2011 Ocak Annelerine Tecrübeli 2010 Ocak Annelerinden Tavsiyeler...

yalel arkadasim tavsiyelerin icin cok cok tesekkürler.Bende ilk bebegimde emzirme sorunu yasayan biri olarak sana katiliyorum.Malesef bende emzirme basligi kullanmak zorunda kaldim ve uslu olan bebegim emzirmeye gelince ortaligi yikiyordu.Bunda insallah kullanmayacagim cektigimi bir ben bilirim bir Allah.

Sinemis sana da cok tesekkürler canim.

yalelllll canım ya ben bile okurken duygulandım
geçirdiğimiz günler koca göbüşlerimiz her dakka burda çatır çatır sohbetlerimiz
doğum zamanlarımız off çok özledim yaa negünlerdi ama burdaki muhabbetleri çok özlüyorum sizleri
kızlar birde bendende söylemesi normal doğum imkanınız varsa yapın ben sezeryan oldum müthiş rahat geçti sonrasındada ağrım olmadı hiç 4 5 gün tamamen ayaklandım ama o dikişleri tavsiye etmem kaşıntısı bi dert hep orda onu görmek bi dert ve nekadar kilo verilsede göbek azda olsa orda bi katlanma oluyor oturunca falan thaf bişey yaa walla epiduralle doğurun acı çekmek istemiyorsanız bence çekmeyinde zaten kolay bişey değil o anın piskolojisiyle zaten bütün verilen kararlar genelde değişiyor kayınvalide bilmem ne takmayın verin ağızlarının payını giden gitsin kalan kalsın siz bebeğinizi ve sütünüzü düşünün içinize aıp kurmayın sıkıntı yapmayın ilk üç dört ayın keyfini çıkarın ama 3aydan sonra muhakkak tek yatıp uyumaya alışsın yoksa benim gibi uyusun diye saattlerce sallarsınız gerçi benimki 4.ayından sonra sallanmadan uyumak istemedi halada sallıyorum mahfoluyorum uykusuz gecelerde olacak muhakak o allahın emri bikere ama sabredin biz hala çekiyoruz çoğumuz uyku sorununu falan burdaki günlerinizide meleklerinizin içinde son kıpırdaşmalarınında bolca keyfini çıkarın onun içerde hareket etmeside bambaşka bi duygu doğum yapınca çok özleniyor ben hala özlüyorum o hallerimi kımıldayışlarını şimdide gece uyurken dönerken sırtıma suratıma tekme atıyo sıpam sığamıyor hiçbir yere ayy ben nekadar yazsamda anlatsamda sizlerde bizler gibi yaşadıkça tadıcak ve tecrübe kazanıcaksınız sonrada burda 2012 ocak annelerine tavsiyeler verip ahh ne günlerdi diyeceksinizz biz gelecekmi ozamanlar ya nasıl olucak nasıl gidicek derken muşmulalarımız yaşlarına basıcak allahın izniyle çok konuştum yaaww kızlar hepinizi öpüyorum hepiniz çok özelsiniz güzelsiniz yapacağınız şey allahın bir lütfu okadar değerli ki kimsenin bu anı bozmasına izin vermeyin allahın izniyle rahat ve sağlıkla yapın inşallah doğumlarınızı hepinizi allah kurtarsın güzel civcivlerinizin fotolarını bekliyoruz doğumdan sonra yan gelip yatmayın çekilenleri bizim gibi hemen buraya yetiştirinki meraktan çatlamayalım haberimiz olsunki meleklerinize dua edelim haydi çene düştü şimdilik hoşçakalın kızlarrr

spinal sezaryan oldum çok rahat geçti kızlar tavsiye ederim....tabi eğer normal doğurmak isterseniz bişey diyemem....
bnm çok şükür ne ağrım oldu ne sızım...zaten dikişte olmuyor yapıştırma....dikiş aldırma derdide yok...
38+0 da doğum yaptım öğlen 13.30da girdim 13.38te bebeğim çıkardılar onu o an gördüm tabi şakın ağlamaklı sonra hemen giydirdilerkucağıma verdiler...
ertesi gün çıkmıştık hastaneden...ama 3 gün sonra kontrole götürdüğümüzde sarılık çıktı 2 gün hastanede kaldı kızım ama ben hep bekledim gece gündüz orda emzirdim acıktığında...
eve gelişimiz muhteşemdi ama...zaten 6 gün sonra yılbaşı oldu eşim ben kızım çok güzel bir gece geçirmiştik....
şimdi yine yeni yıl geliyor ve kızım 1 yaşına girecek inanamıyorum ya nasılda çabuk geçiyor...
size daha önce yazmıştım kimseyi hiçbirşeyi takmayın kafanıza... siz kendiniz gibi olun...kaynanaymış bilmemne boşverin
eşinizle halledin herşeyinizi biz öyle yaptık her ne kadar annem 2 hafta falan bizde kalsada eşim olduğu zamanlarda hep kendimiz yaptık....

tavsıyeler ıçın tesekkurler kızlar...
bende tadını çıkarmaya calısıyorum hamılelıgımın...

mbrlar;

öncelikle hastaneye iki yeni doğan takımı götürürsünüz ocak ayında baya soğuk olduğu için battaniye alın.. hastanede mutlaka battaniyeye sararsınız.. özel hastanelerde oda sıcaklığı gayet iyi oluyor çok sıkmayın bebeği.

alışveriş dönemi için ise erken davranmayın.. 8. ayında bebeğin kilosu ne ise ona göre alın bazı bebekler zayıf doğduğu için 3 aylık bir tulum büyük gelebiliyor. bundan dolayı mutlaka alırken kilosunu hesaba katarak büyük yada küçük alın etiketinde yazan ay işe yaramıyor..

eve çıktığınızda ise bebek istedikçe emzirin. alt değişikliğinde hametan kullanın bolca pişik olmasın bebiş :80:

birde örgüler işe yaramıyor demeyin mutlaka örgü yeleği olsun..

yemeklerden sonra kendiniz bir tatlı kaşığı kimyon yutup arkasından su içebilirsiniz gaz giderip bebeğinize çok fazla sıkıntı yaşamıcaktır..

ilk dönemlerde çok emzirdiğiniz için sabaha karşı elleriniz titrer artık kan şekeri düşüyor.. kurupasta meyve suları bulunsun evde atıştırınca geçer..

şimdilik bu kadar.. aklıma geldikçe yazarımm :)

2010 ocak anneleri sizden bazi konularda yardım rica ediyorum şöleki.:)

*ferro demir damlası sağlık ocagi tarafından 4.ayda veriliyor,sizlerde kullandinizmi ve ne şekilde kullandiniz..benim oglum mama içtigi için doktor mamadan 2 saat sonra ver ve 2 saatte mama verme dedi..ama benim oğlan 3 saate bir besleniyor bunu yapamiyorum?
*bunu kaç ayına kadar kullanacagiz?
*hemen arkasından meyve suyu versem olurmu?

*ek gida olarak tavsiyeleriniz neler?

*sağlıklı bir şekilde kilo aldiran ve bebegin isteyerekk emdigi tecrübe ettiğiniz mama hangisi?...bizimki nerdeyse 5 aydir aptamil1 emiyor ama hiç istemiyor...

* kafasında hafif konaklar var sizler hangi yöntemleri kullandiniz ve etkili oldu...bazilari kesinlikle tarama zararli diyor

bu konularda bilgi verirseniz memnun olurum...:)

Allah kolaylık versin :)

umarım yardımcı olabilmişimdir eğer merak ettiğinz şeylerde varsa detyalıca sorabilirsiniz
ben genel olarak cevap yazdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…