2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

delüüüüüü kaydirigubbakcemile3
yaz yaz canım

öyleyim acık :KK1:
Safiye hanım en son medicaldaydı, akdamar dada bir bayan Dr vardı onuda çok iyi diyorlardı hala ordamı bilmiyorum bı arayıp sor istersen.

az önce hastanenin web sitesinden baktım canım medicaldeymiş bi arkadaş söylemişti ist. hastanesinde diye sanırım yalnış söylemiş akdamar hastanesi nerde canım bilmiyorum ben onu bilmiyorumkismile

ben 6+5im ama hala gitmedim. doktor ilk randevumu 29una verdi.8inci haftam bitmis oluo o zaman düsün. sabirla bekliyorum. erken olsun gec olsun saglikli olsunlarda dimi canim :)

ama ben keseyi bile görmedim daha bilmiyorumkismile sen görmüşsündür bu haftada isen önceki düşük olunca insan böyle evhamlı oluyor galiba korkuyorum bi terslik çıkacak diye -tatlicadiarzu- 28 ine randevu aldım o zaman 6 artı 7 oluyorum bende heralde görürüm artık bebiki kaydirigubbakcemile3 bide ben ertesi gün yola çıkmak zorundayım ya hemde 16 saatlik :bbo: 29unda memlekete gitmem lazım kpss için adres değişikliği tariihini kaçırmıştım sınav 31 inde 29 ekimde yola çıkcam taa ertesi gün ordayım inşallah bişey olmaz o kadar saat sarsılcam:Saruboceq: arabamızda yok gitmekte zorundayım :çok üzgünüm: Allah a emanet artık

Son düzenleme:
evet aynen öyle yapıyormuşum uyarı için tşkrler sonunda becerdim :)):dance:

yardımcı olabildiğime sevindim ama bence değiştirip büyük olan ticker'dan yap bu pek minik yerimseniben

ama ben keseyi bile görmedim daha bilmiyorumkismile sen görmüşsündür bu haftada isen önceki düşük olunca insan böyle evhamlı oluyor galiba korkuyorum bi terslik çıkacak diye -tatlicadiarzu- 28 ine randevu aldım o zaman 6 artı 7 oluyorum bende heralde görürüm artık bebiki kaydirigubbakcemile3 bide ben ertesi gün yola çıkmak zorundayım ya hemde 16 saatlik :bbo: 29unda memlekete gitmem lazım kpss için adres değişikliği tariihini kaçırmıştım sınav 31 inde 29 ekimde yola çıkcam taa ertesi gün ordayım inşallah bişey olmaz o kadar saat sarsılcam:Saruboceq: arabamızda yok gitmekte zorundayım :çok üzgünüm: Allah a emanet artık

6+7 dediğin 7 oluyo bence aklinialirimsmile kaydirigubbakcemile3

yardımcı olabildiğime sevindim ama bence değiştirip büyük olan ticker'dan yap bu pek minik yerimseniben

6+7 dediğin 7 oluyo bence aklinialirimsmile kaydirigubbakcemile3
yok kıs 1 sonraki gün 7 oluyo :KK1::KK1: ay acemilik işte ne bilim böyle biliyodum ben çok güldüm yalnız kendime Allah iyiliğini versin kaydirigubbakcemile3:KK1:

:teytey::nazar:
teyzeleri merhabaa...:nazar: :emir_bebek: :CüvCüv:
biz geldik doktordan 7+1 olmus melegim:emir_bebek: kalbi atiyor ,herseyi normal c,ok sükür biraz kücük gözüküyormus ama igne ile oldugu icin normal dedi doktor rabbimden ne isteyebilirimki ben hep doktordan aglayarak gelirdim hic böyle güzel sözler duymamistim :gitme:diger bebeklerimde, dilegim hep böyle devam etmesi ins...

Cok sevindim arkadasim. Hayirli olsun. Haberlere cok sevindmmmmmmmmmmm

Dun sana 70 numarali sayfalarda birseyler yazmistim. Sayfalar ilerledigi icin gorememis olabilirsin..

selam kızlar,
sanırım ben de haziran annesi olcağım
sat 24 eylül,
hesaplamalara göre 1 temmuz fakat sezeryan olacağı için zannedersem
haziranın 20 sinden sonra olucak

yaw kızlar bu sabah bulantılarım çok erken başladı benim yaaakaydirigubbakcemile3 sıpaya bak kafasına göre takılıyo...bazen sabah, bazen öğlen bazen akşamakannehir bit kadar bebe ortalığı birbirine kattı valla:roflol:

selam kızlar,
sanırım ben de haziran annesi olcağım
sat 24 eylül,
hesaplamalara göre 1 temmuz fakat sezeryan olacağı için zannedersem
haziranın 20 sinden sonra olucak

