Düğün 2010 haziran gelinleri düğüne hazırlanıyoruz :)

evin ne güzel bos kalmıyor bol bol misafir geliyor bizde hafta sonu alısveriş yapıyoruz dün de ben tek basıma yaptım almam gerekenler vardı ne yaptın aksam yemegi

evin ne güzel bos kalmıyor bol bol misafir geliyor bizde hafta sonu alısveriş yapıyoruz dün de ben tek basıma yaptım almam gerekenler vardı ne yaptın aksam yemegi

evet sağolsunlar yalnız bırakmıyorlar. öğlen kuru fasulye pilav ve çorba yaptım canım, kuruyu hep tencerede yapıyordum düdüklüde suyunu ayarlayamam diye yapmıyordum ama bugün yaptım tutturdum suyunu:) sende ne var canım

kıs korkmadın mı düdüklüde yaparken bende yok ama cesaret te edemem heralde nekadar su koydun peki afiyet olsun canım bende vala dün pırasa bulgur corba yaptım eşim sadece pırasa ve corbayı yedi bugunde corba bulgur ve yogurt var corbayı yapıcam birazdan

yok kız korkmuyorum zaten daha önce de başka şeyler pişirmiştim, klipso kapak olduğu için güvenim sonsuz inşallah beni yanıltmaz canım valla suyu içindeki çizgiye göre koydum 3 litre çizgisine kadar koydum yani tencereye koyduğum kadar oldu yaklaşık, size de afiyet olsun canım ben de bugün ıspanak aldım yarın onu yaparım

tefalin clipsosundan mı eger burda kalırsak almak istiyorum ondan gecen bi nohut pişirdim tam 4 saat pişti bide benm ocagım elktrikli.. bi yerden mi baktın 3 litre suyu ekledin saol canım vala bende tırım tırım ıspanak arıyorum hersey hazır sadece tencereye koyulmayı bekliyor ölede ben istemiyorum

yok canım karacanın klipsosundan ama çok güzel pişiriyor memnunum, 3 litrenin hepsi su değil canım önce kuru fasulyeyi eti falan koymuştum üstüne de su ekleyince 3 litre çizgisine geldi yani yemekle beraber 3 litre. valla hazır ıspanağı hiç düşünemiyorum yani biz bile 4-5 su yıkıyoruz ancak temizlendiğine inanıyoruz onlar kim bilir nasıl yıkıyordur

ben geldim canım şimdi nasılsın..vala benim hiç biseyim yok güvenlimi peki clipolar artık türkiyeye dönünce alıcaz inş
kıs ıspanak arıyorum ama bulamıyorum

ben geldim canım şimdi nasılsın..vala benim hiç biseyim yok güvenlimi peki clipolar artık türkiyeye dönünce alıcaz inş
kıs ıspanak arıyorum ama bulamıyorum

iyiyim canım yani güvenli diyorlar ben de sorun yaşamadım umarım yaşamam da. sen de dönünce daha güzellerini alırsın canım o zamana kadar teknoloji gelişir:)

iyiyim canım yani güvenli diyorlar ben de sorun yaşamadım umarım yaşamam da. sen de dönünce daha güzellerini alırsın canım o zamana kadar teknoloji gelişir:)

hiç kullanmadım merak ediyorum süreyi nasıl ayarlıyon suyu nasıl ayarlıyon tesekkürler canım benim hepimize inş

hiç kullanmadım merak ediyorum süreyi nasıl ayarlıyon suyu nasıl ayarlıyon tesekkürler canım benim hepimize inş

suyu hemen hemen tencerede yapıyormuş gibi koyuyorsun canım süreyi de annemden biliyorum:) bazılarını ona sormuştum bazen de internetten bakıyorum ona göre yapıyorum. ama kuru fasulye bence düdüklüde olmalı çünkü tencerede yapmıştım kaç saat pişmesine rağmen diri kalmıştı üstelik sürekli de su eklemek zorunda kalıyorsun, düdüklüde yumuşacık olmuştu

patlamasından ziyade ya suyu tutmazsa ya pişmemisse onlarıda düşünüyorum gecen ben nohut yaptım 4 saat dediğin gibi yumusak olmuyor eşim bekarken haslanmıs nohut alıyordu onlar güzel oluyo diyo beklemiyon eger kalırsak tefalin clipsosundan alıcam

bence düdüklü her eve lazım, ben yazın genellikle mısır haşlıyordum artık yemek de yapmaya başladım düdüklüde:) mesela ilk yaptığın zamanlar suyu biraz fazla koy fazla olsa sorun değil de dibi tutarsa sorun olur, bakarsın pişmemişse bir daha kapat pişmeye devam etsin yani deneye deneye öğrenirsin

ben de şimdi 3 öğrencimi aradım karnelerini sordum çok tatlı yaa çocuklar

ben de şimdi 3 öğrencimi aradım karnelerini sordum çok tatlı yaa çocuklar

anladım canım su sözlesmemiz bi belli olsun alıcam 4 saat bir nohuta zaman vermek istemiyorum hatta burda okudum mercimeği bile onda pişirenler var 5 dakkikada hazır

evet bugun karne günüydü sennde ögrencilerin olunca artı o heyecanı beraber yasarsınız

tabi ben de mercimeği yapıyorum 20 dk pişirirsen blenderden geçirmeye gerek kalmıyor

hadi ya o kadar iyi diyorsun peki zmanı nasıl ayarlıyorsun düşündümde şimdi kapagını istediğin an acamıyorsun

zamanı internetten bakıp ona göre tutuyorum tabi kapağı açılmıyor ama açıldığında bakarsın pişmemişse tekrar aynı şekilde kapatır pişirmeye devam edersin, mesela yapacağın yemeklerin sürelerini bir kağıda yaz bir defada kurtul

anladım canım öle böle düdüklü kolay bi alet kısmet artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…