2011 Ocak Annelerine Tecrübeli 2010 Ocak Annelerinden Tavsiyeler...

hunny o beşik bence mümkün degil biryaşına kadar kullanılmaz bebek aşagı düşer diye düşünüyorum...

park yatak da iyi de kuzenim aldı hiç kullanamadı
tabi her bebek bir olmuyo sallamadan uyutamadı elinde battaniyeyle sallayıop uyuttu şimdide salıncak kurdular öyle büyüyo :ecrin_bebek:
ozaman anladığım kadarıyla uzun vadeli düşünürsek mobilya beşik en iyisi
teşekkürler canımm bilgiler için
başından geçen daha iyi biliyo

süsünden sadeliğinden değilde hani kullanışlı olması benim için önemli
teşekkürler verdiğin bilgiler için canım
sanırım bende mobilya beşik düşünücemm yerimseniben

huny benimde arkadasımda var kızımı içine yatırdım kalktı ve su an 9 aylık olucaz..yani 1 yasına kadar kullanamazsın içide cok dar..
kesinlikle park yatak derim bende

saoll canımm yerimseniben sanırım mobilya alsak daha iyi

yada eski usul salıncak kaydirigubbakcemile3

merhaba 2011 ocak anneleria.s.
öncelikle çok güzel günler geçiriyosunuz
bu heyecanlı günlerinizde en önemli tavsiyem hamileliği doya doya yaşayın
özellikle doğum sonrası ilk gün ve hamileliğinz boyunca bol bol foto çekinin...
ben bugünlerde o kadr çok o koca göbüşümü özlüyorum ki kızımın hemen büyüyüp 1 tane daha olmasını sabırsızlıkla bekliyorum :asigim:
öncelikle hamileliğinizin anne olacağınızın huzuruna ,heycanına doyun :CüvCüv:
tavsiyelerden bahsetmiş 2010 ocak annelerei yani benim çok sevdiğim arkidişlerim :1hug:
hepsini dikkate alın
benim tavsiyelerimde aynı nitelikte
1-prima kullannıyorum memnunum
2-çok fazla detaya inmeyin çok çabuk büyüyorlar
3-pijamaları devirme yaka almayın kullanışlı olmuyor düz yaka alın
4- iç zıbın çok kullanılmıyor kışın genelde uzun kollu çıtçıtlı badi,üstüne pijama ve ya normal takım üstüne penye yelek yada yün giydirdim
5- Göğsünüz için krem mutlaka alın
6- en önemlisi süt gelmiyor diye emzirmemezlik yapmayın ,mamaya alıştrmayın mutlaka emsin
7- ilk 3 gün saatte 1 emzirin sarılık olmasın (ben bu hataya düştüm 3 gün hastanede yattı bebeğim)
8-lohusalık döneminde hep odanızda olun gelen misafr 5dk fazla sizle olmasın ayrı bir odada olsun ,kışın grip olayı fazla oluyor .evde oksijen azalıyor bebeği olumsuz etkiler
9-hımm birde çalışan gebelerin dikkatine benim canımı acıtan 37. haftada izne ayrıldım 2.gün doğum oldu ssk doğumdan sonra 90ü ödüyor diğer doğum öncesi kuş olup uctu parasını alamadım boşa gitt hamile hamile o kadr çalıştığımda cabası ona göre ayarlayın .şimdi bebişler genelde 37, ve 38. haftada oluyor bunu dikkate alın boshayallersmile
aklıma geldikçe yazarımopuyorumnanaktan

hunny o beşik asla ve asla 1 yaşına kadar kullanamazsın cnm:umursamaz: çocuk hareketlendimi asla durmaz onda ve aşağı düşer...
ben süse falan düşkünüm ama şimdi bebekken park yatak çok daha rahat kademeli olması falan...
ben oda takımını 3 4 yaşında almayo düşünüyorum ..işte o zaman süslü püslü alırım kızıma...
yani bnm önerim park yatak cnm ama seçim senin tabiki...

saol canım önerilerin içinn olumunekankayizsmile

haklısın canımm olmadı kuzenimden park yatağı alırım bi eğer kullanabilirsem kendimise alırıs yok olmadı mobilya CADIARZU
teşekkürler canım önerilerinis içinn

bişey daha...öyle sallanmadan uyumuyor diye bişey yok bence...nasıl alıştırırsanız öyle gider...bebek bunlar, onlara herşeyi biz öğretiyoruz...
hiç sallamadım Gözdemi ben...herkese inat sallamadım...şimdi 9,30da döner küçücük poposunu uyur kuzum...sanah 7de kalkar...
her bebek kendine özeldir farklıdır...

