2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ögretmenim
ya ben simdi hatirladim büyük oglana Zymaflour vermisti doktor d vitamini olarak ama bu sefer hastane doktorunun verdigi d vitamini farkli icindekilere baktim simdi flor yok ama büyük oglan kullanmisti

Esmerim
Dükkani sabah acarsin görürsün yazimi.Nette bakiyordumda inek sütü zararli hikayesini mama firmalari cikartmis ama mamalarin icine bakarsaniz inek sütünü görürsünüz diyor cogunlukla gercektende bende baktim benim verdigim Nestle nin gece mamasinin icindede esasi inek sütü :KK43: Ya ne olacaktiki dimi ver anacim inek sütünü Ayaz yarasin afiyet olsun.

kaçti uykum geldim:))

meltem bana da zymaflour verdi doktor ama d vitamini yok onda.kullanmaya çalişim ben de.30 dk once ve sonrasinda kalsiyum almaması gerek ya zor oluyor

inek suutu deneyerek verebilecegimi soyledi doktorum 30 ml ile başlayarak

slm, emekleyenler diş çıkaranlar var, bizde yok hiçbirşey daha, konuşma egzersizleri yapıyor,
acayip sesler çıkarıyor, uzun süre oturup oyuncaklarıyla oynayabiliyor, yerde yatarken döne
döne epey geziniyor, adıyla seslenince bakıyor, dışarıdan içeri girileceğini anlıyor ve girmek istemiyor ama emekleme ve diş yok, tapşın bile yok, bir kaç kez yapmıştı, bıraktı,ama
biz yemek yerken sofradan ne verirsem yiyor, ne kadar verirsem o kadar yiyor, hayır demiyor,
inşallah iştahı hep devam eder, diğer ikisi iştahsızdı, çok zor oluyor...

hoşgeldin cnm..
hosbulllduuukk :))
naber canım..hayal nasıl...

kontrole gittik bugün
hala aftlar varmış boğazında...emmemesi ondan dedi
emmediği için sütüm gidiyor dedim...
gitmesin dedi
erken daha emzirmeye bak dedi
sanki varda ben vermiyom

ne tartı ne ölçtü... kontrol diye herhal
benim doktorum 15 dk kontrol ediyordu
beğemnmedim
heeç o kaa paraya değmezmiş....
ii hayal yaa ne olsun gecmıs olsun sızee mesaj attım gormedın herhal :))
neyse ıyı bak melısama ama annesı sen de hastacık olmasın kızım hem emmesı ıcın ugras valla pompayla cek ver kahvaltısına fılan koy gıtmesın sutun canım..
neren pişik oldu Juli
benim de göğüslerimin altları çok kaşınıyo
hatır hatır
kaşırken kanatıyorum
anem benım de goguslerım altı arası nasıl kasınıyoo offf berbatt

yatmadan bi bakayım dedim.
benim küçük böcük dünyayı yedi yatmadan önce.

ilk kez süt denemesi yaptık. evde keçi sütü vardı onu azıcık sulandıırp 90 cc verdim gözünü kırpmadan içti. sonra biz akşam yemeği niyetin ekahvaltı hazırladık kendimize Ayaz'ı da mama sandalyesiyle masaya uturttuk.
peynir ekmek yedirdim :roflol:
yarım dlim ekmek içini beyaz peynirle götürdü.
sonrada yatırırken 3 bisküvili 150 cc formül sütünü içti
ve bunların hepsi 1saat 15 dk içinde oldu akannehir
:KK1:
ooohh yarassııııınn ayaza
leyn kotu ana beyaz ekmek vermedın herhalll kızancıga yoksem verdın mııakannehir..

Kyybele
Hosgeldin canim gel gel bende artik ugrar oldum.

Beyazbuket
Okadar merak ettigimiz misafir senmiydin :))) Niye yazmadin bunca zaman? Askitom hamile degil sanirim neti yok artik evde cizelgesini degistiremedi.

ayy ınsallah canım uzun sure gelecem artıkk bır aksılık olmazssa canım face daha kolay takıp edılıyor ya oraya daha cok bakıyorum..

slm, emekleyenler diş çıkaranlar var, bizde yok hiçbirşey daha, konuşma egzersizleri yapıyor,
acayip sesler çıkarıyor, uzun süre oturup oyuncaklarıyla oynayabiliyor, yerde yatarken döne
döne epey geziniyor, adıyla seslenince bakıyor, dışarıdan içeri girileceğini anlıyor ve girmek istemiyor ama emekleme ve diş yok, tapşın bile yok, bir kaç kez yapmıştı, bıraktı,ama
biz yemek yerken sofradan ne verirsem yiyor, ne kadar verirsem o kadar yiyor, hayır demiyor,
inşallah iştahı hep devam eder, diğer ikisi iştahsızdı, çok zor oluyor...
neeeeee bızde de yok o kadar kızım tapsın yapar mı denemedım bıle bızımkı evde ne dugme varsa onlara basıyo hem de 3.5 aylıktan berı ısıkları acıp kapıyo vs.. ama tapsın gel babası vs gıbı seylerımız yok emekleme de yok oturuyor sadece boshayallersmile zaten her cocuk herseyı yapmaz kı..
bu arada masallah umarım hep oyle gıder de rahat edersın yemek konusundsa bızde o konuda hıc umut yok zorla vallaaa...

geldim tükkanı açmaya..
günaydınnnn..

esmer hay masallahhh ayaza:))

sağol canım zemuszemus

esmer o kadar şeyi nasıl yedi ya maşallah ayaz'a günlerce aç mı bıraktın yoksa bebeyi

valla tüm gün koca bakıyor ya Ayaz'a. zaten o kadar şeyi yiyince aynısını bende sordum. sen bu bebeyi beslemedin mi hiç dedim.
valla yedirdim diyor.
anlamadım valla sempatiksalakcinni

kaydirigubbakcemile3

Esmerim
Masallah Ayaz a bahsettigin yeni yemek menüsünümü ?

