2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

birşey daha eklemek istiyorum, biz insan yetiştiriyoruz robot değil... kucağına alma alışır demek de yanlış... çünkü çocuk sevgiye ne kadar doyarsa o kadar özgüvenli olur... eksik kalırsa bunu hayatı boyunca birilerinden almaya çalışır.. ya anneye bağımlı olur ya başka insanlardan bekler... bu çok acı... boşverin işler olduğu kadar olsun, çocuklar kucakta dursun... :KK9: ve de kucaktaki çocuklar daha az hastalanırmış, bağışıklığı kuvvetli olurmuş haberiniz ola arkadaşlar...

selam arkadaşlar nasılsınız... ek gıdalara geçilmeye başlanmış bakıyorum.. maşallah, yarasın kuzularınıza.. biz de geçiyoruz yavaş yavaş... bakalım bugün çorba yapma niyetindeyim... ilk defa...

kızlar ben mayıs annelerini de takip ediyorum, geçenlerde oda ayırma konusunu konuştuk... doğduğundan beri odasını ayıranlar varmış bebeğin... hele bi arkadaş çok kuralcıydı... herşeyi saatli yapıyorum, ağlata ağlata kendi kendine uyumayı falan öğrettim diyo... ama ben çok üzüldüm kızlar.. burda da söylemek istiyorum, siz ne dersiniz bilmem... bebeklerimiz daha çok küçük ana kuzuları... anneye bağımlılar... anneyi görünce kendilerini güvende hissederler... (özgüveni yüksek olsun diye ayırıyorlarmış) bi pedagog çocuklar 4 yaşında doğar diyor... 4 yaşına kadar ruhsal olarak anneye bağımlıdır diyor... 2 yaşa kadar da oda ayırmayı önermiyor.... uyumak yemek fizyolojik ihtiyaçlar, bebek sağlıklıysa bunları vakti geldiğinde yapar zaten diyor... gerçektan ben saatine dikkat etmiyorum ama o kendini ayarlıyor...acıkınca uykusu gelince huysuzlanıyor, ben de ne isterse onu yapıyorum.. ve çocuklarınızı ağlatmayın arkadaşlar... çocuk ağlıyorsa bi derdi olduğu için ağlar... ağlasın ağlasın sussun demek güven sevgi ve şefkat timsali anneye yakışmaz...
sizler ne dersiniz?

ben hayatta oyle bıse yapmam ne kuralcılıgı bebek tek bırakılırmı hiç hadı kustu boguldu ne olacak bunun hesabını kuralcılıkmı verecek ? herkesın gorusu farklıdır ama ben hayatta oyle yapmam bebegımın odasına döşşek atarım yerde yatarım ama bellı bır zamana gelmedıkce asla tek bırakmam yavrumu ...:KK20:

Son düzenleme:
ayrıntılı yanıtın için teşekkürler öncelikle. çünkü insan gerçekten merak ediyor diğer annelerin neler yaptıklarını.
tahıllı kaşık mamasını prinç unlu muhallebiye tercih ederim demişsin. ben de prinç unlu muhallebinin sadece kof şişmanlık yaptığını duymuştum. o tahıllı mamalar daha besleyici ve vitaminliymiş. ama içimde gene de şüpheler var bu kaşık mamalarıyla ilgili. sonuçta tozu suyla karıştırıyoruz. doktoruma sormuştum, onlar en son çare demişti. ne de olsa katkılar var içinde. şimdi çıkmaz da ilerde göreceğiz demişti o tarz kaşık mamalarının getirilerini. o yüzden şüphe oluştu içimde. ama içindekiler kısmına bakınca da birçok vitamin içerdiğini görüyorum. bir de şunu duymuştum. 5 gr.'ın altında katkı maddesi içeriyorsa bir ürün, onu yazmak zorunda değilmiş üreticiler.
biri çıksa da %100 sağlıklıdır dese içim rahat edecek.

evet bazen ben de senin gibi düşünüyorum çünkü tahıl mamalarında mısır ve soya lesiteni olduğu için gdo lumu diye korkutuyor beni. ama tahıılı mamayı nasıl yapacağız evde.ve mamalarda gdo içermez yazısı var. güvenmek istiyorum. bir de şöyle birşey var ki biz nekadar dikkat edersek edelim kendi çiftiliğimiz olmadığı sürece tamamen organik besleyemeyeceğimişz sürece bu başbelası gdo dan pek kurtuluş yok gibi gözüküyor. tabii yine de aldığımız şeylere dikkat etmemiz şart yazılanlara güveniyoruz mecburen

selam arkadaşlar nasılsınız... ek gıdalara geçilmeye başlanmış bakıyorum.. maşallah, yarasın kuzularınıza.. biz de geçiyoruz yavaş yavaş... bakalım bugün çorba yapma niyetindeyim... ilk defa...