hoşgeldiniz hoşgeldiniz... neden sezeryan peki o zaman ilk bebeğiniz değil

yaw kızlar bu sabah bulantılarım çok erken başladı benim yaaakaydirigubbakcemile3 sıpaya bak kafasına göre takılıyo...bazen sabah, bazen öğlen bazen akşamakannehir bit kadar bebe ortalığı birbirine kattı valla:roflol:

evt csanım benimd eöle bu sabahın köründe başladı :KK70::KK70::emir_bebek:

hoşgeldiniz hoşgeldiniz... neden sezeryan peki o zaman ilk bebeğiniz değil

hoşbulduk canım
evet 1 tane minik aslanım var, 2,5 yaşında
ellerinizden öper,
onun normalde 20 nisanda doğması gerekiyordu 8 inde aldılar
ona göre hesap yapınca bu da haziranda inşallah

off başladı mı bulantılarr,
allah kolaylık versin,
sabah yataktan kalmadan önce
çubuk kraker yerseniz
biraz olsun iyi gelyor aklınızda olsun
daha benimkisi 1 haftalık falan,

off başladı mı bulantılarr,
allah kolaylık versin,
sabah yataktan kalmadan önce
çubuk kraker yerseniz
biraz olsun iyi gelyor aklınızda olsun
daha benimkisi 1 haftalık falan,

hoşbulduk canım
evet 1 tane minik aslanım var, 2,5 yaşında
ellerinizden öper,
onun normalde 20 nisanda doğması gerekiyordu 8 inde aldılar
ona göre hesap yapınca bu da haziranda inşallah

oy oy maşallah maşallah Allah bunuda sağlıklı sıhhatli kucagınıza almayı nasip etsin... benim çok olmuyo ya bulantım bişiler yiyince gçio bide geceleri oluyo ama çok abartılı değil...:emir_bebek:

