2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Benim de sürekli söylediğim gibi az ama verimli çalışmaktan yana gönlüm.
Ki nitekim de öyle yapıyorum. Haldır duldur 40-50 sayfa çalışmak çin işkencesi gibi birşey olur bana
O kadar çalıştım dün az diyince bir nevrim döndü :111:
Ama şimdi gayet yeterli olduğumu düşünüyorum. Zaten anayasa bitince tamamen süper olacak benim için.
Günde her dersten bir 400 soru çözer + aöf derslerimi çalışırım. O zaman yoluna giricek işlerim.
Anayasadan bilerek bu kadar yavaş ilerliyorum çünkü, çok fazla bilgi var.

Misal, Anayasa Mahkemesinin 17 üyesi var. 3 ünü Tbmm seçer, 14 ünü Cumhurbaşkanı.
Tbmm baro ve sayıştay üyeleri arasından, Cumhurbaşkanı ise; Yargıtay, Danıştay, A.y.i.m, Askeri Yargıtay ve Yök üyeleri arasından seçer.
Ay evet aklımda kalmış süper :116::116::109::109::124::124::124::124::124:

cnm son sınıf olduğun için mezun sayılırsın, eğer bu sene diplomamı alabilecem diyorsan bence girmende sakınca yok mesela ben aöf 4. sınıftaydım o arada 2 yıllık bi okul daha okuyordumn aöfü pek sallamıyordum kpssye gireyim dedim danıştım dediler ki aöf 4.sınıfsın eğer kesin dersleri veririm dersen kpssye başvurma, ki ben eylüldekini istiyordum, eğer girceksen temmuzdakine gir falan demişlerdi ama bnm aöf kaldı geçerim diye sınava da girmedim kaldı, şimdi de kayıt yaptırmadım önlisanstan girmek için
yani temmuzdaki sınava girebilirsin eğer ki dersleri verir, kesin mezun olurum diyorsan
cnm ben de topiğe ilk girdiğimde bütün sayfaları okumuştum o zmn için 83 sayfaydı topik
ve tüm linkleri kopyalamıştım 98. sayfaya bakarsan göreceksin
ama uzun zamandır sallamıştım kpssyi şimdi yine başladım işte çalışmaya
bakalım Allahtan hayırlısı...

cnm bence çok güzel çalışmışsın nesi az ki??? maşallah
ben de aöfü 1-2 saatte zor bitirebiliyordum
bir de sindire sindire anlayarak çalışmak zaman ister beni biliyorsun bir konuda anlayana kadar diğer konuya geçemiyorum
sen başkasına bakma, boşver, kendini kendinle kıyasla, ne kadar yol kat ettin, bu topikle ne kadar insana katkın oldu, bunlar azımsanacak şeyler değil Sevgiiiiiiimmmm

iyi çalışmalar kızlar deneme sınavından 61 almışım. az gibi ama ben sevindim öncekine göre yükselmiş çünkü. mat ve coğrafyadan net sayımda yükselmiş. hamd olsun.
bugün biraz oran orantı biraz türkçeden noktalama işaretlerine baktım konu olarak.

Arada oluyor benimde 60 küsür aldıklarım önemli olan her zaman kendinden bir adım öne gitmek zaten. Bazıları var çevremde görüyorum kendiyle başkasını kıyaslıyor bence yanlış yapıyor, herkes kendiyle yarışmalı, her gün bir önceki günden ilerdeysen olay tamamdır zaten canım.

Aşağıda osmanlı ile ilgili sözlük yapmışlar hoşuma gitti paylaşıyorum :
Osmanlca terimler szl

Son düzenleme:
ay sabahtan beri temizlik yapıyorum yaaa daha toz alıcam ders çalışamadım hiç akşam 200 soru çözmem gerek en az bu temizlik bir hafta gider bana bol bol derse vakit ayırırım dünde gezdik çalışamadım vicdan azabı çekiyorum

180 tarih 150 de matematik sorusu çözdüm :119:
bugünlük bırakıyorum yoruldum ödül olarak da film izleyeceğim akşam yuppiii :118:

Kızlar ben misafirlikteydim birazdan başlıyorum inşallah.
Allah zihin açıklığı versin hepinize

kızlar size moral olması için söyleyeyim . ben 89 aldım kpss den . çok soru çözmek yerine iyice özümleyin konuyu. konuyu direkt hızlıca geçeyim diye düşünmeyin. ben eğitim bilimlerine de çalışmıştım öğretmenim. aranızda var mı bilmiyorum öğretmen adayı .. anayasa ihtiyaç- coğrafya yargı- tarih de ihtiyaç... eğitim bilimlerinde tek kaynak olmasın yeterli olmuyor ben yediiklim yargı ihtiyaç 3lüsünü kullandım .. hepinize başarılar kızlar umarım dualarınız dilekleriniz kabul olur...

Âmin, İNŞALLAH. Rabbim emekleri karşılıksız bırakmaz.

selam kızlar
kursta deneme vardı..
ben eve alıp çözdüm.
türkçeden 27 net yaptım üstelik geçmiş konuları ve gelecek konuları hiç bilmememe rağmen
mat tan işlediğimiz konulardan 8 tane yaptım gerisi geometri ve problemdi onlara biz henüz geçmedik
tarihten yanlışlarım fazla.. 15 doğru çıkarabildim..
tarihede yüklenmem gerek
ama türkçeye çok sevindim yaa

Kızlar Tarih Hocamdan ıslahat ile inkılabı karıştıranlara hoş birer örnek ,paylaşmak istedimmm

ISLAHAT : Var olan bir kurumda meydana gelen bozulmaları özüne dokunmadan düzeltmektir. Örn : FATİH ÜREK

İNKILAP : Var olan bir kurumda meydana gelen bozulmaları kökünden yenilemektir . Örn : BÜLENT ERSOY

evet canım gelişmeyi görünce mutlu oldum inşallah hep ileriye doğru gider puanlar. zaten yirmi gündür düzenli çalışıyorum. çok uzun yıllardırda derslerle alakam yoktu. kapatmıştım bu konuyu. ben de gündüzki konularımı tekrar ediyorum. pek soru çözemedim bugün ama altı yedi saatimi verdim yine de konu çalışması ve tekrara. sözlük güzelmiş okumalı kitap okur gibi. aslında arada da deyimler ve atasözleri sözlüğünü okumak lazım.

çok iyi canım 15 doğru yine iyi tarihten. biz daha yeni başladık zaten. senin bölüm neydi?

Sende mi ihtiyaç uzaktaneğitim satın almıştın Hakan DEDE'nin örneği bu

Ben en son denememde 106 net çıkarmıştım. Yine çözmek istiyorum bakalım kaç yapıcam. Aslında bugünde çözbilirimde izin verdim kendime. 200 soru çözdüm yeter. Beynim duruyor biraz rahatlasın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…