2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

canım üzülme hepimiz bebeklerimizi bırakıp geliyoruz buraya..

sen kime bırakıyorsun?

canım biz aylık kontrole gittik baktık 60 gr almış sadece gerçi kilosu ayına göre iyi yinede geçtiğimiz aylarda iyi stok yapmışız onlardan yiyoruz.doktor idrar yolu enfeksiyonu varsa ne yedirirsen yedir kilo aldıramazsın dedi iştahsızlık ta yaparmış.zaten bizimkide iki gündür ağzını bile açmıyor sadece su içiyor.bugün idrar tahlili yapılacak.bakalım sonucunda ne çıkacak.

canım peki keyfi nasıl? arada böyle yememe ya da çok yeme atakları geçiriyorlar. ben bütün günü 90 cc süt ve yarım kavanoz meyveyle kapattığımızı biliyorum.
sen kuzey'in gerginliğinden koceyle birbirine giriyorsundur.
Kuzey'in yememesine, İYE ihtimaline kafayı taktın gerildin, en yanındakine sarıyorsundur muhtemelen, yabiki o da öyle. Kuzey düzelince siz de düzelirsiniz bence.
Ama rahatlamak için git tabiki psikoloğa iyi gelir.

Çalışan anne olunca mecburen bebeğinin iyi zamanlarını da, böyle rahatsız anlarınıda kaçırıyorsun işte. YApacak birşey yok canım, mecburuz..

günaydın esmerim ne güzel geçmiş bak hafta sonun ayaz artık odasındamı yatacak hadi hayırlısı artık.

evet canım. 1-2 gün onun odasında yatıyorum sonra yatağıma gidecem. uykusuzluk had safhada artık.
bütün gece cibinliğiyle konuştu, aşk yaşadılar.
anlattı anlattı cibinliğine..
hayatını anlatsa 8 ayı 3 kere bitirmiştir herhalde akannehir.
ben odama geçeyimde ne konuşursa konuşsun kendi kendine

delf bizde de durum aynı cnm,
6 ayı doldurduk gaz sorunu geçeği yerde yeniden başladı..
geçen cuma sadece 3 saat uyuduk,
ctesi ,pazar 5-6 kez emmesinin haricinde sürekli mızmızdı..
gaz sancısı tutuyor sanırım,gece ağlıyor(

ofertacım lütfen canını sıkma
bu gecici bir dönem

melisada günlerce emmedi
ama hiç yılmadım ve artık gene eskisi gibi emiyor

kuzeyde 3-5 gün içinde baslar...

canım üzülme hepimiz bebeklerimizi bırakıp geliyoruz buraya..

sen kime bırakıyorsun?

annem bakıyor canım o kınuda çok şanslıyım ama ben annemide delirticem yakında çok mudahaleciymişim herkes şikayetçi benden bugün idrar tahlili yapılacak aşılarıda var ama ben aramadan sabredip akşama kadar bekleyecğim yoksa tedirgin ediyorum annemide.

ah ah o konuda herkes benden bıkmış durumdaa....

herkes kaanı kucağına almadan önce 2 kere düşünüyolar allahtan kızkardeşim bakıyor ve bana alıştı ona tuhaf gelmiyor artık...

adım pipirikliye çıktı...

çok yorgunum gerçekten eşimde her dediğimi yanlış anlıyor birde o geliyor üstüme önceleri aldırmaz susardım şimdi bende patlıyorum saçma sapan şeyler konuşmaya başladık.keşke biraz tatil yapabilsem ama iştede yeniyim hem zaten çalışmak zorundayım eşim 3 aydır maaş alamıyor çalıştığı yerden bende işten ayrılırsam yapamayız.ama çok bunaldım artık hiçbişeye tahammülüm kalmadı.[/QUOTE]

