2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Ben en son denememde 106 net çıkarmıştım. Yine çözmek istiyorum bakalım kaç yapıcam. Aslında bugünde çözbilirimde izin verdim kendime. 200 soru çözdüm yeter. Beynim duruyor biraz rahatlasın..

Şimdi için gayet iyi sevgi meleği benim son denemede kendi çözdüğümde 89 Netim var şimdiye kadar en iyisi bu geldi. Bakalım daha çok eksiğim var sözelden zamanla inşallah 110 üstünü de buluruz. Önceleri 75 Net falandı en başlarda yükseliş var bakalım :)

Şimdi için gayet iyi sevgi meleği benim son denemede kendi çözdüğümde 89 Netim var şimdiye kadar en iyisi bu geldi. Bakalım daha çok eksiğim var sözelden zamanla inşallah 110 üstünü de buluruz. Önceleri 75 Net falandı en başlarda yükseliş var bakalım :)

Daha da yükselir zamanla merak etme, yeterki yılmayalım çalışalım. Olmayacak birşey değil, o kadar okuyup okullarımızdan mezun olduk.

Daha da yükselir zamanla merak etme, yeterki yılmayalım çalışalım. Olmayacak birşey değil, o kadar okuyup okullarımızdan mezun olduk.

maslahha bende sızın gıbı olmak ıstıyorum tez zmanda kızalr bır sey sorucamd enmelre konuların hepsı bıttgındemı gectınız yoksa bıtmedenmı

Lozan Antlaşmasıyla İlgili Önemli Kodlamalar. Not Almanızı tavsiye ederim :) //Serdar

1) .lozan ant da çözümlenemeyen sorunlar: HIRBO

HATAY SORUNU,IRAK SINIRI,RUM PATRİKHANESİ,BOĞAZLAR,OSMANLI BORÇLARI

2) Lozanda tbmm nin istediği gibi sonuçlanmayan konular:

MUHABİR

MUsul

HAtay

Boğazlar

İR(İstanbul Rum patrikhanesi durumu)

3) Lozanda atatürkün asla taviz verilmemeis gereken konular:

KEM

Kapitülasyonlar

Ermeni sorunu

4) Lozan da lehimize çözülen meseleler ASKİ

Azınlık

Savaş tazminatı

Kapitilasyonlar

İstanbulun durumu

5) Lozan anlasmasindan sonra sorun olan maddeler (DAYANBE)

• D-ış borç

• A-

• Y-abancı okullar

• A-

• N-üfus

• B-oğazlar • E-ege adalrı

:KK1:

bende bu sene gireceğim kpss'ye inşallah hepimiz iyi sonuçlar alırız :) paylaşım için çok teşekkür ederim..

Ben 200 çözdüm bıraktım. Rahatlamak istiyorum bugün. Şuan netten geçen kpss de atananların puanlarına bakıyorum. İstediğim kadro ve il 87 ile almış ne kadar mutlu oldum. Hemde ilk atamada :KK1: Baktıkta aşka geliyorum, hırs geliyor.:KK16::KK16:

maslahha bende sızın gıbı olmak ıstıyorum tez zmanda kızalr bır sey sorucamd enmelre konuların hepsı bıttgındemı gectınız yoksa bıtmedenmı

fattum benim eksiğim var bir sürü, konuların hepsini bitirmem mart nisanı bulur. Yani deneme çözmek için ben beklemiyorum açıkçası konuların bitmesini. Elimde eski denemeler vardı onları çözüyorum ne sıklıkta çözdüğümü sorarsan, mesela şimdi tarih çalışyıorum, her tarihten bi konu bitirdiğimde kitaplardan taradıktan sonra bi deneme çözüyorum çünkü mantık olarak her bir konu en az bir net demek benim amacım da o, tabi bazen bi konu 2-3 net bile olabiliyor konuya göre.

sevgi meleği sen tarihi bir ayda bitirdim demiştin canım,
kaç tane kitaptan çalıştın yani bir kitaptan konu çalışıp başka 2-3 kitaptan mı soru çözdün nasıl yaptın? Ben baya bi kitap tarıyorum çok yavaş oluyor o yüzden, Acaba bi ayda bitecek şekilde 3 kitaptan gidip tekrar günlerinde de bi kitap mı bitirsm o konudan diye aklıma geldi şimdi.
Yoksa sadece bir kitaptan mı bitirdin?

