2011 Ocak Annelerine Tecrübeli 2010 Ocak Annelerinden Tavsiyeler...

maşallah kızına. ben de sallamaktan yana değilim. nasıl alıştırdın peki? benim etrafımda hiç sallamadan uyuyan bebek yok:) nasıl alıştırılır bilmiyorum açıkçası bikaç tüyo verirsen doğumdan sonra uygulamaya çalışırım:)

doğduğundan beri hiç sallamadım ilk zamanlar ya emerek uyurdu eğer öyle uyumazsa sırtına pişş pişş yaparak uyuttum...
2. aydan sonra zorla emziğe alıstı o zaman uyuma dahada kolaylastı emziği sadece yaterken veriyorum oda uyucağını anlıyo...
eğer durmaz ağlarsa kucağımda skainlestirip tekrar yatırıyorum.ama hiç konusmadan..

artık uyku saatlerini iyice takip eediyorum problem olmuyor uyku saati geldiğinde doru beşiğe ister uyusun ister uyumasın ama uyku saati geldiğini anlasın.zaten en gec yarım saat içinde dalıyor

ocak annelerinde çok var sallamadan uyutan..bende sallamıyorum biberonu battaniye ile destekleyip veriyorum oda'dan çıkıyorum ve uyuyor..
sallamak isteyenlerede müsade etmeyin anne kayınvalide gibi bana ilk önce biraz söylendiler eşim dahil sonradan da maşallah ne güzel alıştırdı demeye başladılar:)
sizin bebeğiniz ve kararı siz verin sussun aman diye milletin istediğini yapmayın doğru yanlış ama siz bildiğiniz gibi büyütün..

sallamamak en güzeli...bende hiç ayagımda sallamadım oglum zaten nefref ediyo ayakta sallamadan yanına yatıyorum uykuya dalıyo. yada kucagımda pışpışlıyorum uyuyor..
kızlarımı ayakta salardım durmazlardı .bacaklarım agrırdı büyüyünce çok agırlaşıyolar..
ve kaç saatte uykuya dalarlardı siz tahmin edin..

hepsi yalanalsanaalsanasmile

aşırı gazlı gece gündüz benimki gibi ağlayan bi bebeğiniz olsaydı görürdüm sizi
:umursamaz:

topicin sallanmadan uyuyan bebekleri uslu..

cadı ile benimkine bakın bakalım sempatiksalakcinni

benim kızımda kolik vardı çok fenaydı nasıl ağlardı sürekli kucak vs isterdi ama şu anda maşallahı var :nazar: emziğini alınca ve bazen ben yanında olunca bazen yalnız yarım saati bulduğu oluyor ama sallamadan uyuyor. bana da çok dediler salla diye. kimi ayakta kimi ana kucağında yok dedim, iyi ki de demişim. alışınca çok fena oluyor. o yüzden bebek sallanmadan uyumaz diye bir şey yok bence. zaman alıyor belki ama alışıyolar bi süre sonra

merhaba arkadaşlar.hepinize verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim.inanın çok işi yarıyor.bebeğimin karyolasına yatak alacağım ve bu konuda tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.hangi yatak bebekler için daha uygun,yaylı, yaysız;tam ortopedik, yarı ortopedik?tavsiyelerinizi bekliyorum.

park yatağın içine ben visco yatak almıştım park yatağı taşıdığın yere götürebilirsin rahat oluyor

ay evet benım oğlandada gaz vardı..hiç bır ılaç fayda etmedı..neler yaptık neler..
gece gunduz ayaga dıkerdı bızı..bende ılk 8 ay salladım..anca susuyordu..
ama 8 aydan sonra gaz problemı bıttı..ben sallamaktan yoruldum..
benım babam 8 aydan sonra sallanmadan uyumayyı oğrettı..sagolsun babam..zaten zor uyuan cocuk..yanına yatıyorum..1-1,5 saatte uyuyor..4 yasında..