kızlar ben mayıs annelerini de takip ediyorum, geçenlerde oda ayırma konusunu konuştuk... doğduğundan beri odasını ayıranlar varmış bebeğin... hele bi arkadaş çok kuralcıydı... herşeyi saatli yapıyorum, ağlata ağlata kendi kendine uyumayı falan öğrettim diyo... ama ben çok üzüldüm kızlar.. burda da söylemek istiyorum, siz ne dersiniz bilmem... bebeklerimiz daha çok küçük ana kuzuları... anneye bağımlılar... anneyi görünce kendilerini güvende hissederler... (özgüveni yüksek olsun diye ayırıyorlarmış) bi pedagog çocuklar 4 yaşında doğar diyor... 4 yaşına kadar ruhsal olarak anneye bağımlıdır diyor... 2 yaşa kadar da oda ayırmayı önermiyor.... uyumak yemek fizyolojik ihtiyaçlar, bebek sağlıklıysa bunları vakti geldiğinde yapar zaten diyor... gerçektan ben saatine dikkat etmiyorum ama o kendini ayarlıyor...acıkınca uykusu gelince huysuzlanıyor, ben de ne isterse onu yapıyorum.. ve çocuklarınızı ağlatmayın arkadaşlar... çocuk ağlıyorsa bi derdi olduğu için ağlar... ağlasın ağlasın sussun demek güven sevgi ve şefkat timsali anneye yakışmaz...
sizler ne dersiniz?

nisan ayından beri formunuzu takip ediyorum hamileydim o zaman simdi 4.5 aylık bir kızım var ve nerdeyse hergün yeni bişiler öğreniyorum bebeğime nasıl iyi bir anne olurum die arastıryorum ve ilk kez burata msj yazıyorum yazdıklarınız cok doğru daha dün okuduğum pedagog yazılarında da bundan bahsediyordu 0 3 yas bebekleri asla ağlatılmamalı .anneden ayrılan bebeğinde özgüveni falan olmaz tam aksi güvensizliği olur dediklerinize aynen katılyorum kuralcı anne olcaz diye güvensiz bireyler yetiştirmenin alemi yok:KK45:

kızlar bi sorum olcaktı size:
sebze çorbası yaptığınızda ertesi gün aynı çorbayı mı veriyosunuz? yoksa hergün yenisini mi yapıyosunuz??

Bu konuda epey kitap okumuş ve sürekli anadolu pedagojisi prensibinde çocuğunu yetiştirmeye çalışan bir anne olarak yorum yapmak istiyorum arkadaşlar ..inanın bende gülsüm gibi o yazıyı okuduğumda tüylerim ürperdi ne demek çocuğu ağlata ağlata uyutmak çocuğu kendi elinle duyarsızlaştırmak hakikaten çok acı ..bakın pedagoglar 2 yaşına kadar aynı yatakta 4 yaşına kadarda aynı odada diyorlar çocuğun anneye tam manasıyla doyup ilerde anneye bağımlı bir çocuk olmaması için ..annenin yakasından düşmeyen çocuk bebekten anneye tam manasıyla doymamış çocuktur anneler bu konuda yanılıyorlar kendilerine alışmasın diye daha yenidoğmuş bebeğe kendi kurallarıyla yetiştiriyolar odasını ayırıyorlar ..ama bilmiyorlar ki 4 yaşına kadar çocuk annesini koklaya koklaya büyürse sağlıklı özgüveni yernde ve anne için baş belası olmayan bi çocuk olur 4 yaşından sonra ayrı oda yani ..ne demek doğduğu gibi odayı ayırmak arkadaşlar ama vicdan duyguları olan bir anne asla minnacık sadece anneye muhtaç bir bebeği kendinden mahrum etmez !batı pedagojisinden geliyo bu ayrı odada yatırma bakın her pedagogun tavsiyeleride doğru değil ..tamam dokuz ay karnımızda taşıdık binbir zahmetle doğurduk ama bu çocuğa istediğimizi yapacağız anlamına gelmez kurulmuş birer oyuncak değiller her ne kadar bebek olsalarda onlar ne yapmak istediğini biliyorlar ..ben ne saat koyuyorum nede zorla yemek,o kendi belirliyo zaten herşeyi ..bakın biz onlara bakmak için birer emanetçiyiz onları yöneten ne yapması gerektiğine bizim karar veren akıl bekçileri değil ...

ben hergün yeni yapıyorum. vitaminini taze alsın diye...

