2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

saol cssa cım :1hug:
maşaallah cnm,çok sevindim
:lepi: tekirdağ havası yaradı bize
günaydın juli melisa nasıl
günaydın canım...
melisa havasında
ilgilenenler cok ,
hergün sokaklarda fink atıyo

canım çok sevindim melisanın tekrarda emmeye başlamasına inşallah dediğin gibi olur tekrardan emer bu çocuk

olur tabi canım merak etme
bir dönem geciriyor bebekler
sadece cok ısrar etme soğutma
ben 2 gün meme vermemiştim hiç sağıp içirmiştim uyurken

canım bizimkilere git sor benden şikayetçi olmayan 1 kişi varmı acaba
belkide çocuğumu neden bırakıyorum neden kendim bakamıyorum neden çalışıyorum diye vicdan azabı duyup milletten çıkarıyorum acısını en çok ta eşimden ve herkes benim psikolojimin bozulduğunu söylüyor eşimle ailemin yanında tartışmalara başladım bizimkiler şaşkın siz böylemiydiniz geçinemiyomuydunuz hiç diye soruyorlar bize üzüldüğüm zamanlarda buradaki bir müdürün sözleri geliyor aklıma sakın işini bırakma tecrübeli bir anne olarak söylüyorum demişti her zaman yanında olmak marifet değil önemli olan Kaliteli Annelik o da senin elinde demişti[/QUOTE]

aynı şeyleri yaşıyoruz evet geçecek bu günler deyip sabretmek gerekiyor müdürünün dediğide doğru çünkü 1-2 sene sonra bebekler büyüyecek bizse işsiz kaldığımızla kalacağız o zaman şimdiden çalışmak iiyi tabi.

günaydın cnm..
evet emdiğinden olabilir,zaten benim gittiğim dr 6 ay sadece anne sütü ver su bile verme dedi,
ben arada veriyorum ama çok az içiyor,
bizim doktorda öyle dedi ama biz 6 ayı bitirdik ya o yüzden içirmek istiyorum cnm

ohh yarasın kuzucuğa
benim oğlan asla bulamaç şeklinde yemedi bizde başından beri tek tek yiyoruz yumurta,peynir,pekmez veriyorum
evet daha uğraştırıcı oluyor ama eşimle beraber yediriyoruz hep beraber yapıyoruz bizde kahvaltılarımızı çok zevkli oluyor kaydirigubbakcemile3
esmer ya bende kıyma vermek istiyorum nasıl vereyim bikaç çorba tarifi veririmisin cnm
:hulya:

günaydin kizlar, herkes nasil?

Biz kalktik kahvalti ettik babamizi ise kovaladik yusufu ayagimda salliyorum simdi uyuyor

gecmise bakamadim burda sicaktan buharlasicam nerdeyse kolmu kipirdatmaktan üseniyorum :kedi:

heryerde saclarim var artik olmadik yerlerden saclarimi toplamaktangina geldi esim de dalga geciyor saclarini takip ederek nerde oldugunu bulabilirim diye alsanaalsanasmile

naqpicam ben bi dökülen saclarimla bilmiyorum mafoldumben

rapunzel sen ne iş yapıyorsun canım.

canım ithalat firmasındayım, bir markanın türkiye distribütörüyüz satış depratmanındayım 96 dan beri burdayım satış yapıyoruz ama pazarlama şeklinde değil bayi ağımız var bayilerin siparişleri, yurt dışı sip.lerimiz, bayilerin cari takipleri gibi işleri yapıyorum

ben seni çok iyi anlıyorum ama yanlış olan sensin. (kusura bakmazsın dimi böyle dersen)
mükemmel yetiştirilen çocuk yoktur ki Kuzey mükemmle yetişsin.
10 çocuk büyüten biri bile hala yanlış yapar. Sen veya annen veya eşin zaten çocuğun hayatını yanlış yönlendirecek derecede bir hata yapmazsınız ki.
Rahat ol biraz, rahat olmadıkça annende gerilecek. Hadi o sana kıyamaz ya da başka sebeple alttan alır falan ama kocanla aran bozulacak bu şekilde.
Yaa varsın kocan Kuzey kucağındayken belinden tutmayıversin; düşürmez merak etme onun da evladı; canından çok düşünür onu.
Ya da annen kendi istediği kıyafetleri giydirmiş olsun (örnek yani) uyumsuz olsun bugünde ne olacak.

