2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

mervetalhacnm kayınvaliden ve kayınpederin o kadar fedakarlık yapmışlar siz de 1 ay idare edersiniz artık,
o zam akşam gidince emzir mutlaka,bir de gece emzir arada,sütün hepten gitmesin,
zaten emerken de gözünü açmıyor uyuyor diyordun ,uykusunu etkilemez inş.
eğer oruç tutmak sütünü etkilerse tutma bence,
sonuçta emzikli annelerin tutması zorunlu değil,daha sonra tutarız inş.

evet allah razı olsun fedakarlıkta bulundular bizde katlanıcaz artık bi ay
denicem bi kaç gün sütüm azalacak gibi olursa tutmam herhalde
sen tutuyomusun ?

hoya fiitl paranox mu veriyorsun? ben paranox'u 4 saatte bir faln yarım veriyordum.
eğer tam verirsem 8 saatte yani günde 3 kere veriyordum.

günaydın kızlar
ben oruçluyum bugün bakalım nasıl geçecek.
kız anneleri bişey soracagım benım kızımın memeleri şiş duruyor ov filan diyorlar ama ben ovmadım sizinkilerde öylemi yoksa benmi kuruntu yapıyorum..

evet allah razı olsun fedakarlıkta bulundular bizde katlanıcaz artık bi ay
denicem bi kaç gün sütüm azalacak gibi olursa tutmam herhalde
sen tutuyomusun ?

ben tutmuyorum cnm,açlık ve susuzluk sütümü etkiler diye tutmadım,
bir de beril ek gıdadan çok anne sütüyle besleniyor,bir yediği çorba yoğurdu ve meyve püresini az yiyor,
çorbayı da bir küçük herobaby kavanozundan fazla vermiyorum anne sütünü daha çok alsın diye..
geçen sene de tutmamıştım borcum çok artıyor ama kışın tutacam inş..

merhaba ben geldimm

yorucu bir günün ardından dün yine hiç uyumadan bugün ofiste kalmaya karar verdim.
nasılsınız dün yoktum ne var ne yok herkes iyidir umarım.

bu arada Kuzey dün dokrordaydı tüm vucudunu kaplayan kırmızı kırmızı bişeyler çıktı önce isilik sandık önemsemedik ama sabah akarşı o kadar arttıki kırmızılıklar çocuğun normal derisi gözükmez oldu.çok ta ağladı yavrum saatlerce.neyse doktora götürdüler dün annemle eşim sıcaklara bağlı ter bezlerinin ürettiği aslında tüm insanlarda bulunan bir bakteri türü varmış işte o bakteri kuzeyde çok fazla üreyip tüm derisini sarmış bu nedenlede kızarmış birde çok kaşıntı yaparmış.antibiyotik antistaminik ve bir sürü krem pomad filan vermiş akşamdan beri sürüyoruz inşallah bugün düzelir yavrum meğerse kaşıntıdan ağlayıp gece hiç uyumuyormuş. bu ay 200 gr vermiş ama boyu 1,7 cm uzamış sıcaklarda normal demiş doktor biraz canım sıkıldı ama ne yapayım sağlıklı olsun yeterki allahım tüm bebeklerimizi koru hiçbiri hasta olmasın.

günaydın kızlar
ben oruçluyum bugün bakalım nasıl geçecek.
kız anneleri bişey soracagım benım kızımın memeleri şiş duruyor ov filan diyorlar ama ben ovmadım sizinkilerde öylemi yoksa benmi kuruntu yapıyorum..

berilinki şiş değil cnm,zamanla iner heralde,
anne karnındayken annedeki hormon bebeğe geçiyor diye okumuştum hatta kanama bile oluyormuş bazı bebeklerde,
ondan kaynaklı olabilir cnm..

merhaba ben geldimm

yorucu bir günün ardından dün yine hiç uyumadan bugün ofiste kalmaya karar verdim.

bu arada Kuzey dün dokrordaydı tüm vucudunu kaplayan kırmızı kırmızı bişeyler çıktı önce isilik sandık önemsemedik ama sabah akarşı o kadar arttıki kırmızılıklar çocuğun normal derisi gözükmez oldu.çok ta ağladı yavrum saatlerce.neyse doktora götürdüler dün annemle eşim sıcaklara bağlı ter bezlerinin ürettiği aslında tüm insanlarda bulunan bir bakteri türü varmış işte o bakteri kuzeyde çok fazla üreyip tüm derisini sarmış bu nedenlede kızarmış birde çok kaşıntı yaparmış.antibiyotik antistaminik ve bir sürü krem pomad filan vermiş akşamdan beri sürüyoruz inşallah bugün düzelir yavrum meğerse kaşıntıdan ağlayıp gece hiç uyumuyormuş. bu ay 200 gr vermiş ama boyu 1,7 cm uzamış sıcaklarda normal demiş doktor biraz canım sıkıldı ama ne yapayım sağlıklı olsun yeterki allahım tüm bebeklerimizi koru hiçbiri hasta olmasın.

