2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

oku canım oku sen beni de bilgilendir okuduktan sonra nebileyim bizim dr.keçi sütü ver inek sütünü 1 yaşına kadar verme dedi. kansızlık yapar dedi

günaydın canım hadi gözün aydın.sempatiksalakcinni

bizde kanamadı kanaması normalmiymiş?ben enson dr.muza gittiğimizde gösterdim odaha iltihaplı gb olacak sonrada patlayacak fln demişti ama öyle bişey olmadı bizde olsada ben görmedim.

berilin aşı yeri de kırmızı ve üzeri iltihaplı gibi,sarı..

beni kimse tutamaz :roflol:

betty'nin kızı saat 22:00 gibi yatıp 06:30-07:00 gibi kalkıyor.

sizin gece 12:00'de yedirme pek bir işe yaramadı galiba yaa

maşaallah ya,ne güzel

aa iltihaplı olması normal demek,ben burda yazmıştım ama kimse cevap vermemişti,
ben de merak ediyordum acaba kötü bir durummu diye,
sevindim norml birşey olmasına,
berilin iltihabı patladı ama hala iltihaplı..

ayy kızlar çok komik,
mali işler md yardımcısıyla muhasebeci iddiaya girmiş
muhasebeci kazanmış,
bıyığını kestirmeye
tüm muhasebe personeliyle kurumun berberi elinde alet edavatıyla içeri girdiler
baskı yapıyolar şuan kazandım şahitlerim falan diye:roflol::roflol:

canım ben görmedim görseydim yazardım.dr.muz öyle demişti daha bu iltihap olacak ve patlayacak iltihap korkma demişti.ama bizim oldumu olmadımı bilmiyorum

ben saçını sanmıştım ama bıyığınıymış,ama kestirmedi,berber gitti

günaydınlar kızlar.....

şu tapşın olayını bende merak ettim bakınız.... "kırklarelinde alkış tutmak anlamına gelen bir sözcük......küçük bebeklerin sadece ellerinin değil bacakların birbirine çarptırılmasıyla da yapılabilir"

berilin aşı yeri de kırmızı ve üzeri iltihaplı gibi,sarı..

maşaallah ya,ne güzel

canım ben görmedim görseydim yazardım.dr.muz öyle demişti daha bu iltihap olacak ve patlayacak iltihap korkma demişti.ama bizim oldumu olmadımı bilmiyorum

ceyce gittiler canım çok yorgunum bugün dinlensem iyi olcak yarın ve cuma 6ya kadr çalışacağım
ceyce patladığını nasıl görmedin şişştğini ben anlamdım bizim oldumu olmadımı bilmıyorum yazmışsın ya

kızlar buğlemin kırmızı nohut gb oldu kaç gündür öyleydi baya bi süredir hatta dün patladı ve kanadı hala kıpkırmızı birde kan görünce şaşrdım korktum bayağı akmış yavrumun t-shırtüne bugün götürsün babsı bi baktırsın

Ayaz'ın da iltihaplıydı, kırmızıydı. Sanki sivilce gibi ama daha kırmızı.
Sonra patladı kendi kendine, şimdi de kabuk bağladı.
Ben hiç sormadım doktora falan, hatta o gün sağlık ocağına gitmişti babasıyla ama sormadılar.
Normaldir diye düşünmüştüm ben.

oku canım oku sen beni de bilgilendir okuduktan sonra nebileyim bizim dr.keçi sütü ver inek sütünü 1 yaşına kadar verme dedi. kansızlık yapar dedi

Benim doktor keçi sütünü içirme şimdilkik sadece kahvaltısına koy dedi. Zaten inek sütünü 1 yaşına kadar içirme dedi ama ben kedi kararımla vereceğim.

1- İnek sütü ile beslenen bebekler ihtiyaçlarından çok fazla protein, sodyum, potasyum, klor alırlar. Bu da bebeklerin henüz tam gelişmemiş böbreklerine hasar verir.

2- İnek sütü, demir ve C vitamini açısından yetersizdir. Bu nedenle bağırsaklarda kanamalara ve demir eksikliği anemisine (kansızlığa) neden olabilir.

3- İlk bir yıl inek sütü alan bebeklerin, solunum hastalıkları başta olmak üzere, alerjik hastalıklara yakalanma riski çok yüksektir.