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var. Burda bir mağaza kapanıyor ve ürünleri yarı fiyatına veriyor. Daha çok 3-6 aylık olanlar kullanılıyor dediğiniz için onlardan 3-4 tane tulum aldım.Birkaç tane altüst vardı zaten. Sanırım bu gruplar 3.ayın başından 6. ayın sonuna kadar 4 ay idare ediyor. Yalnız bebişimin 2 tane hastane çıkışından biri diğerine göre büyük olduğu için sanırım doğar doğmaz giyemez. Ayrıca da 2 tulumu var yeni doğduğuna giyebileceği. Yani ilk ay toplam 3, ikinci ay da +1 ekleniyor tulumlarına. Sizce ilk 2 ayı çıkarmak için yeterli mi? Eğer daha fazla kullandıysanız mağazadaki ürünler bitmeden almak istiyorum.

hoga ben ilk 3 ay evde dışarı kıyafetini saymıyorum genelde pantolon badi giydirdim..hastane çıkışı 2 tane 4 5 tane tulum vardı onları giydirdim..ilk 40 gun sık banyo yaptırıyorsunuz hemen hemen hergün onedenle her banyoda kıyafet degişiyor.çok az da olmasın yani..bence 6 7 tane kıyafeti olsun..5li hastane çıkışıda işine yarar alt üst eldiven şapka sı olan takım..

hoga ben ilk 3 ay evde dışarı kıyafetini saymıyorum genelde pantolon badi giydirdim..hastane çıkışı 2 tane 4 5 tane tulum vardı onları giydirdim..ilk 40 gun sık banyo yaptırıyorsunuz hemen hemen hergün onedenle her banyoda kıyafet degişiyor.çok az da olmasın yani..bence 6 7 tane kıyafeti olsun..5li hastane çıkışıda işine yarar alt üst eldiven şapka sı olan takım..

Arkadaşlar 0-3 ay fazla almayın hemen büyüyorlar elinizde kalıyor deyince gözüm korktu ben de fazla abartmışımbilmiyorumkismile Aslında almak için can atıyorum. Alınca eve gelip saatlerce bakıyorum. Bugün gidip birkaç tane daha alıym bari.

Mağazada 0-3 ay yazanların yanında 56-62 cm yazıyor. 3-6 aylıklarda 62 cm yazıyor. Daha küçüğü de yok. Ama önceden aldığım 0-3 aylıklar sadece 56 cm ve mağazadan aldıklarımdan küçük. Sizce giyilir mi yine de. Bebeğim bizim yörenin tabiriyle öksüz oğlaklar gibi durmasınkaydirigubbakcemile3

.evet çok almayın benimde elimde çok kaldı ama yeteri kadar olmalı 6 7 tane bence dedigim gibi çok banyo yapacak..
56 yı çok giyemiyor zaten çunku genelde 50 sm doguyor bebekler ilk ay 4 5 cm uzar düşünün:)ayaklı pijama yine giyer ama tulum kısa gelince kasar vucudunu rahat edemez..çok almayın siz yinede..

hoyacım o ayrı bizimde gazı guzu oldu hatta 2 kere boğaz bir kere bağırsak enfeksiyonu gecirdik o zamanlar bizde her türlü uyutma yöntemini denedik..ama düzelince tekrar eski halimize dönebildik... bu yatır kaldırada gaz bitiminde yani 3. aydan sonra oturttuk..o zamana kadar emerek uyuyordu...
merhaba arkadaşlar.hepinize verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim.inanın çok işi yarıyor.bebeğimin karyolasına yatak alacağım ve bu konuda tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.hangi yatak bebekler için daha uygun,yaylı, yaysız;tam ortopedik, yarı ortopedik?tavsiyelerinizi bekliyorum.

ben park yatak içine ortapedik aldım canım...

ben burayı yeni gördüm yahu...
herşeyi sonradan takip ettiğim gibi :KK1:

2011 anneleri, hepinize hamileliğnizin sonuna kadar sağlıklı günler, sonra da hayırlı doğumlar diliyorum.

hıııııııım boshayallersmile ne kadar özlüyorum geçen seneyi. tamam şimdi de çok güzel herşey ama o zaman çok da özeldi bee. karnımdayken sadece benimdi, minik tekmeleri, hıçkırıkları... ay çok duygulandım valla. ben de geçen sene bu zamanlar ufak ufak başlamıştım alışverişere. havuzluhanı tavsiye ederim. herşey var orda.
eminim şimdi çooğunuz hayırlısıyla bir an önce gelse diye düşünüyorsunuz, inşallah allah hayırlısıyla kurtarsın hepinizi...

