2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

yaa bende doktoruma sinir oldum gecen hafta ikili teste gittim yaa
ikili testi yapan benım doktorum deildi bu hafta kendı doktorumdan randevu aldım
gittim banada dedı gecen hafta muayne oldun bu hafta olma
yok yaa dedımm ben merakdan öluyorum muayne olcam
bana diyo test sonucuna bakalım ilaçlarını yazım git bi sinir oldum zorla muayne etti
o ara biri aradı 11 haftalık hamıle bi kadın gelmıs agrısı varmıs kız geldı söledi
buda dedi kendı doktoruna gitsin
kafam cok karısdı galiba degistircem doktoru
bana diyo gereksız bi muayne kontrolyaa tabı 2 gun sonra kontrol süresi doluyo o zaman gitsem bayıla bayıla bakr

kuzum valla karnım acıkınca aglıyasın geliyo
sinir oluyorum midem acayıp agrıyo bulanıyo
yemek yiyorum geciyo

bende acıkınca panikliyorum resmen hemen bişeyler atıştırıyorum ama bir saat sonra yediğime yiyeceğime pişman oluyorum bulantıdan çıkmıyorda bugün dr a söylicem valla ilaç mı vercek ne yaparsa artık

Evet,özellikle yapıyorlar onu.Kontrol için gittiğinde pek bi isteksiz oluyorlar.
Ama benim doktor normalde gelme dedi.Zaten pek bi rahat..İnşallah ayın 29 unda gideceğim doktor iyidir..Ya bide saçma ama, bana çok muayeneye çağıran doktor çok ilgilenen doktor gibi geliyor...Bu doktorum 3 ayda 1 kez çağırdı..Buna kalsak 9 ayı 3 muayene ile atlatacağım..Ama hakkını yemeyeyim, elimde 8 tane ultrason resmi var, kalp grafiği var.Çekti çekti verdi o gün.Devlet hastaneleri hiç vermiyor.
İnşallah değiştirdiğimiz doktorlarımızdan memnun kalırız ne diyim..İyice araştırmak lazım.

kuzum valla karnım acıkınca aglıyasın geliyo
sinir oluyorum midem acayıp agrıyo bulanıyo
yemek yiyorum geciyo

Ben 11 haftadır acıkmıyorum.Acıkma duygumu kaybettim.Zorla yemeye çalışıyorum bazen.O da mideye inmeden dışarı çıkıyor..Zorlamayla da olmuyor yani..
En çok kana kana su içmeyi özledim..Çok severdim su içmeyi..Şimdi bütün sular kokuyor.İçemiyorum.

Valla benim bulanmam için bişey yemeye ihtiyaç yok.Gece bulantıyla uyanıyorum,sabah zor yetişiyorum lavaboya..
Açken de bulanıyor,tokken de..
Ama yemek yiyince normal kusabiliyorum, açken midemin acı suyu çıkıyor, o zaman çok kötü oluyor.

kadın o kadar isteksizdiki soracagım bütün soruları unuttum
deli oldum yaa ufff bilmıyorum gitmicem bi daha ona
bana diyoki hamılelik hastalık deildir agrında olur sızında olur
sorcaklarımı unuttum diyorum hıc umursamıyo normal hayatına devam et dedi gönderdi

Aynen ya..
Benim doktorun dediği de bu.
Hamilelik hastalık değildir.Herşeyi yap.İlişkiye girebilirsin, her gün 30 dakika yürüyüş yapacaksın.Vitamine gerek yok.Folik asit yeterli olur dedi gönderdi beni de..

Aynen ya..
Benim doktorun dediği de bu.
Hamilelik hastalık değildir.Herşeyi yap.İlişkiye girebilirsin, her gün 30 dakika yürüyüş yapacaksın.Vitamine gerek yok.Folik asit yeterli olur dedi gönderdi beni de..

ufff kuzuyaa doktor doktor gezmek istemıyorum bu kadınada uyuz oldum
baslayıp bitene kadar aynı doktor olsun istiyodum
benım ilk hamılelegım tabıkı merak edıcem endişe duyucam
soru sormıcaksam niye gelıyorum ben sana ayy cok sinirliyim

çarşamba günü benim perinatolojide randevum var herhalde 2 li test için çağırdı cerrahpaşa

perinatolojide doktorun kim cerrahpaşada bende ayın 30unda oraya gideceğim gittikten sonra neler yaptıklarını ve ne kadar ödeme yaptıgını da yazar mısın rica etsem

benim ilk doktor da öyleydi.beğenmemiştim kendisini ama ultrason aleti kaliteliydi, kalp atşlarını görene kadar ona gittim:))
şimdiki doktorumun ultrason aleti net değil ama kendisi güven veriyor:)son ana kadar bir aksilik çıkmazsa ona devam edicem.
doktor hasta ilişkisi çok önemlidir.başından savmaya çalışana sinir olurum.bir daha uğramam.
ilk başlarda içinizin rahat etmemesi ve sık sık bebişi görmek istemeniz çok doğal ve doktorunuzun bunu anlayışla karşılaması lazım.
ama tepikler başlayınca bizler de rahatlıycaz:)

aaa yok yaa benim dr gayet ilgili kilomdan tut ne yemem ne içmem gerekiyorsa ayrı ayrı ilgileniyor. 15de bir yada 3 haftada bir çağırdı . sonra ayda bir olacak.. çok memnunum ben hatta kendisi önerdi bana cerrahpaşayı sakın bırakma diye...

Takma kafana..
Ben kadını dinledim umursamamaya çalışıyorum..Arada tıp hastanesine gidip serum oluyorum ama.Çünkü hiçbişey yemiyorum, hatun önemli değil dedi aslında.Ama c.tesileri serum günüm.
Bir de erkek doktor deneyeceğim..Onu beğenmezsem de son çare kadın doğum hastanesine gideceğim, orası sırf kadın doğumcu sonçta.Biri olmazsa birisi mutlaka ilgili davranır.
Ama bu doktorumu çok tavsiye ettiler..2 saatlik yoldan gelen hastaları varmış.Bilmiyorum.Pazartesi belli olur artık.
İnşallah senin de değiştirdiğin doktorun iyi birii çıkar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…