bakın bu buraya yazdığım doğum hikayem,belki okumak istersiniz
http://www.kadinlarkulubu.com/mutluluktan-uctugunuz-haberler/358688-oglumcuguma-mektup.html
2007 yazı temmuz ayında bir bebeğimiz olsun istedik.Henüz 3 haftalıkken eşimden gizli test yaptım ve sonuç negatifti.Çok üzüldüm .Sağ tarafımdaki yumurtalığımda bir ağrı hissediyordum,herhalde regli olacağım diye düşündüm.5 Ağustosta iş çıkışı eşimle hastaneye gittik ve test için kan verdim 2 saat sonra sonuç çıkıcak dediler sabırsız bir bekleyişe girdik. 2 saat sonra hastaneye gittik,suratsız bir hemşire sonucu print ediyo ama bir türlü beceremiyo,ya da ben çok aceleci davranıyorum.Kadınla münakaşa bile ettim.Sonra sonucu zarfa koymaya çalışıyodu gerek yok dedim aldım. Heyecanla değerlere bakıyorum bir an anlayamadım.Değerler minimum değerlerin üstündeydi bir an afalladım,hemşire bütün soğukluğuyla bana bakıyordu,nasıl yani pozitif mi dedim.Bet bir sesle evet dedi.Hemen eşime döndüm,dışarıya çıktık oley dedim ve ona sarıldım.Çok mutluyduk artık 3 kişiydik.Daha önceki başımızdan geçen talihsizlikten dolayı kimseye söylememe kararı aldık.7 Ağustos evlilik yıl dönümümüz olduğu için haftasonu için Çınarcıktan bir otelden yer ayırmıştım.Otel çok kötüydü,çınarcığa uzak ve kalınmayacak kadar da kötüydü.Aşkitomun sırtında kocaman çantayla başladık boş otel veya pansiyon aramaya her yer doluydu.Sonra bir pansiyonda yer bulduk.Pansiyoncu ama odalar 3 kişi dedi.Bende gülerek zaten bizde 3 kişiyiz dedim.Tatilimiz çok güzel geçti.Dönünce kuşikoma söyledim neden daha önce söylemedin diye fırçamı da yedim. Ailemizden de sadece küçük ablama söyledik kimseye söyleme diye de tembih ettim ama bütün aile öğrenmişti sayesindeJAşkitomda anneciğine söylemiş sevinsin diye ama söylediğini bana söylemiyorJ
Kuzumun varlığını öğrendikten sonra başladım internette hamilelik sitelerinde ve alışveriş sitelerinde dolaşmaya.Boş kaldığımda hep doğum hikayelerini okuyup ağlıyordum.Düzenli olarak başladık doktor kontrollerine.Minik aslanımız 24 haftalık olana kadar Atıl hocaya gittik her ay. 11. Haftamızda kızınız olabilir ama 14. Haftada daha net söyleyebilirim dedi.Bizde kuzumuzu Su Mina diye sevmeye başladık.Minicik bir kızımız olacaktı.14. haftada yine Atıl hocada bekleme salonundaydık.Sehpadaki dergileri karıştırıyordum.Dergide gözüm nedense hep erkek kıyafetlerindeydi,aşkıma ay ne güzel şuna baksana deyip durdum.Sıra bize gelmişti.O salonda hep kalbim küt küt atarak bekledim ya kötü birşey olursa diye.Neyseki Allahıma şükür herşey beklenen gibi normaldi,sıra geldi miniğimizin cinsiyetine.Oğlunuz olacak dedi,ikimizde donduk kaldık.Alışmıştık biz kızımıza Su MinamızaJ 24. haftada herşey çok normal artık bana gelmenize gerek yok dediğinde sanki bütün dünyayı ben taşıyormuşumda omzumdaki yük birden kalktı gibi hissettim.
Annesinin kuzusu anneciğini hiç üzmedi,baştan sona kadar harika bir hamilelik geçirdim.Kendimi çok özel bir insan gibi hissettim hamilelik döneminde.İçimde onun varlığını hissetmek çok güzeldi.6. aydan itibaren yatarken klasik müzik dinlemeye başladık doğumdan sonrada dinlemeye devam ettik.En çok yunus seslerini duyunca kıpır kıpır hareket ediyordu kuzuların kuzusu.
Evettttt şimdi Toprak geliyordu gümbür gümbür.Ama Toprağın yanına afilli bir isim daha istiyordum ben.Ve Aras olsun dedim melek aşkımda kabul ettJ Toprak Aras kulağa çok hoş geliyordu.Oğlumla bitmek bilmeyen bir serüvene girdik,sanki günler haftalar bir türlü geçmiyordu.Ona ilk zıbın aldık,sonra da kilot. Aslında önce kilot alınırmış donansın diyeJSonra benim yoğun araştırmalarım sonucunda sevgili Banucumunda alışveriş yaptığı Zeytin burnundan bir mağzadan sadece hastane çıkışı hariç bütün alışverişimizi yapmıştık.Oğluma uygun şık bir hastane çıkışı bulamadım bir türlü,o kadar çok dolaştım ki.Doğumdan sonra ikimizde fıstık yeşili giyelim diye sonunda beğendiğim bir takım buldum. Doğum sepetini babamız hazırlamıştı ,sepeti harika oldu.Becerikli kocam doğum şekerlerini de kendisi hazırladı.Bütün hazırlıklarımız bitmişt.
Son haftama kadar çalıştım toplamda 10 kilo aldığım için çok hareketliydim sadece botlarımı aşkım giydiriyodu,oğluştan rahat eğilemiyordum.Her ay resim çektirdim,son ay karnım kocaman olmuştu.Sanki basket topu yutmuş gibiydim,incecik bacaklar koskocaman bir karın,yanaklarımda tombulaşmıştı.Son hafta kuaföre gittim epey kalabalıktı,kaç aylık hamilesin diye sordular 7 dedimJnazardan korktuğum için.
İzne ayrıldığım gün canım bitanecik ablam gelmişti,iyiki gelmiştin ablacığım seni çok seviyorum.Sonra k.validem,k.pederim,aşkitomun abisi ve teyzesi geldi ve doğum ekibimiz tamamlandıJ Doğumdan sonra bir süre yalnız kalmamam için Annemler daha sonra gelecekti.Şunuda belirtmeden geçemiyeceğim kuzunun doğum tarihini amcasının d.gününe seçmiştikJBu yüzden göbek adı mızda amcamızın adıJ