Geçenlerde annem bakarken Ayaz'a beline kadar sıçmış Ayaz; annemde lavabonun altında belini yıkarken kafasını musluğa çarptırmış, alnı morarıp şişmiş hafiften.
Ayaz'ı görünce içim gitti ama noldu buna diye söylenirsem; kadın zaten üzülmüş iyice vicdan azabı duyacaktı. Nereye gömdü gene kafasını bu dedim. Anlattı, böyle böyle oldu özür dilerim dedi.
Anne saçmalama ne özürü dedim; olacak böyle şeyler sen rahat ol dedim.
O zaten üzülmüş o durumda; bir de ben tepki versem iyice kötü olacak..

Eğer sen kendi kendini rahatlatamayacağını düşünüyorsan bir psikoloğa git bence canım. Çünkü seni gerçekten çok yorar bu. Seni yordukça iyice saldırganlışırsın; yani kırıcı davranırsın. Huzurunuz iyice kaçar.

Günaydın kızlar...

esmer gözün aydın annen baban dönmüşler sağlıkla pis telefon ne olacak!!! ödümüzü koparttı...
ayazın odasıda hayırlı olsun cibinlikli felan heee süperr

günaydın kızlar nasılsınız?
esmer sevindim annenlerin sağsalim dönmesine ve telefonun normale dönmesine
ayazın odasıda hayırlı olsun cnm

günaydın kızlar. sağolun..

Amaan Ayaz'ın odası dediğin bi dolabı, bi park yatağı, bir de cibinliği var kuzumun.
Yoksa hala benim ütü odam kaydirigubbakcemile3
Cibinliği de mecburen taktım. Bizim bahçe çok yeşillikli, hatta ceviz ağacı balkonuma kadar giiryor ve acayip sivrisinek var; azman gibiler.
Geçen sabah bi baktım çocuğun kafasını 8 yerden yemişler davul gibi her tarafı. Suratını sürtmeye çalışıyor kaşıyacam diye.
Bizde o yüzden taktık hemen.

cssa siz ek gıdaya geçmişsiniz su vermen gerekiyor bidiğim kadarıyla..

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 yazik ayaza kasiyamiyor tabi yüzünü

esmer haklısın çok haklısın hemde şimdi yazdıklarını okudukça gözlerim doldu ağlamamak için zor duruyorum nasılda böyle teselli edilmeye ihtiyacım var anlatamam eşim benden çok uzak artık.tek ortak konumuz Kuzey annem desen artık onunla da eskisi gibi değil ilişkimiz konuşacak kimse yok çok bunalıyorum ne oldu böyel anlamıyorum herkes benden uzak çok uzakk

canım ben artık sebze çorbası yapmayı bıraktım, hem Ayaz içmiyordu hemde ben sevmiyordum.
Ne o öyle haşlak sebzeler, hiçbirinin tadı anlaşılmıyor :dilcikar:
Ben normal bizim içtiğimiz çorbalardan veriyorum. Çok az tuz bve yağ koyuyorum, ona ayırdıktan sonra kendimizinkine yağ ve tuz ekliyorum.
En son içtiği çorbalar tarhana -ki kendinden hafif acıydı- ve şehriyeli terbiyeli tavuk çorbası.
Dünde ezogelin çorbası yaptım; salçasını çok az koydum.

Ben 3 kere çekilmiş dana klıyması aldım. Sanırım 200 gr almıştım. Cevizden azıcık küçük boyda yuvarladım, buzdolabı poşetine koyup attım buzluğa. 12-13 top falan oldu. Şimdi tavuk-tavuk suyu-et suyu olmayan her çorbasına ya da sebze yemeğine 1 top koyuyorum.
Eğer kıyma koyduysam rondoluyorum çünkü kıyma top halinde haşlanıyor içinde.

ben şimdi çıkıyorum yine müşteri ziyaretim varr off sıkıldım bu morallede süper olacak ama...

canim izin alsan biraz iste, ailene daha cok vakit ayirsan 1 hafta da olsaniyi gelir bence.