eşinde maaş alamamanın streside vardır hem çalışıyor alamıyor uzun süre işsiz kaldı emin ol herşey düzelecek sen biraz sakin ol eşinle bol bol konuş zıtlaştıkça herşey göze batıyor.bu dönemi bol bol paylaşarak aşabilirsinz .inş en kısa zamnda düzelir huzursuzluk çok kötü kuzeyide etkiler kesnlkle hisseder eşinede bunu vurgula

ayy yerim onu yaaa anlatacak çok şeyi var tabiki çocuk neler atlattı yaramaz
buğlemde 6da kalktı illa oynamak istyor cenesi açıldı kalktık oyuncakları aldık önmümüze ben çıkarken hala konuşuyordu bıcır bıcır gülerek felan

herkese günaydın kızlar a.s.

günaydın juli melisa nasıl

kızlar tabiki de aklımız evde kalıyor ama bakan kişiye güvenerek teslim etmiyor muyuz bebeklerimizi zaten?
bakanlarda yabancılarınız değil; teyzesi ve ananesi sonuçta.
eminim ki sizden daha çok özen gösterirler çünkü ne de olsa emanet bebek bakıyorlar.
kılına zarar verse, iki kere kussa, kendi tırnağıyla yüzünü çizse ne kadar evladı, ablası da olsanız hesap vermek zorundalar.
siz bu kadar müdaheleci davranınca bakan kişinin de eli ayağına dolanır.
bebek bu kafayı bi yere çarpıp morartır da mutlaka ama bu sefer bakan kişi suçlu hisseder kendini.

ofertacım lütfen canını sıkma
bu gecici bir dönem

melisada günlerce emmedi
ama hiç yılmadım ve artık gene eskisi gibi emiyor

kuzeyde 3-5 gün içinde baslar...

canım çok sevindim melisanın tekrarda emmeye başlamasına inşallah dediğin gibi olur tekrardan emer bu çocuk

Ayaz'da cuma gecesi 02:30!!'da uykum bitti kalk eğlendir beni dedi akannehir.
birlikte yatıyorduk hiç pas vermedim ben yatıp uyudum.
ayy o parmağını sokabileceği her yerime soktu delikafadulden
burnuma, gözüme, kulaklarıma..
sonra kirpiklerimi çekti ben de dayanamdım güldüm sonunda; ayy sen misin gülen çıldırdı keyiften.
üzerimizde pike vardı, onu kafasına kapatıp eller ayaklar çırpınıyor. kaldırıp cee yapacakmışız.
açmıyorum bu seferde kendi de açmıyor, boğulacak diye mecburen açıyorum yüzüne bakmadan; pişmiş kelle gibi sırıtıyor suratıma bakıp.
arada böyle geceleri 1 saat kadar enerji boşalması yaşıyoruz.

esmercim çok haklısın artık ben o kadar abarttimki pimpirikliği annem ben Kuzeye bakmak tan yorulmuyorum ama çok korkuyorum filan demeye başladı.Dünde eşim diyorki doğumdan beri sen çok değiştin herşeyi mükemmel yapmaya çalışıyorsun ama bırak kusurlu olsun birşeyler bu kadar kusursuz olmak zorunda değilsin.
galiba obsesif olmaya başladım ben...korkuyorum evde hiç huzurum kalmadı bana kalsa kimse beni anlamıyor ama onlara sorsanız ben çok değişmişim.

Günaydın kızlar...

oferta öncelikle bilgi için teşekkür ederim baya baya bişeyler vermiş doktorunuz inşallah afiyetle yer hepsinden kuzey...

kilo konusunda sizin geçen ay da bir gariplik olmuştu yoksa o hafta sizin doktorun tartısımı arızalıydı acep?? çünkü senin sütün yarıyor kuzeye ve daha bir kaç gündür emme sorunu yaşıyorsun bildiğim kadarı ile o kadar az almış olabilirmi? boyu uzamamışmı ???