Yani elime ne geçerse vereceğim menüsü bu. :KK1:
Artık öyle yapacağım ona özel yemek yapmayacağım, bizle beraber masaya oturtup tırtıklatacağım hep.
Dün peynir-ekmekle başladık işte.
Birde evdeki 1 kutu formül süt var o bitene kadar formül süt-kutu süt birlikte vereceğim. Formül süt bitince başka lamayacağım tamamen süte geçmiş olacağım.

Esmerim
Dükkani sabah acarsin görürsün yazimi.Nette bakiyordumda inek sütü zararli hikayesini mama firmalari cikartmis ama mamalarin icine bakarsaniz inek sütünü görürsünüz diyor cogunlukla gercektende bende baktim benim verdigim Nestle nin gece mamasinin icindede esasi inek sütü :KK43: Ya ne olacaktiki dimi ver anacim inek sütünü Ayaz yarasin afiyet olsun.

Benim sıtkım sıyrıldı artık formül sütten. Pis pis kokması da cabası :dilcikar:
Valla onu bırakmaya karar verdim rahatladım.

ooohh yarassııııınn ayaza
leyn kotu ana beyaz ekmek vermedın herhalll kızancıga yoksem verdın mııakannehir..

yess bildiğin beyaz ekmekti. hain anayım ben bilmiyorumkismile

günaydın kızlar

esmer kız hızlı başlamışın ayaza peynir ekmek ver anacım ver korkma sütten ben keçi sütünü 3 haftadan beri kullanıyorum akşamda yeni 3 kg geldi gider bize bir hafta.

günaydın kızlarr...

günaydın kızlar

esmer kız hızlı başlamışın ayaza peynir ekmek ver anacım ver korkma sütten ben keçi sütünü 3 haftadan beri kullanıyorum akşamda yeni 3 kg geldi gider bize bir hafta.

dün azıcık sulandırılmış keçi sütü verdim 90cc gaz falan yapmadı.
bugün de inek sütü deneyeceğim gene 90 cc kadar.
feci devrim yapıyorum beslenme konusunda :roflol:

günaydın kızlarr...

bak demedi deme ayaz kısa zamanda yaşıtlarının kilosuna ve boyuna ulaşır sempatiksalakcinni ben hiç inek sütü vermedim onudamı denesem neyapsam.

günaydııın:KK3:

beril bu gece 4 kere kalktıakannehir
kızlar benim de göğüs altım kaşınıyor bir de ekzama gibi bişey oldu,
altında halka şekline kırmızılıklar var,
geçmesse dra gidecem malesef:sinifsinif:

bir de bengisumutun oğluşu tapşın yapıyormuş ya,o ne:uhm:

günaydın kızlarr...

yürü be esmerim kim tutar seni:)))

ye ege de öyle 3 kere kalktı. kalkmaması için uğraştıkça kalkıyor. uffşştt. ya arkadaşlar gece 21 de yatıp sabah 7 ye kadar deliksiz uyuyan bebeler var mı aranızda?

bak demedi deme ayaz kısa zamanda yaşıtlarının kilosuna ve boyuna ulaşır sempatiksalakcinni ben hiç inek sütü vermedim onudamı denesem neyapsam.

1 yaşından önce ulaşamaz zannetmiyorum ama bakalım..
ben şimdi netten keçi sütü-inek sütü okuyorum.
keçi sütü pek aklıma yatmadı. çünkü verime sebebi formül süt verilme sebebiyle aynı.
yani inek sütünün içindeki laktozun kansızlık yaptığı söyleniyor; keçi sütündeki laktoz ise bebeğe zararlı değilmiş deniyor.
ayy bilmiyorum valla, ayaz zaten kansız. ben kırmızı etini verdikten sonra inek sütününde sakınca görmüyorum.

bi cildiyeye görün canım yaa, ekzama çok kaşındırır çünkü.

tapşın ne yavv :bbo:

ye ege de öyle 3 kere kalktı. kalkmaması için uğraştıkça kalkıyor. uffşştt. ya arkadaşlar gece 21 de yatıp sabah 7 ye kadar deliksiz uyuyan bebeler var mı aranızda?

beni kimse tutamaz :roflol:

betty'nin kızı saat 22:00 gibi yatıp 06:30-07:00 gibi kalkıyor.

sizin gece 12:00'de yedirme pek bir işe yaramadı galiba yaa

aaaah canım keremin öyle bir bebek olmasını çoook isterdim maalesef biz değiliz o şanslı.

kimin bebeği tapsini yapıomuş ne oluomuş tapşini?

günaydın güzel annişler
ben biraz geç geldim işe otogara gittim eltimleri bindirdim geldim .gittiler

bişey soracağım kızlar buğlemin kolundaki aşı kırmızı kabuk tutmutu nohut gb dr normal demişti hatta sağlık ocağınada götrmüştk .kırmızı iltihaplı gibydi dışardan kabuk ama içi kırmızıydi dün akşamda kanadı korktum bugün sağlık ocağına götür hemn mikrop almasın dedim.sizdede oldumu

ege tekrar çok kaklmaya mı balşadıakannehir
bir günleri bir günlerini tutmuyor ki..
beril de bazen 2 kez kalkıyor,en fazla 3 kezdi,
son günlerde yine sapıttıboshayallersmile

X