geçmiş olsun canım. inşallah ilaçlar hemencecik iyi gelir kuzeye. olacak bunlar ne yapalım. Allah beterinden saklasın

günaydın kızlar..hayırlı ramazanlar..hoya sevindim ateşinni düşmesine inş.çıkmaz..
merve taşınmışsınız 1 aylıgına boşver üzülme gece akşam bol bol emzirirsin en yapacaksın..

oferta çpk geçmiş olsun.inş.ilaçlarla geçer..kışın bebelere bişi olmadı yazın hepsi döküldü valla:))
ve kasım ayına kadar hava sıcaklıgı hep 30 derece ve üstü olacakmış bu sene kış uzun sürdü yaz da sanırım uzun sürcek.bende eşime dedim bari ekimde tatile gidelim bari bukuadar sıcak degerlendirelim herzamanki gibi cvp ne meraklısın gezmeye oldu:))neyse bişi demedim bende..

sağoluın sağolun

kuzeye geçmiş olsun acilde de vardı öyle bi bebek

dr. o kadar iyi davrandı ki sağolsun acilde..başkası olsa azarlar yollardı benim gibi telaşe müdürünü

bi kadın da çocuğuna iğne vurdurmaya gelmiş kayınpederinin ilacını getirmiş tam vurduracakken stajyerlere dr. farketti kadına soruyor ila kimin diye çocuğun diyor bi ilaç daha vardı onu soruyor kayınpederimin diyor kadın anlamamışa kayınpederinin hem ilacını hem iğnesini getirmiş..

evet bırcı paranoks 8 saatte bir verecem fitili dr. öyle dedi

sinemis benim evim sıck değil ben bile çorapla dolaşıyorum süeli klima açık ama ece yine de emmek istemiyor. inşallah buğlem sıcaktan emmiyordur sonra normale döner ama ece bırakacak sanırım

berilinki şiş değil cnm,zamanla iner heralde,
anne karnındayken annedeki hormon bebeğe geçiyor diye okumuştum hatta kanama bile oluyormuş bazı bebeklerde,
ondan kaynaklı olabilir cnm..

evet görümcemin kızıda kırkının içinde kanama olmuş hatta bi kaç gün sürmüş
doktora götürmüşler bazı kız çoçuklarında oluyomuş aynen dediğin gibi anneden bebeğe geçiyo demiş sonra da geçmiş

merhaba ben geldimm

çok geçmiş olsun canım
günaydın kızlar..hayırlı ramazanlar..hoya sevindim ateşinni düşmesine inş.çıkmaz..
merve taşınmışsınız 1 aylıgına boşver üzülme gece akşam bol bol emzirirsin en yapacaksın..
sağol canım bugün biraz zor olacak ama alışıcam
oferta çpk geçmiş olsun.inş.ilaçlarla geçer..kışın bebelere bişi olmadı yazın hepsi döküldü valla:))
ve kasım ayına kadar hava sıcaklıgı hep 30 derece ve üstü olacakmış bu sene kış uzun sürdü yaz da sanırım uzun sürcek.bende eşime dedim bari ekimde tatile gidelim bari bukuadar sıcak degerlendirelim herzamanki gibi cvp ne meraklısın gezmeye oldu:))neyse bişi demedim bende..

kaydirigubbakcemile3

saolun arkadaşlarım hepinize bende geçmişe baktım şimdi
Esmercim iyiki bişey olmamış Ayaza çok kıpırtılı bu bebişler ben hep yerde tutuyorum yada mama sandalyesinde bağlı duruyor.

Hoyacım çok geçmiş olsun bebeklerimiz yazın hep hasta oldu hep dua ediyorum yavrularımız için.

Sinemis Kuzeyde artık hiç emmek istemiyor resmen kavga ediyor memeyle zorla ağzına tıkıyorum bazen bir iki çekiştiriyor gece uykuda ki bu ara gece hiç uyumuyoruz bazen emiyor farkında olmadan benimde sütüm çok azaldı kaç gecedir uykusuzluktan yorgunluktan süt filan birikmiyor artık.Dün doktordaydık keçi sütü yada inek sütü önermiyorum diyor ısrarla formül sütlerden de ben vermeyi sevmiyorum ama mecbur içiyor.zaten doktorumuzdan hiç memnun değilim
Avrupa yakasında bana iyi bir çocuk doktoru önerisi olana varmı???

X