2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

yelisss canim rabbim yardimcin olsun böyle bir aciyla sinamaz ins iyi haberlerini bekliyoruz .....kizlar ya iste bir sonraki doktor kontrolunde bizleri ve bebeklerimizi nelerin bekledigini bilemiyoruz nasil gececek bu kalan 7 ay rabbim yardimiz olsun ben iyice korkmaya basladim :KK5:

yelisss canim rabbim yardimcin olsun böyle bir aciyla sinamaz ins iyi haberlerini bekliyoruz .....kizlar ya iste bir sonraki doktor kontrolunde bizleri ve bebeklerimizi nelerin bekledigini bilemiyoruz nasil gececek bu kalan 7 ay rabbim yardimiz olsun ben iyice korkmaya basladim :KK5:

ay seydam bende :KK14:

ewet hemen 10. haftada nsaıl ense kalınlığını ölçtü ki o 12. hafta en az olması lazım 2li test için???? bnce hiç canını sıkmasın muhtemelen yanlış çıkacak dr bey yada hanımın saçma warsayımı:KK47:

inşallah yanılıyodur doktor.dediğiniz gibi inşallah erken bakmıştır.ama içime kurt düştü bi kere bayram zehir olacak bana.o kadar şaşkınım ki.yaşım33 ailemde genetik hastalığı olan yok.eşiminki de öle.niye sonuç yüksek çıkıyo anlamadım.netten biraz baktım 3mm den fazlaysa down sendromundan şüphelenilir miş.of ya neyse...öyleysede yapacak bişey yok artık.aldırcak filan değilim.herşey allah tan.onun dediği olur .napayım

ewet hemen 10. haftada nsaıl ense kalınlığını ölçtü ki o 12. hafta en az olması lazım 2li test için???? bnce hiç canını sıkmasın muhtemelen yanlış çıkacak dr bey yada hanımın saçma warsayımı:KK47:

ya daha onun ensesı govdeden ayrılmadı anlamadım ama korktum bak sımdı :KK59:

amin canım amin...

ne yapalım ya dun gorduk kuzumu kıpır kıpır gol atıo teyzesı :KK70::KK70::KK70::KK70: gordunmu resım koymustum
gördüm canım yorumda yazdım ama okumadın sanırım, maşallah bi prens daha geliyor Allah banada nasip etsin o günleri görmeyi :KK16:
kızlar canım çok sıkkın.bu gün doktora gittim.bebeğimin tekinin ense kalınlığı 2,3mm dedi.down sendromu ihtimali varmış.ama bu sadece ihtimal dedi.beni araştırma hastanesine yönlendirdi.onların ultrason cihazları çok daha iyiymiş ve yanılma şansı azmış.moralimi bozmamamı bu tür tespitlerin sık sık olduğunu sonuçların çoğu zaman olumlu çıktığını söyledi.dua etmekten başka yapacak bir şeyim yok.bi de bayram girdi araya.testim bayramdan sonraya kaldı.
canım sadece ihtimal demiş diğer arkadaşlarında dediği gibi yanılma payı fazla oluyor kötü şeyler düşünme belkide erken dönemde fikir yürüttüğü için yanılıyordur içini ferah tut inşallah gittiğinde olumlu şeyler duyacaksın :KK16:
ay evet ya bende bilmiyorum kalan 7 ayı nasıl geçircez bi geçseydi hayırlısıyla ...

evet bende merak ettim neden girmedi acaba :26: canim buarada sen gecmisi pek okumuyosun sanirim bebeginin cinsiyetini ögrenmissin gözünaydin demistim tekrar tebrik edeyim bari oglusin hayirla gelsin ins :KK73:

saol cnm tşk ederım ama tam belli bıse yok ıhtımal ama nohut gıbı bır cıkıntımız var dur bkalım aman tek saglıklı olsunda :KK5:

yelisss, biraz baktım netten ense kalınlığına 3mm'nin altı normalmiş. seninki 2.3mm'ymiş. normal olması gerekmiyor mu?

sadece ultrason baktı.kan tahlili ikiz bebeklerde doğru çıkmıyomuş.değerler yüksek çıkıoyomuş hep.bende şakındım bişi soramadım.

ben de şimdi ense kalınlığına bakarken gördüm, ikili test çoğul gebeliklerde hatalı sonuç verebiliyormuş. bana yapacağını söylemişti doktorum ikili testi. korktum şimdi hatalı çıkarsa takılırım ben oraya:KK43: ay şimdiden başladı ikizlerin zorluğu :))

X