2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

gokyuzuu yakamoza moral verelim dedik kızları bir telaş aldı
bebekpoyraz merak etme canım bulantı olmaması veya olması telaşlandırmasın seni

inşallah sende duyarsın canım gittiğinde kalp atışlarını kaç haftalık oluyosun o zaman ?

güzeldir yemeklerim bak :) hernekadar bu aralar bulantıdan mutfaga giremesemde kocacım parmaklarını yediğini söylerdi kalp atışını duyayımda kargolarım isterseniz kız, yeterki bebiş iyi olsun veletlerin yaptıgını görüyonmu henüz hücreleri oluşmuşken bu kadar endişelendiriyorlar bizi ilerde naparlar kimbilir dediğin gibi eşşek şakası bunların yaptıgı :)

hayır biz duymuyoruz doktorda bizde göruyoruz sadece duymak iyi deilmiş ilerleyen haftalarda duyuruyolarmış heralde

bizlerde duyuyoruz canım ben doktora gittiğimde kalp atışı var dedi
ultrasonun sesini açtı bebek küçük olduğu için duyulmadı

benimde hiç hamilelik belirtisi yok gibi..sadece iki gün bulantım oldu şimdi gecti..arkadaşların dedigi gibi boşa panik yaratmayın..kimisinde bulantı oluyor, kimisinde olamayabiliyor..herkesin bünyesi farklı..birbirimizi bilinçlendirici ve yararlı bilgiler paylaşırsak kimse boşuna telaş yapmaz..herkes tedbirli fakat huzurlu bi hamilelik gecirsin..inanın yaşadıgımız bütün stres ve kaygılar bebege gecer..sakin olun...

DELİMAVİ: okudum mesajını ama mesaj yazamıyorum 50mesaj yazmam gerekiyormuş..teşekkürler acıklaman için...

gokyuzuu yakamoza moral verelim dedik kızları bir telaş aldı
bebekpoyraz merak etme canım bulantı olmaması veya olması telaşlandırmasın seni

aynen ya kızlar panik yapmayın annem doğuma bile istifra ederek gitmiş agzıma bi kaşık yemek girmedi hamileliğim boyunca giren geri çıkıyodu nasıl öyle tombul dogdunuz bilmiyorum diyo (ben 4 kilo 750 gr doğmuşum :) teyzem hiç bişey hissetmiyormuş hamile değilim ben demiş hatta uzun zaman onunda maşallah 6 tane çocugu var hiçbirinde de bulantıya dair bişy yaşamamış, yani bulantı olsada olmasada bebişler sağlıklı olacaksa oluyor

biz duyduk kalp atışlarını aynı zamanda ekrandan da gördük. hani hastaların kalp grafikleri olur ya yükselip alçalan çizgiler o şekildeydi.

cuma günü 7 haftalık olucak meleğim hayırlısıyla inşallah

arkadaşlar merhaba..nasılsınız ?

ben hiç iyi değilim doktordan yeni geldim..kahverengi lekelenmelerim vardı..ve salak gibi daha önce söyemedim doktoruma.2,5 haftadır vardı.. bu gün tesadüf gezinirken düşük tehlikesini okudum ve doktorumu aradım,hemen beni çağırdı..gittim..progestan verdi..ve kendime dikkat etmem gerektiğini söyledi..eğer lekenlemelerim artrsa tekrar gideceğim..

bu arada bebeğimi gördüm..hem sevinç yaşadım..hem burukluk..ama müthiş bi duygu kocaman olmuş bebeğim..nasıl oynuyor nasıl hareket ediyor..benm gibi tez canlı olacak herhalde.....kalp atışını da tekrar dinledim..allahım nolursun koru bebeğimi..bunun için elimden geleni yapacağım..

benimle aynı durumda olan arkadaşlar tavsiyeleriniz varmı ?? inşalah hepimizi bebeği sağlıklı olur ve bizleri bırakmazlar.....

hıımm teşekkür ederim cevaplar için.. acaba doktorun cihazına göre değişiyo olabilir mi duyup duymamak?
neyse ben de ayın 13'ün yaşayıp görcem inşallah.. duymasam sadece görsem de olur kalbi atıyo olsun da....

Canım biz 7+3 te duyduk. Ultrasonda bazı renk lekeleri şeklinde kalp atımını ve hızını tesbit ediyor doktor. Sonra sadece 2-3 sn. dinletti bize. Hücresel boyutta olduğu için olumsuz etkileniyormuş. Mümkün olduğunca kısa süre dinletiyorlar.Umarım sende duyarsın.Hiç endişşelenme mutlu ol olumlu düşün.

mümkün olduğunca dinlen bol bol dua et esmaül hüsnayı oku ayetel kürsi oku
zaten kalp atışlarıda başlamış minnoşun büyümüş inşallah bu şekilde devam eder bütün kanamalar düşükle sonuçlanmıyo bir arkadaşım tüp bebek yaptırmıştı
onunda lekelenme oluyodu şimdi bir kızı var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…