bende mobilya alacaktım arkadaşlar fikrimizi değiştirdi beraber park yatak aldık onlar sonra rengini değiştirmeye gittiler sözde mobilyayla değiştirmişler bizede o kadar park yatağın güzelliğinden bahsetmişlerdi ama yorumlarınızı okudukça iyi ki park yatak almışız diyorum

arkadaslar bencede bebeklerinizi sallamaya alıstırmayın ben hiç sallamadım şimdi kızımda uykusu geliince emziğini alır devirir kıcını uyur...

fisher pricenin ana kucağını kullandım elim kolum oldu

benim oglum hiç sallamayı sevmedi ya kucagımda uyur yada yataga yatırırım bana sarılarak uyur..
oglum beşige ondan yatmıyo sürekli beni yanında koynumda istedi:)
salıncak ve mama sandalyesi çok işe yarıyor..

bettyyy yaw ben sevmiyorum ısınamadım nedense o yataklara:)

benim eşimde sevmedi almak istemedi..bugün hamile bir arkadaş aradı ocak ayında dogum yapcak..
bir kaç kişi park yatak al demiş.çocuktan çocuga deişyor..oglum hiç yatmadı dedim..
.herkes park yatak öneriyo dedii..oda alcakmış..
bende kaç kişye sordum . hamileyken çocuk düşüyo diye beni korkuttular....son anda aldık bizde dogumdan bir kaç önce...bizim sallanıyo..yüksek baya belim agrıdı gece çocugu koyarken alırken..

kesinlikle katılıyorum beticim
sallamadan uyumuyor diye bişey yok
özellikle anane ve babanneler sallamaya çok meraklı oluyor
ilk günden tavrınızı koyun yok çok ağlıyor sallayalım uyusun laflarına tıkayın kulaklarınızı
sallanmayı bilerek mi doğuyor biz öğretiyoruz herşeyi
kızımı hiç sallamadım kimseye de sallatmadım
yatağına yattığı zaman uyuyacağını biliyor

dün akşam bebek görmeye gittik 37 günlük
ve babannesi sayesinde battaniyede sallanmadan uyumuyor
uyumayı bırakın durmuyor
sürekli battaniye de sallıyorlar
babanne iki gün sonra bırakıp gidecek yazık değil mi hem bebeğe hem annesine

yatak konusuna gelince mobilya beşik alsanız bile bir tane de park yatak alın
kenarda dursun biryerlere giderken götürürsünüz bebiş rahat rahat yatar
öyle pişmanımki park yatak almadığıma
ben oda yaptım ilk zamanlar için de küçük süslü beşiklerden almıştım
şimdi ananeye ya da babanneye gittiğimizde kızımı yatırcak yer sorun oluyor
alın kenarda dursun zaten yer kaplayan bişey değil

sanırım şimdi yüklendi

canım ben aslında şubat annesiydim ama oğlum ocak sonu doğdu o başkakaydirigubbakcemile3 yorum yapmak istedim ocak annlerinden özür dileyerek çünkü aynısından ben almıştım ama oğlum hiç yatmadı o beşikte sallamasan bile çocuk resmen sağa sola kaykılıyo yani tam ortada yatamadı dengeyi kuramadı hiç memnun kalmadımben kızımdan kalan eski ark yatağı vermemişim iyiki onda yatıyo oğlum şimdi beşiğide geri verdim ben kızımıda park yatakta büyüttüm 2 2.5 yaşından sonrada odasını ayırdım zaten

kızlar park yatağın ölçüsü kapıdan sığacak şekilde olsun benim eni 80 boyu110du şimdi kapılardan geçiremiyorum odadan odaya toplayıp götürüyorum hnatal bişey 70 110luklar var ondan alabilirsiniz

yess 70*110 bizimkisi de...geçiyor kapılardan...

maşallah kızına. ben de sallamaktan yana değilim. nasıl alıştırdın peki? benim etrafımda hiç sallamadan uyuyan bebek yok:) nasıl alıştırılır bilmiyorum açıkçası bikaç tüyo verirsen doğumdan sonra uygulamaya çalışırım:)

benimkide sallanmadan uyuyor.
etrafındaki herkes sallandırmaya alıştırmış demek ki bebeklerini. onlar yapmasa nerden bilecek bebekler.
sırtını pışpışla, şarkı söyle yavaşça, yanına yat. bir rutin oluşturursun doğumdan sonra, merak etme.
yeter ki çare olsun diye sallamaya yeltenme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…