mehlika bizimkininde eli çok uzun herşeye yetişiyor ama berile çok güldüm ellenmedik kimseyi bırakmamış otobüste :)) bizimki geçen hafta kaçla göz arası laptop un 2 tuşunu çıkarmış birini halen takamadık sanırım servise götürecek eşim sadece 1 dak kucağıma almıştım elini uzattı sonra çocuğu yere koydum ve bakakaldım tuşlar dışarıdaydı yani hiiiç anlamadım nasıl yaptığını

esmer gözün aydın annen baban dönmüşler sağlıkla pis telefon ne olacak!!! ödümüzü koparttı...
ayazın odasıda hayırlı olsun cibinlikli felan heee süperr

günaydın kızlar nasılsınız?
ofetra üzülme cnm geçer bunların hepsi yakında büyütmemeye çalış
esmer sevindim annenlerin sağsalim dönmesine ve telefonun normale dönmesine
ayazın odasıda hayırlı olsun cnm
feyza sen nasılsın
juli melisa tamamen iyileştimi face de resmini gördüm sen ne kadar güzel bi hatunsun maşallah
ayrıca melisa tıpkı sen tıpkı
mehlikasu benimkide su çok az içiyor ya ben veriyorum sık sık ama içmiyo acaba emdiği için mi?

günaydın kızlar nasılsınız?
mehlikasu benimkide su çok az içiyor ya ben veriyorum sık sık ama içmiyo acaba emdiği için mi?

günaydın cnm..
evet emdiğinden olabilir,zaten benim gittiğim dr 6 ay sadece anne sütü ver su bile verme dedi,
ben arada veriyorum ama çok az içiyor,

kızlar ben dün sabah Ayaz'ın kahvaltısını bulamaç değil tek tek verdim. Biz kahvaltıya otururken onu da mama sandalyesine oturtup yanımıza aldım. Peynir, ekmek, zeytin, yumurta sarısı, tahin-pekmez yedirdim. Ara ara da süt içirdim bi yandan. 1 saat falan sürdü ama bayağı yedi. Yani yedikleri onu 2,5 saat tok tuttu.
Zevkli oldu ama hergün yapılacak şey değil; en azından şimdilik.
Akşam da ızgara tavuk yapmıştım, onu didikleyerek yedirdim gene bizle sofrada, onu da bayağı yedi.
Anladım ki herif kaşıkla bulamaç yemek yerine bizimle oturup lokma lokma yemeyi seviyor.
Akşama da zeytinyağlı taze fasulyeyi çatalla ezip yedireceğim.

ayyy çok tatlı bu oğlan yaa yavrum benim anneyi ikna etmeyide biliyor

cnm bencede bi psikoloğa git eminim çok rahatlayacaksın üzme kendi hiç

günaydın rapunzel anaamm laptopun tuşunu nasıl sökmüş yaaa korkulur bunlardan haa kaydirigubbakcemile3

çok haklısın bende anneme söyleniyorum sonrada pişman oluyorum

canım çok sevindim melisanın tekrarda emmeye başlamasına inşallah dediğin gibi olur tekrardan emer bu çocuk

Maşallah Melisaya

canım bizimkilere git sor benden şikayetçi olmayan 1 kişi varmı acaba
belkide çocuğumu neden bırakıyorum neden kendim bakamıyorum neden çalışıyorum diye vicdan azabı duyup milletten çıkarıyorum acısını en çok ta eşimden ve herkes benim psikolojimin bozulduğunu söylüyor eşimle ailemin yanında tartışmalara başladım bizimkiler şaşkın siz böylemiydiniz geçinemiyomuydunuz hiç diye soruyorlar bize üzüldüğüm zamanlarda buradaki bir müdürün sözleri geliyor aklıma sakın işini bırakma tecrübeli bir anne olarak söylüyorum demişti her zaman yanında olmak marifet değil önemli olan Kaliteli Annelik o da senin elinde demişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…