2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bebeklerinizin verem aşılarından iz kaldı mı,
berilin aşısının izi yoktu 2 haftadır kırmızıydı,evvelki gün banyo yaptırırken üzeri iltihap gibi olmuştu,sivilce gibi..
sizde de böyle bir durum var mı:uhm:

feyzaya gecmis olsun, Mmekani cennet olsun ins. yigeninin. Allah yakinlalrina da sabir versin

canim fitl yerine sabun yap istersen ben 1 kere fitil verdim 5. gunde tam vermistim ama karnini gurul gurul yapti acaip 2 saat agladi burak ancak 2 saat sonra kaka yapti o 2 saatte daha cok agladi dun ilk defa 4. gunde teyzem kizim sabun koyalim dedi beyaz sabundan minnacik bir parca kestik ama fitilden cok cok kucuk onu koydugumuz gibi 5 dakika icinde yapti kuzum ve acaip rahatladi tavsiye ederim sabun daha ityi o hemen cikiyor zaten fitil cok daha kalin kocaman bisey ve birkac saatte ancak yaptiriyor sabun hemen yaptiriyor agri cekmiyolar sen bilrisin de bence fayda etti
canim burak hep sadece tek meme emiyor ilk 15 gun haricinde hic cift meme vermedim tem memeyi vermek daha iyi diyro tracy cunku sutun en faydali kismi son anda gelenmis tek mem verilrise o faydali kismi daha iyi alri diyo obur turlu yarim yarim sulu sut alir diyo yani tek mem emmesinde sorun yok burak da 5 dakika emiyor cogu zmaan artik buyuduler eskisi gibi 15-20 dakika emmezler emem gucleri artti hemen bitiriyolar sutu cok cok ayni miktari aliyolar yine merak etme
selammmm
ben de yogurdumu mayaladim geldimmm:))anne olmadan once aklima bile gelmezdi yogurt mayalamak:))
ben buraktan once de mayaliyodum malum moskovada yogurt yok benim koca yogurtsuz bizey yemez haftada 34 kilo yogurt bitiri tek basina o yuzden evlendigim gunden beri mayaliyodum ben es olmak da yogurt mayalatiyomus yani :)
canim tekrar soyluyorum ama surekli emzirdigin icin aglarken o yuzden daha cok gazi oluyor anen varken bu kadar emzirmiyodun sanirim o oyaliyodu susturuyodu daha sakindi emzirmeden susturmayi denesin demesi kolay tabi diyeceksin de kesinlikle bu kadar cok emzirdigin icin daha cok agliyor bir de cikolata falan yeme sakin acaip dokunuyor cocuklara
bence 1 yasina kadar gunduzleri de emzirmelsiin juli ben oyle duusnuyorum sadece gece ememsiyle olmaz hem sutun azlir hem de sutun vitamininden az almis olur melisacik varken emzir
kızlar feyzaya msj attım..hiç iyi degilim bir haftadır yogun bakımda yatan 22 yaşındaki yegenimi kaybettik yazmış.allah alalh öyle birşey demişmiydi burda..allah rahmet eylesin.
allah allah hic soylememisti bir yegeni askere gitti sadece oinu biliyoruz allah rahmey eylesin mekani cennet olsun cok da gencmis

juli ne çorbası yaptın tuz koyuyomusun içine

niye kaldırıyosunki daha iyi değilmi gece emmesi bende süt kalmadı bende öyle istiyorum yapmak ama bizimkini emerek uyumaya alıştırdım emmeden uyumuyo
kanka sebze corbası yaptım.kabak havuc patates ve fasulye ekledim bugün..birde pirinç..tuz yok bi cay kasığı zeytinyağı....
canım bizim dr.muzda gündüz ek gıda akşam sadece anne sütü dedi ama malum bende öyle fzl süt olmadığından mama takviyeli süt veriyorum ben.bence meyveyi az yap arkasından emzir.
emdikçe süt artıyor aslında akşama öle daş gibi olduğu yok ki...

5 kere emziriyoum mehlikacım..kimi 5 dk sürüyo kimi yarım saat toplasan 2 saat falan emmiş oluyor..

feyzacım basınız sağolsun...

allah allah ya ben hiç duymadım feyzanın yiğeninin yoğun bakımda yattığını...
çok üzüldüm çok gençmiş allah sabır versin ailesine...
mekanı cennet olsun...

evet cnm,ilk süt su gibi oluyor sonraki sütler daha yaralıymış,onun için ben bir memeyi en az 10 dk emziriyorum,emerse tabi,daha devam ederse ve göğsümde süt kalmadıysa yani diğer memeye geçiriyorum,
beril bir ara iki memeyi de emiyordu,bu sıralar hem seyrek emiyor hem de bir memeyi tam bitirmiyor bile..ama inş. dediğin gibi aynı miktarı alıyordur..

5 kere gece mi emziriyorsun,
5 kere iyiymiş,zaten bana drun biri 3 saat arayla günde 8 kere emzir demişti,
melisa ek gıda da alıyor günde 5 kez yeter sanırım..
bir memeyi 10 dk emzir gazını çıkart diğer memeyi de 10 dk emzir demişti ama beril sadece bir memeyi emiyor,
ben mememi kontrol ediyorum hala süt varsa diğer memeye geçirmiyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:

canım annem selanik göçmeni, babam yozgatlı, ayım 5 inde inşallah kayseriye gidiyorum, oradan yozgata geçicem. demin kaynanam üşütücen hasta edicen getiricen çocuğu demeye getirdi. nasıl sinirim bozuldu ya. kocam gönderiyo hanııııııım sana ne diyesim geldi ama yutkundum...

kızlar feyzaya msj attım..hiç iyi degilim bir haftadır yogun bakımda yatan 22 yaşındaki yegenimi kaybettik yazmış.allah alalh öyle birşey demişmiydi burda..allah rahmet eylesin.

allah rahmet eylesin, yakınlarına da sabırlar versin. genç yaşta ölümler çok kötü yapıyor beni...

bence de gündüz emzirmeye devam et. mesela az ver meyveyi, biraz geçince emzir.

kızlar kan damlasını nasıl ve kaç damla veriyonuz
ben damla sayısını unuttum yaw..
birde sebze corbasına katsam olurmu
en cok severek onu yiyo

delii ya tatlı muhallebiyi kusuyo
tatsız tuzsuz corbayı dibine kadan içiyo bitince ağlıyo

karaşimşek yapem bugün.... süt yaparmış....

aşamad gelceklere irmik ttalısı yapim yanına tuzlu ne yapsam acep..

biz bugün sağlık ocağına gittik juliett aşı için...
8.900 kg 67 cm olmuş ece....
kan damlası için bana 9 damla dedi...
her kiloya bir damlaymış...ece kusuyor içmiyor dedim karıştır meyve suyuna falan dedi...

o nasıl oluyor peki
çorbamı köftemi....ay ilk defa duydum çok merak ettim

yeşil mercimegin yemegi güzelim askeriyedeki ismi kara şimşektir gaz yapar diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…