4- İnek sütü, anne sütü ve bazı mamalarda bulunabilen ve hayati önem taşıyan bebeğin göz, beyin hücreleri, sinir sistemi gelişiminde rol oynayan Omega-3, Omega-6 yağlarını içermez.

5- İnek sütünün, içerdiği yağ nedeniyle, sindirimi oldukça güçtür.

6- İnek sütü alan bebeklerde, düşük D vitamini ve yüksek fosfor içeriği nedeniyle, normal kemik ve iskelet gelişimi sağlanamaz.

İnek sütünde demir az miktarda bulunur, emilim yüzdesi 5’i geçmez. İçinde gizli kanamaya neden olan proteinlerin varlığı da gösterilmiştir. İlk yıl içinde bu etki daha da fazladır. Bunlara bağlı olarak inek sütüne ağırlık verilerek beslenen süt çocuğunda demir eksikliği ve anemisi gelişir. Ayrıca inek sütü sabitken anne sütünün bebeğin ihtiyaçlarına göre devamlı değişkenlik göstermesi de en önemli unsurlardan birisidir. İnek sütü ile beslenen bazı çocuklarda ishal, bağırsak kanaması, alerjik deri döküntüleri, akciğer rahatsızlıkları ile karakterize inek sütü alerjisi görülebilmektedir.

alıntıdır

bak şimdi bu yukarıdaki yazıyı herhangi bir siteden kopyaladım.
inek sütünün zararları yazınca çıkıyor zaten.
bunları okudukça vay bee ne feci birşeymiş bu süt denen şey diyorum, sanırsın ki arsenik.
peki bu kadar zararı vardı da bu zararlar son 10 senede mi tavan yaptı?
belki zarar veriyor olabilir o da %100'de 2-3 oranındadır.
Hee evlat bu milyonda bir ihtimal bile gözardı edilemez bile ama verdiğimiz diğer tüm gıdalar süper steril, süper besleyici ve sıfır zararlı mı? Sorun bu zaten -ki bence değil-

Sütün en karşı çıkıldığı nokta bağırsak kanamalarına neden olması, demir emilimini azaltıp bebekte anemiye yani kansızlığa yok açması.
Gene diyorum ki Ayaz'da zaten halihazırda kansızlık olmasına karşın ben inek sütü vermeye karar verdim.
Çünkü kırmızı et aldığı sürece demir eiliminin azalması engelleniyor.
Bende Ayaz'ın çorbasında kırmızı et kullanıyorum -ki 1 ay içinde köfte başlamayı düşünüyorum-

Yani bunlar tamamen benim kendi fikirlerim, kendi okuyup araştırdıklarım sonucunda düşündüklerim.
He ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama bu şekilde bir yol izlemeye karra verdim.
Kimseye de ne sizde yapın derim ne de yapmayın derim. Ben sadece neden yaptığımı söylüyorum.

evet çok kaşınıyor,bir de kaşıdıkça kaşıyası geliyor insanın ,
bak aklıma geldi yine,acayip kaşınıyor şimdi,

canım egzama bulaşıcıdır diye biliyorum.
onun için eğer egzamaysa tedavini yapki yayılmasın.

:roflol:
süper yaa :roflol:

Günaydin kizlar
Oglanin dün aksamki mangalindan sonra bu sabah tekrar okula gitmek cok zor geldi biraktim yarim saat sonra gidicem gene tören baslicak vakit geciriyorum.
Bu gün evlilik yildönümümüz 8 sene oldu ya :))
Aksamda Almanya-Ispanya maci var misafirlerim var yemege daha bisi yapmamisim.
Bi arkadasim doguma girdi onun haberini bekliyorum.Hayirlisiyla bu günü bi gecirsem.

Böcuk
Merhaba canim yok annem ne denediysem yok yok dün gecede 3 kez emdi 2 de 4 de 6 da ama mik mik aglamasi yoktu dün gece birden aglama yapti karni cok ac gibi emzirdim uzun uzunda emdi .Sabah bezi balon gibiydi ilk kez o kadar cis yaptigini gördüm normalde hic yapmiyordu sanirim artik besleniyor insallah yani.Belki düzeliriz bilmiyorumki herseyi denedim .

günaydin kizlar,

suan cok kötüyüm demin yusuf yataktan düstü, tam alninda hafifkirmizilik var,
düstükten sonra agladi yogurt vererek susturdum, simdi uyuyor

Delf
Günaydin canim aynen kalkmasin diye ugrastikca kalkiyo bunlar.

