru sen indirdin mi?

Yok cnm ben indirmedim.
Yediiklimin soru bankaları var bende.

keske her zama boyle olsam ama olmuyor oglum tam oyun cagı rahat bırkamıyor ev yemek cocuk hersey bana bakıyor babamızın nobetlerı fılan derken zorluyor ama ne yapalım gelecegımız ıcın

Rabbim inşallah emeklerinin karşılığını verir cnm

Örnek vereyim mesela ilhanlılarla ilgili bir soru vardı geçen sonra Fatihin hocası kimdr diye akşemsettin i sormuşlardı ve benim elimde eski kaynaklar mevcut bunların hiç biri yoktu o kitaplarda şimdiki 2012 baskılarına bak hepsinde yazıyor bunlar.2010 senesinde de bir iki zor soru vardır şimdi tam hatırlamıyorum ama. SAdece tarihte bu böyle değil anyasada da aynı bi kavramı ilk kez soruyorlar ki anayasa daha da geniş tarihten. Ne zaman bir kavram sınavda sorulsa yine bir sonraki sene tüm ders kitaplarına döşüyorlar ama o sene sinava girenler için pek de bir anlamı olmuyor tabi. Gerçekten de tarihte çok konu var çalışıyorum çalışınca aslında çok basitmiş bir iki konuymuş gibi geliyor öğrenince ama öyle değil.
Son bir ay çalışanlar nasıl yapıyorlar sözeli onu da tam anlamıyorum çünkü benim gerçekten çok vaktimi alıyor belki temelleri vardır bilmiyorum. Ben çalışmaya ilk başladığımda tarihten sıfırdım hiç bir şey bilmiyordum şimdi çalıştığm yerleri biliyorum sadece ama daha çalışacak konularım da var. VE gördüğüm üzere ben son bir aya bıraksam kesinlikle yetişmez konular yani. Çünkü oturması için çok soru çözmem gerekiyor cidden.

hemen hmen bir haftadır ders çalışamıyorum iyice saldım durum hiç iyi değil kızlar toparlanıcam inşallah şöyle kafam bi r rahatlasın da

aynen cnm son aylara bırakanlar nasıl yetiştiriyor anlamıyorum...konu çok ezber çook

coğrafya tarih vatandaşlık gerçekten zorluyo..

tarihimin bitmesine 1 konu kaldı..ama çok zorlandım yani ki ben de sözelciyim...

cephelerden 685 soru çözdüm 3 günde ama hala yanlışım çikiyor ay delircem

Haklısın canım 2010dada vardı oyle sorular ama sen elınden geldıgınde 2,3 degısık kaynaktan calısıyosan ve sınavda farklı soru cıkıyosa ya dıger sıkları elıyceksın ya da yapacak bısey yok cunku dedıgım gıbı cok genıs herseyı sorabılırler. Dedıgın gıbı onceden cıkan sorulara göre pıyasadakı kıtapların ıcerıgı degısıyor.

Tarıhı son aya bırakmak degım benım dedıgım. Mesela cok yogun calısıp son 2 ay sadece karısık soru cozup konu tekrarı yapmamak da bır hata. Ben onda bahsedıyorum. Son ay da tekrar yapmak lazım özellıkle mıllı mucadele ve ataturk sonrası dönem. Senın de benım gıbı telemın kotuymus tarıhten. Iste ben de gecen sene bır konuyu uzun sure calıstım hatta tekrar yapmadım konuları bol soru çözdüm ama. son ay da gene tekrar yaptım. Ben unutuyorum cunku. Anayasayı da bu sekılde calısıcam yanı 3 ay konuları bıtırıp son ay ezber yapıcam.

Son ay calısanlar zaten nerden cok soru cıktıgını bılıyorlar. Dedıgım gıbı ataturk donemı ve ataturk sonrasından cok soru cıkıyor. Bunu 2,3 kez okuyanlar yapıyor ıste. Bızım onlardan farklı olarak bılgı gerektıren soruları yapmamız lazım. Ayrıca cok soru çözdugumuz ıcın gk'ü hızlı çözmuş olucaz.Sana örnek vereyım benım en az 5 tanıdıgım kısı sadece özet kıtaptan calısarak tarıhten 20 ustu yaptı. Zaten bu yuzden calısmayanlar bıle gk'u yapınca puanlar dusuk geldı 2010da. Insallah bu sene seçici olur sorular

Canım 2010 sorularına bakarsan tarıhın calısmayanların da yapmasına sasırmamak lazım cunku secıcı degıldır sorular.

Canım 2010 sorularına bakarsan tarıhın calısmayanların da yapmasına sasırmamak lazım cunku secıcı degıldır sorular.

bana çok basit geldi 2010 soruları...

çok çalışan kazanıyor nolursa olsun... benim arkadaşım gece gündüz demeden çalıştı ne zaman görsem elinde kitap test çözyordu...

ilk atamada atandı...gerçek anlamda çok çalışan çok emek veren kazanio...

emeklerimizin karşılığını alırız inş..

Evet orası kesın calısıp da yapamadım demek bahane. ıste en guzel ornek benım cografyayı vasat anayasayı hıc calısmadım 81 aldım yani. Ama soyle de bır gercek var matematık cok ıyıysek kı genede benım rakıplerımde cok ıyı, sozelı 2 ay calıstıklarında ıyı puan cıkarıyorlar. O yuzden secıcı olan vatandaslıgı felan da ıyı yapmak lazım.

hem ünv son sınıfta olamk hem kpss bir arada zor ya hangisine çalışacağımı şaşırıyorum birmez bu sınavlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…