2009 Şubat Anneleri

Huhu ben geldim bir şiir vardı bugünde ölmedim diye ( şarkımıydı yoksa )bugünde doğurmadım .
Evet sevgili arkadaşlar bugün dr.daydık ultrasonda baktı bizimkinin keyfi yerinde çıkacak gibi değil çarşamba son kontrol olmadı perşembe suni sancı yada sezeryanla alıcaz kucağımıza hayırlısıyla .
Bu arada dr.um eski çalıştığı hastaneye dönüyormuş bizde peşinde sürükleniyoruz .Neyse burası daha konforlu biryer ilk hastanede tam alışmıştım hemşirelere falan değiştirdi .şimdi tam buraya alışmıştık gene döndü eski yerine eşimin keyfi kaçtı biraz ama yapacak birşey yok 1 haftadan az klamış dr. mu arıyayım ?
HÜVİK canım gözün aydın ayrıntı istiyoruz yanlız böyle hemen kaçmak yok allah analı babalı büyütmek nasip etsin

Son düzenleme:
Kızlar herkese merhaba;
Bende 17 şubatta oğlumu sezeryanla kucağıma aldım. önce suni sancıyla normal doğumu denedik ama açılma olmayınca mecburen sezeryanla oğlum dünyamıza merhaba dedi:). Allaha şükür fazla sancım olmadı, ama oğlumu ilk günler sütüm olmadığı için mamayla beslemek zorunda kaldım şimdide göğüs ucumu tutamıyor ve sağarak vermek zorunda kalıyorum. Kızlar sizce 3 saatte bir kaç ml gram süt vermem yeterli yani normali nedir bilginiz var mı? hepinizi çok öpüyorum sevgiler

canım anlamadım bizimkiler kırk taş toplar suyun içinne atar bebekle anneye kırk tas su dökerle çıkarırlar anlamadım nerden yumrta alınıyor veya pamuk bana yazabilirmisiniz nasıl kırkınızı çıkarıyorsunuz birde başka türlü duymuştum

AAA bak benimde banyoyla ilgili bilgim yok iyi oldu öğrendiğim sağol canım .Benim dediğim 40 uçurmaya bir yere gidiyorsun ya gezmeye gittiğin evden alacakların bunlar.Birde gittiğin evinde özellikleri olmalı
1 - Yüksek olmalı
2 - Gelin çıkmamış olmalı
3 - Cenaze çıkmamış olmalı
Bizde böyle diyorlar yanii ay aslında çok saçma seyler ama adet olmuş işte

@slım canım gözünüz aydın allah analı babalı büyütmek nasip etsin inşallah.Darısı bizlerin başına

merhaba öncelikle bebeğin hayırlı olsun...ben de sezaryanla doğum yaptım bebeğimin sarılık riski olduğundan sütle doymayacağından daha çabuk atlatsın diye mama verdiler sonra bebeğim emmeyi unuttun sütümü sağdım sonra başka bir doktora gittim napıyosun sen dedi emicek bu çocuk dedi kes mamayı dedi sonra eve geldim emzirmek için dakka başı memeye koydum çok şükür şimdi emiyo bi öncekine göre daha ii emmiyodu çıldırıyodum çüğnkü biberona alışmıştı sen de benim gibi yap sabır et 2 gün ver bebeğine inan sağmaktan kurtulucaksın lütfen dene hem büyük kolaylık mama ve sağmak çok zor emmeyi öğrenicekler...

bende bir ara sağıp vermek zorunda kalmıştım canım. 1 ay için 30 ml içiyolarmış ama 50 hazırlayın kalan kalsın demişlerdi. 1 ay sonunda 90-100 ml içiyorlarmış.

kırklama konusuna gelince bildiğim kadarıyla...
-40 taş toplanıp yıkanıp herbir taş kulhuvallah ve elham okunduktan sonra bi kovanın içine atılıyor bir de aynı kovanın içine alyans atılıyor. o su ile anne ve bebek 40 tas dökülüyor. evde herşey yıkanıyor ve yıkanamayanlara o sudan serpiliyor.
ay daha çok şey vardı ama aklıma gelmedi. bizim kırkımız perşembe çıkıyo. bunun için hususi babaannem geldi memleketten. yapsınlar anlatayım o zaman size nasıl oluyomuş..
kafamçokkarıştı
bence de batıl inanç ama güzel adetler bunlar ve ben kaybetmek istemiyorum adetlerimizi..hihoyyyt

Of kızlar ya ben hala uyuyamadım dr.un hastane değiştirmesi kafamdan çıkmıyor .aslında kafaya takçak şeyler mi arıyorum onuda bilmiyorum bin tane şey geçiyor doğum , sonrası ,ay valla kafayı yemek üzereyim şimdiden böyleysem lohusalık depresyonunu düşünmek bile istemiyorum

günaydin canlarim
gece cesit cesit rüyalar gördüm ben yaa bi agriyla uyandim ayaga kalkinca agri gitti yanlis yattim sanirim ondan

aslin cnm gözün aydin saglicakla büyüt bebisini rabbim ona uzun ömür saglik versin anali babali büyütmek nasip etsin

bebisim kayra saol hayatim doguramadim ya bende bekliyoruz pasanin yeri rahat ,ee disarsi yagmurlu karli olunca pasamizda icerde kalmak istiyor