kızlar bizde c.tesi dr.a gittik bacaklardan aşılarımız oldu ama hepatiti gelecek ay a bıraktı eve gelip baktım hepatit 6.ayda oluyormuş herhalde dr.un br bildiği vardır dedimm
bize ek gıda olarak şöyle bir liste verdi

sabah 10 gibi 80cc kadar elma-havuç yada kayısı-havuç(kabız durumlarında)-yada şeftali-havuç(ishal durumlarında)yada armut-havuç
4 gibi yoğurt dedi 2 kaşıkla başlayabilirsin dedi beğenmezse pudra şekeri serp dedi (yasak değilmiydi şeker) ya da olgunlaşmış meyve koyarsın dediama sade yemeye alışsa daha iyi dedi sütaş-pınar verebilirsin mayalayamazsan dedi
akşamda mam dedi pirinçli mama milupa falan olabilir dedi

sadece hafta sonu meyve suyunu sıkabildim onuda içmedi sevmedi hiç

bu list ile ilgili tecrübeli anneler fikrinizi söylerseniz yada tavsiyelerinizi sevinirim

yusuf uyandi ben onu oyuncaklarina oturtup lesliyle yüriyim biraz size iyi muhabbetler a.s.

pazartesi pazartesi herkes dertli anlaşılan. bende bebeğimi hiç tanımadığım birine emanet eden bir insanım. çok şükür ki kendi çocuğu gibi bebeğime iyi bakan onun her şeyiyle birbeir ilgilenen kimi zaman hafta sonu ege nasıl diye telefon açan onunla üzülen , onunla sevinen, dişi çıktığı zaman benden daha çok sevinen bir bakıcımız var (daha uzar gider örnekler) ama ben çalışmak zorundayım , kendi geleceğimi geçtim, onun geleceği için. daha yaşım gençken çalışabildiğim yere kadar çalışmak ve ona güzel bir gelecek sunmak istiyorum. akşam eve gidince ya da hafta sonları tüm benliğimle onunla oluyorum ki arayı kapattığımı düşünüyorum ve eminim ki ilerde beni anlayacak.

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 yazik ayaza kasiyamiyor tabi yüzünü

sorma yaa uzanamıyor ki zavallım kafasının tepesine, kollar yetişmiyor henüz :roflol:

ağlama kız üzmek için yazmadım ben.
eşin senden uzak değil sadece sen çok gergin olduğun için muhtemelen her konuşmanızın sonu karşılıklı suçlamalarla bitiyor.
yani güzel başlayan konuşma sen böyle davrandın, sen bunu yaptına geldiği için iletişim sorunu yaşıyorsunuzdur.
sen annemle konuşamıyoruz, kimsem yok dedikçe kendini soyutluyorsun; nasılsa konuşamıyoruz diye iyice çekiyorsun kendini.
kendini doldurma bu şekilde canım.

herşeyi çok güzel yazmışsın ama işten o son cümlenn benimde derdim o
umarım bağlarımız kuvvetli olur bana yabancı gibi olmaz bana kızmaz beni suçlamaz
bu sabah aradım annemi annemlerin tv sehpasının alt kısmında büyük çerçeve bir fotoğrafım var diyorki gitti karşısına ona bakıp konuşuyor başından ayrılmıyor
zaten eve gidince boynuma bir yapışması var bırakmıyor gideceğim sanıyor belkide

esmer benimki zaten sevmiyo sebze çorbasını,o zmana bende şehrye falan yapayım.
sen tarhanayı marketten mi aldın
bizde ev yapımı yok mecbur marketten alcam ama oda acılı oluyor cokacimcoook
kıymanın buzunu çözdürüp mü atıyorsun yoksa direk çıkarır çıkarmazmı
esmer çok sordum bunalttım seni aam benim oğlanla ayazın yeme stilleri aynı gibi kusura bakma

pudra şekeri mi :bbo:
bence sade yedirmeye çalış eğer yemezse meyve ekle.
ya da babymix'in elmalısı var onu verirsin.

bana da akşam mama dedi ama ben 5 bisküitli 150-1800 cc civarı süt veriyorum.
tahıllı mama aldıydım biberonla sulu olarak vereyim diye asla emziğinden geçmiyor.
muhallebiyi de ilk defa dün akşamüzeri yedirdim ben. tahıllı gece mamasından yaptım yedirecek birşey bulamayınca.
ilk zman için gerekli midir muhallebi? sen bilirsin, bence değil. bence ilk zamanlar kaışğa ve değişik tatlara alışması önemli olan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…