Son gece geçmek bilmedi bir türlü,6 da kalktık 9 da sezeryana alacaklardı.Hazırlandıktan sonra ben günlüğü son kez bişeyler yazdım.Aşkımın elinde kamera beni çekiyorJValizimiz ve ana kucağımız kapıda bizi bekliyordu,hazırlandık ve yola çıktık.
Şimdi bekleme süreci hastanede başlamıştı.Sonda ve lağmandan korkuyordum,allahtan doktorum gerek duymadığı için ikisinden de kurtulmuştum.Ve o an gelmişti,sedyeye yatırdılar bonemi taktılar kuzumuza kavuşmaya gidiyorduk o ana kadar ben çok neşeliydim.Baktım ablam orda kaldı bir dugusallaştım abla sende gel dedim.Ablam ben ve melek aşkım 2 tanede görevli bindik asansöre.Pat asansörde kaldıkkkkkkk.Ben bildiğim bütün duaları okuyorum bu işte bir terslik var,uğursuzluk var diye de içimden geçiriyorum.görevli kadında 6 yıldır burdayım ilk defa asansörde kalıyorum demez mi ben iyice korktum.Neysek asansör hapsimiz çok sürmedi.Bir baktım ablamla aşkım asansörün öbür tarafında kaldı ayrılık anı gelmişti.eşim sedyesi süren görevliye eşimi öpebilirmiyim dedi.Sedyeyi eşime doğru geri getirdi kadın, öptü ve kapı kapandııııııJ
Karar anıJgibi kaldık mı oğlumla başbaşa,kenarda bekliyorum,duvarlar yeşil,baktım sedyede birisni götürüyorlar onu görünce bir ürperdim,sonra çok güleç bir hemşire beni aldı sohbet ederek ameliyat masasına yatırdı.Bir baktım pire gibi bir sürü görevli hızlı hızlı bişeyler yapıyorlar.Birisi serum takıyo,öbürü kalbime bişeylerler takıyo o hareketlilik beni korkuttu ilk defa korktum.Sonra anestezi doktorum geldi bana iltifatlar etmeye başladı ama sesim titriyo korkudan.Sonra daha neşeli bir ses nihayet doktorum gelmişti.Önce delikanlının göbek adı ne olacak dedi bende hem eşimin hemde abisinin adını söyledim olmaz ölye bu çocuğun kaç tane adı olacak dediJo zaman abisinin adı olsun dedim.tamam o zaman uyku zamanı dedi,ayaklarım çok üşüdü dedim,çarşafla örttü başka bişey istiyomusun dedi,hayır deyince iyi uykular dedi.Saate baktım 10:25 ti ve etraf karardıJ
Sırtım ağrıyor hemde çok feci,oğlum nasıl diyorum cevabı duyamadan uyuyorum.Sanırım bir süre sonra yine oğlum nasıl diyorum cevabı yine duyamıyorum.Saat 11 i geçiyordu kendime geldim.Ameliyathanedeyim hala ,yan yatmak istiyorum,sırtım çok ağrıyo,yatamazsın ağrın olur diyo hemşire olsun diyorum ve yan yatarak odaya çıkıyorum.Aşkımın sesini duyuyorum çok güzel bir oğlumuz oldu,şimdi saçlarını tarıyorlar diyor.Tarağa gelecek kadar uzun saçları var diyor.
Veeee buluşma anıı,bataniyede minik bişey sarılı hemşire odaya geliyor.aman allahım ne kadar tatlı bişey bu böyle minicik.Yanıma veriyorlar,öpüyorum ve başlıyor ağlamaya.Ben biraz şaşkın birazda narkozun etkisi var üzerimde.Sonrasını kameradan izliyorum,net hatırlamıyorum çünkü.Benden sonra hemşire babasına da verelim diyo,her izlediğimde kıskanıyorum,nasıl konuşuyor aşkım oğluyla onda benden daha çok kalıyorLve uzun uzun seviyor,konuşuyor oğluyla.Hemen sütüm geldi ve minik ağzıyla emmeye başladı kuzum.Doğumdan sonra çok az ağrım oldu,aynı gün tek başıma yataktan kalkıp yürüdüm canım çok tatlı olduğu için yardım ederken bir yerimi acıtırlar diye kendim kalktımJdiğer hastalar refakatçılarıyla yürüyordu ben yalnızJGazımıda 8 saat sonra çıkardım ve o gün hayatımıza bir gaz girdi pir girdiJ
Şimdi 10 aylık oldu kuzuların kuzusu canımın öbür yarısı,Allahıma bin şükür onu bize verdiği için.Ben hayatımda böyle güzel bir duygu tatmamıştım,bu kadar muhteşem bir güzellik görmemiştim,bu kadar pamuk el tutmamıştım,bu kadar harika gülen bir bebek görmemiştim,bu kadar mis kaka kokmamıştımJ Birisi gaz çıkarınca hiç bu kadar sevinmemiştimJHenüz 2 aylıkken bir yere gidiyoruz sen araba koltuğunda uyuyorsun bende elimi koltuğuna dayamışım,bir baktım birisi elimi tuttuJben böyle bir duygu yaşamadım anneciğim daha önce bu anlatılamayacak kadar eşsiz bir duyguydu.Sana hamileyken de bir gün rüyamda seni görmüştüm o duyguyu o zamanda yaşamıştım.
İyiyki varsın canımın öbür yarısı,minik aslanım,böceğim,balım,kuzumm
Seni o kadar çok seviyorum ki oğlum uykunda bile özlüyorum,yok böyle bir sevgi yok bunun tarifi,eşsiz bir güzelliksin canım oğlum.

kızlar regl oldummm sonunda az da olsaaaaa nasıl sevındım anlatamam hamıle degılımmmmmm :))

ayyyyyyyyyyy AYN o kadr içten yazmışkın ki gözlerimde canlandı resmen ve ağlattın beni kıssss valla bogazım düğümlendi tutamadım gözyaşlarımı.. ben daha tadamdım ilk bebeğimiz olucak inş. rabbim bizede nasip etsin o göbekli halin varsa resmi görebilirmiyim çok merak ettimde

X