derincim kiiis ben kesin derin dogum yapmistir diye düsündüm bakiyim dogum haberini alirim diye erkenden pc yi actim sendende tik yok hayla ,bende gidiyorum carsamba doktora doktorum bir hafta daha bekleticem seni sonra hastaneye yatisin yapilcak dedi
simdi bi neden olmadan beni gönderemiyor doktorum hastaneye gönderse hastanedekiler beni geri eve gönderirmis olsun bir hafta daha bebisimle tadini cikarticaz nasolsa gelcegi yok
biz senle kesin ayni gün dogurcaz kader arkadasim :içelim:

kizlarrrrrr tuanimin bugün kresinde kiyafet balosu var son gün haber verdiler bize , dün cok aradim tüm kostümler bitmisti ama delik desik ettim magazayi sonunda ogluma bi korsan kiyafeti buldum :dance: cok heyecanliyim yaa nasil güzel oldu kedi yavrusu :asigim:
dün ins. bugünde dogum yapmamda tuanda bugün kresinde giyer kiyafetini diye dua etmistim

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam kızlar ben dün dr.a gittim, bende ne açılma ne de sancı var ve de bebeğim hala doğum kanalına girmemişti. Doktorum bu durumda beklemenin bir anlamı yok sezeryanla alalım dedi. Çünkü kilosu 3.939 olmuş. Zaten normal doğurman çok zor dedi. Çarşamba sabah 8.30 da sezeryana gireceğim inşallah. Dualarınızı bekliyorum arkadaşlar.

kızlaar dün benimde kontrolüm vardı. Artık vajinal muayene yaptı dr. rahim ağzında
yumuşama ve açılma varmış bir miktar ama yeterli değilmiş henüz. bende endişelerimi
söyledim insanlar başlarından geçenleri anlattıkça bende telaşlanıyorum niye doğmuyor
bu bebek neden olmuyor diye. Dr.um eğer çok kafana takıyosan bu cuma suni
sancıyla doğumu başlatalım dedi. Böyle bişey beklemiyodum tırstım açıkçası
yani sonumuz ne olur bilmem ama suni sancının sonunda genelde sezeryan oluyormuş
diye biliyorum. o yüzden biraz daha bekleyelim bari dedim.
Ki dr.un dediğine göre sıvısı hareketleri plasentası hepsi çok iyi durumda çok şükür.
o yüzden beklememizin bi sakıncası yok şimdilik diyor.
Cuma tekrar kontrolümüz var. Bakalım cumaya kadar gelecek mi bizim prenses kaydirigubbakcemile2

massallah cnm suyunun herseyin olmasina sevindim
hayatim neden tekrar cuma günü gidiceksin aslinda her ikinci gün cagirmasi gerekmiyormu doktorun ? benimde günüm gectigi icin doktorum " cok dolu olsak bile her ikinci gün kontrole gelmesilin bir hafta beklicez sonra suni sanci vericez dedi "

suni sanciyla ben normal dogum yapmistim cnm hic acilmam yoktu suni sanciyla acilmam olmustu ...
ins. cumaya kadar kücük prensesin gelir cnm :Saruboceq: :1hug:

sağol canım evet inşallah cuma muayeneye gerek kalmaz:Saruboceq:
bende 2 günde bir gitmem gerekli diye biliyorum ama neden cuma dedi
bilmiyorum. bizde en kötü ihtimal 4 marta kadar bekliycekmişiz.
sonrası artık malum suni sancı kaçınılmaz. Hakkımızda hayırlısı olur
inşallah hepimizin. Bende her sabah derinzlm ya da sen doğurmuşsundur diye
bakıyorum ama sizdede tık yok. Bakalım kim atak yapacak :hooray:

Canımk teşekkür ederim, allaha şükür dünden beri emmeye başladı biraz ağlıyor ama zorlada olsa vermeye çalışıyorum, sağmak gerçekten çok zor oluyor ilk günler moralim çok bozuktu ama şimdi alıştık artık birbirimize:ecrin_bebek:

Kızlar günaydın .Bu sabah erkenciyim dün gece 5 te yatmama rağmen .Hemen konuya gireyim .
Valla ben bu dr.ları anlamıyorum cuma günü banada pazartesiye kadar bekleriz demişti şimdi perşembe diyor .Suni sancı aynen benimde Denizt cim benimde kafamda soru işaretleri var .Rahmin olguluğuna göre değişiyormuş tepkiler bende o kadar sancı çekip birde sezeryan istemiyorum. Bu arada benim kız 3700 gr. civarı geldi ama çok hareket ettiği için tam olçüm yapamadı .

HTCKSP canım hakkında hayırlısı olsun böyle giderse hepimiz yatıcaz sezeryana mecburen . Alllah hayırlısıyla kucağına almak nasip etsin bebeğini.
CİMCİME ay hala uyku sersemiyim kusura bakmayın Tuan'ın gidebilirsen resimleri çekte teyzeleri de görsünler baklım küçük korsanı Haaaaa birde söyle benim eşimin gemisinden uzak dursun :))))

teyzeleri gittim kücük korsani kresine biraktik esimle cok hosuna gittii
sizede koydum kücük korsanin fotolarini
derincim söylerim sizin gemiye yaklasmaz kaydirigubbakcemile3

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…