Lozan Antlaşmasıyla İlgili Önemli Kodlamalar. Not Almanızı tavsiye ederim :) //Serdar

1) .lozan ant da çözümlenemeyen sorunlar: HIRBO

HATAY SORUNU,IRAK SINIRI,RUM PATRİKHANESİ,BOĞAZLAR,OSMANLI BORÇLARI

2) Lozanda tbmm nin istediği gibi sonuçlanmayan konular:

MUHABİR

MUsul

HAtay

Boğazlar

İR(İstanbul Rum patrikhanesi durumu)

3) Lozanda atatürkün asla taviz verilmemeis gereken konular:

KEM

Kapitülasyonlar

Ermeni sorunu

4) Lozan da lehimize çözülen meseleler ASKİ

Azınlık

Savaş tazminatı

Kapitilasyonlar

İstanbulun durumu

5) Lozan anlasmasindan sonra sorun olan maddeler (DAYANBE)

• D-ış borç

• A-

• Y-abancı okullar

• A-

• N-üfus

• B-oğazlar • E-ege adalrı

:KK1:

teşekkürler fattum :KK34::KK34::KK34:

sevgi meleği sen tarihi bir ayda bitirdim demiştin canım,
kaç tane kitaptan çalıştın yani bir kitaptan konu çalışıp başka 2-3 kitaptan mı soru çözdün nasıl yaptın? Ben baya bi kitap tarıyorum çok yavaş oluyor o yüzden, Acaba bi ayda bitecek şekilde 3 kitaptan gidip tekrar günlerinde de bi kitap mı bitirsm o konudan diye aklıma geldi şimdi.
Yoksa sadece bir kitaptan mı bitirdin?

Valla ben datadan çalıştım konularımı. Konu sonlarında güvenderle yargı analtımıma şöyle bir baktım okudum eksik bilgi varsa tamamlansın diye.
Yani harmanlamaya kalksam aylarımı alır, hem gerek de yok. Konuyu tek kaynaktan çalışıp tekrarı ötekilerden yapmak daha mantıklı.
Soru bankam ve yaprak testlerim farklı kaynaklardı.
Pegem, yargı, ihtiyaç, data konu sonunda bunlardan çözdüm geçtim.

Bende sana bişiy sorcam hiç kitap bittimi elinde? benim tarih bitti yaprak testlerimde bitti. Kaldım dımdızlak :KK1:
2 soru bankam var ama her ders olduğu için çok az, her konudan birer test şeklinde.

Ben en son denememde 106 net çıkarmıştım. Yine çözmek istiyorum bakalım kaç yapıcam. Aslında bugünde çözbilirimde izin verdim kendime. 200 soru çözdüm yeter. Beynim duruyor biraz rahatlasın..
Çok iyicanım yaa maşallah :nazar: İnşallah bende yaparım hepsinii :KK31:
084.988 SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (MERKEZ ISPARTA)
Tutmayın beniiii :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

vov puan harikaymış tatlım..
sen ısparta dan mısın.. kardeşim sdü de okuyor :KK14:

Ya kızlar tarihi güçlendirmek için ne yapılabilir :26:

Hayır canım oradan mezun oldum. Tercihlerime yazacağım Allah nasip ederse. Tarihi güçlendirmek için bol tekrar başka alternatifi yok. Zamanla tekrar yaparken sana zor gelen konuyu ben bunu biliyorum diyip, geçebiliyorsun :KK1::KK34:

Günaydın.
Az önce matematik videosu izledim 3. konudayım ama sonuna doğru çok uykum geldi ya:2:
Ama test çözemicem işe gitmem lazım
Şu matematik bi bitse :KK31:

sevgi meleği yukarıda verdiğin puan var bir ben anlamadım ne olduğunu merak ettim. bir de aöf harç parası ikinci taksit yatacakmış sen yatırdın mı? büroya gitmeye gerek var mı biliyor musun canım?

X