ben oda yapacak annelere son ana bırakmamalarını tavsiye edebilirim. ben o hatayı yapmıştım. doğuma 10 gün kala mobilyamız gelmişti. mobilya kokuyor, ve hemen geçmiyor kokusu. sadece benim hevesim ve merakımdan dolayı alındı o mobilyalar kızımın odasında yattığı sayılıdır ancak. sadece eşyaları düzenli oluyor dolabında bide yatağına oturtup oyuncakları döküyorum, uzun süre oynuyor içinde. yatak odama park yatak aldım orada bizimle uyuyor şimdi. çok memnunum. ama artık hareketlendiği için habiire dönmek istiyor dönemeyince uykusundan uyanıyor.

sallayarak uyutmaktan konuşmuşsunuz. ben de sallayarak uyutmaktan yana değilim ama keşke de ayakta sallamaya alıştırsaydım dediğim oluyor. çünkü emerek uyuduğu için anneme falan bırakmak zorunda kalırsam geldiğimde huysuz ve gözleri kızarmış bir bebekle karşılaşıyorum. annem ne yaptıysam uyumadı diyor. bi de üstüne bana kızıyor ben sana dememiş miydim küçükken ayakta salla diye... hay allahım, bi de azar duyuyorum valla delikafadulden geçen alışveriş merkezinde uyku ve emme krizi geldi, mecburen kabinde emzirdim, memeyi tutunca küüüt hemen uyudu. böylede zor oluyor yani.

ben kendiliğinden uyuyan bebekler sadece televizyon dizilerinde olur sanırdım ama bizim topikte de varmış. kaydirigubbakcemile3 maşallah onlara.. :nazar:

bi de ben emzik alıştırmadım. bence alıştırmamak daha iyi.. ama tabi ki her bebeğin ihtiyacı ve her annenin yaklaşımı farklı.

aklıma geldikçe yazıyorum,

doğumdan hemen sonra süt şakır şakır gelmiyor. yani benim öyle oldu. süt gelsin diye bebek hemşiresi öyle sıkıyordu ki mememi. çok canım yandı çok. bi de benim gögüs ucum da hiç çıkmadı, zavallı yavrum düz duvara tırmanmaya çabalar gibi emmeye çabalıyordu. kaydirigubbakcemile3 inşallah olmaz ama olursa sakın moralinizi bozmayın hemen silikon gögüs ucu alın emzirmeye çabalayın. emzirdikçe uyarılıyor öyle süt geliyor. sakın pes etmeyin. aman hemşire gelsin alsın, mamayla doyursun diye düşünmeyin bi yarım saat emsin süt gelmese de emsin, sizin kokunuzun, sıcaklığınızın tadına baksın zemuszemus

artık yatayım ben, ben tam dalarım şimdi prenses uyanır...

siz de hamileliğinizde uykunuzun kıymetini bilin, bol bol uyuyun.. :)) :KK3:

ben burayı yeni gördüm yahu...
herşeyi sonradan takip ettiğim gibi :KK1:

2011 anneleri, hepinize hamileliğnizin sonuna kadar sağlıklı günler, sonra da hayırlı doğumlar diliyorum.

hıııııııım boshayallersmile ne kadar özlüyorum geçen seneyi. tamam şimdi de çok güzel herşey ama o zaman çok da özeldi bee. karnımdayken sadece benimdi, minik tekmeleri, hıçkırıkları... ay çok duygulandım valla. ben de geçen sene bu zamanlar ufak ufak başlamıştım alışverişere. havuzluhanı tavsiye ederim. herşey var orda.
eminim şimdi çooğunuz hayırlısıyla bir an önce gelse diye düşünüyorsunuz, inşallah allah hayırlısıyla kurtarsın hepinizi...

ben oda yapacak annelere son ana bırakmamalarını tavsiye edebilirim. ben o hatayı yapmıştım. doğuma 10 gün kala mobilyamız gelmişti. mobilya kokuyor, ve hemen geçmiyor kokusu. sadece benim hevesim ve merakımdan dolayı alındı o mobilyalar kızımın odasında yattığı sayılıdır ancak. sadece eşyaları düzenli oluyor dolabında bide yatağına oturtup oyuncakları döküyorum, uzun süre oynuyor içinde. yatak odama park yatak aldım orada bizimle uyuyor şimdi. çok memnunum. ama artık hareketlendiği için habiire dönmek istiyor dönemeyince uykusundan uyanıyor.
tesekkur ederız paylasımın ıçın..

X