hımm..bende hergün yapayım ozaman..aslında hergün yenisini yapıyorumda, çok az yediği için öylece kalıyo artan..onuda ben bitiriyorum:)) acaba dedim dolaba koysam ertesi günde versem olur mu diye düşünmüştüm :)))
bide regl oldunuz mu kızlar ya? ben 5 ayı bitirdim halen olmadım..adet olan varmı içinizde.??..internetten araştırdımda 1 yıla kadar olmaması normalmiş ama bazı arkadaşlar bi kontrole git falan diye midemi bulandırdılar...:KK37:

hımm..bende hergün yapayım ozaman..aslında hergün yenisini yapıyorumda, çok az yediği için öylece kalıyo artan..onuda ben bitiriyorum:)) acaba dedim dolaba koysam ertesi günde versem olur mu diye düşünmüştüm :)))
bide regl oldunuz mu kızlar ya? Ben 5 ayı bitirdim halen olmadım..adet olan varmı içinizde.??..internetten araştırdımda 1 yıla kadar olmaması normalmiş ama bazı arkadaşlar bi kontrole git falan diye midemi bulandırdılar...:KK37:

ben lohusalığım bittikten sonra hemen oldum canım ..hatta 3ye oldum :KK1::KK1:

bide regl oldunuz mu kızlar ya? ben 5 ayı bitirdim halen olmadım..adet olan varmı içinizde.??..internetten araştırdımda 1 yıla kadar olmaması normalmiş ama bazı arkadaşlar bi kontrole git falan diye midemi bulandırdılar...:KK37:

ben de loğusalıktan sonra 2 kez oldum.
ama 40ım çıktıktan sonra dr. kontrole çağırmıştı beni, o zaman sormuştum ne zaman adet olurum diye. o da o hiç belli olmaz bi zaman veremem demişti.
istersen bi kontrole git ne olacak ki, hem için de rahat eder :KK66:

ben lohusalığım bittikten sonra hemen oldum canım ..hatta 3ye oldum :KK1::KK1:

ben de loğusalıktan sonra 2 kez oldum.
ama 40ım çıktıktan sonra dr. kontrole çağırmıştı beni, o zaman sormuştum ne zaman adet olurum diye. o da o hiç belli olmaz bi zaman veremem demişti.
istersen bi kontrole git ne olacak ki, hem için de rahat eder :KK66:

bekleyım 1 ay daha; kırmızılar gelmezse giderim artık...öpüyorum herkesi......:KK48:

Bu konuda epey kitap okumuş ve sürekli anadolu pedagojisi prensibinde çocuğunu yetiştirmeye çalışan bir anne olarak yorum yapmak istiyorum arkadaşlar ..inanın bende gülsüm gibi o yazıyı okuduğumda tüylerim ürperdi ne demek çocuğu ağlata ağlata uyutmak çocuğu kendi elinle duyarsızlaştırmak hakikaten çok acı ..bakın pedagoglar 2 yaşına kadar aynı yatakta 4 yaşına kadarda aynı odada diyorlar çocuğun anneye tam manasıyla doyup ilerde anneye bağımlı bir çocuk olmaması için ..annenin yakasından düşmeyen çocuk bebekten anneye tam manasıyla doymamış çocuktur anneler bu konuda yanılıyorlar kendilerine alışmasın diye daha yenidoğmuş bebeğe kendi kurallarıyla yetiştiriyolar odasını ayırıyorlar ..ama bilmiyorlar ki 4 yaşına kadar çocuk annesini koklaya koklaya büyürse sağlıklı özgüveni yernde ve anne için baş belası olmayan bi çocuk olur 4 yaşından sonra ayrı oda yani ..ne demek doğduğu gibi odayı ayırmak arkadaşlar ama vicdan duyguları olan bir anne asla minnacık sadece anneye muhtaç bir bebeği kendinden mahrum etmez !batı pedagojisinden geliyo bu ayrı odada yatırma bakın her pedagogun tavsiyeleride doğru değil ..tamam dokuz ay karnımızda taşıdık binbir zahmetle doğurduk ama bu çocuğa istediğimizi yapacağız anlamına gelmez kurulmuş birer oyuncak değiller her ne kadar bebek olsalarda onlar ne yapmak istediğini biliyorlar ..ben ne saat koyuyorum nede zorla yemek,o kendi belirliyo zaten herşeyi ..bakın biz onlara bakmak için birer emanetçiyiz onları yöneten ne yapması gerektiğine bizim karar veren akıl bekçileri değil ...

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

benim oğlan 7.ayına girdi maşallahhhh, daha olmadım

ek gıdaya yeni geçiyorum kızlar oğlum yoğurdu yüzünü buruşturuyo, ama tarhanayı sevdi walla... 3 çorba kaşığı yedi

kızlar sünnetçi arıyorum... kesecekler oğlumun pipişini... :18::18::18::18:

hadi hayırlısı. kendi istediğiniz için mi yoksa doktor öyle uygun gördüğü için mi yaptıracaksınız?

biz de istiyoruz ufakken ama kıyamıyoruz ya, hep erteliyoruz :KK43:
hamileyken doğar doğmaz yaptırma kararı almıştık eşimle, kesin kararlıydık. ama doğunca kıyamadık.

mrb arkadaşlar bende haziran ayında doğum yaptım oğlum beş aylık üç gündür kakasını yapmıyor. huysuzluğu yok ama bu kadar süre yapmaması normal mi sizce ?

X