Esmerim
Burdaki formul sütler seker seker kokuyor pis diil ama baktim bi anlami yok su anda bizim icin bende bu paketi kullanayim almicam bida yeni dogum anne sütü almayan icin olabilir ama benim sorunuma care olmadi en azindan

mutlu yıllar sizeee
yavv evlilik yıldönümünde misafirin ne işi var

günaydin kizlar,

amaann çok geçmiş olsunn
1 saat falan uyutmasaydın bacım yaa, bizde öyle derler, düşen çocuğu bi süre uyutmayın diye.
ama neyse sürekli kontrol et, uzun uyuyrsa uyandır.

Yok yaa bana basbayğı kötü kokuyor formül sütler :bbo:

Posi
Günaydin gecmis olsun Yusuf a .

Esmerim
Bence yeter cok icine dalma bencede kirmizi et veriyorsan ve inek sütünü abartmiyorsan ordaki denen seylerin hic biri olmaz.Relaxxx

Tapsini ne bende bilmiyormusum ama öyle sap sap ellerini diil ayaklarini vuruyor büyükte ayniydi ben sadece ver bi beslik diyince elimi uzatiyorum eliyle elime vuruyor onu ögretebildim ama almanca söyleyince yapiyor.

esmer neden uyutmiyim ki, zaten bu saat uyku saatiydi o yüzden uykusunun gelmesi normal diye düsündüm, bakislari normal biseyi iyi takip edebiliyor, kusmadi da elh. :Saruboceq:

Ooooo meltem nice senelere tebrik ediyorum Allah daha çoook uzun seneler çocuklarınızla birlikte güzel günler geçirmenizi nasip etsin...
bizde bu akşam kuzene gidiyoruz maç seyretmeye :)

günaydin kizlar,

Günaydın canım geçmiş olsun

sinemiz bizimde iltihaplandı dr. o halde gördüğünde aşısı tutmuş demişti sonra o kabuk yok oldu nasıl oldu bilmiyorum şimdi kıpkırmızı aşı yeri

Esmerim
Bu aksam almanya maci varya gecen macta arkadastaydik o zaman dedik bidakinede bize gelin ama unutmusuz evlilik yildönümümüzü zaten hep unutuyoruz esimde bende özel günleri hatirlamama durumu var arada kayniyo bu sabah aklima geldi .Neyse eskidik iste bisi olacagi yok.

Burda 4. sinifa kadar not yok oglan dün karnesini almis ama notlu degil iki sayfa arkali önlü neler ögrenmis neler yanlis yapiyor sicil gibi bisi yazmislar allah yazmislar belediyede damga vurmus öyle tuahf geldi karne bana.Isin kötüsü Türkiyede karneye pekiyi yazilir öyle unutlur gider sonra bu unutulmuyo maalesef her sene dosyada ek yapiliyor kötüler düzelmismi iyiler ne olmus gibi sonrada nota dönüyor ve üniv kadar gidiyor.Oglan ikinci sinifa gectimmi ben dedi gecmis yaziyor karnede cok sevindi ama konsantrasyon sorunu var bakalim onu nasil asacagiz yoksa yanmisiz.Bu yaz bol bol oturtup satranc oynatayim bari belki banada iyi gelir.
15dak cikmam lazim bücürük uyanmadi hala uyanmazsa ciyak ciyak gidicez yollarda yanmisim ((

Bence Meltemcim yaa başladık gidiyoruz.
Bizimkine bişey olmazsa burdakiler 2.bebelerine içirirler inek sütünü :roflol:

esmer neden uyutmiyim ki, zaten bu saat uyku saatiydi o yüzden uykusunun gelmesi normal diye düsündüm, bakislari normal biseyi iyi takip edebiliyor, kusmadi da elh. :Saruboceq:

uyku saatiyse normal o zaman canım.
yok ben zamansız bir uyku sandım da onun için dedim, birşey olmaz o zaman.
tekrar geçmiş olsun canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…